איך מנקים מנגל, איך מנקים גריל גז

איך מנקים מנגל, איך מנקים גריל גז
4.4 (88.57%) 7 הצבעות

איך מנקים מנגל וגריל גז מפיח, שמן שרוף וכל מיני דברים דביקים

ברור לכולנו שלנקות את הרשת של המנגל עם בצל זו לא השיטה הטובה ביותר, זו אולי שיטה לעצלנים שחושבים שהחיידקים והפיח שעל הרשת של הגריל מפחדים מקצת בצל

יש דרך פשוטה לנקות את הרשת משאריות הבשר והפיח בלי לקבל התכווצויות שרירים? המקצוענים משתמשים במברשות פליז ובחומרי ניקוי ייעודיים ומבצעים את הניקיון מייד לאחר סיום השימוש. כדאי לכם ללמוד את המלאכה במיוחד אם רכשתם גריל או מנגל גז מקצועי.

באילו חמרי ניקוי כדאי להשתמש?

חומרי ניקוי לתנורים ומסירי שומנים יכולים להיות יעילים מאד להסרת שאריות הלכלוך והשומן השרוף מהגריל ומשאר החלקים של המנגל. חייבים להצטייד מראש בכפפות גומי נוחות (אני אישית לא כל כך אוהב את הריח של חמרי הניקוי אז אני משתמש גם במגן לאיזור האף) .

חשוב לדעת שקודם מרססים , ממתינים כ10 דקות עד שהקצף נספג ואז משפשפים עם סקוטש או צמר פלדה.

במקום חומרי ניקוי אגרסיבים אפשר גם להשתמש בטבליה של מדיח כלים – צריך לפורר אותה (אפשר עם פטיש שניצלים) ולשים את הפרורים בקערה של מים רותחים. אחרי שהטבליה נמסה טובלים המברשת בקערה לפני שמשפשפים את המנגל. ניתן גם לשפוך את הקערה עם המים רותחים, לשפשף עם צמר פלדה ובמידת הצורך לנקות שוב עם נוזל לשטיפת כלים.

תזמון זה הכל בחיים

ככלל, הניקוי הופך קשה יותר ככל שעובר יותר זמן מצליית הבשר ועד שמנקים, לכן מומלץ לפזר את חומר הניקוי על הרשת של הגריל מייד אחרי שהתקררה ולארוז אותה יחד איתנו לפני שחוזרים הביתה מהבילוי

– טיפים של מקצוענים לשאלה  "איך מנקים גריל? " בוידאו הבא

About מקס (מומחה גריל גז) 56 Articles
מנגליסט מקצועי

8 Comments

 1. מה עם לשים את רשת המנגל במדיח? הכוונה לרשת טובה של ברזל יצוק של גריל גז

 2. עוד רעיון, סיבה טובה לא לנקות את הרשת אחרי צליה:
  רשתות ברזל ואחרות שהציפוי כבל לא משהו… צריך לשמן אחרי השימוש לשמירה מפני חלודה ולכן, ראוי לא לנקות בכלל ולהשאיר את השומן שנותר מהבשר עד לשימוש הבא ואז לנקות קלות כפי שהצעתי.
  בתיאבון

 3. כדי להקל על טיפול בעודפי השומן פיזרתי חול על מגש איסוף השומן ומדי פעם להחליף את החול. לא צריך השקעה יותר מזה. אפשר לשים על המגש דף אלומיניום ועליו את החול ואז קל יותר.

  לא שמתם לב, כשגומרים להכין את הבשר ממהרים לאכול, נכון?! אח"כ כבר לא חוזרים לנקות. לכן יש שיטות אחרות.

  עד לפעם האחרונה, לפני כל שימוש בגריל הייתי מפעיל על חום גבוה מאד, 600 מעלות. כל שאריות השומן והבשר נשרפים וגם כל החיידקים וזיהומים אחרים נאלמים. אח"כ מכבה את המנגל משפשף עם מברשת פלדה או פליז ומנקה – מנגב עם מגבוני נייר שיש במטבח כשהוא רטוב היטב וסחוט בקלות. הניגוב מוריד את הפיח שנותר. הרטיבות מתייבשת מייד עם ההדלקה. ואז קצת לפני הנחת הבשר לשמן את הרשת עם בצל טבול בשמן פשוט והכל טוב.
  שימו לב – כשהרשת עם ציפוי ניקל או ציפוי אמייל השפשוף עם המברשת הורס את הציפויים. לכן עדיפה רשת ברזל יצוק, טוב גם לפיזור ושמירת החום.

  אבל, בפעם האחרונה וויתרתי על שריפת הלכלוך וגם ויתרתי על שיפשוף עם המברשת פלדה. לפני הדלקה ניגבתי היטב עם נייר רטוב, על קר, חשוב – ללא חומרי ניקוי בכלל! לפני הדלקה. אח"כ מדליק המנגל, נותן לו להתחמם עד 350-400 מעלות צלסיוס. כל החיידקים שנותרו נשרפים ומעכשיו למרוח שמן עם הבצל וזהו. זה מספיק. בלי עבודה קשה ובלי סיפורים.

 4. הטיפ הזה אולי טוב לנקיון פסח, אבל הבעיה הגדולה בניקוי המנגל היא לא הרשת אלא השומן שמצטבר בכל מקום, הופך את המנגל לגיגית של שומן שרוף, ובמקרה הרע גם מעלה להבות בפעם הבאה. ברוב המנגלים הניקוז של השומן למטה אינו טוב דיו…
  חוץ מזה- החשש הגדול מחומרים אלימים הוא שישארו שאריות ובפעם הבאה יהיה לבשר ריח של סבון או גרוע מזה- מסיר שומנים.
  אישית- אני מוריד את הרשתות ומקרצף עם סבון כלים וסקוץ (שנהיה כ"כ מטונף שהולך לפח) וסופג עם נייר מגבת את השומן השחור הנוזלי שנמצא… ובכן… בכל מקום. זה ים עבודה לעשות כל פעם שמכינים מנגל, וכרגע זה הדבר שמונע ממני לעשות על האש כל יום אז אני מניח שיש בזה מן הטוב 🙂

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*