הנחיות בטיחות לגריל גז וגריל פחם

הנחיות בטיחות לגריל גז וגריל פחם
4.7 (93.33%) 6 הצבעות

כמנגליסטים שמתכוננים לפתוח את הגריל שלהם בסוף השבוע או ביום העצמאות אנחנו חובבי המנגל והגריל מפרסמים עצות בטיחות לעושים במלאכה בעת שימוש בגריל גז או פחם. הוראות אלה נכתבו בדם – בכל שנה נפגעים אנשים ופורצות שריפות גם ממנגל פחמים וגם מטיפול כושל של גריל גז

הנחיות  בטיחות גריל גז

1 – נפט נוזלי גז (LP) או פרופאן, בשימוש בגריל גז, הינם דליקים מאוד. בכל שנה כ -30 אנשים נפצעים בישראל כתוצאה משריפות גריל גז ופיצוצים. רוב השריפות ופיצוצים הללו מתרחשים כאשר המנגליסטים משתמשים בגריל שכבר לא פעיל במשך תקופה של זמן, או פשוט לאחר המילוי וחיבור מחדש של מיכל הגז של הגריל. כדי להפחית את הסיכון של שריפה או פיצוץ, בעלי הגריל צריכים באופן שיגרתי לבצע בדיקות הבטיחות הבאות:

2 – בדקו את הצינורות שמובילים למבער  במיוד בידקו חסימה של מחרקים, עכבישים, או שומן מזון. השתמשו במנקה מקטרת או חוט כדי לנקות חסימות ולדחוף אותן לחלק העיקרי של המבער.

3 – צינורות גריל בידקו שאין עיקומים, שבירות, חורים, והדלפות. ודאו שאין כיפופים חדים בצינור או צינורות שמובילים למבער – במידה וישנם סיכונים מעיו אלה אזי אסור להשתמש בגריל – הסכנה לפיצוץ היא ממשית

4 – צינורות גז יש להרחיק ככל האפשר ממגע במשטחים חמים ונוטפי שומן חם. אם אתם לא יכול להזיז את הצינורות אתם חייבים להתקין מגן חום כדי להגן עליהם.

5 – החליפו מחברים שרוטים או חתוכות, דבר שיכול לדלוף גז.

6 – בידקו דליפות גז, שימו לב להוראות היצרן, אם אתם מריחים דלק או גז או כאשר אתם מתחבר מחדש את הגריל למכל גז LP. אם אתם מזהה דליפה, יש לכבות מייד את הגז ואל תנסה להדליק את הגריל עד שהדליפה תתוקן.

7 – יש לשמור מרחק מסיגריות, גפרורים, או להבות פתוחות מגריל דולף.

8 – לעולם אל תשתמש בגריל בתוך בית. השתמשו בגריל לפחות 10 מטרים מהבית שלך או בכל בניין. אל תשתמש בגריל במוסך, מקום מקורה, חניה, מרפסת, או תחת פני השטח שיכול לעלות באש.

9 – אל תנסו לתקן את שסתום המכל או המכשיר בעצמכם. הזמינו טכנאי גז מוסמך – זה מסוכן וגורם לפיצוץ.

10 – תמיד עיקבו אחרי הוראות היצרן המלוות את הגריל.

11 – יש חובה לנקוט באמצעי זהירות בעת אחסון מיכלי גז . יש לשמור תמיד על המיכל זקוף. לעולם אל תאחסן מיכל גז חילופי מתחת או ליד הגריל או בתוך הבית. לעולם אל תאחסן או להשתמש בנוזלים דליקים, כמו בנזין, ליד הגריל.

12 – כדי למנוע תאונות בזמן הובלת מיכלי גז, צרכנים צריכים להעביר את המכל בעמדה מאובטחת, זקופה. לעולם אל תובילו מיכל מלא בתא מטען של מכונית או במכונית חמה. חום יגרום ללחץ הגז לגדול, דבר אשר עשוי לפתוח את שסתום הבטחון ולאפשר לגז לברוח.

13 – יש חובה לנקוט זהירות רבה ותמיד פעלו בהתאם להוראות יצרן בעת חיבור או ניתוק מיכלי גז.

14 – לגריל שתאריך יצורו  לאחר 1 אוקטובר 1995, נדרשים שלושה אמצעי בטיחות נוספות כדי למנוע מפגעי דליפה (נא לבדוק, אלו המלצות ולא כל מה שמסתובב בשוק עומד בתנאים): אביזר המגביל את זרימת הגז במקרה של קרע בצינור; מנגנון לכיבוי אוטומטי של הגריל; ואביזר המנוע את זרימת הגז אם החיבור בין המכל והגריל דולף. אנחנו ממליצים לשקול רכישת רק מכשירי גריל שתומכים בתכונות בטיחות אלה.

חיבור נקודת גז לבלון

שימו לב שנקודת הגז צריכה להיות קרובה ככל האפשר לגריל הגז

התקן אוסר על צינור גומי שהוא ארוך יותר מ-3 מטר, מטעמי בטיחות. הבעיה היא שלעתים בעלי מקצוע שאינם מוסמכים מוסיפים צינור באורך של 5-10 מטר, שהוא חשוף יותר לבלאי ובמקרה של תקלה בו עלול לגרום לאסון של ממש. הדרך הבטיחותית והחוקית היא להאריך את צינור הנחושת הקיים באמצעות צינור נחושת ארוך יותר עם ציפוי הגנה".

עדכון 2017 – חשוב מאוד!! לשאלת רבים – אסור לשים מכלי גז בתוך הבית ובמרפסות. אלה שעושים חיבורים פיארטים כאלה מסכנים את עצמם ואת הבניין כולו. פיצוץ של 12 ק"ג גז שווה לפיצוץ של 5 לבנות חבלה. מסוכן ומיותר. חיבור של גריל גז בבית מחייב נקודת גז ווסת. נקודה כזו תעלה לכם 300 עד 450 שקל – אבל שווה כל גרוש
יש האומרים שמותר לשים מיכלים של 5 ק"ג במרפסת – זה נכון אבל זה גם בלון קטן מדי וגם סכנה בטיחותית – עדיף להתקין נקודת גז

הנחיות בטיחות גריל פחמים

גריל פחמים הוא הגורם להרבה יותר שריפות מגריל הגז . הבעיה מספר אחת של גריל פחמים היא הדלקת הפחמים . נוזל ההצתה עלול לגרום לכל מיני בעיות ואתם באמת צריך למצוא דרך בטוחה להדליק הגחלים שלכם. מה שגורם לשריפות שיער הפנים הוא הוספת נוזל הצתה לגחלים לוחשות. נוזל הצתה הופך לגז כבד בטמפרטורה נמוכה יחסית, ולכן צריך לזכור כאשר חומר הבעירה הוא במצב נוזלי הוא בוער, כאשר הוא חומר הבעירה הוא גז או מתאדה הוא מתפוצץ ( גזים)   אנחנו ממליצים לא להשתמש בשום נוזלי בעירה לשם הדלקה של מנגל (לא דלק ולא שום דבר אחר נוזלי), זה מסוכן וקטלני. פחם מייצר פחמן חד חמצני (CO) כאשר הוא נשרף. CO הוא גז חסר צבע, ריח שיכול להצטבר לרמות רעילות בסביבה סגורה. בכל שנה כ -30 אנשים נפגעים מאדי גז CO כדי להפחית הרעלות CO אלה, יש לפעול על-פי הנחיות הבטיחות הבאות:

1 –  אסור לא לשרוף פחם בתוך בתים, כלי רכב, אוהלים, או מקומות סגורים. השימוש בפחם במקום סגור אסור גם אם יש אוורור מספיק.

2 – הפחם מייצר אדי CO עד אשר הוא כבוי לחלוטין, לכן יש אסור לערבב גחלים טריות ומשמשות. בנוסף, למניעת שריפה יש למקם מטף או מקור מים של לפחות 10 ליטר בסמוך למנגל פחמים בוער

71 Comments

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *