גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז

גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז
4.67 (93.33%) 30 הצבעות

גריל גז – כל הטיפים לקנייה

גריל גז

גריל גז זה עסק למקצוענים, וקניית גריל גז היא כמעט כמו קניית יחידת נופש – הסיכוי שתהיו מרוצים מהקנייה קטן

בבואנו לבחור את גריל הגז אשר יתאים לצרכים שלנו,כדאי לחשוב על מספר אספקטים ושיקולים שלא בהכרח מוכרים לקונה בעיקר אם זה הגריל הראשון שלו, לקוח שכבר "זרק" גריל אחד או שניים כבר מכיר היטב על בשרו בתרתי משמע את תוכן המאמר הבא. חשוב שנתאים את גריל הגז שאנו רוכשים לצרכינו וגם נרכוש גריל שייספק לנו חוויה מושלמת של צלייה חווית ברבקיו ועמידות לאורך זמן.

כמו שבוחרים רכב חדש ומגדירים האם אתם צריכים רכב עירוני קטן או ג'יפ מפלצת שגורר מפרשיות כך גם בגרילים –  חשוב להגדיר מספר דברים :

 • לכמה אנשים גריל הגז מתאים, האם לזוג עם כלב או למשפחות מרובות בני דודים?
 • האם אתם ממנגלים פעם בשבוע או רק בשלושת הרגלים ויום העצמאות?
 • באיזה מקום הגריל מיועד, למרפסת צרה, לחצר, לגינה קטנה?
 • תקציב – פחות מ1000 (קטנים) בין 1000-3000 (בינוני), 3000 ומעלה (גדולים).

עשרת הדברות לרוכש: איך קונים גריל גז בצורה חכמה?

 כלל מספר 1 – מבערים לגריל גז:

כמו בכל מכונית – הכי חשוב זה המנוע, כך בגרילים, המבער הוא הלב של הגריל. אם המבערים לא עובדים בצורה תקינה, כל הגריל לא שווה כלום!

בשוק קיימים מספר סוגים ורמות של מבערים:

.1. המבער הטוב ביותר הוא מבער הנירוסטה, מבער זה עשוי כצינור מחורר. מבערים אלה לרוב, מחזיקים מעמד לאורך שנים ארוכות ומספקים אש כחולה בצורה הטובה ביותר.

.2 . מבערים נוספים שקיימים בשוק אלה הם המבערים היצוקים. המבער היצוק אומנם מספק את האש בעצמה הרצויה. אך החומר ממנו הוא עשוי מחליד מהר מאוד, שהרי אין אפשרות להגן על הברזל בעזרת שומן או כל דבר אחר המונע חלודה, מחשש להתפרצות להבות. .

3. האחרונים אלו מבערי הפח, הם המצויים בגרילים פשוטים מבערים אלה אינם יעילים. רובם מחלידים תוך פחות משנה. הם מתקשים לספק את כמות האש הרצויה. ואף בד"כ מוציאים פיח ואש צהובה שהורסת את הבשר.

4. מבערי "אינפרא אדום", בגדול המבערים האלה חזקים מדי לצלייה רגילה, הבשר במכת חום מהירה מדי לא "נצרב" כך שהנוזלים נשארים בפנים , מה שקורה הוא שהבשר מתקרמל (הסוכרים מתפרקים) הוא נעשה מאוד חום ויפה, אבל אם לא עוצרים בזמן הנכון – הבשר מתייבש, מה שכן בדרך כלל הם טובים ל-10 דקות האחרונות בצליית עוף על שיפוד מסתובב בכדי לתת את ההשחמה האחרונה,לכן בגרילים איכותיים האינפרא ישמש רק במבער האחורי המיועד לשפוד המסתובב, לצלייה רגילה ומתמשכת הבשר יאבד את כל נוזליו וייצא יבש.  הדבר נכון גם לבשרים פחות עבים כמו דגים – הסכנה לייבוש גדולה – בקיצור – סוג של גרזן – לא מתאים לעבודות עדינות.

  כלל מספר 2 – מספר המבערים בגריל הגז

על מנת שנוכל לצלות גם ב"צלייה עקיפה" ולא רק בחום ישיר, חשוב שתהיה האפשרות הזאת ע"י כפתור שליטה השולט במבער מתחת לבשר, בד"כ חשוב שהמבערים יכסו את כל שטח הצלייה של הגריל.

  כלל מספר 3 – פיזור חום על משטח הגריל

פיזור חום אחיד ויעיל הוא הסוד לבשר עסיסי וטעים. אם הפיזור החום לא נעשה בצורה טובה ואחידה, אנחנו עלולים להיתקל בבעיה הידועה שבשר הנמצא בצידו השמאלי של הגריל עדיין לא התחמם, בעוד הבשר בצידו הימני של הגריל כבר מזמן נשרף…

בעיה נוספת שקיימת בגרילים שלא תוכננו נכון היא  שכל השליש הקדמי שהגריל אינו מחמם.  למה זה קורה? כיוון שלגז יש נטייה לרוץ עד סוף המבער ולחזור -הגז בדרך כלל מצליח לחזור רק שני שליש הדרך, ולכן החלק הקדמי לא יחמם!

גם כאן כמו במבערים קיימים מספר שיטות כיצד לעשות זאת בדרך האופטימלית:

1. בעבר היו משתמשים באבני לבה לפזר את החום, ולא. האבנים לא נותנות שום טעם! הבעיה באבנים הייתה שכל אבן הייתה מתלהטת מצד עצמה ובאותה מידה הייתה מפזרת את החום לפי כוחה. מה שהיה מוביל לחום לא אחיד, בזבוז של גז וחוסר יעילות ירידת תפוקה של 30%. דבר נוסף, אבן, סופגת שומן, אשר עלול להוביל להתפרצות להבות ושריפה מיותרת של הבשר …

2  ברזל יצוק. כידוע ברזל קולט חום, אוגר חום ובסופו של דבר גם פולט את החום. מה שעושה את הפיזור חום להרבה יותר יעיל, הרבה יותר מהיר והכי חשוב מבחינתנו הרבה יותר אחיד. זאת אומרת, אם הרשת של הרגיל אותו אנחנו רוצים לרכוש עשויה מברזל יצוק זה סימן טוב.

3. משולשים. לאחר שעברנו את תקופת האבן אנחנו מגיעים לשיטה החדשה בה משתמשים רוב הגרילים היום. וזו כפי שבטח כבר הבנתם, שיטת המשולשים. הצורה הקונית, מלשון קונוס של המשולש קולטת בדפנות את החום ומשגרת אותו בצורה ישירה למעלה .ככל שהמשולש יותר חד וללא חורים ,פיזור החום יעשה בצורה יותר טובה ויעילה ויתרת השומן תיזל למטה.

הידעתם? בעבר כל גרילי הגז השתמשו באבנים. חברת Weber היתה הראשונה שהמציאה את טכנולוגית פיזור החום ע"י משולשים, וכיום באופן מעשי כל היצרנים אימצו אף הם את שיטת הפיזור של הרדיאנטי של Weber . שכן, על מנת שפיזור החום יהיה נכון וטוב, חשוב מאוד התכנון המדויק של המוצר בהתחשב במרחק של האש מהבשר.

 כלל מספר 4 – החומרים מהם בנוי הגריל

החומר ממנו עשוי הגריל הוא קריטי ומשמעותי, חומר טוב יבטיח אריכות ימים לגריל העומד בחוץ וגם צלייה יום יומית איכותית יותר, בגרילים איכותיים האמבטיה עשויה מיציקת אלומניום, דבר המקנה ליחידת הבישול אריכות ימים ושנים. בגרילים איכותיים פחות, ככל הנראה האמבטיה תהיה עשויה מפח. דבר שכאמור עלול להביא במרוצת הזמן להחלדה מלאה של כל הגריל. ויתרה מזאת, כתוצאה מכך טעם הבשר עלול להיפגם והצלייה תצרוך הרבה יותר אנרגיה.

חשוב לדעת שיש כמה סוגים של נירוסטות שהבדלי המחיר בניהם משמעותיים– דגם 304 ודגם 430 (ודגם 316 שהוא קצת פחות פופולארי). כשמדובר בנירוסטה ככל המספר קטן יותר הנירוסטה יותר איכותית.  דגם 304 מכיל 18 אחוז כרום ו8 אחוז ניקל. דגם 430 מכיל 17 אחוז כרום ו0.12 אחוז פחמן. המשמעות היא שדגם מספר 304 עומד בטמפרטורות גבוהות יותר מחליד פחות ושומר על מראה מבריק לאורך זמן

כאשר המבערים עשויים מנירוסטה 304,316 אל חלד הלהבות שבאות במגע עם האש משנות את צבעה של הנירוסטה אך לא פוגעת באיכותה וצורתה

טריק למקצוענים: רוצים לדעת איזה דגם נירוסטה? קחו מגנט למקרר ושימו אותו על החלק מהפנימי של הגריל, אם נדבק אזי מדובר על דגם 430 הפחות איכותי , אם לא נדבק, אזי מדובר בדגם 304 האיכותי

כלל מספר 5 – מבחן המכסה של הגריל

בגריל גז איכותי המכסה של הגריל, יכסה וישב טוב על החלק התחתון של הגריל, ככל שמשקלו של המכסה רב יותר כך איכותו גבוהה יותר והוא ישמור על החום בתוך הגריל טוב יותר ויחסוך לכם אנרגיה. גריל נחות המכסה יהיה מדלדל ויתנועע לכם בידיים, דבר המעיד על איכות ירודה וחסכון בחומר

כלל מספר 6 – הרשתות של גריל הגז

רשתות יצוקות הם המומלצות להעברת החום בצורה המקסימלית, (עיין לעיל, פיזור חום) לרשתות נירוסטה יש יתרון נחמד שניתן לנקותם בקלות רבה. קיימות גם רשתות מסיביות מנירוסטה, המספקת גם הנאה של ניקיון וגם קליטת חום טובה! רשתות אמייל לא משמשות שום תפקיד חוץ מלהניח עליהם את הבשר. בגדול ככל שהרשת מסיבית יותר כך הצליה תהייה איכותית יותר.

 כלל מספר 7 – ניקוז שומנים:

מערכת ניקוז שומנים היא דבר חיוני מאוד לשמירה על הגריל, ולמניעת תופעה לא רצויה של התפרצות להבות ושריפת הבשר. עלינו לוודא שקיימת בגריל אפשרות לרוקן את השומנים על ידי החלפת קעריות חד פעמיות. או לכל הפחות גישה נוחה לניקיון התקופתי אותו כמובן נבצע. בגריל איכותי תהיה מערכת נקוז הנשלפת לתחזוקה שוטפת של הגריל.

כלל מספר 8 – מרחק מרשתות הצלייה

יש חשיבות רבה במיוחד לכך שרשת הצלייה תהיה רחוקה דייה מהמבערי   אש קרובה מדי לבשר או מגע ישיר בין הבשר לבינה זה מתכון לפורענות… בכל פעם שהבשר העסיסי שלכם יזיע על האש, היא תגמול לו בלטיפה חמה שתשאיר עליו סימני חריכה מפוחמים. כלל ידוע לכל מנגליסט –  אסור לצלות על אש גלויה.

,לדבר זה שתי משמעויות. האחת, כאשר להבה פורצת מהמבער אסור שהיא תחרוך את הבשר! אנחנו רוצים לצלות. לא לשרוף! והנקודה השנייה היא, שעל מנת שהאש תהיה אחידה ותתפזר היטב, עליה להיות במרחק מדויק מהרשת. לא חלילה קרובה מידיי וודאי שלא רחוקה מידיי.

המרחק האידיאלי הוא בין 8-12 ס"מ – רצוי למדוד לפני שקונים

כלל מספר 9 – BTU של גריל גז

עוצמה – אין סיכוי שבעולם שתצליחו לעשות סטייק טוב בפחות מ 15 BTU לסמ"ר – איך עושים חשבון – הBTU חלקי אורך המשטח חלקי רוחב המשטח צריך להיות גדול מ15. דוגמא מספרית  –  גריל של  54000 BTU במשטח של  65 על  44 ס"מ נותן מעל 18 BTU לסמ"ר שזה טוב

סייג 1 – יש לשים לב BTU גבוה אינו ערובה לגריל חזק יותר או טוב יותר, ישנם גרילים גרועים שמפוצצים ב BTU אבל זה לא משפיע על העוצמה – רק על צריכת הגז

BTU גדול שלא מפוזר נכון בגריל ולא מפוזר למספר רב של מבערים אינו יעיל, אתם קונים גריל לא רתכת! כפי שהוזכר בעניין האינפרא אדום, חום רב מדי שורף ומייבש את הבשר, זכרו! לא כל המרבה BTU מרוויח!

סייג 2 – יש גרלים בשוק שיותר מתאימים לעשיית ברביקיו (קיראו על ההבדל בין גריל לברביקיו במוסף המדעי שלנו)  הם בדרך כלל עם BTU לסמ"ר יותר נמוך מ15 – זה לא אומר שזה רע , זה סוג שונה של בישול

כלל מספר 10 – היצרן הפירמה והאחריות

בבחירת גריל, האלמנט המרכזי שאנחנו חייבים לקחת בחשבון זה מי היצרן ומה מידת האחריות הניתנת על המוצר. הכלל שלנו: ככל שמידת האחריות שהיצרן נותן גבוהה יותר, כך מידת ביטחונו באיכות ויעילות המוצר. יש יצרנים שבאים והולכים ומשאירים את הצרכן מחפש ומשוטט למצוא חלפים. דבר שני ולא פחות חשוב הוא שהמשווק בארץ יחזיק חלפים, בגרילי גז חלקים ושרות הם דברים נצרכים חשובים ביותר ולא כדאי לזלזל בהם, שהרי המוצר צריך להחזיק מעמד בתנאי מזג אויר קשים, במעבר בין חום לקור, בין גשם לשמש וכדו'… לכן סביר להניח שבמרוצת הזמן תזדקקו לאותם חלקי חילוף. עוד טיפ קטן… חשוב לדעת כי קנייה של גריל מאיזה יצרן אנונימי או יבואן בלתי מורשה עשויה אולי לחסוך את אותם כמה שקלים במעמד הקניה, אך מאוחר יותר ככל הנראה תגרור שירות תיקונים יקר. או גרוע מכך, אתם עלולים בכלל לא למצוא חלקים לברבקיו שלכם ותאלצו להעמידו כאנדרטה במרפסת, שתעיד על החיסכון שעשיתם…גריל הוא מוצר שאם תקנו נכון ההנאה היום יומית תהיה לא רק ממכונת הברבקיו אלה תתפתח להובי של בישול חוויתי ולסטקייה בוטיק בבית שלכם!

גריל מומלץ צריך לתת לפחות  שנים אחריות  על מבערים (היום הטובים יותר נותנים אפילו 25 שנה)

לקריאה נוספת

אנחנו ממליצים לקרוא עוד טיפים לקניית גריל בפורום 

ומה עושים כשרוצים לדעת איך מנקים מנגל

כל השיטות במדריך  לעשיית בשר

באנר לגריל גז 2

 

890 תגובות על “גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז

 1. :מה עדיף:
  (חלקי השטח BTU מנגל עם 20 יחידות חום ושני מבערים (לאחר החישוב של
  או
  ? (חלקי השטח BTU מנגל עם 15 יחידות חום ושלושה מבערים(לאחר החישוב של

  • מחשבים לפי ה BTU הכולל – לא משנה כמה מבערים

   לכן – התשובה היא שעדיף 20 יחידות חום

   • היי, קודם כל תודה על האתר, בהחלט עושה סדר בעניינים 🙂
    אנו מתלבטים בין שני דגמים:
    גריל גז 4 מבערים Turbo 60,000BTU משטח ייצוק לפזור חום אחיד מבית scab דגם veyron4
    או
    CAMPTOWN שישה מבערים יצוקים וכירת גז צדדית בעוצמה כוללת של 89,000 BTU PATAGONIA CHEF 6B עם עגלת מתכת ודלתות חזית מנירוסטה
    על פניו הנתונים של CAMPTOWN טובים יותר, אבל SCAB נחשבת חברה טובה יותר.. על מה היית הולך? ההבדל במחירים הוא של 400 ש"ח (הSCAB יקר יותר)

     • מחפש המלצה לגריל למרפסת, משהו קטן רציתי weber q1200 אבל הוא קצת יקר 1100 שח עכשיו רק הגריל. אפשר המלצה למשהו באזור ה 700 שח ? למשפחה קטנה

     • שלום מקס
      אני מעוניין בחוות דעת שלך על הגריל הזה
      גריל גז 4 מבערים Turbo 60,000BTU משטח ייצוק לפזור חום אחיד מבית scab דגם veyron4

     • שלום מקס,
      רציתי לשאול בבקשה האם גריל גז 3 מבערים + כירה של BBQ ממולץ?
      BTU 36,000+11,000 = 47,000.
      שטח צליה 40*62.5 ס"מ
      שימוש ביתי בלבד, במרפסת. בדרך כלל ל-5 אנשים עד 10.
      תודה רבה,
      אילנה

     • מקס היקר,

      אנחנו מתלבטים בין גריל הגז האמור של קמפטאון (פטגוניה שף 6B, 6 מבערים, 89,000 BTU, כירת צד) לבין הוובר Q3200.
      נשמח להבין מדוע קמפטאון "פסולי חיתון" לטעמך.

     • ראיתי את הפטגוניה ממש לאחרונה שוב
      לא יחזיק מעמד לטווח ארוך – זה אלמנט קריטי בגריל – אתה לא קונה גריל גז כדי שהצבע יתקלף יהיו בועיות במכסה חלודה בתפרים ותקיעות במבערים
      גם בקמפטאון אפשר לעשות סטייק איכותי – אבל אני מודד גריל טוב ביכולת שלו לעשות סטייק איכותי בשנה השלישית. היית קונה רכב שאחרי 3 שנים יש לו חלודה וקילופי צבע?

      לוובר הספציפי יש בעיות משלו, אבל הוא עמיד לאורך זמן

     • מסכים איתך מקס.
      יש לי גריל קמפטאון שאחריו שנתיים המבערים (החלודים) עדיין עובדים אבל כל הבודי בחלק הפנימי של הגריל חלוד ונרקב עד לרמה כזאת שהמבערים נופלים מהבסיס שלהם למגש איסוף נוזלים ויושבים על החול.
      פניתי לשרות שלהם (כמובן שלוקח ימים לתפוס אותם) ואמרו לי שהרקבון נוצרבגלל תחזוקה לקויה.
      הם בורחים מאחריות. המוצר שלהם נחות וזול ובנוי מחומרים הכי זולים שיש.
      מי שמחפש מנגל לקיץ אחד או מקסימום 2 המנגל עובד.
      והיחס שלהם מתנשא ומחפיר.
      חבל…..

    • מקס שלום רב
     זו הפעם הראשונה שאני רוצה לרכוש גריל גז לקראת מעבר לבית עם חצר ואני זקוק לעצת מומחה.
     לא נוהג לעשות הרבה על האש. מעוניין במכשיר זול יחסית שיעשה את העבודה.
     מה אתה אומר על הגריל גז שמוצע למכירה בקופון של הום סנטר מסוג CHAR BROIL גריל 4 מבערים ב 999 שח במקום 1500 שח?
     אם לא אשמח להמלצה אחרת
     תודה וחג שמח

   • שלום, אשמח להתייחסות וחוות דעת לגבי הגריל של נפוליאון טריומף 410. התפרסמה עליו חוות דעת טובה, יחד עם זאת הוא לא ככ זול ולפי חישוב הbtu הוא מעט פחות מ 15 לסמ. זה לא חלש מדי ולגרילים ברמת מחיר זה?

     • היי מקס,
      קודם כל המון תודה על כל האינפורמציה!!!!
      4 נפשות, גרים בבית קרקע עם חצר גדולה, מארחים פעמיים בחודש (10 אנשים) ומתכוונים לרכוש מנגל גז (הראשון שלנו)….
      איכשהו הגעתי ל -3 סוגים שונים ואשמח לעזרתך:
      1. GRANDHALL GTI3 עם כירה או בלי
      2. COLMAN GALAXY 3
      3. WEBER לא ברור לי איזה סוג עדיין אך כנראה Q3200 (הבנתי שעובד על השיטה האמריקאית ופחות מומלץ, לכן מדורג בסוף)…
      האם הבחירות הן טובות או אולי SCAB ? ואז אשמח לדגם!
      אשמח מאוד לעזרתך:)

     • אלינור

      (לא יודע אם עניתי – אז עונה שוב – שיבושים טכניים במערכת התגובות)

      שלושת הגרילים מומלצים – יבואנים טובים ורציניים, מותגים שמשקיעים בפיתוח ונותנים חוויה טובה למחיר (אפילו שהוא גבוה פי 2 מחו"ל )
      השוואות בין הקולמן ל GTI3 מופיעות בתגובות מספר פעמים – די דומים, ניואנסים לפה ולשם
      Weber -אם את בקטע של ברביקיו ובישול ארוך – זה בהחלט מתאים – בתור גרילר הוא מעט חלש
      SCAB – הוא מעט שונה מהGTI והקולמן – יש למותג דגמים טובים ויש גם פחות

  • ראשית תודה, אולם יש לי שני הערות, אחת, לגבי BTU , מגדיר כמות אנרגיה הדרושה לחימום, כלומר להתייחס ל BTU ככמות גז פשוט לא נכון ומטעה.מה שקובע את כמות הגז זה נצילות נגריל שמגדירה כמה גז צריך על מנת להגיע ל BTU הדרוש.שורה תחתונה, ה BTU אכן קובע את עוצמות האנרגיה המופקת וכמה שיותר יותר טוב, כל עוד יש לה תחום נשלט ממינימום עד מקסימום.
   דבר נוסף מאוד חשוב בגריל שלאנתת תשומת לב מיוחדת אליו, זה עליית הלהבות תוך כדאי צלייה עקב שריפת שומן, חברות עובדות קשה בשיטות שונות על מנת למנוע זאת ואלו שמצליחות יותר טובות.כך שאם נרכוש גריל עם BTU גבוה, עם אחריות ארוכה מאוד על מבערים ואשר הצליח להתגבר על בעיית עליית הלהבות , זה כנראה אומר הרוב והשאר יבוא מאליו, כי זו חבהרה וגריל רציני.

  • ראשית תודה על הסקירה, אבל שני הערות, BTU אינו מדד בזבוז הגז כפי שציינת, אלא, מדד אנרגיה מובהק והגדרתו, כמות האנרגיה הדרושה לחימום ליטר מים במעלה אחת.כלומר הגדרת BTU בגריל סופר חשובה ואם היא גבוהה, אחידה לכל אזור הצלייה ונשלטת בין מינימום ומקסימום, אז זה מהווה מדד חשוב מאוד באיכות הצלייה.דבר נוסף שנדמה לי לא נתת לא תשומת לב בכתבה הוא , עליית להבות בזמן הצלייה כתוצאה משריפת השומן, זהו אלמנט חשוב מאוד שחברות עמלות קשה על פתרונו.שורה תחתונה, BTU גבוהה, שיטה מוכחת להפחתה משמעותית בעליית להבות ואחריות ארוכה מאוד (לעיתים עשרות שנים) על מבערים ישעו את עבודת הבחירה, כל השאר יתלווה כנראה, כי בחרנו חברה רצינית.תודה

  • שלום,
   אנו מעוניינים לרכוש גריל גז מתוצרת גרנד הול עם 3 מבערים- האם מומלץ ?
   אבל יש להם שני דגמים GTI3 ו GTI3S
   מה ההבדל בינהם ? מה יותר טוב ? האם האמבטיה שעשויה מפח היא טובה ?
   האם שיטת הINTGRILL היא טובה ? כי זה לא על רשת זה כמו פלטה…
   תודה רבה

   • מדובר בדגמים טובים עם יבואן חזק
    לגבי ה INTGRILL – רעיון מוכר מתנורים ביתיים שמיושם בגרילים וחוסך (כשהגריל לא מטונף) חלק מצריכת הגז וקצת פחות כשהגריל כבר מטונף
    האם בגלל הטכנולוגיה הזו הייתי קונה גאת הגריל הספציפי – בנראה שלא – אבל הייתי שמח שהיתה לי אותה – כנראה שכן
    מסקנה – nice to have
    משהו שאני בכל מקרה חייב להגיד – אני אוהב מותגים שמשקיעים בטכנולוגיות מתקדמות – זה מוכיח שיש למותג מעבדת מחקר ושכנראה המבערים הגוף ושאר האלמנטים באמת מוקפדים

  • שלום מקס,
   אני מעוניין לקנות גריל גז. Scab k36
   מה דעתך עליו?
   תודה מראש.

   • השאלה מה הצרכים ומה האלטרנטיבות – כמו כל גריל אחר, יש לו יתרונות ויש לו חסרונות

  • מעוניין לקנות גריל גז. שימוש של פעם עד פעמיים בחודש למשפחה 6 נפשות. מתלבט בין גרילים.
   Royal 10 אמישראגז 1690 שח
   Coleman galaxy 2 מחיר 2100 שח
   Char broil t22g מחיר 1850 שח.

   מה המומחה מציע?

   • קולמן – גריל איכותי, סביר מבחינת הספק, גריל קומפקטי מאוד – שים לב ששני מבערים ורשת קטנה יספיקו למשפחה של 6 – יותר מזה תצטרך להזיע
    Char Broil – זה גריל שמבוסס אינפרא אדום – הדברים בטובים באינפרא אדום זה שהגריל מגיע לטמפרטורות גבוהות מהר מאוד. הבשר במכת חום מהירה מדי לא "נצרב" כך שהנוזלים נשארים בפנים , מה שקורה הוא שהבשר מתקרמל (הסוכרים מתפרקים) הוא נעשה מאוד חום ויפה, אבל אם לא עוצרים בזמן הנכון – הבשר מתייבש. הדבר נכון גם לבשרים פחות עבים כמו דגים – הסכנה לייבוש גדולה – בקיצור – סוג של גרזן – לא מתאים לעבודות עדינות – תצטרך ללמוד איך לשלוט בגריל
    ROYAL – סביר מאוד, אמצע הדרך קלאסי

  • היי
   מה דעתך על גריל גז של אמגזית מגה שף 3?
   מחיר 2000 שח.
   מתאים גם לחזה עוף,קבב וכו.
   תודה

  • למישהו יש את גריל גז 3 להבות משולב עם מעשנת וגריל פחמים COLEMAN GALAXY ויכול לשתף אינפורמציה לגביו ?
   ועוד שאלה לגבי התפעול של הצד של הפחם ? איך מדליקים את הפחמים ? יש מבערים מתחת או הדלקה ידנית ?
   ועד כמה זה שימושי ?

  • רציתי לקבל חוות דעת על גרילר scab veyron 3/4 האם אלו מבערי נירוסטה או ברזל יצוק? הספק של ה 3 – 45000 btu והדגם 4 מבערים 60000 btu.
   האם הדגם הזה מומלץ ואם כן מי מהם?

  • הי מקס, אשמח לחוות דעתך לשני מנגלים.
   האחד פלטינום 600 של קולמן 3 מבערים וכירת צד.
   השני קלאסיק של צארלבויל 3 מבערים וכירת צד.
   תודה.

  • הי
   יש לי אפשרות לקמות דרך העבודה של אשתי גריל גז.
   אני מבין שקאמפ טאון זה פסול חיתון.
   אני תוהה מדוע?
   יש הצעה לגריל מדגם rebel galeras gri
   שעונה על כל היתרונות שמניתם פה.
   והןא גם נכנס לי בתקציב שהוא 1500 שח
   אזי אני תוהה מדוע לא.
   ואם כבר אשמחח להמלצה לגריל טוב בתקציב הזה ואף פחות.
   תודה

  • ברור שמומלץ

   יתרונות – אספקת חום מעולה, מבערים בניקוב לייזר, רדיאנטים מסיביים

   חסרונות – המגרעת של הגריל התעשייתי הוא המחיר (ויש אומרים גם היופי) אפשר לקבל תוצאות טובות בגריל גז ביתי (ואפילו במנגל פחמים רגיל) ולא חייבים את המפלצות שמתוכננות לעבוד 10 שעות ביום

   אם יש לך ידיים טובות – תבנה מנגל לבד – יש לא מעט תכניות בנייה באינטרנט, רק חשוב להביא מקצוען להתעסק בחיבור הגז, זה החלק שלא משחקים אתו

   אנחנו מהאו"ם ולכן לא ממליצים על פירמות, אבל "שמענו" שויקטור ושאולי יש מוצרים טובים

  • עינת – תודה על השאלה
   יש שלושה סוגים של רשתות – פלדת אל חלד- ציפויי אמייל או פורצלן וכמובן שרשת ברזל
   החסרונות של כל רשת
   פלדת אל חלד – נסרטת בקלות ולכן הבשר נוטה להדבק
   ציפוי אמייל / פורצלן – הציפויים הזולים מתקלפים ואז החלק הפנימי חוטף חלודה
   ברזל – דורש שימון ותחזוקה

   היתרונות
   פלדת אל חלד – אין, זו רשת שלא עומדת במבחן הזמן
   צפוי אמייל – אם היא לא נסרטת אז הבשר לא נדבק והיא קלה לתחזוקה (לזכור לא לשפשף רק לנגב)
   ברזל – היא הרשת המועדפת עלינו – היא אוגרת חום ולא רק מפיצה אותו ובגלל שהיא לא מתקררת מהר הבשר מתבשל טוב יותר – רשת ברשל עמידה לשנים אם מטפלים בה נכון ומשמנים אחרי כל בישול ומנקים היטב

   מסקנה – ברזל טובה יותר ודורשת תחזוקה – אמייל ( מאיכות טובה) דורשת מעט תחזוקה אבל בעלת אורך חיים קצר

 2. נכון להיום וההצע של החומרים ,האם מומלץ אמבט יציקה ברזל\אלומיניום או נירוסטה . והאם מבערים בודדים עדיפים על מבער H.
  דבר שני ,מנגל גז קיים האם ניתן להקטין לו הרגליים כדי להעמעדו על שושלן שיש במירפסת דירה

  • הי רונן

   אלומיניום ונירוסטה מעולים שניהם כך שלגבי האמבט זה פחות קריטי ו

   לגבי מבעירי H – מה שחשוב זה עוצמת המבער ולא הצורה
   שני סוגי המבערים יכולים לייצר עוצמת אשר גהובב – ל H יש יתרון בכיסוי השטח אבל לא בטוח שזה משמעותי

   אין בעיה להעמיד על שיש אבן אמיתי (לא גרניט פורצלן)

 3. היה לי ראדיאנט משולש מפח שפעמיים החלפתי אותו כיוון שנשבר מחולשת החומר. האם יש ראדיאנטים מחומר עמיד יותר? מה רע באבנים של פעם? לפחות הן לא מתכלות?

  • רדיאנט מפח זה לא לעניין – ברזל או נירוסטה עובדים מצוין ואפילו יש רדיאנטים מקוורץ שזה המרצדס של הרדיאנטים

   אבני שמוט זה לא רע – אבל צריך לדעת שהן מורידיות את החום של הגריל ב30 אחוז ולכן זה טוב רק עם אתה מסוגל לייצר המון חום
   אבני שמוט מתאימות יותר לפיצות וצלייה ארוכה

   • האם יש סוגי אבנים טובות יותר ? או משמעות לסידור האבנים או הצפיפות ?
    האם כדאי לשקול הוספת לוח נירוסטה במקום האבנים
    האם יש משמעות למבערים יצוקים ?

    • תודה דרור
     יש כמה סוגים של אבנים – יש אבנים קרמיות ויש אבני לבה או אבני געש – אבני הגעש הו הטובות יותר
     הסידור של האבנים חשוב – כמה שיותר צפוף כך החום יורד (יורד – לא עולה) אבל מתפזר טוב יותר – אנחנו ממליצים על שימוש באבנים רק בגרילים מקצועיים ולא בביתיים
     לא ניסינו לוחות נירוסטה (יש גם לוחות זכוכית מחוסמת) אז קשה לנו להמליץ
     מבער יצוק חסין יותר לחום לאורך זמן – יש כאלה שהנקבים מחוררים בלייזר שזה כמובן שומר טוב יותר על המבנה

     מקווים שעזרנו – ונשמח לענות על שאלות נוספות

     תודה
     מקס

     • האם אבנים קרמיות במנגל מגה שף 3 של אמגזית
      יעילות ?

      תודה,

      אלי

     • אין שום סיבה לשים אבנית קרמיות בגריל מודרני
      היה נהוג לשים אבנים בגרילים כדי לפזר חום (אפילו שהאבנים מורידות את החום) היום דריל עם רדיאנטים עודה פיזור חום טוב מכל אבן

      בקיצור – חד משמעי – פתרון רע
      (אלא אם כן אתה מבשל פיצות על הגריל)

 4. איך אני יכול לבוודא את תפוקת החום ? כמה באמת יש תפוקת חום לגריל ?

  • מה גורם ללהבה להפוך לכתומה צהובה במבער יצוק ? יש לי אחד כזה מתוך 4 .. האם זה הסימן להחליף אותו ? תודה אבי

   • להבה צהובה זה לחץ גז נמוך – לא טוב ואפילו מזיק

    תנסה לבדוק האם המבער יושב במקום או הצינור הגז אליו סתום – אם לא – זה הזמן להחליף

  • זה כמו לוודא את אחוז השומן בגבינה צהובה – צריך להאמין ליצרן

   • מצאתי את הנתון הבא
    Each pound of propane contains 21,600 BTUs
    אולי אפשר לחשב דרכו?

    • זה לא קשור
     ה BTU של מנגלים זה המקביל ל KW שעה
     זה הספק כמו מנורה
     למשל 21600 BTU הם 6300 וואט לשעה – הספק כמו 100 נורות חשמל

 5. לא יודעת איזה גריל לקנות למרפסת במחיר סביר ובעל נתונים טובים מאוד – אשמח להמלצות
  תודה

  • שלום חנה
   ראשית – גם מנגל פחמים פשוט עושה את העבודה ויש אומרים שהוא אפילו הכי משתלם.
   לגבי מותגים ספציפים – אנחנו מהאו"ם ואנחנו לא ממליצים, אבל כמעט כל הגרילים באיזור של ה3000 שקל הם מעולים ומה שבאיזור ה1500 צריך בדיקה מעמיקה ואלה שעולים 800 שקל כנראה שמנגל פחמים עדיף עליהם.
   מקווה שזה עזר
   מקס מנגל

 6. מה גורם ללהבה להפוך לכתומה צהובה במבער יצוק ? יש לי אחד כזה מתוך 4 .. האם זה הסימן להחליף אותו ? תודה אבי

  • להבה צהובה נגרמת ע"י לחץ גז נמוך מדי. זה יכול להיות מסתימה, פגיעה במבער, בעייה בחיבור המבער וכו'

   מהקל לכבד – תנסה לפרק ולנקות כל חלק בנפרד ולבדוק איפה אין מעבר גז. תבדוק שיש מספיק לחץ במיכל. אם הדברים הפשוטים לא עובדים אז תצטרך להחליף את המבער או את החיבור אליו

 7. שלום ,

  אני מעוניין לקבל את הטיפים שלך מקס לגבי השאולה עבור המנגל , אנחנו מעוניינים לקנות גריל גז , רק השאלה שהיא איך אני מדרג איזה מנגל שווה לקנות , הקניה תהיה לפי ה מבערים ו BTU ? אם אני קונה גריל עם 3 מעברים מה ה BTU המומלץ שהיה ?
  תודה .

  • ה BTU הוא פר משטח מנגל, לצורך העניין, 3 מבערים קטנים יכולים לתת חום כמו מבער אחד גדול
   מוסבר למעלה איך לחשב בדיוק. כלל אצבע – מנגל של 3000 שקל כמעט תמיד יהיה טוב. מנגל של 1500 כדאי שתבדוק לעומק. מנגל של 800 שקל לא כדאי לקנות

 8. אני אישית ממליץ לקנות גריל מאמישרגאז , קודם כל היא חברה של גז אז היא מבינה בזה דבר או שתיים , חוץ מזה הם באמת מביאים דברים איכותיים שמיוצרים בקנדה , החומרים עמידים , יכול להגיע לעוצמות של חום ויש גם מעשן למי שאוהב , באמת שווה לבדוק עכשיו – יש הרבה מבצעים בגלל פסח ויום העצמאות.

 9. היי,
  מחפשת גריל שיעשה את העבודה למשפחה קטנה, לדירת גן קטנה ובתקציב קטן 🙂
  האם האופתיות מטה ייתנו מענה הולם?
  איזה מהם עדיף לדעתכם?
  1. גריל גז מהיר ואיכותי SMART CHEF 2B
  גריל גז הכולל עגלת מתכת בשילוב עץ + 2 גלגלים
  עוצמה כללית 27,000BTU
  2 מבערים יצוקים בעוצמה 13,000BTU
  הצתה אלקטרונית, ניתן להדליק מבער אחד או יותר לפי הצורך.
  תפוקת חום גבוהה ופיזור חום אחיד
  רשת צלייה ממתכת מצופה אמייל למניעת הדבקות מזון ולניקוי קל ונוח 34×39 ס”מ
  לגריל מכסה מקומר לכיסוי ולשמירת טמפרטורת המזון בעת הצלייה ואחריה, המכסה כולל מד טמפרטורה מובנה לבקרה על חום הגריל.
  ידית מתכת איכותית.
  כפתורי התפעול מעוצבים ונוחים עם מנגנון לבקרת עוצמת הלהבות.
  מגירה נשלפת לקליטת הנוזלים מאפשרת ניקוי קל ונוח.

  מידות:
  גובה כאשר המכסה סגור 98 ס”מ
  גובה כאשר המכסה פתוח 127 ס”מ
  רוחב 93.5 ס”מ
  עומק 48.5 ס”מ

  2.גריל גז בעגלת מתכת SMART CHEF 3B
  3 מבערים יצוקים בהצתה אלקטרונית BTU 40,000
  מבער יצוק בעוצמת BTU 13,500
  משטח לפיזור חום אחיד
  עגלת מתכת עם 2 גלגלים
  רשת צלייה בגודל 34×50 ס”מ עשויה מתכת מצופה אמייל למניעת הדבקות
  מזון ולניקוי קל ונוח.
  מגירה נשלפת לקליטת נוזלים
  מכסה מהודר כולל מד טמפרטורה מובנה לבקרה על חום הגריל
  הצתה אלקטרונית בלחיצת כפתור, ניתן להדליק מבער אחד או יותר לפי הצורך
  כפתורי תפעול נוחים כולל מנגנון שליטה בעוצמת הלהבה
  מידות (מורכב) 101×49/97

  המון תודה.

  • הי קרן

   אנחנו משתדלים לא להמליץ על דגמים ספציפים – בעקרון אנחנו מהאו"ם

   אבל – שני הדגמים הללו מוכרים לנו – הם נמצאים ברשימת הלא מומלצים שלנו, בעיקר בגלל שהם לא עמידים ומספיקים לעונה אחת של מנגל
   אנחנו מציעים או שתקנו גריל יותר איכותי או שתשתמשו בגריל פחם – שניהם עדיפים על camptown

 10. מקס, כל הכבוד על התשובות הענייניות, המעמיקות וה…ניטרליות.
  תודה, גם אם לא ענית לי ישירות !!!
  אבי

    • קצת קשה לי להגיב רק על אופציה אחת, מה שאני יכול להגיד שהיבואן רציני וזה אחד הגרילים הנפוצים בארה"ב – הרבה חוות דעת טובות באמזון. יש לא ( כמו לכל דבר ) גם מגרעות, אבל גריל ראוי

     • היי,
      גם אני מתלבט לגבי בין ה- Q3200 לבין ה- Spirit 210.
      מה המלצתך? ממהן המגרעות של ה- 3200 עליהן דיברת בתגובה מעלה?
      תודה מראש!

     • היי מקס
      אפשר בבקשה חוות דעת על הגראנד הול T2
      שמעתי עליו ביקורות טובות
      האם מומלץ לדעתך מבחינת נתונים ?
      תודה איציק

 11. 1. האם CAMPTOWN לא מומלצים גם בדגמים היקרים יותר או שבדגמים היקרים הם בסדר?
  2. איך באופן כללי חברת SCAB ?

  • אני לא מכיר את כל הדגמים של CAMPTOWN
   יש משהו כמו 40 דגמים
   בכל מקרה, ממה שאני מכיר, יש אלטרנטיבות טובות יותר מהם

   לSCAB יש דגמים שהם המרצדס של עולם התוכן הזה
   ההשוואה בין סקאב לקמפטאון היא לא באותו סקאלה – לא של הטיב ולא של המחיר

 12. עם תקציב של 3000 ש"ח, כדאי לקנות מאחד משני היצרנים הישראלים או ללכת על חברות בינלאומיות (CAMPTOWN, SCAB, וכו' ) גם יפים וגם אופים…

  • ב3000 שקל יש מגוון של גרילים טובים גם הישראלים וגם המותגים הבינלאומיים
   השיקול ברמת המחירים הזו היא קלות תיפעול, איכות לאורך זמן, יכולות ניקוי, יופי, גימיקים (למשל צ'יפסרים, מוטות שווארמה)

 13. היי מקס,
  טיפים מעולים, תודה רבה.
  אנחנו עם תקציב של עד 2000 ₪ לרכישת גריל גז למרפסת.
  כרגע מתלבטים בין שני דגמים ונשמח אם תוכל להמליץ מה כדאי :
  1. Char broil Classic 3 – שטח צליה 43*61,
  3 מבערי נירוסטה, 40,000btu, משטח צליה מברזל וכירת צד. 1500 ₪.

  2. Char broil T22G – שטח צליה 47*47,
  2 מבערים מפלדת אל חלד, 20,000 BTU.
  משטח צליה מברזל, ללא כירת צד. טכנולוגיית אינפרה-רד לפיזור חום שווה בכל המשטח.
  2000 ₪.

  נודה לך מאוד אם תוכל לתת את המלצתך, אנחנו ממש לא מתמצאים בתחום..

  תודה מראש,
  עידן.

  • הי עידן

   לגבי השני – אני לא מכיר את הדגם הספציפי – לפי החישוב של יחידת חום לסמ"ר – נראה לי שהוא לא מייצר מספיק חום
   לדבי הראשון – אני מכיר – פונקציונאלי וטוב למחיר – יש כמה חסרונות אבל בשיקולי עלות תועלת עונה על הדרישות

   שים לב אם המחיר כולל וסת והתקנה
   בהצלחה

 14. תודה רבה על הסקירה המעמיקה.
  היות וראיתי עוד שאלות מסוג זה אני אנסה גם – האם אתה ממליץ על גרילים של Char Broil, ספציפית דגם T-47G?

  • הי אורן
   לCHAR BROIL יש מוניטין טוב
   לגבי הדגם הספציפי – תשתמש בכלל בחום ליחידת שטח שבמאמר – לפי מה שאנחנו זוכרים הגריל חלש מהרצוי

 15. היי מקס,
  אני גם מתלבט כמו עידן- רק יותר לכיוון של הChar broil Classic 3,
  המטרה היא על האש לבד"כ 6-8 אנשים.
  אמרת שהוא טוב למחיר. מה החסרונות שלו? והאם הוא יחזיק יותר מעונה אחת או שתיים?
  (בהתחשב שהוא יישמר מגשם ושמש)

  תודה רבה מראש
  שמואל

  • הי שמואל ותודה על השאלה
   Char broil Classic 3
   יתרונות:
   יחסית למחיר (שבחו"ל עולה חצי, אבל ניחא) הוא נותן תפוקה טובה יחסית – מתאים ל4 אנשים בקלות ו8 בשני סבבים – שזה בסדר גמור
   חסרונות:
   איך שאישתי אומרת – אם יחזיק עד המונדיאל הבא (זה שבקטאר) אז הרווחת – הוא לא מתוכנן לעבודה של מנגל כל 10 ימים

   שורה תחתונה – משקף את המחיר בסדר הגודל הבינוני

 16. היי,
  אני לא מבין יותר מידי במנגלים, אבל יצא היום דיל לגריל גז 3 מבערים 45.000BTU – Luxor לוקסור
  ב 800 ש"ח.
  ראיתי שאתם לא ממליצים לקנות גריל בפחות מ 1000.
  האם הכלל תקף גם כאן, או שיש פה מציאה?

  אודה על תשובה מהירה.
  דרך אגב, אין לי נקודת יציאה לגז, האם קניה וחיבור למיכל גז אני יכול לעשות בעצמי או שצריך בעל מקצוע? זה יכול להיות מסוכן לעשות לבד?

  • אני מניח שאתה מדבר על דגם 9202 שמוכרים בזאפ

   אז כמה עובדות
   את הדגם הזה לא מוכרים בחו"ל – לא ברור לנו למה
   משטח של 30 על 40 זה מאוד מאוד מאוד קטן
   אם באמת הוא מייצר 45000 BTU אז זה תפוקת חום מעולה
   לוקסור בדרך כלל מוכרים גרילים שהם בילד-אין ויש להם שם טוב

   בקיצור – לך תראה את הגריל – תראה אם הגודל מסתדר לך

 17. תודה על התשובה. בעיקרון אנחנו משפחה של 4 אנשים (2 מבוגרים ו2 ילדות) ואני מחפש גריל שמתאים לזה.
  והאם יש לך תשובה לגבי המיכל גז?

  • לגבי הגז
   חיבור בלון מקומי זה באמת לא קשה – אם אתה יודע לבדוק דליפות עם סבון ומים

   חיבור לגז הביתי מחייב טכנאי גז

 18. יש מנגל של broil mate sterling עם 4 מבערים במבצע באייס עולה 3000שח.
  אשמח לשמוע מה דעתך עליו.

  תודה רמי

  • הי רמי

   אני לא מכיר את הדגם הזה
   אם יש לך פרטים יותר מדוייקים אני אשמח לעזור

 19. אוקי, מנסה שוב משפחה קטנה, תקציב קטן, גינה קטנה 🙂

  של אמישראגז קנדי – דגם Royal 10

  גוף יציקת פלדה.
  מבער סופר 8 מחולק ל- 2.
  עוצמה: 35,000 BTU.
  שטח צלייה רחב: 2,200 סמ"ר – 50.5×37 ס"מ.
  רשתות צלייה יצוקות.
  2 מדפי צד מתקפלים.
  עגלת נשיאה ממתכת, 2 גלגלים.
  הצתה אלקטרונית.
  מדחום איכותי.

  לפי חישוב יוצא תפוקת חום כמעט 19 (18.91 ליתר דיוק)

  מישהו התנסה ויודע האם משתלם?

  תודה,
  קרן

  • הי קרן

   יתרונות:
   – שטח צלייה סביר (לא ענק – אנחנו ממליצים על 68X37)
   – פיזור טוב חום – הוא אכן 35000 BTU ולא 40000 כמו שכתוב בזאפ

   חסרונות
   – בסיסי ולא מפנק
   – המחיר הוא ללא וסת

   תודה
   מקס

 20. אהלן חברים, אני רוצה לקנות גריל גז של אמישראגז , שמעתי שעכשיו יש להם מבצעים טובים בגלל העצמאות.. יצא לי לראות שני דגמים שתפסו לי את העין… הראשון הוא ROYAL 30 והשני הוא SIGNET20 …. מישהו עובד על אחד מהם? יכול להמליץ לי או אולי בכלל לתת מידע עם גריל אחר שלהם שהוא טוב? תודה חברים

  • הי רועי

   SIGNET20
   יתרונות
   מאוד יפה ועמיד לאורך זמן – מעולה לבישול איטי (מה שהאמריקאים קוראים גריל שזה שונה מ BBQ שזה הבישול שדומה למנגל)

   חסרונות
   יחסית למחיר – לא הכי חזק בעוצמת הבישול
   אין כיסוי ברזנט
   אין כירת צד

   ROYAL30
   יתרונות
   עצמה גבוהה ומלא פינוקים – כירת צד וכיריים

   חסרונות
   דגם ישן – לדעתי כבר לא נמכר באמישרגז ישירות
   רשת הצלייה – אנחנו לא ממש אוהבים ציפוי קרמיקה

  • היי רועי, אז עשו לך קצת סדר בין הדגמים אבל לי יש את ROYAL30. הוא נוח יש לו כירת צד ושטח צליה רחב ולי זה נוח, כמו עמדה משלי. אני מבין את ההתלבטות אבל מה שעזר לי לצמצם את ההתלבטות לאמישראגז זה שטכנאי מוסמך בודק את הגריל לפני שהוא עובר למכירה. עם כל הדליפות לאחרונה הדבר האחרון שרוצים זה לשחק עם זה

 21. מקס, שלום
  אנו זוג גימלאים ורוצים לקנות גריל גז למרפסת. השימוש יהיה מזערי, אולי יגבר כשיבואו הילדים והנכדים…. חשבנו לקנות מתקן קטן ולא יקר, אך הבנתי שהדגמים הזולים לא מאריכים ימים…יש לך איזו שהיא הצעה שתתאים לצרכינו?
  יהודה

  • הי יהודה

   אני מהאו"ם ולא ממליץ על דגמים ספציפים (מקסימום כותב יתרונות וחסרונות לדגמים שאני מכיר)

   אם אתם עושים מעט שימוש אז כדאי מנגל פחמים

   יש גם כאלה מקצועיים עם משטח גדול ומכסה שנותנים תועלת מעולה להשקעה
   כמעט לכל החברות הגדולות יש מנגל פחמים (בדר"כ עגול) שעונה על הדרישות

 22. שלום רב, אשמח לשמוע חוות דעת על גריל גז של חברת Australia chef
  דגם TITAN
  שטח צלייה מרכזי 62.7×39.6 ס”מ
  36,000 BTU
  3 מבערי נירוסטה (אמנם יוצא בחישוב עוצמה של 14.4 למבער) אבל לא מתכננים לצלות הרבה סטייקים, יותר בגיוון של שיפודים ועוף.
  בקיצור, מדובר בצרכים בסיסיים של משפחה קטנה שלא מתכננת לעשות על האש יותר מפעמיים בחודש, ולהזמין כמה אורחים. האם המנגל הזה ראוי?
  תודה רבה מראש..

  • הי מנגליסטית מתחילה

   סורי, אני לא מכיר את הדגם הזה
   נראה שהעוצמה בסדר וגם גודל המשטח הוא טוב. תבדקי את כל שאר הפרמטרים – חומרים, סוג הרשת, האם מגעי עם כיסוי ווסת

   תודה
   מקס

 23. תודה רבה על התגובה המהירה 🙂
  המנגל מגיע עם וסת וצינור כולל הרכבה
  אחריות שנה +7 שנים שירות על המוצר.
  במחיר די מצחיק..
  מוזמן להציץ בלינק

  http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%94-%D7%93%D7%92%D7%9D-TITAN/p-1038.htm#moreDetails

  האם Australia chef נחשבים חברה טובה ואמינה?

 24. אין באמת חברה כזו שקוראים לה Australia chef – זה נשמע כמו מותג white label – בדר"כ אלה מוצרים שיוצרו במזרח ומישהו בארץ שם עליהם מדבקה.
  זה לא תמיד רע, למשל , הגרילים של אמישרגז (שיש להם גרילים טובים ) גם הם מותגי מדבקה
  בקיצור – שווה לבדוק לעומק – אני לא אדוק בגישה של קניית רק מותגי עילית.
  מקווה שעזרתי

 25. על ה Classic רשמתי באחת התגובות למעלה
  לSCAB יש הרבה דגמים – רובם טובים

  • הנתונים עבור דגם גרנד הול gt3:
   43000 btu.
   60*45 שטח צלייה.
   רשתות ברזל יצוק מצופה אמייל.
   מבערים מנירוסטה שיטת integrill.

   לעומת דגם fh813001 scub metal 3
   45000 btu
   66*48 שטח צלייה.
   משטח יצוק עם ציפוי פורצלן.
   מחיר 2490 שח.

   מי מבינהם מומלץ אם בכלל ???
   תודה מראש.

   • ממה שאני זוכר ה SCAB הוא באיזור ה2000 שקל.
    אני לא נוהג להמליץ בין שני דגמים (אני מנסה להתקבל לאו"ם) ואם כן אז על היקר 🙂

 26. שלוםרב רציתי לדעת איך הדגם D CHEF D2 גרילר 20000 BTU
  רשתצליה 55X45 מידות 106X50 רשתות צליה יצוקות מצופות אמייל 2מבערי נירוסטה רשת גריל מצפה אמייל 800 שח איך הוא לדעתך

 27. מקס, שלום
  המליצו לי על מנגל: Grand Hall T2
  נתונים:
  דגם נייד אידיאלי למרפסות
  גומחה חבויה למיכל הגז
  ארבעה מבערים מנירוסטה
  משטח יציקת ברזל ומשטח חימום קומה שנייה
  ארבע רשתות בישול מברזל יצוק מצופות בפורצלן
  הצתה אלקטרונית בלחיצת כפתור
  מד טמפרטורה
  מפזרי להבה ציפוי פורצלן
  2 כפתורי הפעלה
  עוצמת חום 48,000 B.T.U
  מדפי צד מתקפלים

  מידות הגריל: עומק 54 ש”מ,גובה 120 ס”מ, אורך 116 ס”מ

  משטח צלייה בגודל 45X55 ס”מ

  מחיר: 2700

  האם היתה ממלחץ ?

  תודה,
  אלכס.

  • הי אלכס

   יתרונות
   עוצמה חזקה ומותג איכותי ואמין
   חסרונות
   משטח צלייה די קטן
   אני לא אוהב ציפוי אמייל לרשת – הוא נוטה להתגרד ולגרום לרשת להחליד

  • לא בטוח

   המנגלים הסגורים עם מכסה לא מייצרים כמות עשן כמו אלה ללא

   בכל מקרה – יחסי השכנות טובים עדיפים

 28. שלום רב, אני זקוק לעזרה.
  אני רוצה לקנות גריל גז למרפסת 11 מטר מרובע, לפי דעתי השימוש במנגל יהיה שימוש של אחד לכמה ימים.
  יש לי שני מנגלים ששמתי אליהם עין:
  1) Q3200 IL דגם 2014 של וובר.
  2)70,000 STERLIG עם כירה.
  מה מומלץ מביניהם והאם יש משהו אחר שהייתם ממליצים אליו?
  בנוסף האם נושא הכירה הוא קריטי? בכל זאת מרפסת בקומה גבוה אני לא יודע עד כמה פרקטי תיהיה הכירה?
  נא עזרתכם

  • הי לירן

   תודה על השאלה – אנחנו בדר"כ לא ממליצים בין דגמים אלא כותבים יתרונות וחסרונות

   WEBER Q3200
   יתרונות
   זה גריל להרכבה עצמית שמאוד פופולארי וזוכה לשבחים, עמיד לאורך זמן
   חסרונות
   מאוד חלש בעוצמה יחסית למחיר – אפילו מאכזב – לדגם יש עוצמה של 21700 BTU – זה מספיק לקבבים לא לסטייק

   70,000 STERLIG
   יתרונות
   פי 3 יותר עוצמה מweber
   כירת צד – אנחנו מאוד אוהבים – זה סופר שימושי
   חסרונות
   ציפוי אמייל לרשת מתקלף מהר ויוצר חלודה
   זה מותג מדבקה (זה לא תמיד רע – תקרא כמה תגובות למעלה) – קיים רק בארץ ואני אישית לא יודע איפה הוא מיוצר
   מקווה שעזר
   מקס

 29. אם אני מבין נכון כל תוצאה שתהייה מעל 15 בחישוב של הנוסחה שנתתם. זהו מנגל סביר למשפחה?

 30. היי, קודם כל כל הכבוד על התגובות הענייניות והמהירות וכן על המאמר המנומק..
  במקרה נתקלתי בדגם 30030 של פיאסטה (אמי שראגז?) ב 700 ש״ח. האם אתה פוסל אותו, ולו בגלל המחיר הזול?

  שוב תודה, אליסף

  • הי אליסף

   אני לא מכיר את הדגם הספיציפי.
   תבדוק לפי הכללים שבמאמר ותראה איפה אתה מוכן להתפשר ואיפה לא

   מקס

 31. מקס שלום,

  אני מעוניינת לעבור לגריל גז מטעמי נוחות נכון להיום יש לי גריל פחמים אבקש את המלצתך לדגם שנותן מענה לכל מה שהזכרתה כמובן במחיר סביר.
  תודה

  • הי דליה

   אנחנו מהאו"ם – לא ממליצים על דגם מסויים – יש טובים יותר ויש טובים פחות
   אני אשמח להשמיע דעה על דגם ספציפי

   מקס

 32. שלום מקס
  יישר כח על כל התשובות העינייניות
  מה לגבי

  דגם Q3 מפואר של המותג SCAB ואידיאלי למרפסות מתאים למשטחים קטנים, על עגלה עם מתקן קיפול אוטומטי למדפים

  תפוקת חום עצומה של 45,000 btu

  לגריל כפתורי הפעלה נוחים עם מצת מובנה.

  3 מבערים עמידים לרוחב הפלטות ניתן להבעיר מבער אחד או יותר לפי הצורך

  משטח צלייה באורך 64 ס"מ רוחב 46 ס"מ עשוי משטח רשת יצוק בציפוי פורצלן למניעת הדבקויות המזון עם סבכה לפיזור אופטימאלי של הלהבות.

  מדף עליון לחימום פיתות ולחמים ועוד…..

  פאנל נירוסטה מפואר וכפתורי התפעול מעוצבים ונוחים עם מנגנון לבקרת הלהבות

  חישן מובנה- מד חום לבקרה על טמפרטורה במכסה המקומר

  מגירה נשלפת לקליטת הנוזלים לניקוי קל ונוח

  מתקן הגריל נתון בעגלת מתכת עם 2 מדפים עם מתקן קיפול אוטומטי להנחת כלי עזר לצלייה נוחה העגלה ניידת על 2 גלגלים .

  לגריל מכסה נירוסטה מקומר לכיסוי ולשמירת טמפרטורת המזון בעת הצלייה ואחריה.

  מידות הגריל: אורך – 145 (מדפים פתוחים) , רוחב – 60 , גובה – 1.13

  דגם: Q3

  • הי חגי

   סקאב Q3
   סקאב זה מותג מדבקה – כמו כל מותג מדבקה חשוב לקבל אחריות לאורך זמן
   יתרונות
   שלושה מבערים נפרדים, מפנק
   עוצמת חימום טובה
   חסרונות
   אנחנו לא חסידים של ציפוי פורצלן לרשת – ראה פירוט לעיל בנושא ציפויים לרשתות
   למנגל 3 להבות אך הוא מחולק חצי רשת וחצי פלטה – זה לא תמיד טוב כי הלהבה האמצעית מחולקת ל2 – המשמעות היא שאם אתה רוצה רק רשת אז השטח לצלייה הוא חצי
   מה גם שהלהבה האמצעית מבשלת פלטה כאשר אתה רוצה צלייה – בזבוז גז וחום

   תהנה
   מקס

 33. מקס שלום! קראתי מילה מילה באתר וכל הכבוד על התגובות המהירות והסבלנות. לא ראיתי כל התייחסות לסוג המבערים, עד כמה קריטי הוא ההבדל בין מבער יצוק למבער נירוסטה? מה אורך החיים של מבערי נירוסטה בתדירות מינגול של אחת לשבועיים (בהנחה שמדובר בגריל של חברות כמו charbroil' scab' אמגזית וכאלה..?

  • שכחתי לשאול, האם עדיף לבנות מנגל קבוע מפרופילים ולבנים? כמה סיפור כזה יכול לעלות בהנחה שמדובר בסדר גודל של מנגל 3 מבערים?

   • אין כמו מנגל בנוי

    לבנות אחד טוב זה מקצוע – תוריד תוכנית בנייה מהאינטרנט – שים לב לפרופורציות של הארובה – הפיר חייב להיות רחב

    • שלום מקס
     קראתי בעיון את תגובותיך. מהתרשמותי אתה מקצועי ולעניין. רציתי לדעת מהיכן מורידים תוכנית בנייה למנגל פחמים כולל ארובה. אני מדבר על עבודת מסגרות .
     בברכה ישראל

     • אני מציע לך משהו שאני הייתי עושה – הייתי בונה הכל מלבנים ללא מסגרות – לגבי רשת – יש רשת, קצת יקרה, אבל חוסכת לך המון צרות ובעיות של פיזור חום ובעיות עם ארובה – אם זה מעניין אותך אני אשלח לך לינק לאמזון

  • הי אודי

   שאלה מצויינת
   באופן כללי – נירוסטה עמיד פחות ומפיק פחות חום וליציקת ברזל יש פיזור חום טוב יותר אבל דורש טיפול ושימון כדי שיאריך חיים

   אבל, יש מדרגי איכות גם לברזל יצוק וגם לנירוסטה ולא פחות חשוב הצורה של הרשת והרדיאנטים שמונעת מפגש של שומן מהמבערים
   אם יש לך גריל עם משטח מאוד גדול – הייתי הולך רק על מבער ברזל

   הכלל של מקס – ככל שנותנים לך אחריות ארוכה יותר על המבער ככה הוא יותר טוב

   אחריות סבירה
   נירוסטה – 3 עד 5 שנים
   ברזל – 7 עד 10 שנים
   פליז (זה המרצדס של המבערים) – 15 שנים

 34. שלום לכולם!
  מקס ברכות על האתר! איזה כיף שישנם אנשים כמוך שעוזרים ללא תמורה. מחמם את הלב.
  ולעיניין…

  אני מתלבט בין המנגלים הבאים, מה אתה אומר?:

  1. אמגזית, מגה שף 3
  משטח צלייה ‭49/65‬ ס“מ (בפועל קטן יותר), עם רשתות יצוקות ‭3-ו‬ מבערים יצוקים, הספק חום ‭,BTU 54,000‬ אחריות לשנה על מכלולי הגז, מראה כללי נאה מאוד בשל שילוב עם עץ
  מחיר: ‭2,399‬ שקל לא כולל וסת צינור ומכל גז

  2. קולמן, 4 מבערים גלקסי SR
  משטח רחב ‭66/46‬ ס"מ, עם 4 מבערי נירוסטה, כירת צד מאלומיניום, רשת צלייה ומקרן חום מברזל בציפוי פורצלן, רשת עליונה מפורצלן בציפוי ניקל (להפשרת בשר ובישול איטי), הספק חום 76,000 BTU, אחריות ל-5 שנים (מהן שנתיים בבית הלקוח על מנגנון הגז), 25 שנה על המבערים, מראה קלאסי (ארון אחסון עם מתלים לכלי הבישול ולבלון הגז)
  מחיר: 2,624 לא כולל וסת צינור ומכל גז
  יציבות: טובה מאוד, 4 גלגלים הכוללים 2 מעצורים

  תודה מראש על זמנך !
  ליאור.

  • הי ליאור

   תודה על המחמאות
   אמגזית, מגה שף 3
   יתרונות
   מוצר טוב, חזק, עם עלות-תועלת טובים
   חסרונות
   ציפוי עץ מעיד בדר"כ על נסיון להוזיל את המוצר – אבל זה עניין של טעם
   בגלל המבנה יש לו נטייה לשלהוב – צריך לדעת לווסת ידנית את החום כדי לא לחרוך את הבשר

   קולמן, 4 מבערים גלקסי SR

   דגם חדש שאני לא מכיר (והאמת שגם האתר של קולמן לא מכיר) אז קשה לי להחוות דעה

 35. הי מקס, ראיתי מנגל של SCAB, דגם RED X5.
  המלצת על המותג והנתונים היבשים גם כן עומדים בסטנדרט שהוצב פה.
  הוא קטן קצת ממה שתכננתי אבל המחיר מאד אטרקטיבי. יש לך מה להוסיף?

  • הי אורן

   אני לא המלצתי על SCAB באופן גורף
   יש להם, כמו לכל מותג דגמים טובים יותר ודגמים טובים פחות
   אגב, הגריל הזה לא חייב להיות באדום – הוא מגיע גם בצבעים אחרים
   המשטח אכן מעט קטן ובאופן מוזר מדפי הצד לא מתקפלים כך שהוא תופס מקום במצב הסטטי
   הוא אכן נמצא בסנדרט גבוה יחסית לגרילים ששואלים אותי בדרך כלל עליהם
   תהנה
   מקס

  • כן char-broil משווקים חזק את הטכנולוגיה
   היתרון באינפרא אדום הוא במהירות שבו הגריל מתחמם והאחידות בחום (כמו במנגל)
   חסרון – קשה לרסן את החום ולבשר יש נטייה להשרף

   לגבי ה 15BTU – זה נכון – אפשר להסתפק במעט פחות

  • בסעיף 9 מדובר על המכסה על המנגל
   יש לא מעט מנגלים שמגיעים עם מכסה פח – אלו מכסים לא אמינים ועמידים – מכסה רק נירוסטה

 36. שלום מקס
  אבקש חוות דעתך על גריל GRANDHALL MAXIM GT14
  לגריל 3 מבערי נירוסטה המפיקים 43000 BTU
  מבער אינפרא המפיק 9000BTU
  מגש צלייה 80X44 ס"מ

  רשתות צליה INTEGRILL
  מחיר כ 4500 ש"ח
  בסביבות מחיר דומה, איזה גריל מומלץ ( דגש על איכות הצלייה ולא העיצוב)
  לתשובתכם אודה

  • Maxim GTI 4 – Grandhall
   גריל מצויין, חברה איכותית, אני אוהב שיש גם מבער תחתון וגם מאחורה
   יש גם דגם ELITE של אותו מוצר – ששונה באבזור
   אין ספק שמדובר במוצר HIGH END

   לשאלתך, יש גם לחברות האחרות מוצרים מעולים באותו סדר גודל שההבדלים הם בעיקר באלמנטים הפינוקיים והאבזור

 37. ביום שישי האחרון עשיתי סיבוב בין גרנדהול,שאולי גריל ובית המנגל והפחם.

  בגרנדהול המנגלים היו מאוד מעוצבים.
  בשאולי גריל יותר מסיביים אבל ויזואלית לא עשו חשק לקנות אותם.

  בסוף קניתי בבית המנגל והפחם.

  לא מעוצבים כמו גרנדהול אבל נראים לא רע בכלל. רשתות מאוד מסיביות (יותר משאולי ושלא לדבר על גרנדהול), כוח אש רציני 80000 BTU לשטח צליה של 68*55. והשרות היה מעולה.

  כל זה עלה לי 3100 כולל עגלה (כמו הדגם הזה אבל עם 5 מבערים )

  מכיוון שהמקום הזה לא מאוד מפורסם, רציתי לשתף אותכם.

  • אני לא משתגע שעושים אצלי פרסומת מוסוות אבל go ahead
   אז כדי לאזן – לשאולי יש גרילים מעולים יקרים ומכוערים שחבל שהוא לא נותן לי אחד אחרי כל המחמאות שהוא מקבל באתר
   את בית המנגל אני לא מכיר – אז תצטרכו לסמוך על יוסי או לא

   • חחח. כנראה שהייתי נלהב מהקניה החדשה 🙂

    אני לא מומחה לגרילים וקניתי את הגריל אחרי קריאה פה ובפורומים.

    פשוט מוזר לי שלא ראיתי אזכור לחנות הזו ברשת. ורציתי לשתף.

    לגבי צליה אני לא יכול לומר הרבה צליתי רק חזה עוף לניסוי והיה בסדר. דבר אחד מטריד אותי שהטמפרטורה לא עברה את ה 200 במדחום.

     • אני אשמח אם תבדוק. מאוד מעניין אותי, מצד אחד מחירים סבירים ולעין הלא מקצועית שלי נראה איכותי ומצד שני לא מוכר דבר שמעלה תהיות.
      לגבי הטמפרטורה, נתתי לו קצת יותר זמן והוא הגיע למעלות יותר גבוהות.
      תודה על הבלוג המקצועי והתשובות.

    • יוסי, גם אני ראיתי את הגרילים שלהם אתמול והתרשמתי. תוכל לתת איזו חוות דעת ראשונית? לאיזה חום הגריל הגיע? האם אתה מצליח למנגל איתו כשהוא פתוח? אודה לך על התשובה.

     • חנכתי אותו ביום העצמאות והייתי ממש מרוצה.
      השתמשתי איתו גם סגור וגם פתוח. והדברים היו מוכנים ממש מהר.
      החום הגיע כל פעם שסגרתי ל 250 ויותר.

 38. שלום רב,
  כל הכבוד על האתר! ממש מעניין ומקצועי.

  רצינו לדעת את דעתך על Char-Broil-TITAN והאם הוא שווה את הכסף?

  שימושנו: משפחה של כ 6-10 סועדים לפעם בשבוע.

  בתודה רבה מראש

  • הי גיל – תודה על השאלה

   בעקרון הגריל עשוי מחומרים מעולים ויש למותג מוניטין טוב
   חשוב לשים לב – אפילו שיש 3 מבערים ואינפרא אדום ההספק נמוך
   המשמעות היא שהמכשיר טוב יותר לצלייה מסוג גריל (שהיא בישול ארוך) ולא למנגל (אש חזקה וצריבה)

   אם אתה בעניין נתחי בשר עם מרינדות – לך על זה
   אם אתה רוצה רק סטייק עם מעט מלח – יש גרילים מתאימים יותר לדעתי

   אני מכיר גם דעות שאומרות שזו הדרך היותר נכונה לעשות סטייקים – אבל זה כבר עניין של טעם וריח
   מקווה שעזרתי

 39. שלום מקס,
  קיבלתי הרבה המלצות על גרילים של WEBER שנתפסים כמותג איכותי (לפחות בעיני).
  אך משום מה ברוב הדגמים שלהם ה- BTU לסמ"ר נמוך.
  למשל בדגם Spirit E 210IL 2014 ששמתי עליו עין:
  משטח הצלייה בגודל של 45X52 ס"מ
  2 מבערי גז מנירוסטה בעוצמה של 26,500 B.T.U
  מה שנותן כ- 11.3 BTU לסמ"ר.
  מעט מדיי לא? בטח לגריל שעולה כ- 3200 ש"ח…
  האם יש ל- WEBER טכנולוגיה שונה?
  אשמח אם תציין את חסרונותיו ויתרונותיו של דגם זה.
  תודה,
  רועי.

  • זה מאוד נכון
   לweber יש כמה דגמים שאני ממש לא מבין, לעומת זאת יש להם גם דגמים מעולים
   נתחיל בפשוט – אני מאוד אוהב את הגריל פחמים העגול – תמורה מלאה לכסף
   לגבי Spirit E 210IL 2014
   זה כמובן דגם ישראלי – אני יוצא מנקודת הנחה שהוא זהה לדגם העולמי שלהם
   יתרונות
   חומרים מעולים ועמיד לאורך זמן
   חסרונות
   חלש מאוד יחסית למחיר, מיועד למקומות קטנים ואין פינוקים שהייתי מצפה בסדר גודל הזה של המחיר
   אגב, נמכר בחו"ל ב1400 שקל
   עוד משהו – הדגמים המוקדמים יותר של וובר היו עם קונסטרוקציה של נירוסטה שהחלט תרמה ליציבות וחוזק של הגריל – דווקא בדגם הזה הם נטשו ועברו לקונסטרוקציה חסכונית יותר – קשה לי לאמוד אם זה עדיין עמיד כמו הדגמים הקודמים אבל שווה בחינה

   מקווה שעזרתי
   מקס

   • היי מקס,
    לא הבנתי את תשובתך לגבי הגרילים של וובר? החישוב שהסברת לעיל לא מתאים לגביהם?
    מה דעתך על הדגם שלהם
    מנגל גז – גריל גז Weber Q2200IL + עגלה .
    תודה

    • הי חיים
     החישוב של ה 15 BTU לסמ"ר בתוקף גם לגבי וובר
     החישוב תקף לכל הדגמים למעט אינפרא אדום שהקונספט שם שונה (אני אכתוב על זה בנפרד)

     Weber Q2200IL
     זה תפירה ישראלית לדגם נייד של וובר ששמו לו בארץ עגלה
     הגריל חלש מאוד למתאים רק לבשר קל כמו נקניקיות ושיפודים
     סטייק וצלעות גדולים על הדגם הזה

 40. שלום,
  אני מנסה למצוא גריל גז איכותי ולא יקר , שאלתי היא על הגריל על המפרט הנ”ל (חברת סטרלינג)
  מבער נירוסטה 40,000 BTU
  מערכת פיזור חום משוכללת מנירוסטה, (דיפיוזר)
  מבער H לניצול מירבי של משטח הצלייה
  מערכת הצתה Sure-Lite
  רשת מצופה אמאייל לניקוי קל + רשת קומה שניה רחבה.
  מד חום אינטגרלי!
  מגשי צד מתקפלים!
  3 שנים אחריות על המבער
  שטח צליה ענק!! 59*40 ס”מ
  10 שנים אחריות על גוף הגריל העשוי מיציקות אלומניום !
  הרכבה עצמית, ניתן לקבל שירות הרכבה בתוספת תשלום
  מידות:
  פתוח 133 ס”מ
  מקופל כ-70 ס”מ
  עומק סגור כ- 60
  עלותו היא 1599 האם המחיר סביר למפרט, מה שראיתי רק בחברה הזו היא אחריות ל10 שנים לגוף הגריל, ושלוש שנים אחריות על המבער
  תודה,
  קרן

  • הי קרן

   אני מכיר דגם של סטרלינג עם 40000 BTU ורשת של 50X34 שהיא קצת קטנה
   בכל מקרה – סטרלינג חברה טובה – ובנתונים שנתת יחס עלות תועלת טוב
   כיוון שאני לא מכיר את הדגם הספציפי תבדקי טוב את עמידות המכסה המבנה והרשת – האם כולל וסת או לא

   עוד משהו – בישראל כאשר קוראים למשהו הרכבה עצמית המשמעות היא שלקחו גריל נייד והרכיבו לו עגלה – סוג של קומבינה – לכן תבדקי טוב שהעגלה בסטנדרט של הגריל

 41. שלום עצות מועילות חבל שלא ראיתי לפני שקניתי וובר q2200 ונפלתי אני מבקש שתמליץ לי על מנגל עד 2000 בכללי וגם איך המנגלים האלה .
  Camp town 18205 3 מבערים 42000btu רשתות 42*62 דגם קלאסיק 3 b .
  או char broil דגם קלאסיק 3
  עם 3מבערים 40000bto רשתות 3845 סמ'ר

  • הדגמים הזולים של camptown הם בדגר פסולי חיתון אצלינו – אבל יאמר שאני גם לא מכיר את כל הדגמים שלהם
   לגבי char broil classic 3
   תלוי מה השימוש שאתה מתכנן עליו-, תסתכל על תגובות לעיל – הוא טוב למחיר אבל הוא מנגל בינוני בעמידות לאורך זמן
   יש מנגלים טובים באיזור ה2000 פלוס – שוב, זה תלוי בצרכי השימוש שלך ועל מה אתה מוכן להתפשר

   • לא להתקרב לקמפטאון גרילים גרועים ושרות גרוע של היבואן עידן קמפינג רוצים על ביקור טכנאי 400 ש״ח תוסיפו עבודה וחלקים כבר עדיף לקנות גריל חדש.

 42. היי,
  אני רואה שכבר שאלו אבל לא הצלחתי להבין מה דעתך…
  מדובר על:
  גריל גז BBQ תפוקת חום 45000 BTU דגם 9202 מבית Luxor
  פרטים: צלייה מהירה בטמפרטורה גבוהה השומרת על כל הוויטמינים והטעמים של המזון. משטח צליה באורך 40 ס"מ וברוחב 30 ס"מ. כולל 3 מבערים איכותיים רשת מלאה לצלייה של דגים, בשר, ירקות וכו'. מנגנון הצתה אלקטרוני
  עם מנגנון בקרת להבות, שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד 3 מבערים עמידים.
  שיטת צליה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים.הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה.
  מאושר ע"י מכון התקנים הישראלי.
  מידות – אורך: 126 ס"מ, רוחב: 53 ס"מ, גובה: 105 ס"מ.

  עולה בקופון 888 ש"ח , האם אתה ממליץ?

  בתודה מראש!!!

  • הי חלי
   גריל Luxor

   תשרטטי לך מלבן של 30 על 40 ותראה כמה זה קטן – זה מיקרו מנגל , ממש פיצקי בגודל של מקלדת לפטופ- בדר"כ משתמשים בו כמנגל לגומחת בילד-אין במטבח
   חוץ מזה – לוקסור חברה טובה
   (לפי מה שכתוב לעיל, ולא בדקתי מוכרים אותו ב800 שקל)

 43. מתלבט בין char broil classic 3 (כ- 1500 ש"ח)
  לבין מאסטר שף 3 של אמגזית (כ- 2400 ש"ח).
  האם ההבדל בינהם משמעותי ומצדיק את ההפרש במחיר.
  השימוש שלנו הוא כפעם בחודש וכמעט תמיד לא לסטייקים אלא לפרגיות/חזה/כבד/קבב.
  מיועד ל-8 אנשים.
  כמו כן אשמח לשמוע על המלצות נוספות לדגמים נוספים במחיר של כ- 1500-2000 ש"ח.
  בתודה מראש

  • הי איתן
   אם הכוונה בפעם בחודש היא 3-5 פעמים בשנה אז char broil יכול להתאים (מזהיר – זה לא מנגל שמחזיק לאורך זמן ובשימוש רב)
   אמגזית מאסטר שף 3 – הוא ממש לא 2400 שקל אלא באיזור ה1500
   מנגל די חלש בדומה ל char broil
   כיוון ששניהם בזאנר הבינוני חלש – הייתי בוחר במי שנותן לי אחריות יותר ארוכה

   • סליחה. הכוונה היתה להשוואה לאמגזית מגה שף 3. כמו כן אודה להמלצות נוספות.

 44. שלום ותודה על העצות המועילות, רק חבל שלא קראתי אותם לפני שרכשתי מנגל של וובר Q2200 עם עגלה שאני מאוכזב ממנו . ברצוני לרכוש מנגל אחר בתקציב של כ2000 ש"ח על איזה מנגלים אתה ממליץ.
  בנוסף אני מתלבט (אבל המלצות התקבלו בברכה) בין CAMPTOWN 18205 CLASSIC CHER 3B עם 3 מבערים 42000 BTU רשתות 42*62.
  לבין CHAR BROIL CLASSIC 3 עם 3 מבערים 40000 BTU רשתות3845 ס"מר.
  תודה ,
  ערן

  • בדיוק עניתי בשתי התגובות למעלה על הדגמים הללו – camptown פסול חיתון – char broil – הדגם הזה תלוי בצפיות שלך ממנגל

 45. היייי, קודם כל כל הכביד על האתר והתגובות העינייניות והמהירות.. קיבלתי אתמול מתנה גריל גז o Brillo מאוד חשובה לי דעתך עליו כדי שאוכל להחליט אם להשאיר אותו או להחליף.. חשוב לי לציין שאני גר לבד והשמוש כנראה יהיה אישי כאשר פעם פעמיים בחודש בטח יצטרפו חברים לכן שטח הצלחה פחות משמעותי עבורי.. תודה

 46. שלום מקס,
  יש לי שאולה בקשר לבטוחות.
  האם יש סכנה שהבלון גז ממוקם מתחת לגריל עצמו?
  למרות שיש שם מקום יעודי לבלון, האם זה לא מסוכן שהבלון יתחמם מכיוון שהוא מתחת לאש?
  האם יש סכנה שהבלון גז וגריל נמצאים כול הזמן במרפסת (תחת השמש)?
  איפו כדי לקנות בלון גז?
  לכמה זמן (פחות או יותר) מספיק בלון גז של 5 ק׳׳ג?

  תודה,
  אלכס.

  • תודה אלכס

   האמת שאני לא טכנאי גז וקשה לי לענות על נושאי בטיחות
   בעקרון הגז במיכל נמצא במצב נוזלי וכל עוד המיכל במצב אנכי אז לדעתי זה בסדר

   בלון של 5 קג מספיק לעונת מנגל סבירה פלוס

 47. היי מקס,
  מה דעתך על דגם רויאל 10, 35 אלף btu, גודל מגש 56*39 כך שעונה על ההגדרות שלך לעיל. אחריות 3 שנים בעלות של 1550שח.
  אני מחפש מנגל לפעם-פעמיים בחודש בעיקר לסטייקים.
  תודה.

 48. היי מקס, מתלבט בין שלשה סוגים של גריל גז:1. GTI3 BI grandhall
  2. xenon 23 (לא 223) של granhall
  3. coleman galaxy 4
  אופציות 1 ו-2 בעלות שיטה דומה, רק שה-xenon בעל משטח צליה קטן יותר ולפיכך BTU לסמ"ר יעל יותר. שניהם עולים 2500. הקולמן עולה 2900. על מה היית ממליץ

 49. היי מקס,
  דילמה:
  1. grandhall GTI3 בילט אין
  2. grandhall xenon 23 (לא223)
  שני הראשונים עובדים באותה השיטה. יחס ה-BTU לסמ"ר של ה-xenon יותר טוב והא כולל גם ארונית וכירת צד. שניהם במחיר 2500
  3. coleman galaxy 4- שמעתי עליו ביקורת לא רעה כולל הביקורת בממון של סופ"ש. שטח הצליה יותר גדול כמו גם יחס ה-BTU. מחיר 3000 כולל כיסוי.
  על מה היית ממליץ?

  • הי יובל

   אכן דילמה
   ה XENON בעל משטח קטן יותר ותפוקת חום גבוהה יותר לעומת הGTI3 (אגב – הוא לא בילד אין) שמגיע עם משטח גדול יותר אבל תפוקת חום גבולית

   אם אתה חייב משפט גדול – ה GTI טוב אבל תדע את המגבלות
   אם אתה מסתפק במשטח קטן אז ה XENON עדיף

   חגבי ה COLEMAN
   כתבתי שאני לא מכיר את הדגם – גם באינטרנט בחו"ל לא מכירים אותו – לא ברור לי מאיפה הדגם הזה צץ ואיך קוראים לו בחו"ל
   אני הפסקתי להאמין לכל מה שכתוב בעיתון – יותר מדי כתבות ממומנות

 50. שלום,
  תודה על האינפורמציה המועילה

  רציתי לשאול מה ההבדל בין שני מוצרים של גרנדהול
  אודאון ו GT4
  האם כל ההבדל הוא באינפרא אדום והאם זה שווה את ההפרש במחיר?

  • הי דניאל

   תוכל להסתכל על התגובות למעלה – אני עניתי על השאלה הזו בדיוק

 51. הי מקס.
  אתר מדהים למדתי ממך המון
  אבל באותה המידה אני כבר לא מבין כלום.
  נתקלתי בגריל של קולמן 66,000 btu שטח צליה 42על 68
  רשתות יצוקות
  הגוף מנירוסטה 2מגרות ועוד כירת צד
  המחיר 3,250 כולל הובלה הרכבה וכיסוי מה דעתך?

  • לקולמן יש שם טוב וכמו כל מותג יש דגמים טובים ויש פחות

   על פניו ב23 BTU לסמ"ר ובמחיר שאמרת אתה אמור לקבל גריל בעל ביצועים טובים

 52. שלום,

  האם אתה מכיר את דגם Texas Chef 4B
  גריל גז ארבעה מבערים + כירת גז צדדית
  עגלת ארונית ממתכת בשילוב נירוסטה עם 4 גלגלים איכותיים
  מבער נירוסטה בעוצמת BTU 13,000 + מבער כירת גז צדדית בעוצמת BTU 11,000
  עוצמה כללית BTU 63,000
  רשת צלייה מברזל יצוק 42×63 ס”מ
  רשת הפשרה / חימום עליונה
  מכסה דיפון כפול שכולל מד טמפרטורה
  הצתה אלקטרונית לכל מבער
  מידות:: 136×56/106 ס”מ.

  מה דעתך? מופיע במבצע לחיילי מילואים (בהצדעה) ב1890 ש"ח

  • תשמע

   Camptown היא לא המותג שאנחנו מעדיפים בגרילים הזולים

   אבל – אני לא מכיר את הדגם הספציפי הזה והוא לא בקטגוריות הזולים

   על פניו יש לו את העוצמה הדרושה – שווה בדיקה

  • לדעתי מעט יקר למה שהוא נותן
   אבל גריל מצויין – משטח גדול, החלוקה של פלטה רשת היא מצויינת למי שאוהב (וגם פיזור נכון של המבערים)
   לדעתי האישית גם נראה יפה

  • מקס – תודה, למדתי המון (בעיקר מהתשובות שלך).
   אחרי בירורים מצאתי מנגל שמתאים לדרישות שלי, שוב – מותג מדבקה כמו שתיארת, אבל נראה
   כמו עלות – תועלת מצויינת, מחר בבוקר הולך לקנות אותו – אשמח לחוות דעה מקצועית.

   גריל MAREDO 4+ כירת צד

   http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-4-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-Australia-Chef/p-773.htm

   • תשמע
    אני לא מכיר את הדגם וזה נכון שזה גריל מדבקה
    על פניו פיזור החום בסדר למחיר, במיוחד שאלו 4 מבערים
    אני לא אוהב את האחריות רק לשנה – זה בדרך כלל מחשיד את האיכות של המבערים
    תבדוק לעומק מאיזה חומרים עשויים המבערים והרשתות – אם מדובר בנירוסטה הייתי יותר שקט
    בכל מקרה – תנסה להתמקח על אחריות ארוכה יותר למבערים

    מקווה שעזרתי

 53. היי מקס,

  אני צריך את עזרתך בחוו"ד על מונארך MONARCH 20 של אמישראגז..
  עלות 1800..
  שטח צליה 2200 – פחות חשוב לי גודל שטח הצליה
  35000 btu..
  עלות 1800

  • הי ערן

   זה גריל של King Broil במקור

   הגריל טוב למחיר – שים לב שיש תלונות על כך שהמדפי צד שלו לא חזקים ומתפרקים – תוודא שהם באחריות
   אני לא משתגע על הצתה בסוללה – אז תכין סוללות רזרווה

   תהנה

 54. שלום מקס
  מבקש חוות דעת על גריל גז של אמגזית דגם הדר

  בברכה ותודה מראש

  • הי חי

   זה גריל חלש, במיוחד לאור המחיר שלו
   יש לו חזות נהדרת אבל זה נוגד את היכולת
   יחס עלות תועלת לא מבריק
   סורי

 55. מקס

  רציתי לשאול האם ניתן לסמוך על כך שמנגל מגיע מורכב מהחברה ועובר לחנות וממנה מגיע ללקוח או שעדיף לקבל מוצר בקרטון ולהמתין לטכנאי (מופיע באריזה שאין אחריות להתקנה עצמאית של הלקוח).
  הבנתי שמקובל במיוחד בימים הללו לחלק מנגלים מורכבים בין הלקוחות.
  אשמח לשמוע את עצתך בעניין.

  • תודה על השאלה
   לא חשבתי על זה לפני
   אני חושב שאם מה שצריך להרכיב זה רק את הברגים של הגריל לעגלה – כנראה שהייתי עושה לבד
   אם החיבור דורש גם פירוק והרכבה של ברז הגז ומשחקים עם הוסת – הייתי מזמין טכנאי

   זו באמת התלבטות – אין לי תשובת בית-ספר

 56. היי מקס,
  באחת התגובות כתבת שעוצמת הצלייה של char broil classic 3 היא 10 לסמ״ר.
  זה לא מה שיצא לי בחישוב לפי המפרט הבא
  משטח צלייה רחב 61*43 ס"מ
  3 מבערי נירוסטה בהספק של 40,000 BTU
  מבער צד בהספק חזק שח 10,000 BTU

  תוכל לפרט איך הגעת ל10?

  בנוסף ראיתי שהוא נמכר בחלק מהמקומות עם רשת ברזל יצוק ובחלק עם רשת מצופה פורצלן. הגיוני?

  תודה
  איתי

  • הי איתי

   לא כתבתי שהיחס שלו הוא 10 (תבדוק…) היחס שלו הוא כ15
   הדגם המקורי הוא בציפוי פורצלן, לא נראה לי שמישהו החליף לו את הרשת (אם כי, לך תדע)

   • היי מקס, תודה על התגובה.
    בנוסף רציתי לשמוע את דעתך בנוגע להתלבטות שלי בין הchar broil 3 לבין הגריל הבא:
    אני מודע לחסרונות שלו (מוצר מדבקה, שטח צלייה קטן, מכסה ככל הנראה – פח)
    אבל בכל זאת רוצה לשמוע מה אתה חושב…

    גריל גז מהודר דגם סידני של Australia Chef
    שטח צליה: 39X53 ס"מ, כולל וסת וצינור.
    3 מבערים העשויים מצינור נירוסטה מסיבי 36,000 BTU.
    2 רשתות ייחודיות המצופות אמאייל.
    מגירה נשלפת מגולוונת לקליטת הנוזלים.
    מקרנים מנירוסטה עשויים מנירוסטה 430. הפנל מנירוסטה 430.
    המבער, עשוי מנירוסטה 316.
    הגריל מצוייד במגש נוזלים אטים למים, עשוי נירוסטה
    המגש עשוי מנירוסטה 430. הידית עשוייה מנירוסטה 316 – אינה מגנטית.
    הגריל מצוייד במדפי פח מתקפלים לאחסנה נוחה.

    מחיר: 800 כולל צינור + וסת, הגריל מגיע מורכב

    אחריות – שנה. הם מבטיחים שיש להם מלאי חלקי חילוף לשנים רבות.

    תודה
    איתי

    • טוב
     יש המון חסרונות
     מוצר סיני
     משטח קטן
     מדפי פח
     ציפוי אמייל לרשת (נוטה להתגרד וליצור חלודה)
     אחריות קצרה
     מצד שני המחיר זול והספק חום נדיר למחיר

     בהצלחה

     • אני גם מתלבט על המנגל הזה בדיוק מהסיבות שציינת.
      מחד הספק החום גבוה מאוד למחיר וגודל הצלייה דווקא מספיק בשביל הצרכים שלי.
      מאידך, אמרת פה בתגובות קודמות שככלל מנגלים של 800 ש"ח לא טובים.
      השאלה מה במקרה הזה, הכלל תקף גם פה או שמדובר בעוצמה גבוהה וכו' שסבירה מול החסרונות.

      דבר נוסף, מנגלים כאלו נוטים להיהרס מהר מהרגיל?

      תודה רבה על כל העזרה באתר

 57. כל הכבוד על האתר והתגובות המהירות והעינייניות
  כמו שהבנתי אתה לא ממליץ על דגמים ספציפים לכן אני מתלבט בין 2 ואודה לעזרתך:
  1. גארן הול T2 – בערך2500
  2. סיגנט 20 – בערך 3000
  והאם הם שווים את המחיר..
  תודה

  • גארנד הול T2
   4 מבערים עם תפוקת חום טובה מאוד – החסרון הוא שהמשטח מעט קטן אבל זה תלוי בשימוש
   שים לב שאין להם מנגנון למניעת שלהוב (מנגנון לאגירת השומן הנוזל) זה מצריך יותר התעסקות בזמן הבישול וניקוי המבערים
   יחס מחיר תועלת טוב

   סיגנט 20
   הגריל הזה יותר חלש מהקודם אבל יותר מסיבי ובנוי יותר טוב

 58. הי.. בהום סנטר ישנו מבצע לגריל גז..קולמן 4 מבערים "גלקסי" צבוע. וסקאב 6 מבערים.נירוסטה..עעל מי ללכת אם בכלל המחיר 3000-3500 שח..תודה

  • גז מוציא הרבה פחות עשן

   כשאתה מפעיל גז בבית בלי סיר לא יוצא עשן
   כאתה מפעיל מנגל פחמים בלי בשר עליו יוצא עשן

   מנגל פחמים הוא סוג של מעשנת בגלל זה הטעם שונה בין מנגל גז למנגל פחמים

 59. היי מקס
  אני הולך לבנות מטבח גן בגינה עים עם גריל גז. אני מחפש גריל גז מובנה בתקציב של עד 4000 ש"ח
  ראיתי בשאולי גז גריל 9 מבערים עם מכסה מנרוסטה וברור איתם המחיר הוא סביב ה3500 ש"ח,
  האים הגיריל הזה טוב? יש לך המלצה לגריל מתאים?

  • המוצרים של שאולי הם באיכות גבוהה
   9 מבערים יתנו לך הרבה מעל מה שבדרך-כלל צריכים

   יש לשאולי גם כמה מתחרים – תבדוק גם אותם ותשווה

 60. שלום מקס ויתר החברים כאן.
  ראשית, שוב תודה על העזרה, ההענות שלך יוצאת דופן.
  אחרי התלבטויות רבות, קניתי לפני מס' ימים גריל X5 של SCAB. למי שעדיין בשלב ההתלבטות, אולי זה יעזור:
  upside – מחיר (2,500 ש"ח) ואספקה מהירה (הבטיחו לפני יום העצמאות וקיימו ).

  downside – כל השאר :/. קחו בחשבון שההתלבטות הייתה בין הדגם הזה ובין Char Broil T-47G.
  את ה T-47G ראיתי ושיחקתי איתו פיזית (לא הדלקת או צליתי עליו) וההשוואה נובעת רק ממה שחוויתי.
  ראשית, הזמנתי דרך האתר (לא אציין את שמו כי מקס ביקש לא לפרסם, אבל ה SCAB נמכר בכמה אתרים) את הדגם האדום (זה מה שהופיע) – הגיע בצבע מטלי רגיל. נו שוין.

  שנית, בתהליך הרכישה הוצע לקנות צינור גז באורך משתנה (מטר, שני מטר ועד 5 מטר). הזמנתי 2 מטר, רק לגלות בפתיחת הארגז שההוראה הראשונה היא לחבר צינור באורך מטר וחצי מקסימום. לא מצליח להבין למה החברה מוכרת לך מוצר שהיא עצמה מצהירה שלא מתאים/ בטיחותי.

  הלאה – הצינור מגיע פשוטו כמשמעו – צינור. בלי אזיקון מתכת לחיבור לבלון.חשבתי שהתקדמנו מהשטויות של לגבות על כל פירור בנפרד, טעיתי.

  הוראות ההרכבה לעגלה יכלו להיות די פשוטות, אם מישהו היה טורח להפיק רת חוברת ההוראות באיכות גבוהה במעט מהמינימום הקיים. היות וזה לא קרה, כל השרטוטים הם בעצם ריבועים אפורים ומשחק הניחושים לגבי מה הולך לאן מתחיל. עברנו גם את זה.

  עד כאן הקטנות (סליחה על הקטנוניות, אבל יש ציפייה מסוימת לקבל תמורה), עכשיו לדברים המהותיים:

  העגלה – העגלה היא כמובן תוצרת סין, ולא מהחלק הטוב שלה. לא משנה כמה חיזקתי, הגריל מתנדנד בכל נגיעה קטנה. הגלגלים הגיעו כנראה מהכפר הנידח ביותר בסין, כי אפילו לקורקינט בשני שקל של הבן שלי יש גלגלים יותר רציניים. בקיצור, נראה כי לקחו מנוע של פרארי והשתילו בסוסיתא. כאן נכנסת ההשוואה ל CHARBROIL. על המנגל שלהם אפשר לרכב, מבנה רציני ולא פח זול.

  מגירה לנוזלים – הייתה תקועה בצורה משונה והייתי צריכות לשחרר אותה בדפיקות פטיש תוך כדי קימוט קל של הפח.

  והכי חשוב – הגריל עצמו. עוצמת החום גבוהה מאד, הגיוני בהנתן החישוב המוזכר. אבל, וזה אבל ענק – הפיזור לא משהו. החלק הקדמי היה חלש במיוחד הבשר עליו לא הראה התקדמות. באמצע בסדר, והחלק הפנימי כבשן. הלהבות שיצאו ממנו חרכו במקרים מסויימים את הבשר במדף העליון (שלא נע אחורה עם פתיחת המכסה) וההתעסקות עם עוצמת האש הייתה מתישה. וזה בהפעלה הראשונה, בלי בלאי (פרט לבדיקה שערכתי יומיים קודם לוודא שעובד).

  בסופו של דבר נחסכו פה כאלף ש"ח, אבל בהנתן שעלות הבשר אתמול הייתה גבוהה מזה, וקנייה ממוצעת יכולה להגיע בקלות ל-800 ש"ח, לא שווה את החיסכון.

  בהתחשב בכך שה SCAB היה במבצע, והחנות שבה ראיתי את ה Char Broil היא בת"א והמחיר כנראה בהתאם, לא הייתי ממליץ על ה SCAB בשום אופן, למרות שהיצרן הומלץ פה. שווה להשקיע קצת יותר ולא ליפול עם הדגם הזה.

  כל זה כמובן בלי להכנס לפרטים על היחס שקיבלתי בטלפון כשהתקשרתי לספק (אולי רק טעימה – "כנראה לא הרכבת נכון". ברור…)

  • ,תודה אורן – חוות דעת איכותית וממצה. חברים – רישמו לפניכם להזהר מהדגם. אני שלחתי את חוות הדעת לSCAB -נשמח לשמוע את תגובתם (מבטיח לפרסם אם תגיע)

 61. שלום רב,
  ממש ממש לפני קנייה,
  מתלבט קשות בין:
  Char broil 4 ואמגזית הדר
  שניהם נירוסטה, שניהם עם כירת צד, שניהם עונים להגדרת חלוקת החום.
  אשמח לקבל המלצה למרות שאתם מהאו"ם 🙂

  • הי אילן

   נכון, שניהם מאוד דומים
   אבל
   תפוקת החום של Char Broil
   גבוהה ב20 אחוז מהאמגזית (שלדעתי לא עומד בסטנדרט של 15 BTU לסמ"ר)
   לי יש פחות ספקות אפילו שאני מהאו"ם

 62. היי מקס,
  בהמשך לשאלתי הקודמת, הגרנד הול ירד מהפרק משיקולים שונים.
  חבר המליץ לי על גריל "תעשייתי" כדוגמאת ש.ד.ר או שאולי. על פניו נראה כעסקה טובה.
  האם יש לך נסיון עם הגרילים האלה? מה היתרונות והחסרונות שלהם? אני חושב על משהו סולידי בסגנון 50*40 או גג 50*70
  בנוסף יש עוד מועמדים: קולמן גלקסי 4 (שלא אשאל עליו, כי טענת שאתה לא מכיר) ובנוסף סטרלינג 70000 וצ'אר ברויל קלאסיק 4 מבערים. אשמח לשמוע את דעתך. הנה הקישור: צ'אר ברויל
  http://www.g-haun.co.il/pl_product~CB-Classic2014~21~58.htm#.U2sldfNBSM8
  סטרלינג
  http://edepot.co.il/items/54429-%D7%9E%D7%A0%D7%92%D7%9C-%D7%92%D7%96-%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99-STERLING-70-000

  • הי יובל
   שאולי והתעשייתיים נותנים תמורה טובה לכסף – חשוב להבין באמת מה הצרכים שלך
   אם הרעיון הוא לעשות גריל 6-8 פעמים בשנה – אז אין באמת חובה ללכת על הגרילים התעשייתים שהם גם יותר יקרים וגם לא בדיוק פריט ריהוט (הם די מכוערים)

   אם העלות לא קריטית והיופי לא משנה אז בהחלט התמורה לטווח ארוך היא בגרילים של ויקטור ש.ד.ר ושאולי

   אני מציע שתלך ותראה את הגרילים (כולל הסטרלינג) ותראה במי אתה מתאהב

 63. האמת שאני לא מנגליסט דגול, מטרת המנגל גז היא לבשל כמות זעומה של בשר לי ולאישתי בספונטניות מבלי להיחנק מהפחמים והיגיעה עד שהם נדלקים ומוכנים לפעולה….
  באם יש דגם 3 מבערים מומלץ יותר אשמח לשמוע. (רק ארצה להתעקש על כירת צד מאחר ואישתי מתעקשת לטגן מחוץ לבית כך שזה פותר לשנינו את הבעיות)
  ראיתי סרטון ביטיוב שהלחיץ אותי שהמבערים וכל החלקים של ה char broil מחלידים ומתפוררים אחרי שנים בודדות של שימוש…
  מתאים לי משהו של 3 מבערים רק לא מוצא דגם שעולה פחות מאשר ה char broil 2014 וגם שווה את ההשקעה…

 64. שלום, אני מתלבטת בין שני מנגלים גריל Scab spider grill 3 ו גריל T GRILL GRAND HALL
  אנחנו משפחה של6 נפשות לפעמיים בחודש . לצליית עוף וסטייקים. אשמח לעזרה. תודה

  • הי אפרת
   המוצר של SCAB
   היה אצלנו בתגובות
   כדאי לך לקרוא תגובה של אורן על דגם דומה

   לגבי ה GRAND HALL
   הוא מוצר מעט יותר חזק עם יכולות אינפרא אדום שמוסיפות ללא עוררין לאיכות הגריל
   החסרון העקרי הוא גודל משטח הבישול – הוא קטן – אם אתם מוכנים לחיות עם החסרון הזה אז הוא בהחלט בעלות תועלת טובים

 65. היי מקס
  לאחר קריאת כל התגובות לא ראיתי שאף אחד הזכיר את weber q 3200
  רציתי לקבל חוות דעת על המכשיר , תפוקת ה-b.t.u שלו אינה גבוהה
  ואיך עדיין טוענים שהוא אחד הטובים.
  ההתלבטות שלי היא האם כדאי להשקיע 3000 ₪ עליו או לרחוש דגמים יותר זולים שנותנים תפוקה יותר חזקה. כמו scab metal 3

  • הי אייל

   דווקא הוזכר ה Q3200 פה
   ביחס עלות תועלת נמצא בסקאלה הנמוכה – הרבה יותר מדי יקר לתפוקת החום שהוא אמור לתת
   יש לוובר שם טוב, אבל לא מעט דגמים שלהם נותנים יותר יופי מאופי

   אם ההתלבטות היא Q3200 או משהו באותו מחיר שנותן יותר חום – לי אין התלבטות

 66. הי אלכס..ראשית תודה על זמנך ושיתוף הידע….רציתי לדעת (ו..כן..או"ם וכ' ) על הגרילים של ויקטור ושל בית המנגל , הייתי בבית המנגל,המבערים מנרוסטה. ועתירי BTU .אמנם בקונספט התעשייתי אך נראה יותר איכותי משאולי…שבכלל לא עשה חשק לקנות מהם..ורציתי לדעת התרשמות על הגרילים מכיוון שראיתי חבר בפורום שהתלונן שהגריל של בית המנגל לא עבר את ה200 מע' במכסה סגור..אודה עזרה בבחירה. אפילו מחבר פורום שיכול לתת חוות דעת..תודה ושבת שלום.

  • עדיף מנגל פחמים

   לא חזק , רשת לא איכותית, משטח קטן

   בקיצור – המחיר מתאים לתמורה

 67. שלום מקס,

  לאחר שקראנו את כל התגובות והעצות המקצועיות והנהדרות שלך, ובדקנו עם עצמנו כמה באמת אנחנו עושים על האש (לא הרבה…) הגיעו לישורת האחרונה 3 דגמים ואשמח אם תוכל להמליץ על אחד מהם או לדרג אותם. נראה לי שהם נכנסים לליגת החובבנים שמחפשים להנות בקיץ מנקניקיות לילדים, שיפודים, כנפיים וכד'. בהתחשב בכך, הגדרנו מחיר בטווח הנמוך של המוצרים. אני מבין שזה גריל ל – 3-4 שנים ולא לכל החיים ובתור התחלה זה נראה בסדר גמור. אם יחזיק פחות מ – 3 קיצים זו תהיה אכזבה.
  דגם 1 – http://www.buy2.co.il/o/88ac3cf7-928b-4c1f-9211-fc3dacd06b28#
  LUXOR. לא ברור לי ממה עשויה הרשת. ראיתי שכתבת למעלה שהדגם הזה לא נמכר בארץ אך מדובר ביצרן טוב.
  דגם 2 – http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-Australia-Chef/p-704.htm
  Australia Chef. לא פחות מהדגם עצמו עשתה עלי רושם החנות כמקום של מקצוענים.
  דגם 3 – http://www.g-haun.co.il/pl_product~Sterling-30K~21~58.htm#.U26asfl_tik
  STERLING 30000.

  תודה על האתר ובהצלחה

  • התלבטתי קשות בין הדר של אמגזית, נסגרתי בגלל המלצותיך על char broil 4, הסרטון של המבערים המתפרקים הלחיץ אותי, שמעתי בעצתך והלכתי לראות אותם בעין, לא הייתה דילמה, הסטרלינג 70000, באותו טווח המחירים נראה הרבה יותר איכותי, הבסיס שלו יצוק, עוצמת החום ופיזור החום נהדרים ועיקר העיקרים הבשר יצא נפלא 🙂
   לא יצא לי להשוות להרבה גרילי גז אבל מהתוצאה אני מרוצה בהחלט, ממליץ!

 68. שלום מקס,

  כל הכבוד. ללא הידע באתר בוודאות הייתי קונה חתול בשק.

  מה דעתך על הדגם הבא: CHAR BROIL CLASSIC 6

  • על פניו דגם מצויין
   משטח גדול וגריל מפנק

   חסרונות
   כמה אתרים בחו"ל טוענים שפיזור החום לא שווה – לגריל של 6 מבערים זה די לא מקובל
   עוד חסרון במנה הוא שיש מרווח בחלק האחורי היכן שהמכסה נסגר – המשמעות היא שהחום בורח גם כשהמכסה סגור

   אפילו שאנחנו מהאו"ם – אני חושב שיש דגמים יותר מוצלחים לרמת המחירים הזו

   (תקרא על הגריל האתר של HOMEDEPOT – אני חושב שזה יבהיר את הנקודה של פיזור החום)

  • גרסאות התרמוס של char-broil הן לא מהדגמים החדשים
   הוא גבולי בעצמת החום ומשטח מעט קטן לטעמי

   אפילו שהוא מתאים למחירו אומרים שחלק המדגמים של התרמוס נוטים להתחלד מהר ושהחום לא מתפזר באופן שווה
   בקיצור – שווה בדיקה יותר מעמיקה – כשאתה בוחן – תבדוק את הקונסטרוקציה ותראה האם המבערים יכולים לתת חום שווה

 69. שלום מקס, שלום לכל המנגולטורים,
  קניתי SCAB, דגם RED X5. חלש יחסית. על המדבקה כתוב עוצמה ב KW נמוך ממה שהמשווקים מצהירים (בהמרה ל BTU). הלהבות בורחות מהרדיאנטים לכיוון הבשר. חלק מהאש צהובה ולא כולה כחולה.
  בקיצר – מאוכזב.
  אחרי 3 נסיונות רוצה למכור…
  SCAB RED X5
  מצ"ב צילום של המדבקה על ה SCAB. Red X5 שלי. לפי הפרסומים עצמתו הכוללת 75000BTU !!!
  על פי המדבקה, פחות.
  19.6kW = 66877 BTU < 75000

  • בהמשך לפוסט של אבי ולסקירה שלי מקודם על X5 – אני לא מופתע.
   אחרי שהתלוננתי על איכות העגלה, הגיע אלי נציג היבואן.
   זוכרים שסיפרתי שהם טענו בטלפון שכנראה לא הרכבתי נכון? איזו הפתעה לשמוע מהנציג שההרכבה הייתה לעילא ואין מה לעשות יותר.
   בקיצור להתרחק – זול מכל זווית שתסתכלו על זה.
   אה, ולגבי צבע הלהבה והבריחה – מאשר!

 70. מקס שלום,
  הנכונות שלך לשתף בידע שלך ולעזור לאחרים ראויה לציון.
  בכוונתי לרכוש גריל גז קטן לשימוש של פעם פעמיים בשבוע.
  אני מתלבט בין –
  PATIO BISTRO 240 של חברת CHAR BROIL לו 130000BTU, רשת נירוסטה, טכנולוגיית אינפרא רד וגוף העשוי מברזל מצופה.
  למול STERLING 30K לו 3 מבערים מנירוסטה, רשת ברזל מצופה והגוף עשוי מסגסוגת אלומיניום.
  על בסיס כל מה שקראתי אני נוטה לקנות את ה – STERLING.
  אשמח לדעתך.
  תודה.
  אלי

  • לגבי ה PATIO BISTRO 240

   הדעות לגביו חלוקות – המחיר אטרקטיבי לתפוקה של הגריל
   זה גריל שמתאים למקומות קטנים – הקומבינציה של המבער+ אינפרא אדום היא חכמה
   אבל זה לא גריל מסיבי ולכן לוקח לגריל הרבה זמן להתחמם וגם יש כל מיני טענות על כך שהוא נוטה להתקלקל
   אגב – יש לו 13000 ולא 130000 BUT

   הסטרלינג
   זה המותג של king-broil
   זה לא גריל – זה מפזר חום
   לדעתי זה דגם שכבר לא משווק ומוכרים מלאי עתיק בזול

   בקיצור – לפעם פעמיים בשבוע – שניהם לא יעשו את העבודה לאורך זמן

 71. מקס שלום,
  על איזה מנגל היית ממליץ, CHAR BROIL קלאסיק 3 או אמגזית עוז 2?
  תודה.

  • על שניהם יש פה שלל תגובות – הכל מקרה זה תלוי בשימוש – הם נותנים תפוקה טובה אבל אלו לא גרילים של פעם בשבוע – בקיצור – קח אחריות לכמה שיותר זמן

  • הי נירית

   לא ראיתי את הדגם הזה בחנויות בזמן האחרון

   קצת יקר לקטגוריה – אבל עובד בתנאי הסף שלנו

   תבדקי אם החלוקה של השליש-שני שליש מתאימה לך – זה מקטין באופן משמעותי את היכולת לבשל להרבה אנשים

 72. איזה יופי של פורום, המון ברכות!!!
  אני יודע שאתם מהאו"ם ולא תתנו המלצה מפורשת על דגמים ספציפיים לכן אשאל אם בגדול אתם ממליצים לקנות מנגל מהיצרנים הישראליים כגון שאור,ויקטור או שדר לעומת מנגלים מובילים מתוצרת חו"ל כגון קולמן גלקסי sr, אמגזית מגה שף 3/4 , scab x5 אשמח מאוד אם תוכל לפרט יתרונות וחסרונות (מחיר, איכות, נוחות, עמידות וכו')
  אני תמיד מעדיף לתת כבוד למוצרי כחול לבן ראיתי שהם נראים אסטתית פחות טוב מהדגמים מחו"ל אבל לא רק היופי קובע…
  כל המלצה תתקבל בברכה!

  • הי סמי

   יש יתרונות למנגלים הישראלים – בממוצע הם טובים יותר ממותגי המדבקה הסינים – כמובן שעל איכות משלמים והם דם יקרים יותר באופן משמעותי

   הכי חשוב הוא לדעת מה הצורך – אם אתה מתכוון למנגל פעם בחודש אז אפשר להתספק בדגמים הפשוטים יותר שעומדים במבחן העוצמה שלנו
   אם אתה עושה מנגל פעמיים בשבוע אז הדגמים הפשוטים לא יחזיקו מעמד

   הכלל להבנת האיכות הוא מבחן האחריות למבערים וגוף הגריל – ככל שהאחריות שהיצרן נותן ארוכה יותר כנראה שהאיכות שלהגריל טובה יותר

   אני מקים מיני-פורטל לביקורת על הגרילים שהזכרת כדי לסכם את ביצועים – יעלה בקרוב

   • אגב , לגבי הסקאב X5

    תקרא את התגובה המקיפה של אבי
    אני חושב שמי שמרמה בתפוקה בפרסומים שלו לא זכאי להמלצות איתנו

    • תודה רבה על התגובה המהירה ועניינית.
     קיוויתי שבשני המקרים המחיר לא יעבור את ה 3000 שח גג (עדיף באזור ה 2500).
     אני מתכנן למגל בממוצע פעם בשבועיים לגבי הסקב אתה צודק בהחלט רק עכשיו שמתי לב לביקורת השלילית, ומחקתי אותו מהרשימה.
     בהתבסס על ההמלצות החיוביות כאן הוספתי את דגם ה סטרלינג 70000 (עולה כ 2600₪ ללא בלון גז ווסת)
     שוב תודה על הכל!

 73. הי איזה יופי של תגובות והמלצות מקצועיות . ראיתי שאמישראגז יוצאת במבצע של בלון גז חינם (מהדגם החדש הקל) למי שקונה גריל חדש . בלי שום קשר כמובן כבר הרבה זמן אני מתכנן לרכוש אחד טוב, מה אתה אומר על הדגם הזה : baron 340 (של BROIL KING נראה לי) שטח צליה של כ 2100 סמ"ר עם עוצמת BTU כוללת של 40000 , יש גם כירת צד , 3 מבערים מחירו 3290 (כולל הבלון+ הובלה+הרכבה) . אני מתכנן למגל כ פעם בשבוע .
  לצערי הדגם עם 4 מבערים וכירת צד עוצמת BTU 50000 על שטח צליה של כ 2800 סמ"ר עולה כבר הרבה יותר : 4590 ₪ .
  אגב הם נותנים 3 שנים אחריות מלאה.
  הספקתי להתרשם ממס' דגמים נוספים:
  ראיתי גם שבאייס מוכרים את הקולמן גלקסי 4 עם 4 מבערים הספק 63000 נראה לי כולל כירת צד (לא כולל בלון הובלה והרכבה ) ב 2999 ₪ (אגב שלא יגיכו שאני מפרסם אבל חשוב לי לציין שאותו דגם בהום סנטר עולה 3499…) אחריות שנתיים בבית הלקוח + 3 שנים (עם הובלה והרכבה זה עוד 300ש"ח)
  בהום סנטר ראיתי דגם שבנוי ממש טוב של חברת SCAB ונראה איכותי עם 5 מבערים ב 55000 BTU וכירת צד גם ב 2999 ₪ (לא כולל בלון הובלה הרכבה וכו').
  עוד דגם שהרשים אותי ממש היה ה GRAND HALL GTI4 4 מבערים 50000 BTU וכירת צד עם שטח צלייה ענק 80*45 שמתי לב שהמגש לאיסוף נוזלים היה מקדימה וממש נוח לשליפה (על דגמים אחרים שראיתי זה בד"כ מאחורה) 5 שנים אחריות… הבעייה היחדיה שמחירו גבוה 4999 ₪….
  מקווה שלא חפרתי יותר מדיי ושתוכל קצת להאיר
  תודה רבה

  • תודה על המחמאות – אנחנו מסמיקים
   לגבי ה BARON 340
   ראשית BROIL KING זה אותה חברה כמו STERLING – אותו מפעל מדבקה שונה
   אכן אמישרגז משווקים שלהם בארץ וזה יתרון משמעותי
   יתרונות
   אחריות, מבנה טוב ופיזור חום שווה
   חסרונות
   זה לא 40 אלף BTU – זה 30 אלף – עוד 10000 הולכים למבער הצד שהוא דווקא החולייה החלשה שבגריל
   בקיצור -מעט חלש למחיר אבל מפצה במבנה טוב וגב של מותג ידוע

   סקאב – הוא פסול חיתון – תקרא את אבי בתגובות הקודמות

   לגבי הקולמן – יש עליו הרבה הייפ – אני לא ממליץ על גריל שלא מופיע באתר של החברה שלו – לא מבין מה הסיפור – אני

   על הגרנד הול – תמורה מלאה לכסף – אם היה יותר זול הייתי קונה אותו לחמותי

   • לפי החוקים שלך ה BROILKING לא עובר את מבחן ה BTU (פחות מ 15…) מסכים איתך 100% לגבי הגרנד הול , רק המחיר מפריע. רציתי משהו טוב בסביבות ה 3000 -3500, פה אני חורג ב 1000 ש"ח….
    שמתי לב שהיצרנים הישראליים מקבלים גם המלצות טובות (שדר, שאול, ויקטור)
    האם מדובר על אותו טווח מחירים ושווה בדיקה? (אם מוסיפים עגלה וכו') או שמדובר על דגמים תעשייתיים ומחירם בהתאם?

 74. חברים, אני רואה שיש הרבה ענייין אז תרשו לי לסייע לכם,
  ניתן להשיג את Grand Hall בפחות מחצי מחיר…
  המחיר לדוגמא עבור דגם GTI3s : סה"כ – 2400 ש"ח או 2500 ש"ח עם כירת צד
  איך עושים את זה?
  צרו קשר עם כרמל דיירקט, אפשר במיילים [email protected]; [email protected]
  ותגידו שאתם חלק מקבוצת הרכישה שלי (קבוצת הרכישה של יוסי HT)
  זה המחירים שסוכמו, עד כה 38 יחידות "עפו" במחיר הזה .
  תבלו !

  • תודה רבה יוסי!!!
   פניתי במייל לקבל הצעה על ה GTI 4 , אם ייעשו מחיר טוב אני קונה במיידי (בתקווה שהמלאי זמין)

   • יוסי, שיחקת אותה! רכשתי בסוף GTI 3 עם כירת צד .
    קיבלתי אותו ביום חמישי אני כבר משתוקק לנסות אותו אבל עוד לא הספקתי להתארגן על בלון גז ווסת
    אני יודע שאתם מהאו"ם אבל חשוב לי לציין שנתנו לי בכרמל דיירקט שירות מעולה ומחיר ממש ממש טוב דרך הקבוצת רכישה של יוסי .
    שוב המון תודות!

 75. היי יוסי,
  אפרופו עיסוק בגרנד הול,
  ראיתי שאתה ממליץ על הGT3. ואז כשנכנסתי לראות אז ראיתי גם את ה-T2 שנראה לי הרבה יותר
  מתאים לי.
  האם גם ל T2 יש מחיר מיוחד?
  והאם הוא בכללי יותר זול מה GT3.
  תודה מראש,
  דרך אגב, כיף לקרוא את הטוקבקים פה, הרבה מידע מועיל.

  אופיר.

 76. שלום,
  אני מתלבט בין שני דגמים
  גראנד הול gti3s העלות שהציעו לי אותו זה 2750 ש"ח + 250 ש"ח משלוח סה"כ 3000 ש"ח

  לבין

  קולמן גלקסי 4 העלות שלו היא 3000 ש"ח כולל משלוח
  רציתי לדעת מי יותר עדיף?

 77. מקס, שלום.
  הקדמה : בשלב זה לא אבקש המלצתך. רק אשתף אותך בהגיגיי.
  א. אתה תותח !!!
  ב. תודה רבה על הייעוץ. כנראה שיש לך נשמה טובה ! (נ דגושה …)
  לפני כשבועיים החלטנו לקנות גריל. ללא כל ידע בענין. ב"פוקס" נכנסתי לאתר בשעה 02:00 . עתה 04:20… (איך אקום לעבודה?…). החכמתי. מנגד, כגודל הידע הרב שצברתי כך גודל הבילבול…
  בשלב הראשון, כפי הנראה, אני אפעל בשיטת האלימינציה. את הסקאב X5 שהיה בעדיפות ראשונה מחקתי על-אתר. הכל תודות לנתונים שמסרת ולשיתוף החברים בחוויות שעברו. הצלתם אותי ! תודה.
  בשלב השני אתמקד בדגמים שהומלצו ובאחרים ואשוב עם שאלות טרם הקניה.
  שוב תודה.
  יישר כוח !!!

 78. שלום,

  ראשית רציתי לומר כל הכבוד על ההמלצות המקצועיות, המידע המועיל וההענות הזריזה.

  שנית, רצית לקבל המלצה ביחס לגרנד הול GT3S כולל כירה מול סטרלינג 70000/

  המון תודה ויום נפלא,

  צחי

 79. הי
  אני מחפש גריל לגינה וראיתי 3 דגמים של גרנדהול
  הדגמים הם GT3 T2 GT4
  האם אתם מכירים את הדגמים האלה?
  האם הם מומלצים על ידכם?
  האם לדעתכם אחד הדגמים מומלץ יותר מהאחרים?
  תודה על העזרה
  דרור

 80. שלום
  אנחנו ראינו את הגריל 3 מבערים 36000 BTU של אוסטרליה שף ב800 ש"ח בשזר, אני קוראת מה כתבת לעיל ומבינה שאתה באמת מאמין שמתחת ל1500 ש"ח אין גרילים טובים. הרבה חברים שמשתמשים בגריל גז אמרו לי שאין הבדל בתכלס בין היקרים לזולים והכל מסתכם בחום ובפיזור שלו.
  מה דעתך על זה? וכמובן על הגריל ששמתי עליו עין….
  http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-australia-chef

 81. הי,
  אני מעוניינת לקנות מנגל גז למרפסת (המרפסת גדולה יחסית אז אין בעיה של מקום).
  התקציב הוא עד 3000 ש"ח וכשיופעל צפוי לשמש כ-8-10 אנשים.
  הבנתי שמאוד מומלצים הגרילים של וובר, ויש להם גרילים בתקציב שלנו. השאלה היא אם אין גריל מומלץ יותר.
  אני יודעת שאתה באו"ם/מנסה להתקבל אבל אולי אם תסכים לחרוג ממנהגיך תהיה לך תודתי לעולם?
  ככל שאני קוראת יותר אני נעשית יותר מבולבלת…
  תודה רבה!

 82. מה דעתך על גריל גז של ובר, דגם spirit s320, בי-טי-יו 32000 ושטח צלייה 45-61 ?

 83. מקס שלום

  כל הכבוד על היוזמה וההשקעה שלך.

  לשימוש ביתי נורמאלי, אני מתלבט בין 2 אפשרויות. למרות שאתה מהאום אשמח לחוות דעתך:

  1. grand hall gti3 – האם לשיטת ה intergrill אין חסרונות?

  2. weber spirit e310 -משום מה לא מצאתי במפרט שלו מה עוצמת החום.

  לא כ"כ הבנתי את ענין הווסת, האם חייבים? האם בדגמים אלה זה כבר כלול?

  ב weber מציינים שהאחריות היא על המבערים. האם זה חסרון משמעותי?

  תודה רבה
  אודי

 84. מקס שלום,
  אני מחפש מנגל ביתי, אנחנו בעיקר עושים על האש פרגיות, סטייקים, אווז, (לא אסאדו ובשרים עם בישול ארוך) עם המנגל שהיה לי הסטקים יוצאים או שרופים או לא מוכנים כלל ולכן אני מחפש להחליף.
  המליצו לי על http://www.charbroil.co.il/Default.asp?sType=0&PageId=86354
  char broil 4 מבערים עם אינפרא אדום.
  ויש הבדל משמעותי במחיר מול ה char broil classic 2014 .
  האם ההבדל שווה את המחיר?
  כמו כן לגבי מנגל עם 3 מבערים של char broil זה גם מספיק?

  אשמח לתשובתך!

  ניר

 85. היי אני ממש זקוקה לעזרה יש את הגריל של קולמן,, וויבר,, ועוד מי הכי טוב

 86. שלום
  אני מבין שאין המלצות פה על גריל מתחת ל-1500 ש"ח, אבל מה דעתכם על הדגם הזה:
  גריל גז 30000BTU, מבית PRISMA דגם G2800, ב-699 ₪ בלבד במקום 1499 ₪
  גריל גז BBQ עם תפוקת חום 30000 BTU
  3 מבערים + כירת צד
  3 מבערים ראשיים 8000BTU/HR – 9.2KW
  כירת צד 6000BTU/HR – 2.1KW
  מפזר להבה לפיזור חום אחיד
  משטח צלייה ענק באורך 50 ס"מ וברוחב 37 ס"מ
  רשת מלאה לצלייה איכותית
  מנגנון הצתה אלקטרוני עם מנגנון בקרת להבות
  שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד
  שיטת צלייה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים
  הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה
  ארגז לאחסון מוצרים בגוף הגריל עם 2 דלתות
  2 גלגלים לניוד
  מאושר ע"י מכון התקנים הישראלי

  אשמח לתגובה.
  תודה.

 87. שלום מקס ,
  אני מצטרף לתודות של כולם על מידע מקצועי ומובן , תודה .
  אני נמצא בחיפוש אחר מנגל גז אכותי לאחר שעברתי את שלב ״ המנהל גז של הדיוטי פרי ״ .
  אני מאוד מתלבט בין מספר דגמים .
  השימוש של המנגל עבור מרפסת ( ללא שכנים מעל ) לשימוש דו שבועי עבור משפחה זוג +2 .
  חשוב לי מנגל שנוח לנקיון עם שיטת צלייה טובה .
  ההתלבטות היא בין :

  Weber Spirit S320 – עלות 4500.
  GRAND HALL GTI4 – עלות 5500 .
  GRAND HALL GTI3s – עלות 2500 .
  GRAND HALL T2 – עלות 2800 .
  GRAND HALL T – לגביו אשמח לחוות דעת ( האם הוא רק יפה ? או שווה את המחיר הגבוה ? )

  * כמובן שחשוב לי לדעת היכן יחסית התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר .

  תודה

  ארז

 88. אתר נהדר ומלמד – תודה על ההשקעה!
  מבקש חו"ד חסרונות יתרונות לגרילים הבאים (הפרש של 1000 ש"ח בין אחד לשני – האם שווה באמת?):

  – SCAB Q4 60000BTU
  – SCAB B4G003 75,000BTU

  ועוד שאלה – מה אורך צינור גז מומלץ ובטיחותי?

  תודה,
  ניר

 89. היי אני ממש ממש מבקשת עזרה .יתכן כי היו תכתובות על זה אבל אני אובדת עצות ומבקשת סדר בבלאגן.
  מחפשת גריל גז בייתי עם מדפים מתקפלים איכותי טוב ומחיר סביר-בסביבות 3000 ₪.
  מבקשת הכוונה מי המומלץ ביותר מבין הדגמים :ראשון ברויל גינג signet 20 לבין monrach 320
  לבין גרילים של אמגזית מדגם דן 3. אודה מאד על הכוונה לאיזו כיוון ללכת על גריל איכותי חזק ואמין לאורך זמן. אגב קראתי גם 10 טיפים לבחירה-ואני לא יודעת מי כן עומד בבערה כחולה, ב-BTU מומלץ. מרשת צליה ברזל.

 90. מקס שלום,
  אני לפני קניה של גריל גז ואני מתלבט בין spider grill gas של SCAB בעל תפוקת חום בהספק 72000Btu, מבערים יצוקים + כירת צד לטיגון לבין גרנד הול GTI3S.
  אני יודע שדעתך על SCAB ירדה אך עדיין יצאו להם דגמים חדשים. אודה לתשובתך

 91. שלום מקס

  איך מבררים את ענין הלהבה הכחולה שממולצת כשקונים גריל? האם מספיק לשאול?
  בנוסף באתר פה לעיתים הומלץ לפעמים על מבערים מברזל לפעמים מנירוסטה. אודה לך על סדר בענין.
  האם מגירה זה הכרחי בקניית מנגל.
  דבר אחרון, על מה הכי כדאי להתפשר בקניית מנגל כשלוקחים בחשבן-מבערים "אמבטיה", רשת ברזל, מכסה וכו'?

 92. שלום מקס

  אני מתלבטת בין 2 דגמים:
  1.דן גריל 4 של אמגזית-תפוקת חום 20.9 KW, שטח 45/78, מחולק ל-2רשתות בישול, 2 מדפי עץ מתקפלים.
  2.דגם של גרנד הול GTI3S-
  17.7 BTU לסמ"ר, כירת צד, אמבטיה מפח, רשת ברזל .גודל-45/60, מכסה מפח, מבערים מנרוסטה.
  החברה נותנת 5 שנות אחריות על כל הגריל.
  אודה לך על מי מבינהם אתה ממליץ.

 93. שלום למקס מנגל!
  אשמח לעצתך המהירה אני מקווה.
  המנגל המדובר לא מולי, נתקלתי באיזה קטלוג פרסומי ואני מעוניינת לקנות לבעלי לכבוד החגים. מנגל בגודל 76.2×43.2 5 5 מבערי נירוסטה, מערכת הצתה אוטומטית,כירת גז ומכסה. 55000 btu.
  מה דעתך?
  תודה לתשובתך.
  שנה טובה וחג שמח לכל ישראל.

 94. שלום מקס,
  אחלה כתבה! מקווה שאתה עוד כאן בשביל לענות.
  coleman galaxy 2 מבערים מול char broil claasic 3. מה שהבנתי מהתגובות הקודמות זה שהגלקסי עם שני מבערים הוא לא חזק במיוחד ולא שווה את המחיר, ואילו הcharbroil בדגם הזה הוא לא עמיד במיוחד ותוך כמה שנים אחפש מנגל חדש. זה באמת נכון? עוד שיקולים חשובים?
  עלתה גם האפשרות שלchar croil bistro infra red, קצת קטן יותר. מה דעתך?
  אנחנו משפחה קטנה אבל אוהבים לאכול ולארח חברים, יש מקום בחצר.
  תודה!

 95. שלום,

  אנחנו מתלבטים בין 3 גרילים של אמישראגז: ROYAL10, ROYAL320 או MONARCH20.
  המחירים דומים- נשמח להמלצה מה עדיף.
  האם כדאי 3 מבערים (ROYAL320) עם פחות BTU או 2 מבערים עם יותר BTU
  (מדובר על 30000 ב 3 מבערים לעומת 35-40000 ב 2 מבערים)

  תודה,
  מאיה

 96. היי מקס תודה רבה על האתר.
  1. רציתי לדעת אם בטיחותית יש עדיפות לשים מיכל של 5 קג על 12 קג במרפסת?
  2. נראה לי שאני ריך להחליף מבערים, האם יש מקום מומלץ באזור תל אביב להחלפה או שיפוץ מבערים?

  • הי עומר

   אסור לדעתי לקרב מיכל של 12 ק"ג לגריל גז במחיוד בבית משותף – דבר עם טכנאי גז כדי להיות בטוח

   לא נהוג לשפץ מבערים – או שמנקים או שמחליפים – מבער עם חור זורקים מבער עם סתימה מנסים לנקות

   מקווה שעזרתי מקס

  • יש מלא – אפשר לקנות בכל חנות של מטיילים (למטיייל ריקושט וכו')

 97. הי מקס ושאר ה"צליינים" מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ"ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש"ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס)

 98. שלום.חשבתי לקנות את ברוסית סיכנו 20. יש מבצע בא מעשר גז ב3300 כולל בלון. מה אתה אומר?

 99. מקס שלום ,
  מה דעתך על המבצע של אמישראגז ?
  רויאל 10 עם מיכל גז ווסת ב 1550 ש"ח
  הצרכים שלי הם רוב הזמן ל4 סועדים מקסימום 6
  במרפסת קטנה עם שכנים הרגישים למנגל פחמים !

  • זה אכן מנגל שמתאים לקבוצה קטנה שעושה מעט מנגלים בשנה
   שים לב שזה לא מנגל חזק – 4 סטייקים לא תצליח לעשות במקביל

 100. הי מקס ראיתי את הדגם CHAR BROIL T-47-G וראיתי שכתבת למעלה באחת התגובות שהוא חלש מהרצוי בערך 10.5 KW בעוד שאתה אמרת שצריך לפחות 15 אבל ששאלתי את המוכר הוא אמר שבגלל שיש אינפרה רד אז זה בסדר שיש הספק BTU נמוך קצת מה דעתך כדי לקנות ?

 101. שלום
  הוזכר פה הגריל ROYAL 10 של אמישזראגז ,
  המידות הן כ 60*37 ולא 50 , שטח הצליה נכון 2200 סמ"ר
  יש מבצע באמישראגז ב 1550 ש"ח

 102. שלום מקס, תודה על הסבלנות לענות לכל כך הרבה תגובות, אז אוסיף שאלה משלי
  מה דעתך על קניית גריל גז יד שניה, האם כך אפשר לקבל גריל טוב יותר במחיר נמוך, אלו דברים היית ממליץ לבדוק כשבאים לקנות ואלו רכיבים כדאי להחליף

  תודה ושנה טובה
  אבי

  • שאלה מצויינת

   הלוואי והיה מכון בדיקה לגרילים יד 2 כמו למכוניות

   זה מאוד קשה לבדוק האם גריל עומד במבחן הזמן
   בדרך כלל האלמנט הכי קריטי להחלפה הוא המבער – צריך לדעת גם לכוון מבערים כך שהאש תהיה שווה וכדי שלא יווצרו להבות
   כיוון שהתעסקות עם גז היא לא מומלצת – אני מעדיף שטכנאי גז יעשה את זה

   אם אתה קונה גריל טוב ישן (מהדגמים העמידים שזה אומר יקרים) אז בדרך כלל המבערים מתאימים ל7 שנים כך שכנראה שלא תצטרך להחליף

   בקיצור – שווה את החיסכון אם יש לך את הזמן להתעסק

 103. מקס שלום, אנחנו בונים מטבח חיצוני במרפסת ומעוניינים בגרילר גז מובנה שיעשה עבודה טובה
  בעוצמה טובה ועמיד.
  מה דעתך על הגרילר של cal flame דגם g4?
  יש לו 4 מבערים של 15,000BTU כל אחד,
  סך הכל 60,000 BTU
  גודל 80 על 61 על 57
  תודה מראש,
  אריאלה

  • הי אריאלה

   מכיר את הדגם
   אני אוהב אותו אפילו שהוא מעט חלש לקטגוריה – המבנה והחלוקה טובים
   יש סוגיות לגבי היכולת שלו ליצור אש שווה – אבל אם אתם ממנגלים פחות מ10 פעמים בשנה זו בהחלט אופציה טובה

 104. הי מקס,

  תודה על כל התשובות והטיפים – ממש עזר לי.

  אני רואה שאתה לא אוהב להמליץ על גריל מסוים, אך אני עומד לפניי קניית גריל והייתי שמח לדעת מהם היתרונות והחסרונות של שאולי לעומת ויקטור.

  אני מדבר על גריל סטנדרטי 6 מבערים.

  הייתי אצל שניהם וראיתי שישנם כמה הבדלים למשל אצל שאולי הרשת היא מצינורות ברזל שיכולים להסתובב ואצל ויקטור זה יציקת ברזל.

  אשמח לשמוע את דעתך לפני שאני מוציא 2800 ש"ח

  תודה רבה
  רוני

  • שניהם מעולים

   ההבדלים בין הגרילים הם מינורים ואם אתה אוהב צינורות מסתובבים אז לך על זה – אתה תהנה , אלו גרילים משובחים

 105. הי מקס ושאר ה”צליינים” מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ”ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש”ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס – אולי עלה קצת מאז )

 106. הי מקס ושאר ה”צליינים” מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ”ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש”ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס – אולי עלה קצת מאז )

 107. שלום רב,

  אני ועוד מספר חברים מעוניינים לרכוש גריל גז למרפסת/גינה ויש התלבטות בין 4 דגמים:
  1. coleman 4 54,000 BTU + 13000 כירת צד
  2. sterling 70,000 BTU כולל הכירה
  3. scab X5 75,000 BTU + 12,000 כירת צד
  4. Broil King Royal 340

  נשמח לדעתך המקצועית.

  אריאל

 108. יש ברשותי מנגל גז 3 להבות של קולמן,איפה אפשר לקנות לביורים למנגל ואיך אוכל לדעת איזה לביורים אני צריך?

 109. שלום לכל המנגליסטים.
  היום התקשרתי לחברת קרמל דיירקט ודברתי עם מוטי מהמכירות.בקשר לגריל גרנד הול GT13.
  אם נארגן קבוצה של 10 איש לרכישת המוצרף יעשה לנו מחיר של 2500 ש"ח עבור המנגל
  מי שמעוניין נא לכתוב לי למייל האישי
  [email protected]

 110. היי מקס,

  אני נהנה מאוד לקרוא פה את ההסברים שלך ולמדתי המון,
  חיפשתי תגובה לגבי ה-COLEMAN GALAXY 4 ולא מצאתי פרט לכך שרשמת לפני חצי שנה שאתה לא מכיר אותו, יצא לך להתוודע אליו מאז?
  אני מתלבט בינו לבין ה- CAMPTOWN GALAXY CHEF 6B
  אודה לעזרתך

  פאולו וייס

  • אני מצטרף לשאלה הזאת.
   קודם כל אתר מעולה!
   למדתי המון ואפילו הפתעתי איזה מוכר שניסה לדחוף לי חתול בשק.

   יש לי הזדמנות לרכוש עכשיו את הקולמן גלקסי 4 מבערים פלוס כירת צד במחיר טוב.
   עברתי שלב שלב לפי הדרכתך ונראה כי הוא עומד בתנאים.
   מבחינת גודל הוא נכנס לי בצורה מושלמת למרפסת, אנחנו משפחה בת 3 נפשות אך מארחים מדי פעם.
   הערכה שלי שהוא יעבוד פעם בשבוע/שבועיים.
   החברה נותנת 25 שנות אחריות על המבערים ועוד 5 שנות אחריות מקיפה על כל השאר (שנתיים בבית הלקוח).

   אני יודע שאתה לבוש במדי האו״ם אבל אשמח אם תוכל לתת גושפנקא לעניין.

   המון תודה על התייחסותך.

 111. היי מקס,
  כל הכבוד על הפורום, נהנתי מאוד לקרוא!
  אני יודע שנגעת בנקודה אבל אודה אם תוכל לפרט קצר יותר על BISTRO INFRA RED מבית Char-broil USA. היות ומדובר במרפסת קטנה הקומפקטיות של הגריל חשובה לי. הייעוד הוא ל פעם בחודש למשפחה בת 4 נפשות.
  החשבון הפשוט נותן כ- 13,000 BTU חלקי שטח של 1,520 סמ"ר רק 8.55 אולם מדובר באינפרא רד כך שאני ממש לא יודע האם יעשה את העבודה?
  אודה להתיחסותך ,
  יואב ברקת

  • אכן מדובר בגריל קומפקט שלא יבוא לידי שימוש רב – גם בתוספת ב אינפרא אדום לא מדובר במכשיר עילי אבל כמו שאמרת גם בסובארו מגיעים ליעד

   מקווה שזה עוזר

   • תודה רבה מקס על התיחסותך, וברשותך עוד התלבטות קטנה. אתמול כשהסברתי שאני מחפש גריל קומפקטי וחזק יותר הפנו אותי ל גריל גז גרנד הול T2 (כאשר מקפלים את מדפי הצד זה כמעט בגודל של הביסטרו) המאפיינים שלו הם: משטח צלייה בגודל 45X55 ס"מ/ משטח יציקת ברזל ומשטח חימום קומה שנייה/ 2 רשתות בישול מברזל יצוק מצופות בפורצלן ואמייל/ מפזרי להבה ציפוי פורצלן/ עוצמת חום: 48,000 B.T.U/ מידות הגריל: עומק 54 ס"מ, גובה 120 ס"מ, אורך 116 ס"מ (מדפים פתוחים). כמובן המחיר יקר יותר.
    אשמח מאוד לדעת את דעתך עליו,
    יואב

 112. היי מקס,
  כתבה מצויינת!
  אני מחפש לקנות גריל גז לגינה. משהו עד תקציב של 2500 ש"ח.
  1. מה דעתך על הדגם של CharBroil Classic C46?
  2. גריל גז X5 נירוסטה+כירת צד ATLANTA של Australia chef?
  ומה דעתך ללכת צעד קדימה לגריל משולב גחלים CharBroil?

  תודה מראש,
  איתי

 113. מעוניין להתייעץ

  הזמנתי גריל Char Broil 4 קלאסיק זה המפרט שהמוכר נותן באתר שלו:
  "מידות הגריל:
  רוחב: 1.52 ס"מ
  עומק: 51 ס"מ
  גובה: 1.17 ס"מ

  שטח צלייה ענק בגודל של 43X70 ס"מ
  משטח חימום עליון בגודל 20X65 ס"מ
  4 מבערי נירוסטה בהספק של 48,000 BTU
  כירת צד עם הספק של 13,000 BTU
  משטחי הצלייה מברזל יצוק
  רשת חימום ארוכה בתוך חלל הגריל
  מכסה נירוסטה דו שכבתי
  מד חום מובנה במכסה הגריל
  הגריל כולל ארון אחסון תחתון
  2 דלתות לאחסון כלי הגריל ובלון הגז
  הגריל ניתן לניוד ע"י גלגלים הנמצאים בבסיס הארונית
  המאובזרים במנגנון עצירה לעבודה בטוחה"

  לא מדובר בדגם IR

  מה שאני לא מבין זה למה בחלק מהמקומות מוצהר על הדגם הזה שהוא 48,000 ובחלק 40,000 לכן אני קצת מודאג…
  כמו כן בחלק מהאתרים מופיע עם עגלה עם גלגלים בלי ארון עם דלתות ובחלק מהאתרים כולל הדגם שאני קניתי הוא מגיע עם ארון שתי דלתות…
  באתר של החברה בארץ לא מצאתי את הדגם ולא באתר של החברה בחו"ל אבל כן יש אותו במלא אתרים למכירה…

  שוב לא ברור לי אם זה 40,000BTU או 48,000BTU האם כדאי לבטל הרכישה וקנות משהו אחר מכיוון שהגריל יהיה חלש מידי לצלייה?

  מה אתם אומרים

  • יש שני דגמים של char broil עם 4 מבערים
   הראשון – עם גלגלים – הוא עם 40000 BTU
   השני – ללא גלגלים – הוא עם 48000 BTU

   נראה לי קנית את הדגם היותר טוב

 114. שלום מקס, גרילי גז של גרנדהול – אשמח לחוות דעתך ראיתי המלצות רציתי לדעת אם יש לך נסיון אישי איתם ואם אתה מודע לחסרונות שעלי לשים לב אליהם.

   • הי רותם

    גראנד הול הם יצרני גריל גז איכותיים ומומלצים. חבל רק שהמחיר של הגרילים שלהם גבוהים פי 2 מהמחיר בחו"ל (למי שחשוב לו יותר המחייה)

    שני הדגמים T2 ו GTI3 עושים את העבודה – שים לב שT2 מותאם לעבודה במקום קטן, לטעמי זה משטח קטן מדי לאירוח של 6 זללנים קצרי רוח.

    בסדרי הגודל של המחיר של הגרילים האלה יש כמה דגמים טובים שההבדלים ביניהם הם בנוחות העבודה והיופי של הגריל עצמו

    תהנה!

 115. שלום מקס,
  קודם כל אני רוצה להצטרף לכל התודות ושבחים שקיבלת, מאמר ותגובות שלך לענין ובלי הרבה קשקוש מיותר :). תודה על הזמן והשקעה.

  רציתי בהתחלה לקנות את וובר Q3200, נראה טוב, נראה איכותי, ניקוז נוזלים שנראה טוב ונוח לניקיון וגם מדפים מתקפלים (זה נמגל למרפסת אז אני לא רוצה לתפוס מקום מיותר כשהמנגל לא בשימוש). לאחר התגובות שלך באתר די התבאסתי ממנו וירדתי מזה (כי אני כן רוצה מנגל שמתאים לסטייקים)

  המועמד הבא היה Char-Broil, הבאסה איתו שהמדפים לא מתקפלים, וזה חשוב לי כפי שציינתי.

  אני שוקל עכשיו את Kangar Cook: שלושה מבעירים יצוקים, רשת יצוקה, דיפיוזר לפיזור חום, 57000BTU, שטח צלייה: 50X65. מחיר 2600 ש"ח.
  שאלה נוספת, באופן כללי, החומר של מכסה, מה החשיבות? מה עדיף? שווה לשלם תוספת עבור נירוסטה?

  הייתי רוצה לשמוע את דעתך (כמובן 🙂 )
  תודה רבה

  • הי פבל – אין לנו התנגדות לוובר Q3200 – הוא משדר איכות אבל כמו שאמרת לסטייקים שדורשים מכת חום גבוהה הגריל הזה לא ייתן תשובה מייטבית

   לגבי KANGAR COOK – זה מותג מדבקה שאין לי מושג מאיפה מייבאים אותו, זה לא אומר שזה רע, יש מותגי מדבקה טובים, אבל במקרה הזה אני באמת לא יודע מי האבא של המוצר – תצטרך לבדוק לעומק

   נירוסטה – שאלה נהדרת – יש חשיבות למכסה – אני מכיר גרילים שמכסה עשוי מפח זול שגם מחליד וגם מעביר חום. נירוסטה היא בהחלט טובה וגם שומרת על ניראות טובה לאורך זמן. יש שני סוגי נירוסטה – ראה עצה מספר 9 שלי

   תודה ותהנה

 116. שלום חברים
  עברתי לבית עם מרפסת ואני מעוניין להיכנס לעולם המנגלים. קראתי את השרשורים וככל שאני קורא יותר אומנם אני לומד יותר אך הבחירה נעשית יותר קשה
  אני מחפש גריל גז קטן שיעבוד משהו כמו 2-3 בחודש לא בישול מסיבי עד 8 אנשים
  חשוב לי שהגריל ידע לעשות סטייקים כמו שצריך
  בתקציב של עד 2500 שקל (כולל מיכל ואביזרים)
  הסתכלתי על רויאל 10 ועל רויאל 320 ואני דיי מתלבט בינהם
  אם למישהו ביקורת על הדגמים או המלצה חמה על גריל טוב שעומד בתקצי ממש אשמח לעזרה תודה

  ומקס כל הכבוד על הכתבה והעבודה

 117. שלום מקס

  אני בעל מסעדה (רק נכנסתי לתחום) וברצוני לרכוש גריל גז שישרת אותי לעבודה מרובה ומאסיבית.
  אני מבין שאתה לא יכול להמליץ על מוצר מסויים, אבל אולי תכוון אותי היכן כדאי לבדוק ובכלל על מה לשים דגש בבדיקה לפני הקניה.
  אשמח גם אם תפנה אותי לאתר שיסביר איך לבנות אחד כזה (משום מה לא מצאתי בחיפושים שלי).

  תודה
  אולג.

  • הי אולג

   יש כמה דגמים תעשייתים שמתאימים למסעדות
   ויקטור ,בית המנגל , ושאולי הם כאלה ששווה לבדוק

   • שלום מקס, תודה על המידע הרב.
    מקום העבודה שלי, לכבוד פסח נותן מתנה בין השאר אפשרות לקנות את מוצרי SCAB בהנחה.
    ראיתי כאן תגובות מאוד שליליות לדגם X5.
    האם אתה מכיר את שאר הדגמים ?
    יש דגם (METAL3 (FH813001- שהוא יחסית זול (1,190 עם ההנחה).
    ודגם יותר יקר SPIDER 3 במחיר 1990 עם ההנחה.
    לאור התגובות לעיל, האם כדאי בכלל להשקיע במותג ? או פשוט לקנות עצמאית משהו נפרד ולקחת מתנה אחרת ממקום העבודה ?
    המון תודה

    • הי

     גם אני רוצה לעבוד במקום שנותנים גרילים כמתנה לפסח…
     מאוד קשה להתייחס כאשר המחיר והשימוש בגריל הם לא פקטור כי הגריל הוא במתנה – כיוון שהגרילים שציינת הם די דומים – השוני הוא ברמת הפינוק – הספיידר יותר מפנק מהמטאל

 118. שלום,
  הייתי מעוניינת לדעת איך הדגם הבא, והאם כדי לרכוש אותו?
  גריל גז 4 מבערים של buffalo chef
  גריל מדגם BUFFALO CHAF PREMIUM 4D .
  עגלת מתכת עם 4 גלגלים 2 עם מעצור. עוצמה
  כללית 55000 BTU , רשת צליה יצוקה מצופה אמייל,
  שטח צלייה 63 * 40 ס"מ, כולל כירת צד עם מכסה.
  מכסה כולל מד טמפרטורה. חזית, מכסה ודלתות
  מנירוסטה, הצתה אלקטרונית, 2 דלתות בחזית, 3 ווים
  לתליה נוחה של אביזרים.
  מידות: 136 * 53 * 105.5 ס"מ.

  • לא כל כך מכיר את הדגמים של Buffalo – זה מותג מדבקה שאני לא יודע מה מקורו (ויש מותגי מדבקה טובים)
   תצטרכי לבדוק אותו לעומק במיוחד את המבערים (כלל חשוב – כמה שנות אחריות עליהן), כובד המכסה, סוג הנירוסטה, סוג הרשת וכו.
   עוד משהו לגבי מותגי מדבקה – יש לא מעט שנמצאים בארץ תקופה ארוכה ויש להם חלפים ושירות ויש כאלה שכל מיני חאפרים מביאים ממכולות מסין ואין להם באמת אבא. בקיצור – לא הייתי פוסל אבל הייתי בודק לעומק

 119. שלום מקס,
  אני חדש מאד בנושא, בד"כ אוהב לנפנף בדרך הישנה..
  לאחרונה עברתי לדירה (אנחנו זוג צעיר שמידי פעם מארח חברים / משפחה).
  לאחר שקראתי פה הרבה מהתגובות שלך שמתי לב שחשוב מאד שהמנגל יהיה איכותי.
  התקציב שלנו כרגע הוא לא גבוהה במיוחד.
  רציתי לשאול האם כדאי ללכת על הscab k36 שהוא יחסית זול והמפרט שלו יחסית פשוט אך המותג שלו נחשב לאיכותי (בוואלה הוא נמכר באזור ה1250)?
  או לחלופין לבדוק על גריל אחר באותו עם פרמטרים יותר טובים?
  האם יש לך המלצה איך ומאיפה להתחיל?
  תוכל בבקשה גם להמליץ מה כדאי לזוג שמכין מנגל לא בתדירות גבוהה (פעם / פעמיים בחודש)?

  • אכן זה גריל יחסית פשוט, מעט קטן לטעמי (יש שני דגמים Scab ‏550 ו GB7220 Scab) , כתבתי את 10 הכללים לבחירת גריל כדי שתוכל ליישם – תבדוק את המבערים, כובד המכסה, סוג הנירוסטה, סוג הרשת וכו'
   יש כמה דגמים טובים בטווח המחירים הזה, אבל כמו שאמרת אלו גרילים יחסית פשוטים

   • מקס, אני שואל שוב למקרה שהשאלה התפספסה:
    מקום העבודה שלי, לכבוד פסח נותן מתנה בין השאר אפשרות לקנות את מוצרי SCAB בהנחה.
    ראיתי כאן תגובות מאוד שליליות לדגם X5.
    האם אתה מכיר את שאר הדגמים ?
    יש דגם (METAL3 (FH813001- שהוא יחסית זול (1,190 עם ההנחה).
    ודגם יותר יקר SPIDER 3 במחיר 1990 עם ההנחה.
    לאור התגובות לעיל, האם כדאי בכלל להשקיע במותג ? או פשוט לקנות עצמאית משהו נפרד ולקחת מתנה אחרת ממקום העבודה ?
    המון תודה מושיקו.

     • היי מקס
      ראשית ישר כח על המידע המפורט
      אני אשמח לשמוע את דעתך לגבי המנגל הזה
      השימוש יהיה בממוצע אחת לחודש , בעיקר פרגיות,קבב, נקניקיות
      תודה מראש
      גריל גז 3 מבערים מנירוסטה והצתה אלקטרונית

      מערכת הגז:
      • 3 מבערים מנירוסטה בהספק כולל של KW10.5 קילו וואט BTU, 36,000 .
      • כירת צד ייחודית לטיגון צ'יפס , בישול ושמירת חום בעוצמה שלKW 3.2 קילו וואט
      עוצמת חום כוללת: 47,000 BTU ,KW 13.7 קילו וואט.
      • שטח צלייה גדול במיוחד
      • רשתות צלייה מברזל יצוק Cast Iron מצופות אמייל איכותי עמיד וקל לניקוי.
      • טרמומטר למדידת עוצמת החום הממוקם במכסה העליון
      • מדף אחסון תחתון כולל חיפוי קדמי.
      גריל גז, דגם: GD 4120S-3B, יצרן: MEISTER.
      מפרט טכני
      מפרט המוצר

      אמצעי הצתה:
      הצתה אלקטרונית בנויה בכפתורי הגז .
      2 גלגלי 7" להזזה קלה.

      מידות:
      גובה 134 ס"מ
      רוחב 116ס"מ
      עומק 56 ס"מ
      כמות מבערים

      כמות מבערים: 3 מבערים
      הספק מבערים

      הספק מבערים: 31,000 – 45,000

     • הי אביעד

      לא מכיר את המותג MEISTER – נשמע כמו מותג מדבקה של יבואן ספציפי – תצטרך לבדוק לעומק ע"פ הכללים שבפוסט שלי.

 120. שלום רב,
  אשמח לדעת יתרונות/חסרונות לדגמים הבאים:
  גרנד הול GT3 (קיבלנו מחיר של 2800 ש״ח)
  גרנד הול T2
  Scab ספיידר 3 מבערים
  מיועד לכ-10 אנשים, מרפסת שמש לחיבור בבלון גז. שימוש כפעם בשבוע.
  תודה רבה על ההתייחסות.

  • הי ורד – אלו שני גרילים ותיקים בפורום השאלות, נשמע שהם מתאימים לצרכים שלכם.

 121. שלום מקס. תבורך על ההתייחסות המקצועית והרצינית והסבלנית לכל אחד שפונה אלייך!
  ועכשיו לשאלותיי:
  אני מתלבטת בין 2 דגמים:
  Metal של חברת Scab
  Nexus שמיובאת ע"י חברת Green.
  מה דעתך?
  תודה, עדנה

  • הי עדנה

   לגבי מוצרי SCAB – מותג מדבקה ותיק, יש לו דגמים טובים יותר וטובים פחות, אני לא יודע מה הצרכים שלך וכמה שימוש מתוכנן (וגם יש כמה דגמים לMetal ) כך שקשה לי לדעת אם זה מתאים
   לגבי nexus – לא מכיר את המותג (יש לי טלפון נקסוס, לא מאמין שזה קשור 🙂 )

  • אני מניח שאתה מתכוון ל Australian Chef דגם Apollo 3
   לגבי המותג – כתבתי כמה פעמים עליו – באוסטרליה,למיטב ידיעתי, הוא לא מיוצר (כנראה במדינה יותר צפונית שמדברים בה סינית), אתה מדבר על קבוצת הגרילים של המחיר הבינוני.
   הכי מומלץ לקנות גריל מחברה מסודרת..אתה רוכש גריל , זה משהו שהוא לתקופה, לא איזה כסא לחצר.. המלצתי היא שלא תקנה מיבואן אלא תחפש אחרי החברות הגדולות..תדע שמי שמכר לך את זה, יביא או מביא לך גם אחריות ושירות על כל תקלה. הכלל לדעת מה טוב בקבוצת מחיר הזו הוא כמה אחריות היבואן/יצרן נותן , במיוחד על המבערים – אם נותנים 3 שנים פלוס – לך על זה. אם אני זוכר נכון מדובר על מבערים יצוקים ולא מבערי נירוסטה – שים לב, אלו מבערים שנוטים להחליד
   לגבי המפרט – המפרט של הדגם מתאים מאוד למחיר ואני משוכנע שלפחות בשנים הראשונות תוכל לקבל תפוקה – אריכות ימים, זו שאלה אחרת

 122. שלום רב, בחנות היבואן של וובר הציעו לי גריל וובר 3200 וכן גריל סטרלינג 70000, המחיר זהה לשניהם. תוכל לייעץ לי מה עדיף? כמו כן נאמר לי שהסטרלינג יצרוך כמות גדולה יותר של גז. תודה מראש

  • שניהם טובים. צריכת הגז של הסטרלינג היא לא 70,000 – הוא מחולק לכירות צד והכל ניתן לשליטה . הסטרלינג נותן יותר חום ליחידת שטח אבל הדגם בארץ הוא ישן יותר מהנמכר בחו"ל. למיטב ידיעתי שניהם מאוד דומים, אותה אחריות ושניהם ניידים. קצת קונפיגורציות שונות אבל לא משהו מהותי – תראה למי מהם אתה יותר מתחבר

 123. שלום
  אני צריך מנגל גז למרפסת משהו לא גדול מידי, משפחה צעירה זוג + 2
  איך המנגל colman galaxy 2 מבערים?
  המחיר לרכישה דרך העבודה לכבוד החג הוא 1850 ש"ח

 124. שלום, מציעים לנו גריל HUNTER היבואן GREEN, ראיתי המלצתך שעדיף לרכוש מחברה ולא מיבואן, אך המחיר נראה אטרקטיבי.
  גריל 4 מבערי נירוסטה+כירת צד, גוף+מכסה נירוסטה, ארון אחסון, רשתות יציקה, מתקן לתליית מיכל גז, הצתה אלקטרונית, דיפיוזרים לפיזור חום אחיד ומגש לאיסוף שומנים מנירוסטה. הספק 64,000 BTU שטח צלייה 45-70 ס"מ.
  אשמח לחוות דעתך. תודה, מלכה

 125. אשמח אם מישהו יוכל להגיב על הגריל של HUNTER , פירוט למעלה.
  שבת שלום, תודה מראש – מלכה

   • מקס תוכל בבקשה להתיחס לגבי גריל HUNTER' מכיר או שמעת עליו. תודה מלכה

    • הי מלכה

     מותג מדבקה – אין לי מושג מאיפה הביאו אותו
     לכי לראות ותבדקי את 10 הכללים (איזה מבערים, סוג הנירוסטה, משקל המכסה, אחריות, עוצמת חום ליחידת שטח)
     בשביל גריל טוב צריך לעבוד….

 126. המבצע העדכני בגרופון ואם אפשר אז תשובה מהירה כי ככה עובד העסק: הכל ב-600 שקלים בלבד. כדאי או לא כדאי?
  גריל גז 3 מבערים עם תפוקת חום 30000BTU וכירת צד מבית Luxor.
  זה המפרט שהם נותנים
  תפוקת חום 30000BTU
  3 מבערים ראשיים 8000BTU/HR – 9.2KW
  כירת צד 6000BTU/HR – 2.1KW
  מפזר להבה לפיזור חום אחיד
  צלייה מהירה בטמפרטורה גבוהה השומרת על טעמי המזון
  משטח צלייה גדול באורך 50 ס’‘מ וברוחב 37 ס’‘מ
  רשת מלאה לצלייה איכותית
  מנגנון הצתה אלקטרוני עם מנגנון בקרת להבות
  שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד
  שיטת צלייה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים
  הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה
  ארגז לאחסון מוצרים בגוף הגרי

  • הי עידן

   המותג לוקסור שאני מכיר הוא מותג יוקרה אמריקאי – לא מאמין שתמצא משהו שלהם ב600 שקל – אפילו לא ב600 דולר
   אני מכיר מותג בשם פריזמה שמיובא ע"י לוקסור שנמכר בכל מיני אתרים ב600 שקל – כך שהקופון הוא די משקף את מחיר השוק

   אני לא הייתי קונה גריל בלי לראות אותו קודם – לי זה נשמע חשוד

 127. חגשמח!!! אתה גם מוכר או רק עוזר?כי אם כן, מעונין לקנות ממך.
  מקס , וואו , מרשימה המקצועיות שלך והסבלנות והגישה . יישר כח !!!

  • תודה דרור
   אני מהאו"ם – אני לא מוכר ולא קשור לשום יצרן גרילים
   חג שמח!

 128. קודם כל תודה רבה על המידע השימושי שבאמת שימש לי בקניית גריל איכולי ורק רציתי לשאול אם לדעתך הגריל שקניתי באמת עונה על הדרישות?(הקישור הוא לא המקום בו קניתי את הגריל קניתי אותו בחנות ליד הבית זה פשוט המקום היחידי שבמצאתי אותו):
  http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96/apollo4

  תודה רבה מראש וחג שמח

  • הי סהר
   הדגם הזה מופיע לא מעט פה
   זה כמו לשאול האם סובארו מכונית טובה – היא פחות טובה ממרצדס אבל יותר טובה מסוסיתא
   הדגם מתאים לרמת המחיר – אם אתה ממנגל פעם בשבוע למשפחה מרובת אכלנים – אז יש טובים יותר – אם אתה מתכוון להשתמש בו בשלושת הרגלים ויום העצמאות – אז קנית גריל מתאים
   ורק כדי שלא ישתמע שאני ממליץ על דגם מסויים – יש ברמת המחירים הזו כמה דגמים טובים וכל אחד צריך לבדוק מה חשוב ומתאים לו
   תהנה!

 129. שלום,
  אני מעוניין בגריל גז דגם קולמן 3 מבערים. ההפרש במחיר בינו לבין 4 מבערים הוא כ-400 ש"ח. השאלה אם זה משמעותי. עד עכשיו היה לי קיימפטאון ו3 מבערים מאוד לא הייתי מרוצה לא מפיזור החום ולא מאיכות המוצר. האם באמת מדובר בקפיצה ברמה? תודה

 130. תבדוק היטב בפורומים בארה"ב קולמן בשני הדגמים שאתה מתלבט מופיע המון כגריל שמחליד, הנירוסטה שלו לא נקייה.
  מציע לך לבדוק את שאולי גריל או שדר, הם אולי נראים עם פחות שיק מגרילי מותג, אבל הם עושים עבודה טובה מאוד לאורך עשרות שנים בלי בעיות במחירים סבירים.תחשוב עם קולמן או מותגים אחרים כל כך טובים מדוע כמעט והן לא נראים בשום סטיקייה או מסעדת בשר? והשמות שרשמתי כן?

 131. שלום.
  מה לגבי קולמן גלקסי 3 מבערים?
  הדבר היחיד שקצת מדאיג שיש מדרגה בין משטח צליה לבין חלק חיצוני. משטח צליה נמוך יותר. איך עושים אז שיפודים

 132. שלום רב

  מתלבט בין שלושה דגמים של גריל
  מדובר בשימוש של כפעמיים בחודש, עשרה עד חמישה עשר איש, משפחה ואורחים רעבים, פרגיות סטקים וכד'.
  signat של broil king – אהבתי את האמבטיה והמכסה מיציקה, שטח הצליה קטן מאחרים. מיוצר בקנדה, אומרים שאיכותי, האם העוצמה אכן חלשה?
  performance של char broil – האם הטכנולוגיה של TRU INFRA RED אכן יעילה?
  Galaxy של coleman – האם איכותי כמו השניים האחרים?

  תודה
  אסף

 133. היי
  למרות ששאלו מספר פעמים וגם ראיתי תשובה
  עדיין אודה על תשובה בשביל המקרה הרלוונטי שלי. חדש לחלוטין בתחום ומתעניין במנגל לשימוש של פעם בשבוע-שבועיים לזוג ופעם בחצי שנה ל-10 חברים. האם כדאי גריל גז Char-Broil Classic 3 או רויאל 10 של שנמכר באמישראגז, תקציב באזור 1500 ש"ח

 134. שלום, מנגליסט חדש מחפש מנגל איכותי שימוש של פעם בשבוע למשפחה (2 מבוגרים + 3 ילדים) וכן שיתן עבודה לאירוח מספר חברים
  ולאחר מעבר על כל השרישור באתר:
  אבקש המלצות וחסרונות בין דגמי גרנד הול:
  GTI3
  XENON23
  GTI4
  GTI4 B.I
  תודה

 135. היי לכולם!
  מתלבט בין
  1.Camptown Texas Chef 4B
  2.Char-Broil Clasic 4

  אשמח לעזרה בהתלבטות

  • הי אליאור

   אנחנו לא מחובבי Camptown – פעם היו להם דגמים זועה – היום קצת השתפרו – אם תמצא גריל שלהם עם 7-10 שנות אחריות אז הייתי מתחיל לשקול אותו. האמת שלא ראיתי כזה שנותן אפילו לא 3 שנות אחריות (אבל יכול להיות שאני טועה)
   לגבי ה Char-Broil הוא פופולארי בפורום – מציע שתסתכל כמה תגובות למעלה

 136. מה לגבי הסיגנט 20 של אמישרגז. יש ייתרון משמעותי לגבי האכסון כי הצדדים של העגלה מתקפלים מה שלא נכון לגבי המגה שף3
  או הגרנד הול.

 137. האם מישהו ניסה להביא מחו"ל? כמה משלמים מכס? אם יש קבלה שעלה פחות מ-200 $?
  האם יש גריל בדיוטי פרי בישראל?

  • הי אורנה – היה פעם גריל בדיוטי פרי של Camptown – להרכבה עצמית – שומר נפשו ירחק – עדיף גריל פחם רגיל
   לגבי יבוא – נכון שגרילים בחו"ל הם מחצית המחיר מבארץ – אבל כשאת מקבלת 10 שנות אחריות על גריל טוב שיש לו אבא – אני לא הייתי מתפשר – קונה בארץ

 138. אני מתלבט בין מגה שף 3 לבין וובר q3200? מחפש תשובה חותכת נמאס לי כבר להתלבט…
  תודה

  • הי רן

   אלו שני גרילים עם סגנון שונה
   ה Q3200 – זה הגריל הנמכר ביותר של וובר. גריל באיכות גבוהה מבחינת החומרים והטכנולוגיה. החיסרון העיקרי שלו הוא שיטת הצלייה האמריקאית שעובדת על בישול איטי – חום ששומר על הבשר ומאפשר לצלות אותו בזמן ארוך יחסית – באמזון כותבים שהגריל לא מספיק חזק וזה נכון – העוצמה היא 10 יחידות BTU סמ"ר (אנחנו ממליצים על 15). יש כאלה מאד יאהבו את העניין, יש כאלה שפחות. בקיצור – למי שאוהב את הסגנון זה גריל מעולה – למי שמחבב מנגל פחמים – הוא יצטרך לשנות גישה
   לגבי המגה שף 3 של אמגזית – הוא יותר בסגנון הישראלי של מהירות בישול, יש לי כמה הערות על העיצוב, השימושיות וגם לא כל המפרט מדהים – אבל זה גריל נפוץ עם אבא
   תהנה!

 139. שלום מקס,
  מצטרף למחמאות של כול קודמי. למדתי והשכלתי רבות בזכותך. ירדתי מכמה דגמים שהיו ברשימה שלי תודות לאתר שלך וכנראה שחסכתי המון מפח נפש תודות לך.
  רציתי לשאול – כתבת בשנה שעברה שאתה מקים מיני-פורטל ובו תהיה השוואה של כל הגרילים עליהם שאלו.
  האם כבר הקמת ? אם כן, אפשר לקבל קישור ?
  תודה רבה ויישר כוח !

 140. שלום ,
  ראשית תודה רבה על המאמר, ללא ספק החכמתי בנושא.
  הבנתי שאתם לא ממליצים כאן על מותגים אבל בכל זאת הייתי מבקש להתמקד על גריל האיכות טובה מאוד מאחר והגריל הישן שלי איבד את עצמו לדעת מרוב חלודה לאחר שנתיים ( Camptown ).
  בעוד כחודשיים אני עובר לבית עם גינה גדולה יותר ויכול להיות מצב שהגריל המיועד יהיה ללא קורת גג .
  מבקש המלצתכם לגריל איכותי בעל 3 או 4 מבערים בהתאם לטיפים במאמר.
  הבנתי שישנם מותגים שמוצגים כביכול כאמריקאים,קנדיים או אוסטרלים אבל בפועל החלקים וההרכבה מבוצעת בסין .
  אנא עזרתכם בנושא,
  תודה רבה,
  גבי

  • הי גבי

   ראשית קאמפטאון מכבב בפורום בתור גריל מחליד – ידוע, מקווה שהם ישתפרו עם הדגמים הבאים
   זה נכון שאם יש על הגריל לוגו של קנגורו זה לא אומר שמייצרים אותו באוסטרליה
   אם אתה רוצה גריל שיחזיק הרבה זמן מעמד , יישב בחוץ בגינה (מכוסה) בחורף וייתן תוצאות לטווח ארוך אז ב1500 שקל כנראה שלא תמצא כזה
   אני חושב שאתה צודק במה בכוונה שלך – ברוב רובם של המקרים המותגים האמריקאים, הקנדים, האוסטרלים והישראלים (כן, הישראלים) נותנים פתרון טוב יותר ממותגי המדבקה הסינים. הם גם ברוב רובם של המקרים יקרים יותר
   הכלל הכי טוב שאני יכול לתת לך הוא – כמה שיותר שנות אחריות – ככה כנראה האיכות החומר של הגריל טובה יותר (זה רק לגבי איכות החומר, לא איכות הביצוע )

 141. מקס היקר,
  קניתי בזכותך גריל גז סטרלינג 70000 ומאז ממנג פי 10 יותר ממנגל גחלים,
  רק מדוע אתם לא מוציאים מדריך לאופן הצלייה על גריל גז,
  חוץ מסטיקים שלהם יש המון אני את כל הבשרים מכין על האש הכי גבוהה ההבדל ביניהם זה רק הזמן על הרשת…
  שאני מנמיך לאש בינונית אני מפחד שזה לא יחרך ומהר מאוד מגביר שוב את העוצמה למקסימום…
  אשמח אם יהיה מדריך לעוצמת ואופן הבשרים השונים…

 142. היי מקס אשמח לקבל את חוות דעת על הגריל
  גריל גז FUN Chef 4B של camptown
  עוצמה כוללת 63,000 BTU
  מספר מבערים 4
  מבער נירוסטה בעוצמת 13,000 BTU
  כירת גז צדדיתכירה בעוצמת 11,000 BTU
  הצתה אלקטרונית לכל מבער
  סוג רשת צליה מתכת מצופה אמייל
  מידות רשת צליה 63×42 ס"מ
  מכסה מתכת דיפון כפול + מד טמפרטורה
  סוג עגלה מתכת בשילוב דלתות בחזית
  מספר גלגלים 2
  רשת הפשרה / חימום עליונה 60X12 ס"מ
  איסוף נוזלים מגש נשלף
  מידות מורכב 136×56/108 ס"מ
  כללי כללי –
  אחריות – תקופה אחריות – תקופה 36 חודשים

  • הי לינדה

   בעקרון קאמפטאון הוא מפסולי החיתון שלנו – היו להם גרילים מחלידים
   אני יודע שהם מנסים להשתפר אבל עדיין הם בתחום הגרילים הנמוך והזול – בקיצור – הייתי שעושה בדיקת עומק יסודית לפני שהייתי קונה דגם שלהם ובטוח שלא קונה גריל שלהם באינטרנט – לכי לאחת החנויות ותעברי על הטיפים שלנו אחד לאחד

 143. הי מקס
  אני מתלבט לגבי מנגל מחנות ״ גרין ״ ( לא ממש ברור המותג )
  מה אתה יכול לומר על המוצרים והאם יש דגם ספציפי מומלץ..
  תודה

  • יש מותג גריל בשם גרין שמיובא ע"י יבואן בשם HUNTER
   לא מספיק מוכר כדי שניתן עליו חוות-דעת מעמיקה
   תצטרך לבדוק ע"פ הטיפים שלנו במאמר

 144. אני מתלבט בין גריל "גרנדהול MAXIM GTI4" לבין "scab spider 3 או 4".
  אנא עזרתך , תודה

  • הי יוסי

   שלושת הגרילים שציינת הם בסדר גודל היותר טוב ומסוגלים לעשות את העבודה – תבדוק מה מתאים לך יותר מבחינת השימוש
   כתבתי עליהם כמה פעמים – תוכל לראות עוד טיפים למעלה בתגובות

   • חשבתי על גרנדהול MAXIM GTI4 אבל המחיר כבד עלי. האם להסתפק ב גרנדהול , GTI3 שכרגע הינו במבצע בגרופון 2,500 ש"ח?

  • אני לא ממליץ על דגמים ספציפים (אני מהאו"ם ולכולם יש יתרונות וחסרונות) , תהנה ואשמח עם תשתף איך ההתרשמות אחרי הקנייה

 145. הי , השאלה הייתה מה לגבי הסיגנט 20 של אמישרגז. יש ייתרון משמעותי לגבי האכסון כי הצדדים של העגלה מתקפלים מה שלא נכון לגבי המגה שף3
  או הגרנד הול.

  תודה רבה שוב .
  עידן.

 146. שלום,
  יש לי מרפסת בשטח של 18 מ"ר, אני לא מארגן חאפלות וסתם בא לי מדי פעם לזרוק משהו קטן על האש.
  יש מה לטרוח אם אני מחפש גריל גז קטן במחיר מתחת ל-1000 ש"ח?
  לא שמעתי ביקורות מרוצות על המוצרים במחירים הללו (ע"ע camptown).
  האם לחפש גריל משומש במקום?
  תודה

 147. שלום מקס,
  ראשית תודה על כל הטיפים
  לקראת יום העצמאות אני מתלבט בין 3 דגמים:
  1. גריל גז Galaxy גריל גז 2 מבערים COLEMAN – מחיר 1790 כולל כיסוי עמיד חזק וסט אביזרים מבערים מסוג 304 כפי שציינת בפוסט.30000 BTU
  2. גריל גז Char-Broil Classic 3 שהוזכר בעבר בתגובות אך לא הצלחתי להבין איך הוא במבחן העמידות לאורך זמן – 1300 כולל כיסוי פחות עבה משל הקולמן
  3. גריל גז Char-Broil C21G/שם נוסף טרמוס – 990 כולל כיסוי פחות עבה משל הקולמן

  מה לדעתך השילוב המנצח בין מנגל שיהיה VALUE FOR MONEY, יחזיק לזמן סביר ובעל ביצועים סבירים?
  האם הטיפול באחד הגרילים מסובך יותר?
  אודה לתשובתך

 148. מקס היקר,
  צריך את עזרתך.. הסתובבתי כל היום בחיפוש אחר הגריל המומלץ והלכתי קצת לאיבוד.
  נשארתי עם שלושה דגמים ואשמח לקבל את חוות דעתך המקצועית.
  – רויאל 320 – 3 מבערי נירוסטה – 30,000 BTU
  – char – broil – traditional – מבערי נירוסטה (3) – 36,000 BTU
  – קולמן גלקסי 2 – 30,000 BTU

  תודה,
  אור

  • הי אור

   שלושת הבחירות דומות – אתה בכיוון הנכון – שיב לב שהמשטחים מעט קטנים והפיצוי הוא לכאורה בכירת צד – אם אתה לא מתכנן על גדוד רעב אז הם אופציה טובה.
   שים לב שלקולמן יש 2 מבערים – על משטח בגודל הזה עדיף שלושה לפיזור חום טוב יותר

 149. מקס שלום, התרשמתי מהבקיאות והסבלנות.
  אני מעוניין לקנות camptown Patagonia chef שעולה 2200 ₪.
  6 מבערים עם כל מה שנדרש ב "MUST" שכתבת – רשת יצוקה וכבדה, מבערים נירוסטה וכו' וכו'.
  ראה לינק מצורף למפרט:
  http://www.ginaplus.co.il/Product/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-%D7%A7%D7%9E%D7%A4%D7%98%D7%90%D7%95%D7%9F-6-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-camptown-patagonia-chef-6b
  אודה לך אם תוכל לחוות דעתך על המנגל הזה על אף שידועה לי דעתך הכללית בדבר מנגלים של camptown.

  • כל מה שמיובא ע"י קמפטאון הוא בחזקת חשוד, אבל ברמת מחיר הזו אני מצפה שהגריל יענה על הציפיות – בדוק היטב וספר לי איך התוצאות

   • שלום מקס,
    ני מצרף שוב את השאלה כי היא כנראה התפספסה
    ראשית תודה על כל הטיפים
    לקראת יום העצמאות אני מתלבט בין 3 דגמים:
    1. גריל גז Galaxy גריל גז 2 מבערים COLEMAN – מחיר 1790 כולל כיסוי עמיד חזק וסט אביזרים מבערים מסוג 304 כפי שציינת בפוסט.30000 BTU.רשת ברזל יצוק אבל ציפוי פורצלן – אז אני לא יודע איך הרשת.
    2. גריל גז Char-Broil Classic 3 שהוזכר בעבר בתגובות אך לא הצלחתי להבין איך הוא במבחן העמידות לאורך זמן – 1300 כולל כיסוי פחות עבה משל הקולמן
    3. גריל גז Char-Broil C21G/שם נוסף טרמוס – 990 כולל כיסוי פחות עבה משל הקולמן

    מה לדעתך השילוב המנצח בין מנגל שיהיה VALUE FOR MONEY, יחזיק לזמן סביר ובעל ביצועים סבירים?
    האם הטיפול באחד הגרילים מסובך יותר?
    אודה לתשובתך

 150. מקס שלום,

  ראשית תודה על האתר המושקע ושלל הטיפים.
  אודה לחוות דעתך לגבי הדגם הנ"ל של חברת Sterling:

  גריל STERLING מבער נירוסטה 30,000 BTU, משטח צלייה ענק 33X52 ס"מ, שני מגשי צד מתקפלים, רשת מצופה אמייל + רשת קומה שנייה מצופה כרום ניקל, גוף הגריל עשוי יציקת אלומיניום לניצול מקסימאלי של החום, הצתה אלקטרונית, מפזר להבה מנירוסטה לפיזור חום אחיד ומד חום במכסה.

  חברת 'די.אנד.אס רהוט קל יבוא בע"מ' מעניקה לכם 3 שנות אחריות על המבער ו-10 שנות אחריות על גוף הגריל, העשוי מיציקות אלומניום.

  בתודה מראש.

  • הי אורי

   אני מכיר את הגריל שמגיע בצורה מפורקת שצריך להרכיב לבד אבל כיום גם מגיע מורכב – המותג טוב והיבואן רציני
   הדגם הספציפי מאוד בסיסי ודי ותיק בארץ – זה אותו יבואן כמו וובר – אני חושב שאם אתה כבר הולך לוובר – אז יש להם דגמים דומים מודרניים יותר באותו סדר גודל של מחיר

 151. שלום מקס.
  אנא חוות דעתך לגבי גריל גז Triumph 410 של Napoleon.
  חפרתי בפורום ולא ראיתי ששאלו עליו.
  תודה

 152. היי
  האם הגריל של scab k36 מוכר לך והאם הוא מומלץ?
  גריל גז נייד מתקפל על עגלה שילוב של נירוסטה ופורצלן scab דגם K36
  משטח צלייה יציקת ברזל, רשתות בישול מברזל יצוק מצופות פורצלן ואמייל
  דגם נייד אידיאלי למרפסות מתאים למשטחים קטנים
  על עגלה מתקפלת ניידת, מתאים גם לשימוש מחוץ לבית לפיקניקים
  מדפי צד מתקפלים, מבער ספיראל מנירוסטה רב עוצמה

  • תשמע – זה גריל מתקפל – לא יכול להיות לו עוצמה גדולה – זה וכלו להיות מתאים לך לשיטת בישול אמריקאית של בישול ארוך ולא צריבה סטייקים מהירה
   אם יש לך שטח קטנטן לא הרבה אורחים וזמן בישול ארוך – זה אפשרי

 153. הי מקס,
  יש לי התלבטות גדולה בין שני דגמים האחד הוא ה BUFFALO CHAF PREMIUM 4D והשני הוא CAMPTOWN FUN CHEF 4 המחיר המוצע הוא אותו מחיר.
  יש שוני ב btu אבל לפי מה שכתבת זה לא הכי קריטי.
  לעומת זאת יש הבדלים בחומר ממנו עשוי המנגל. האחד נירוסטה והשני לא וכו'
  מה המלצתך בהתחשב בעובדה שזו הצעה למהירי החלטה ואין לי הרבה זמן…
  תודה רבה רבה

  • הי רביב

   כתבתי על קאמפטאון שזה לא המותג שידוע בתור נותן ערך לטווח ארוך להשקעה, אמנם לא את כל הדגמים אני בדקתי לעומק אבל בתחשב במותג צריך לבדוק באופן רציניאת כל נושא החומרים – שני דגמי 4B שלהם מסוג Texas ו Fun לא עשו לי את זה

 154. היי מקס, מה דעתך על הדגם הזה : Char-Broil Performance T22G
  לשימוש די מועט משפחתי.

 155. שלום לכולם מעוניין לקבל הדרכה לגבי מנגלים . האם כדאי אינפרה אדומה ולוותר על BTU גבוה. כי כפי שהבנתי זה מרכך את הבשר כמו כן רשת ברזל עדיף על נירוסטה?? יש לחברת צ'אר ברויל רשתות חזקות מנירוסטה עם חורים קטנים?. אני משתמש פעם בחודשיים בערך 5 נפשות . מה שטח הרשת פחות או יותר שאני צריך

 156. הי מקס
  ראשית הרבה ברכות ותודה גדולה על אתר מושקע ונכונות לעזור ולשתף
  שנית מה דעתך על גריל גז Triumph 410 של Napoleon
  תודה

 157. היי מקס,
  1. מניח שפספסת את שאלתי מלפני מספר ימים – האם הקמת בסופו של דבר את המיני פורטל ואם כן, אפשר לקבל קישור ?
  2. אפשר לקבל חו"ד על אמישראגז דגם שגיב ? לא מצאתי שום אזכור לדגם זה.
  תודה רבה

 158. אלוף!
  למדתי המון ונהניתי.
  ועכשיו לשאלתי ברשותך.
  עברתי על התגובות בעיון וחיפשתי התייחסות לגריל:
  קולמן גלקסי 4 מבערים פלוס כירה.
  מצאתי רק התייחסות לפני כשנה על כך שאין לך היכרות איתו.
  האם מאז התוודעת אליו?
  אם כן מה דעתך עליו?

  הוא מגיע עם אחריות של 25 שנה למבערים וחמש שנים אחריות מקיפה על כל השאר.
  לפי המאמר הוא עונה על כל הדרישות ויש לי הזדמנות לקנות אותו עכשיו במחיר מאוד טוב.

  אנו משפחה בת 4 נפשות ומארחים מדי פעם,
  הערכה שלי שהוא יפעל פעם בשבוע/שבועיים.

  אומניק יקר, אשמח אם תוכל לחוות עליו דעה.

  תודה.

  • הי איציק – אם עשית את הבדיקה באופן יסודי – כנראה שאתה צודק שזה הגריל שמתאים לך – הוא אכן ברמה טובה – שים לב שיש לו רשת שקצת קשה לניקוי, אבל כמו שאמרת הוא מסוגל לתת ביצועים טובים ואני מאוד אוהב את כירת הצד שלו. וכדי לשמור על האו"ם יש עוד גרילים ברמת המחיר הזו שנותנים תפוקה טובה.
   תהנה!

   • תודה רבה.
    אפרופו ניקוי, איך כדאי לנקות את הרשת הנ״ל (חוץ משומן ;))
    יש איזו מברשת שאתה ממליץ?

 159. שלום מקס
  אני רוצה לרכוש מטבח גן עבור בית פרטי עם חצר ענקית, כשהתכנון להפעיל אותו לפחות 2 פעמים בשבוע לכמות גדולה של אורחים. רציתי לבקש את חוות דעתך על מטבח גן דגם julius caesar 6 הכולל גריל גז של grandhall בעל 6 מבערים .
  וכיור למטבח חיצוני JULIUS 6
  להלן נתוני הגריל כפי שמפורסם באתר

  גריל CAESAR GRILL

  גריל גז עוצמתי במיוחד מנירוסטה איכותית – 96,000 BTU.

  6 מבערים איכותיים מנירוסטה 304 המספקים סה"כ – 72,000 BTU.

  מבער אינפרא – אדום אחורי עוצמתי המספק – 12,000 BTU.

  כירת צד – 12,000 BTU.

  רשתות צלייה מנירוסטה לצלייה איכותית וניקוי נוח.

  פלנצ'ה כפולה לבישול וצלייה ייחודית.

  מגש חימום (קומה שנייה) מנירוסטה לבישול ירקות ושמירה על טריות האוכל.

  מגש לאיסוף שומנים מנירוסטה המאפשר ניקוי הגריל בקלות.

  גוף הגריל כולו בנוי מנירוסטה איכותית 304 אשר עמידה לחלודה לאורך שנים.

  ארונות עם מדפים לאביזרים וכלי בישול.

  תאורה ייעודית בתוך חלל הגריל.

  אחריות ל 5 שנים מהיבואן.

  תודה

 160. היי מקס התותח
  רציתי לדעת איך הגריל של scab סיידר 4,
  לעומת גרנד הול gti3/4

 161. מתלבט בין SCAB SPIDER
  לבין WEBER SPIRIT E210

  לשימוש של פעם בשבוע לפחות.

  מה עוד מומלץ בטווח מחירים דומה?

 162. שלום מקס,
  ראשית, מפרה מאוד התשובות וההדרכה – תודה רבה
  שנית, אני ממש מתלבט בין מספר דגמים של גרילים מחברות שונות
  אני מעוניין בגריל עם כירת גז בצד ( למרות שיש לי חברים הטוענים שזה לא באמת כזה שימושי – מה דעתך? )
  הדגמים שאני מתלבט ביניהם :
  coleman galaxy עם 4 מבערים עם כירת צד ב 2760 ש"ח עם 66000 BTU
  grandhall gti3 s עם 3 מבערים וכירת צד ב 3080 ש"ח עם 48000 BTU
  גריל גז CharBroil T-47G עם 4 מבערים ( לא ברור מהמפרט אם זה כולל כירת גז או לא – בתמונה נראה שכן) ב 3330 ש"ח
  גריל גז Weber Spirit E310 עם 3 מבערים ולא כירת צד – לא הצלחתי למצוא מחיר לזה באינטרנט ( נדמה לי אבל שזה הכי יקר )

  אשמח לקבל את המלצותיך לפי דירוג מועדף.
  תודה רבה
  אליסף

  • שלום למקס,
   אני רואה שכמה אנשים שאלו על הדגם של coieman galexy 4 עם 4 מבערי וכירת צד . ולא ראיתי התייחסות לדגם
   אשמח לדעת מה דעתך ?
   אני ממש מתלבט בין הדגם הזה לדגם של grandhall tgi3s עם הכירת צד

   שמעתי שמועות על ה coleman שנחשב לרמה פחות טובה מה grandhall

   אשמח ממש לשמוע את התייחסותך…

 163. היי, אמרו לי שמספיק 2 מבערים- אשמח להמלצה איזה מוצר לקנות ואיכותי , תודה

  • יש גרילים טובים מאוד עם 2 מבערים
   אני משתדל לא להמליץ על דגמים ספציפיים – באן קי-מון לא מרשה לי

   בכל מקרה – מסתובבים פה כמה שמות רלוונטים

 164. מקס,
  אודה לך אם תסביר לי למה אתה מתכוון כשאתה אומר שוובר (נניח q1200) הוא חלש ולא מתאים לסטייקים ביחס לגרילים אחרים. הרי לכולם יש שעון חום ואפשר להגיע עם כולם לטמפ' הרצויות שבין 200 – 300 מעלות. אז אם כך מה המשמעות של ה BTU?

  תודה

  רונן

  • הי רונן,

   ראשית תקרא את הפוסט הבא:
   גריל ו BTU

   עכשיו, אין לי שום דבר נגד וובר, להיפך, אני מחבב את המותג את העיצוב ואת הטכנולוגיה
   אם תעשה חשבון לגבי ה Q1200 תגלה שהעוצמה שלו היא חצי ממה שאני ממליץ

   זה אומר שבמקום צריבה מהירה אתה מהצע בישול איטי יותר – זה לא שזה רע – זו שיטה שונה לגמרי

   לגבי מדי חום מובנים – מה אתה חושב – יצרני הגרילים ישקיעו במד חום מקצועי שעולה כ15 דולר לכל גריל או שיקנו אחד בדולר בסין
   אני חושב שהתשובה ברורה
   מקצוענים משתמשים במד חום חיצוני

   • שלום מקס,
    אשמח לקבל את תשובתך לשאלתי.
    מה היתרונות וחסרונות בין 2דגמים
    קולמן גלקסי 4 עם כירת צד לעומת הגרנד הול tgi3 s גם עם הכירת צד?

    תודה רבה על העדכון

    • הי אליאסף

     שני הדגמים מופיעים כמה פעמים פה – הם בני דודים קרובים – תראה מה שיותר מתאים לך מבחינת הסגנון
     אני אישית אוהב כירות צד – זה מתאים למי שמבשל כמה דברים במקביל
     אבל שוב, זה עניין של סגנון

     • תודה על המענה.
      שאלה נוספת שעלתה לי – האם יש פלטת פלאנצ'ה גם לגרילים של קולמן?

 165. מקס שלום,
  האם יצא לך להשתמש ב-FUEGO FELG21C גריל עגול למרפסת בהספק של : 15,000 BTU to 21,000 BTU
  אני מחפש משהו קטן למרפסת בבית עירוני לשימוש של פעם בשבועים. מה שטוב מבחינתי במכשיר זה הוא הגודל.
  אשמח לחוות דעתך
  תודה רבה
  מיכאל

  • הדגם אכן מופיע בפורום לאחרונה
   אני מבין שאתה מחפש גריל קטן
   הגריל הזה הוא מותג מדבקה שאין לי מושג מאיפה המקור – תבדוק אותו לפי הכללים
   בכל מקרה – יש טרנד של גרילים קטנים – הבעיה של רובם שהם חלשים – תצטרך לעשות קצת עבודת מחקר ובדיקות עומק כדי למצוא משהו טוב

 166. מקס שלום

  אם אפשר חוות דעת על גריל הדר של אמגזית 12kw וכירת צד 3.5 kW.
  תודה

  • בדרך כלל אני לא מחווה דעה בלי להבין מה הצורך ובין איזה גרילים יש התלבטות
   הדגם הזה מוכר וידוע ויש בקטגורית המחיר שלו כמה גרילים טובים – תראה מה מתאים לך לצרכים

   • ההתלבטות בין גריל הדר לבין גריל צאר ברוייל הקלאסיק 5 מבערים,שניהם נעים סביב ה3000 ש״ח.
    תודה

 167. מקס שלום ,

  קיבלתי מנגל גז ישן של dchef , האם זו חברה מוכרת ?
  כמו כן כשחיברתי אותו לגז , יוצאת אש צהובה מכל המעברים , וגם כשמנמיכים את האש להכי נמוך היא נכבית בשני מבערים ,
  למרות ששומעים רעש של יציאת גז ,האם זו בעיה בחיבור גז או שהמנגל גמור ?

  • הי לירון
   זה מותג מדבקה אבל עם יבואן רציני
   כמו אמגזית ואמישרגז שהם מותגי מדבקה (שלפעמים אפילו יבואנים אחרים מייבאים את אותו דגם עם שם אחר) אבל הם יבואנים עם גב
   תסתכל על הפוסט שלי לגבי אש צהובה בגריל
   המשמעות היא שאין מספיק לחץ של גז והשריפה לא מתבצעת כמו שצריך
   תנסה לנקות את המבערים

   המבערים לא מחובר בצורה מקובעת למנגנון וויסות הגז (הכפתור) אלא ניתן לשליפה יחסית בקלות.
   מתחת למבערים יש צינור מתכת מכופף (כמו אקורדיאון) בודד או כפול שמתחבר למנגנון הוויסות.
   הצינור הנ"ל חביב מאד ע"י עכבישים , והם נוטים להתגורר שם ולטוות קורים, דבר הגורם לבעירה לא נקיה.
   ניתן לקנות מברשת פליז המחוברת לקפיץ ארוך כדי לנקות את הצינורות .
   לפעמים גם אין מספיק חמצן בתערובת הגז. בקצה הצינורות שתיארתי יש תריס/חלון שאחראי על כניסת החמצן ע"י אפקט ונטורי (יצירת ואקום ע"י זרימה של גז/נוזל).
   אפשר לשחק עם גודל הפתח וע"י כך לשלוט על יחס החמצן/גז. לא מאמין ששם הבעייה אבל כדאי לנקות גם באיזור התריס
   חוץ מניקוי כל דבר אחר הוא מסוכן ודורש טכנאי גז ועם גריל ישן גם זה יכול שלא לעזור

   מסקנה סופית – או ניקוי או למחזורית

 168. קיבלתי גריל גז של dchef ישן עם שימוש של כמה שנים , האם זה מותג מדבקה ?
  כמו כן מכל המבערים יוצאת אש צהובה , ושני מבערים נכבים כאשר אני מנמיך את האש לפחות מרבע עוצמה , מה זה אומר ,
  בעיה בגז או במנגל?

 169. שלום מקס
  קודם כל אחלה אתר!!! שמחה שגילינו אותו…
  המנגל שלנו broil mate 4 מבערים + כירת צד, מתחיל להראות סימני גסיסה: להבות שיוצאות מתוך צינורות המבערים, משולשי חלוקת החום מפוררים לגמרי, בקיצור – לא משהו.
  ההתלבטות: האם לנסות לחפש חלקי חילוף ולנסות לתקן? לא הצלחנו למצוא מי שמשווק חלקים כאלה בנתיים…(נשמח לשמוע המלצה אם יש לך..), או, לקנות חדש.
  חשבנו על SCAB 5X חמישה מבערים בהספק btu 72000
  מבערים מאונכים זה לזה + כירת צד לטיגון עם מכסה אינטגראלי.
  מנגנון הצתה אוטומטי משטח צלייה ענק רשתות הצלייה יצוקות מצופות פורצלן
  משטח הצלייה קיים מדף חימום עליון מכסה אינטגראלי מקומר מנירוסטה
  מגירה תחתונה נשלפת לקליטת נוזלים לניקוי קל של הגריל
  מתקן הגריל הינו היקפי עם מדפי צד
  משטח צלייה ענק באורך 75ס"מ רוחב 42ס"מ מידות הגריל אורך 155 רוחב 52גובה 125
  מכל האמור לא הצלחתי להבין האם עשוי מנירוסטה? איכותי? http://www.scab.co.il/X5_164

  חבר יכול אולי להשיג בפחות מ2500ש"ח.
  אמור להתאים לצליית בשר – סטייקים פחות עוף..לכ10-15 חובבי בשר, פעם בחודש.

  אז מה אומר המומחה?
  תודה רבה
  שרון

  • אוווופס, עכשיו ראיתי בתגובות שלך שאנחנו לא מתים על סקאב (פיספסתי מקודם)…
   אולי ננסה לשפץ בכל זאת, מה דעתך? איפה מוצאים חלקים?
   תודה 🙂

  • שרון – לחפש חלקי חילוף זה אפשרי ולפעמים שווה את הטרחה
   בגריל טוב למבערים יש אחריות של לפחות 5 שנים – אם אתה נמצא מתחת לסף אז כנראה שהמבערים לא באמת איכותיים
   לרוב במותגים יש דגמים טובים יותר וטובים פחות
   X5 מופיע עליו מידע שאני חושב שהוא די מכריע לגביו
   מסקנה – ב2500 שקל אתה יכול להשיג אחלה גרילים באיכות גבוהה בלי להתפשר הרבה

 170. מקס כל הכבוד תותח אני בודק לגבי גריל של נפולאיון מדגם 410 3 להבים מבקש חוות דעת הם נותנים 5 שנים אחריות על הכל

  • לדעתי הם נותנים 10 שנות אחריות על מבערים ולכל החיים על הגוף (אבל אני לא זוכר אם זה חל הדגם הזה גם)

   בכל מקרה גריל יקר וטוב – ברמת המחיר הזו יש כמה מתמודדים טובים
   המחיר שלו בארץ כפול מאשר בחו"ל כך שהייתי מנסה להתמקח על המחיר – ליבואן יש פה מרווח די גדול…..

 171. שלום מקס
  קראתי את רב התגובות כל הכבוד על הסבלנות
  אני מעוניין (כמו אופיר )לקנות נפולאון T410 מה דעתך על המוצר
  תגובה לאופיר על הגריל ניתן 10 שנות אחריות
  מצפה לתשובה מאיר

  • מוצרי נפוליאון הם מוצרי פרימיום
   אתה מכיר את האנשים שאוהבים מרצדס ושונאים את הריפוד – אז זה אני – אני מחבב את המותג אבל שונא את הכפתורים וכל פנאל ההפעלה
   חוץ מזה – עולה כפליים מאשר בחו"ל – קצת מעצבן
   אבל שורה תחתונה – גריל מצויין ומתמודד ראוי לגרילים האחרים ברמת המחיר הזו

 172. מקס שלום
  אני מתקופת האבן
  לדעתי, האבנים כן מוסיפות משהו. עשן כנראה. וזה מוסיף טעם
  בהתיחסות בהמלצות בנושא העשן (http://mangulator.com/%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%9c-%d7%92%d7%96/#comment-318) נאמר :מנגל פחמים הוא סוג של מעשנת בגלל זה הטעם שונה בין מנגל גז למנגל פחמים
  ומכאן, ההתעקשות שלי להוסיף אבנים.
  לעיניננו
  בגריל דן של אמגזית יש אפשרות לשים אבנים.
  גם שאולי מפרסם את האפשרות
  (לא ברור לגבי היצרים האחרים: שדר וויקטור)
  לגריל בחצר, שיעבוד לא הרבה. נגיד – פעם בחודש
  מה כדאי?
  תודה

  • למנגלים תעשייתים אני כן הייתי מוסיף אבנים – אבל לא לגריל גז רגיל וחסכוני

   נכון שיש הבדל בטעמים בין גריל אבנים וגריל גז ללא – אבל שים לב שאבנים מורידות את החום – היום הטכנולוגיה של גרילי הגז לא זקוקה לאבנים כי פיזור החום בגרילים הטובים הוא אחיד
   לגבי מעשנות – הגיעו לארץ לאחרונה שני הדגמים הטובים ביותר ע"י היבואנים של וובר וגרנדהול – אם אתה אוהב עישון – לך על זה – זה מתאים לגינה ונראה מדהים

 173. שחום מקס,
  אשמח לקבל חוות דעת על גריל גז של סיגנט דגם 20 תוצרת קנדה. לפי המפרט הוא בעל עוצמה של 40,000 btu, 3 מבערי נירוסטה, יציקת אלומיניום.
  האם מחיר של 2990 הוא מחיר טוב עבורו?

  • הי דפנה

   שימי לב שיש שני סיגנט 20 שמגיעים ע"י שני יבואנים שונים ולדעתי יש הבדלים במחיר והאחריות
   יש עליו גם כמה חוות דעת באנגלית שכדאי לך לקרוא אותן וללמוד על היתרונות והחסרונות
   בכל מקרה – ברמת המחיר הזו התמורה היא טובה גם בגריל הזה וגם במותגים אחרים
   בהצלחה!

 174. הי מקס
  עשיתי שיעורי בית!!! עברתי על כל השאלות והתשובות…
  עכשיו לשורה תחתונה:
  הדרישה – מנגל גז לגינה בינונית, לשימוש פעם בחודש/חודשיים ל6-15 איש, סטייקים ונתחים בעיקר (לא משתמשים בכירת הצד)
  ההתלבטות:
  סטרלינג 70000 או גרנדהול GTI3
  אני יודעת שאתה מהאו"ם אבל הפעם לא נספר לבאן קי מון….
  המון תודה מראש!!!!!!!!!
  שרון

  • אני לא מכיר את הגרנדהול שמעתי רק דברים טובים…
   אני אישית עם הסרלינג שנתיים ופשוט נהנה מכל רגע,
   צלייה שלא גורמת לי להתגעגע לפחמים,
   כל סוגי הבשרים בחום מרשים.
   אחת הקניות הכי טובות שלי,
   קניתי אותו בשביל פעם בחודשיים היום נדלק כארוחת שישי צהריים בדרך קבע.
   ממליץ.

   • תודה אילן!
    האם זוכר כמה שילמת עבורו? 2500ש"ח נשמע סביר?
    מה מצב המבערים? חלודה?

    יום נעים
    שרון

 175. שלום מקס. לאחר בדיקה, הגעתי לשני דגמים שנראים מתאימים לצרכינו (משפחה ממוצעת שאוהבת פעם-פעמיים בשבוע לזרוק כמה סטייקים על המנגל וכירת צד).
  הדגמים הם baron340 של אמישרגז, שאני כמעט לא מוצאת עליו ביקורות ברשת וקולמן, 4 מבערים גלקסי SR. שניהם פחות או יותר באותו טווח מחיר, הראשון מעט יקר יותר.

  אשמח לשמוע מה דעתך עליהם…
  תודה רבה!

  • הי עדי

   הקולמן אני מכיר טוב – נותן תמורה למחיר – שימי לב שמכניסים את הוסת למחי ולא לוקחים עליו מחיר מופקע

   אני לא מכיר שאמגזית מביאים את ה baron 340 – זה גריל של king broil
   אם זה אכן ברויל קינג אז הגריל טוב אבל כירות הצד שלו ידטעות בתור לא מחממות מספיק

 176. הי מקס,
  ראשית שאפו על המקצוענות…

  אשמח לעזרה ממך, כאחד שעושה המון המון ברבקיו ללא מעט אנשים שבאים אני מחפש פתרון למצב שבו אני רוצה לעשות מנגל קטן בספונטניות בצהריים לעד 2-3 אנשים ובערב לעד 3-5 אנשים ולא ממש בא לי להדליק את הפחמים במנגל הגדול שלי.
  (במצבים יותר מתוכננים לא מוכן לוותר על הפחמים, גם בגלל הטעם ולא מעט בגלל הכיף).

  בדקתי 3 מנגלים שלדעתי יכולים להתאים והייתי שמח לדעת מה היה עדיף לי לקחת.

  1. גריל של GrandHall T2 ללא כירת גז במחיר של 2520 ש"ח לא כולל כיסוי ווסת עוד 350 ש"ח קח שאני מגיע לסך כולל של 2870 ש"ח.(5 שנים אחריות)

  2. גריל גז רשף 3 בוערים אמגזית (דגם חדש) טוענים שהוא עם טכנולוגיות מתקדמות ופטנט רשום (אשמח לדעת מה דעתך על זה בלי קשר לבחירה שטובה עבורי).
  תפוקת חום:13.1 KW
  משטח צלייה: 60*44 ס"מ
  גובה – 120 ס"מ, עומק – 61 ס"מ, רוחב – 137 ס"מ
  גריל נירוסטה בעיצוב חדשני, הכולל ארון היקפי, 3 מבערי
  סולם, פטנט רשום) לכיסוי מירבי של שטח הצליה).
  3 מפזרי להבה סולם, לפיזור חום אופטימלי. כונס שומן
  תחתון למניעת שילהוב שומן , ומגש לקליטת שומנים.
  3 כפתורי הפעלה הכוללים הצתה אינטגרלית. כירת צד
  כוללת הצתה ומעמד גדול למחבת/סיר.

  המחיר שאני מביא אותו זה 2850 ש"ח כולל כיסוי ווסת.(שנה אחריות)

  3. גריל גז 3 מבערים char broil (הגעתי אליו מהתגובות פה).
  משטח צלייה בגודל של – רוחב 61 ס"מ עומק 44 ס"מ.
  משטח חימום בגודל של – רוחב 57 ס"מ ועומק של 20 ס"מ.
  3 מבערים העשויים מפלדת אל חלד בהספק של 10.5kW/h.
  כירת צד בהספק של 2.3kW/h.
  משטחי הצלייה עשויים מברזל יצוק המצופה בציפוי קרמי.
  מכסה מתקן הגריל והידית עשויים מפלדת אל חלד.
  תיבת הגריל מצופה בציפוי קרמי.
  גוף הארונית מעוצב כמבנה פתוח המצופה בחומר הנותן לו מראה של גרפיט.
  מתקן הגריל ניתן להזזה בזכות זוג גלגלים הנמצאים בבסיס הארונית.
  מד חום המכסה הגריל.

  המחיר ראיתי זול מאוד היום 1450 ש"ח לא כולל כיסוי ווסת.(נראה לי שנתיים אחריות).

  אני מאוד מאוד אודה אם תוכל לתת לי את המלצתך מה הכי טוב עבורי לשימוש שאני רוצה לעשות.

 177. שלום מקס.
  אני מתעניין בדיעבד לאחר שרכשתי גריל גז בחוות דעת על הדגמים השונים; לא רציתי להשקיע מידי, אני ואשתי לא כל שבוע "ממנגלים", אך מצד שני רציתי מוצר יחסית איכותי: המוכר הציע לי גריל גז של חברת CAMPTOWN מדגם SILVER CHEF 3B להלן קישור לנתוני המוצר: http://www.camptown.co.il/?CategoryID=180&ArticleID=529
  אשמח לחוות דעתך על המוצר (ממה שקראתי כאן לא התלהבתי….)

  שנית, אשמח אם תוכל להסביר לי מהם ה"צינורות הוונטורים" בהוראות השימוש מוזכר כמה פעמים על החשיבות שלא יהא בהם סתימות למיניהם, והשמירה מכך, ולא הצלחתי להבין מזה בכלל? אשמח מאוד מאוד לתשובתך בפרוטרוט.

  • אכן אנחנו לא מחסידי camptown אבל אם אתם לא ממנגלים הרבה זה מותג סביר
   צינור ונטיורי הוא צינור שעובד על תת לחץ (שזה אומר דחיפת גז)
   בגרילים הם מערבבים אויר וגז דרך השסתומים

   יש לחרקים ועכבישים נטייה להכנס לצינורות
   בקיצור – צריך לשמור על הנקיון בהם

 178. התייעצות לפני קנייה – שמעתי על גריל גז 4 מבערים Bromo מבית REBEL – האם אכן מדובר בגריל טוב?
  תודה
  אריאל

  • זה דגם של קמפטאון
   אני לא מכיר את הדגם הספציפי (שווה לבדוק מול הרשימה ) אבל קמפטאון מעולם לא עשו לנו את זה במיוחד כאשר בודקים עלות מול תועלת לאורך זמן

   כמו שאמרתי – מחייב בדיקה מעמיקה

  • הנתונים מוכרים אבל זה לא מספיק
   חשוב כובד המכסה, מבנה הרשת, סוג הנירוסטה איכות המבערים ומיקומם
   תקרא את הטיפים ותשתמש כשאתה בוחן את הגריל

 179. אחי מחפש גריל גז בתקציב של כ-2000 ש"ח עם חיבור לבלון גז (הגריל יעמוד במרפסת)
  השימוש לא מאסיבי ,עד 10 אנשים פעם בחודש.
  מאוד חשוב שיהיה מנגנון הגנה בגריל ובבלון הגז (יש לו 3 ילדים קטנים בבית).

  הוא ביקש ממני עיצה אז נכנסתי לגוגל כדי לקבל מושג על הגריל והלכתי לאיבוד .
  לאחר מכן ,מצאתי את הטיפים כאן באתר,קראתי והחכמתי בנושא.
  הבנתי שיש לשים לב לסוג המבערים ולחומר ממנו עשויים,לאמבטיב של הגריל ,למכסה,לניקוז טוב של נוזלי הבשר
  למדתי לחשב עוצמה.
  לא כ"כ הבנתי מהי כמות המבערים המומלצת ?

  מפני שהשימוש לא מאסיבי, השאיפה לתוצאות מושלמות עד כמה שניתן .
  לפני שמצאתי את האתר ,קראתי הרבה המלצות על וובר 3200, המידע שמצאתי כאן לגבי ה BTU די גרם לי לוותר עליו ולא להמליץ עליו לאחי.

  למשקל אין משמעות כי הוא יעמוד ללא תזוזה .
  לעיצוב גם אין ממש משמעות, מדובר במכונה לצליית בשר עם כל המשתמע מכך.

  אשמח לקבל המלצה.

  • לאחר שעברתי על מרבית ההודעות כאן,שוב פעם הכתי לאיבוד .
   באן קי מון לא מרשה להמליץ על דגם מסוים 🙂

   מה עושים???

 180. הי מקס,

  מדהים לקרוא את ההתייחסות שלך לשאלות ועל המאמץ להשמר אובייקטיבי 🙂

  מחפשים גריל גז למרפסת שמש בבניין. מעריך שימוש של אחת לשבועיים בממוצע ל6-8 איש.
  התלבטנו בין :
  1. Charbroil T36G5
  2.Coleman galaxy 3

  נשמח לשמוע המלצות נוספות בטווח שבין 1500 ל 3000.

  תודה רבה

  רונן

  • שניהם מותגים מתאימים לשימוש יחסית סולידי ואפילו מתאימים למרפסת בהבט של תפיסת שטח
   שניהם מייצרים עשן (3 מבערים) כך שעל מנת לשמור על יחסי שכנות תצטרך למעט בפתיחת המכסה
   שורה תחתונה – תראה מי מהם מתאים יותר – שניהם טובים לצרכים

   • הרי אמרת שצריך כ 18 btu. לסמ.
    הקולמן גלקסי 3 חלש יחסית,15 btu לסמ.
    אז איך אתה אומר עכשיו שהוא גריל טוב ?

    • אני כתבתי שצריך 15 יחידות חום ליחידת שטח כדי לקבל עצמה מספקת לסטייקים
     כמובן שיש עוד פרמטרים – למשמל מבער צד, מבערי אינפרא, היגולת של הרשת לאגור ולפזר את החום כמות מבערים (אתה מערבב שני דגימים אחד עם 3 והשני עם 4 מבערים) וכו'
     אז הגריל שציינת הוא סוכ של גריל אמצע הדרך, יש לו את כל מה שגריל בסיסי צריך ולא יותר, יש דגמים ראויים לא פחות באותו סדר גודל של מחיר

 181. מנגליסט גז מתחיל
  לארוחה אישית כמה פעמים בשבוע חשבתי על ה o grill.
  בתור מתחיל רוצה לשאול כמה חשוב לדעת את הטמפ' בזמן הצלייה, כי למכדיר הנ"ל אין טרמו מטר.

  • ראשית מאוד חשוב לדעת את הטמפרטורה כי זה מבטיח הצלחה בצליית הבשר

   אם אתה חושב שהטרמומטרים שעל הגרילים המקצועיים שווים משהו אתה טועה
   גם אצל המותגים הטובים מדי החום מיוצרים במפעל שנתן להם את המחיר הזול יותר בסין

   כדי להשתמש טוב במד חום קונים מד חום חיצוני אותו ניתן לנעוץ בבקש כדי לדעת את הטמפרטורה הנכונה

 182. בוקר טוב מקס וכולם,
  יש לי שאלה בתחום שלא דובר עליו עדיין – גריל גז Build-in (כדי לשלב במטבחון).
  כרגע יש לי מטבחון במרפסת שבניתי לפני 4 שנים ושילבתי בו גריל Wombat (מדבקה) 3 להבות, אורך משטח צליה 65 ס"מ.
  עכשיו אני רוצה להחליף את המטבחון ואת הגריל. אנחנו 5 נפשות אוכלי בשר על האש כל שבוע, ופעם בחודש-חודשיים מארחים עוד 5-10 אוכלי בשר.
  נקודה חשובה – אני גר בקומה 20, עם רוחות מטורפות וחובה לצלות עם מכסה גריל סגור.
  בוני המטבחונים מציעים לי גריל של שדר\שאולי\ויקטור, אבל הם לא נראים טוב, והמכסה שלהם נמוך ולא נראה לי שמתאימים לצליה עם מכסה סגור.
  מבחינת הגרילים האחרים:
  – את ה-GrandHall לא אהבתי בגלל הרשתות (חצאי פלנצות) שמצריכות לחשוב על סידור הבשר (מה יושב על הרשת, מה על הפלנצה ושאף נתח לא ישב חצי-חצי…),
  – Coleman Galaxy 4 – מגירת הזבל שלו נפתחת לאחור (שזאת בעיה במטבחון שמחובר לקיר),
  – Scab Q3 BI – לא סגור עליו (אשמח לקבל חוות דעת)
  – Camptown – הבנתי שלא כדאי להתקרב
  – נפוליאון – יקר מדי
  תמיד יש את האפשרות לקחת גריל עם עגלה ומדפים, ולפרק ממנו רק את הגריל, אבל הרבה באים גם עם כירה, ולא בא לי להתחיל "לשחק" עם צינורות גז.

  יש גרילים שאולי פיספסתי ויכולים להתאים לי?

  בתודה,
  יאיר

  • בתחום של הbuild in אסור להתפשר על מותגים זולים אלו מטבחים שאתה לא רוצה לפרק אותם כדי לתחזק נפוליאון הוא באמת פתרון טוב אבל יקר כדי שתעשה ביקור אצל וובר ראיתי שם ליין של גרילים עם מכסה מסיבי שהם ברמת מחיר זולה יותר מנפוליאון
   בהצלחה ונשמח לשמוע במה בחרת
   תודה מקס

   • הי מקס ותודה על התשובה,
    בדקתי עכשיו באתר של וובר, ואני לא רואה שם גריל Build-in. יחד אם זאת, נאמר ואקנה יחידה ואפרק ממנה את העגלה, המגף והכירה – אני נשאר עם גריל שעוצמת החום שלו לסמר לא גבוהה:
    Spirit S 320IL נותן בערך 11.6
    Genesis E 310IL נותן בערך 12.2
    Genesis S 330IL נותן בערך 11.

    לא מצאתי חוות דעת על Scab Q3 BI – יש לך אולי תובנות עליו?

    מה אתה חושב על הגריל 40*70 של שדר? רוב בוני המטבחים מנסים למכור דווקא אותו (או שיש להם עמלה טובה, או שמבחינה טכנית הכי קל להם לשלב אותו) – מה אתה חושב עליו?

    בתודה,
    יאיר

    • הי יאיר

     אני התכוונתי דווקא לסדרה של SUMMIT
     נכון שלוובר יש עוצמה חלשה יותר – זה גם סגנון בישול אחר – יותר איטי ועם הרבה נוזלים
     זו השיטה האמריקאית – זה בר-בי-קיו ולא צלייה במובן שלנו
     תקרא פה על ההבדל בין ברביקיו לגריל

     לגבי שדר התובנות שלך נכונות
     תעשיתי, חזק וטוב לצלייה מהירה עם חום יציב, משווק באגרסיביות, לא שיא היופי

     הסקאב לא מתאים לצרכים שלך

     אתה בכיוון הנכון!
     בהצלחה

     • טוב, סדרת ה-SUMMIT יקרה מאוד (אולי בצדק), אבל מכיוון אני הולך להפשיט את הגריל מהארונות וממדפי הצד – הפיתרון הזה הולך להיות אפילו יקר יותר מנפוליון. אגב חקרתי את הנפוליון קצת יותר לעומק, וגיליתי שגם המגש שלו נשלף לאחור, כמו ה-Coleman Galaxy 4.

      Coleman Galaxy 4… למרות שהמגש שלו נשלף לאחור, כנראה שאני אלך עליו, ואמצא פיתרון מכני לכיוון המדף. הוא גם יפה, גם במחיר המתאים וגם בעל עוצמה חזקה.

      מה נראה לך?

      בתודה,
      יאיר

 183. שלום מקס
  מחפש גריל גז בתחום של 1500-2500שח. פעילות ממוצעת פעם השבועיים כולל עוף וסטקים. צריך כירת טיגון בצד
  שוקל את STRLING 70,000 (חנות וובר) ב2500שח או את AUSTRELIAN CHEF (שזר) 4 מבערים ב1800. הבנתי מהתגובות שלך ששניהם בעצם לא חברות מקור. אשמח להמצה שלך בין שניהם או לחילופין לשקול אלטרנטיבה אחרת

  תודה יגאל

  • אין לי בעיה עם מותגי מדבקה – יש כמה כאלה שנותנים תמורה מצויינת לכסף – במיוחד לכאלה שממנגלים 15 פעמים בשנה
   יש יבואני מותגי מדבקה שאני מאוד מעריך וחושב שהם נותנים אחריות ושירות לא פחות טובים מהמותגים הנוצצים

   לגבי השאלה שלך – אם אני זוכר נכון, אחד הדגמים נותן רק שנה אחריות והשני מגיע עם 3 שנים על המבערים ו 10 שנים על הגוף
   (שווה לבדוק אותי, דברים משתנים)
   זה הפרמטר שמרמז על האיכות האמיתית ואם שני הדגמים נותנים תפוקה דומה הייתי בודאות בוחר בדגם עם האחריות הארוכה יותר

   תהנה

  • שאלה נוספת
   האם יש דרישות מינימום רצויות לגבי BTU. אמרו לי לא לרכוש מוצר עם פחות מ40000 BTU. אשמח לשמוע דעתך בנושא

   יגאל

 184. יש מבצע בגרופון על גריל גז BUFFALO ב700 שקל במקום 1999 שקל •גריל גז בעל 3 מבערים + כירת צד
  •עוצמה כללית: btu 39000
  •שטח צלייה: 50X37 ס”מ
  •רשת צלייה מצופת אמייל, קלה לניקוי
  •עגלת מתכת עם 2 גלגלים בקוטר “6 – לניוד קל
  •מכסה כולל מד טמפרטורה
  •הצתה אלקטרונית ללא מאמץ
  •סלסלת רשת + 3 ווים לתליה של אביזרים
  •3 שנות אחריות בכפוף להוראות היצרן
  •מידות בס”מ: 97.7×55.4×104

  האם לקנות?

 185. אני לא הייתי קונה גריל בלי לראות אותו קודם – לי זה נשמע חשוד

 186. היי מקס, מצטרף לברכות ולתודות על המאמרים המושקעים ועל התגובות הפרטניות.
  שאלתי היא לגבי דגמי tq285 ו-pro 385 עם עגלה של נפוליאון. השימוש הצפוי אצלנו: משפחה קטנה במרפסת בניין, פעם בכמה שבועות – גם לטיולים מחוץ לבית. האם מומלצים בקגוריה? האם ניתנים לניקוי בקלות? הבנתי שלוובר יש יתרון במגשים הנשלפים במנגלים שלהם. שוב תודה!

  • יש יתרון גדול בניקוי לגרילים עם מגירה נשלפת לקליטת נוזלים
   כיוון שמדובר במרפסת – גם לוובר וגם לנפוליאון יש יכולות עמידה טובות וכמובן שהם מותגים טובים עם אחריות גבוהה

   לגבי דגמים לטיולים, זה מעט שונה, הסדרות של גרילים ניידים קטנים הם בדרך כלל יותר חלשים מבחינת תפוקת חום ומנגל פחמים רגיל עדיף עליהם
   אבל אם יש לך זמן ואתה מסתדר עם שיטת הברביקיו האמריקאית (תקרא על ההבדל בין ברביקיו לגריל) אז סדרות גרילי גז לטיולים הם אופציה מעניינת

   תהנה!

 187. הי מקס
  הדגם הקטן – 325 של נפוליאון , קורץ למרפסת הקטנה שלי…
  הוא בהחלט נראה כמו מוצר ברמת גימור גבוהה
  אבל חישוב יחידות החום שלו נמוך:
  יש 2 מבערים וכירת צד
  כל מבער 12500 btu והכירה עוד 7000
  שטח צלייה 43×46
  כך שהחישוב הוא רק על השטח צלייה נותן ערך של 12.6 .
  זה נשמע נמוך.. האם זה אכן מנגל לא מומלץ?
  תודה רבה

 188. שלום מקס,

  רציתי לשאול לגבי הדגם הבא של חברת luxor- גריל גז 3 מבערים 45.000BTU Luxor דגם: 9203 כולל ארון וכירת צד

  האם הוא מומלץ. אני מכוון לשימוש על בסיס שבועי ל2-4 אנשים.

  תודה רבה

  • הי ליאור

   תסתכל למעלה על Loxur 9202

   אלו לא דגמים שמופיעים באתר של החברה בחו"ל – לא יודע מה הסיפור האמיתי, אבל לא ראיתי גרילים טובים במחיר של 888 ש"ח שטובים לשימוש שבועי ולאורך זמן – לך תראה את הגריל לפני שאתה קונה

 189. אהלן מקס,

  אני מחפש גריל גז למרפסת
  הגריל יהיה בשימוש פעם בשבועיים כשבד"כ אנחנו מכינים סטייקים
  התקציב שלי הוא סביב ה- 2000 ש"ח.
  ראיתי את הגריל Char-Broil Performance T-22G
  הוא בטווח המחירים שלי אך לא מצאתי עליו יותר מידי חוות דעת בארץ למרות שהתרשמתי שהוא די פופולרי בארה"ב
  מה חוות הדעת שלך עליו?
  תודה.

 190. שלום מקס,

  לפני כשנתיים קניתי Camptown Fun Chef 4b שבדיעבד היתה קניה אומללה.
  לפני שבוע וחצי גיליתי שמפזרי הלהבה אכולים לחלוטין מקורוזיה והתפרקו לגמרי. גם חלקים אחרים התמוטטו בגריל וזה נראה די רע.
  ניסיתי להשאיר כמה הודעות בעידן קמפינג שהם היבואנים של קמפטאון ואף אחד לא עונה או חוזר אלי…..שרות רע מאד עד עכשיו או יותר נכון אין שירות.
  ברור שעדיף לקנות חדש אבל זה עניין של מחיר. האם אתה יכול להמליץ על מקום באזור תל אביב שאפשר לקנות חלקי חילוף שלהם?
  אופציה נוספת היא המלצה על מנגל זול מתחת ל1000 ש"ח שכן אני צריך את המנגל לשנה בלבד וחבל לי להוציא סכום גדול על שנה.

  תודה מראש

 191. הי מקס,
  קודם כל מוריד בפניך את הכובע על הכתבה היעילה והתרומה מהידע האישי שלך לעזור לאנשים.
  אני מצטרף לשאלות ובקשה ליעוץ לפני רכישה
  אני מחפש גריל גז למרפסת
  היעוד העיקרי הינו לשניים\שלושה אנשים
  התקציב שלי הוא 2000 ש"ח
  ההתלבטות הינה בין 2 דגמים :
  1. WEBER Q2200 + עגלה
  2. Char-Broil T-22G
  מבחינת מחיר פלוס מינוס אותו המחיר
  אשמח לעזרה בהחלטה
  אם יש לך המלצה אחרת לתקציב שלי אשמח מאוד !

  תודה
  אדי

  • הי אדי

   שני הגרילים מצויינים לגרילים למספר קטן של אנשים
   שים לב שסדרות ה Q של וובר יותר מתאימות לבישול ארוך, אם אתה מחפש צריבה מהירה זה גריל שלא מתאים לך

 192. היי מקס
  תודה על כל ההבברים המקיפים.
  מה דעתך על הדגם spider של scab עם 4 מבערים?
  צחי

  • הדגם נסקר כמה פעמים פה

   זו שאלה של אלטרנטיבות וצרכים – קשה לי לתת עצה טובה בלי להבין מה אתה מחפש בגריל ואילו גרילים מתאימים לך במחיר

  • BTU זה אחד מהפרמטרים של הגריל
   זה כמו להגיד האם 100 כוחות סוס לאוטו זה טוב

   זה טוב אבל יש פרמטרים אחרים חשובים יותר

 193. מקס שלום..אני רוצה לקנות גרים יש לי תקציב בין 2500 ל 3000 יש לך כמה המלצות על גרילים שאתה מכיר לתת לי שאני ילך לראות במקום שאני יחפש ומחפש …תודה מראש שי

  • בתקציב כזה אני ממליץ שתתרכז במותגים המובילים מחו"ל (לא מותגי מדבקה מסין) או מהיצרנים המקומיים

 194. שלום.
  ראשית תודה על היושרה. לאחר קריאת התגובות הבנתי ש SCAB 5X אינו ממומלץ. יש לי לבטים בין שני מנגלים ואשמח לשמוע את דעתך :
  1 . Q3200 של וובר
  2 . STERLING 70000.
  אשמח לדעת מה ההבדלים בניהם כגון : צליה מהירה ואיטית.
  הבדל המחיר בניהם משמעותי כשוובר נותנים 5 שנות אחריות וסטרלינג 3 שנות אחריות.

 195. שלום מקס, נהנה מאוד לקרוא את היידע הרב שלך שאתה חולק איתנו.
  אני לפני רכישה של גריל גז (מטבח גינה) ומתלבט בין 2 אפשרויות:
  1. דגם grandhall gti3-s עם 3 מבערים אליו אני מוסיף יחידת כיור של grandhall.
  2. רכישה של מטבח גינה עם גריל בעל 4 מבערים מנירוסטה + כירת צד + כיור+ ארונות אחסון משאולי גרילס.
  המחיר די דומה ב2 החלופות.
  תודה מראש.

  • תשמע – אכן התלבטות

   המבער הרביעי יכול להיות משמעותי ובפרטים הקטנים יש יתרון ל GTI3 (ולטעמי הוא גם יפה יותר)

   קצת קשה לי לייעץ כי שתי הבחירות טובות ומתאימות למטבח גינה – אני הייתי בוחר לפי עם מי מהם יהיה לי יותר נוח לעבוד, ברמת האיכות אין הבדלים משמעותיים – אתה בכיוון הנכון – בהצלחה

 196. שלום מקס,
  אני מחפש גריל גז לגינה. להדליק ולשים את הבשר (פשוט).
  השימוש יהיה לרוב בארוחות משפחתיות, אחת לשבועיים, בין 5 ל-10 אנשים.
  מתלבט בין 2 גרילים של weber:

  Q3200 או spirit E210/220

  מה דעתך?
  תודה רבה.
  חנוך

 197. שלום מקס,
  למדתי המון מהמאמר ובמיוחד מהתגובות.
  אני מתכנן לקנות השבוע מנגל חדשואחרי קריאה של כל התגובות הגיעו לגמר :
  גראנד הול GTI3
  נפוליאון טריומף 410
  קולמן גלקסי 4
  הם נראים לי כמעט אותו דבר וגם התווך מחירים די דומה.
  איזה אתה היית קונה? מה יענה הכי טוב על צרכים של מנגל אחת לשבוע בצורה הכי טובה? יש הבדל משמעותי באחריות על כל אחד, האם זה צריך להיות השיקול המרכזי?

  תודה רבה

 198. פורום מעולה!! מקס תודה רבה על התגובות אתה גדול.
  אני מעוניין לקנות במתנה את הגריל שהוזכר כאן בפורום אך טרם קיבל המלצה מאנשים.
  גריל גזFuego- 30 Element Grill להלן הנתונים:

  מערכת איזור צלייה כפול עד הספק 24,000 BTU/hr.
  איזור 1: צלייה ואפיה באש לא ישירה בהספק של 15,000BTU/hr.
  איזור 2: צלייה באש ישירה בהספק של 9,000 BTU/hr.
  משטח צלייה ענק (קוטר 54 ס“מ)

  כפי שניתן לראות בלינק הבא: http://www.eza.co.il/category/technical_info

  אשמח לדעתך?? תודה רבה רבה

  • הי מקס, אני ממש מעוניין לרכוש את הגריל המדובר, תוכל בבקשה לתת דעתך על הנתונים?
   תודה

    • הפוסט שכתבתי למעלה –

     גריל גזFuego- 30 Element Grill להלן הנתונים:

     מערכת איזור צלייה כפול עד הספק 24,000 BTU/hr.
     איזור 1: צלייה ואפיה באש לא ישירה בהספק של 15,000BTU/hr.
     איזור 2: צלייה באש ישירה בהספק של 9,000 BTU/hr.
     משטח צלייה ענק (קוטר 54 ס“מ)

  • קשה לי להגיב לגבי גריל ספציפי – זה כמו לשאול האם סובארו מכונית טובה
   השאלה מה הצרכים ומה האלטרנטיבות
   בעקרון הגריל טוב

 199. מקס שלום,
  http://www.planero.co.il/deals/גריל_גז_4_מבערים_BUFFALO
  buffalo chef premium 4b
  •עגלת מתכת עם 4 גלגלים, 2 עם מעצור
  •רשת צליה יצוקה 63X40 ס"מ
  •חזית מכסה ו-2 דלתות בחזית מנירוסטה
  •גריל גז ארבעה מבערים
  •עוצמה כללית 55000 BTU
  •כירת צד עם מכסה
  •מכסה כולל מד טמפרטורה
  •3 ווים לתליה נוחה של אביזרים
  •מידות: 136X53X105.5 ס"מ
  •הצתה אלקטרונית
  אני יודע שזה של camptown אבל יש לי אפשרות לקנות את הגריל באזור ה1300 ש"ח האם הדגם הזה אולי יוצא מין הכלל ושווה משהו?

 200. אהלן מקס
  ראשית כל הכבוד על ההכוונה והעזרה…
  אני מתלבט בין GTI3 של גראנד הול
  לסיגנט 20 של BROIL KING

  הגריל משמש משפחה של 4 נפשות כ פעמיים בשבוע
  וחשוב לי לקבל חריכה יפה בבשר
  תודה מראש

  • המידע על שני הגרילים מופיע פה הרבה
   הGTI יותר סקסי מה BROIL אבל שניהם נותנים תמורה טובה לכסף

 201. מקס שלום,
  קראתי את דעתך על הגרילים של CAMPTOWN אבל רציתי לדעת האם הגריל הזה יכול להות יוצא מן הכלל?

  buffalo chef premium b4
  http://www.planero.co.il/deals/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C_%D7%92%D7%96_4_%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D_BUFFALO

  עגלת מתכת עם 4 גלגלים, 2 עם מעצור
  רשת צליה יצוקה 63X40 ס"מ
  חזית מכסה ו-2 דלתות בחזית מנירוסטה
  גריל גז ארבעה מבערים
  עוצמה כללית 55000 BTU
  כירת צד עם מכסה
  מכסה כולל מד טמפרטורה
  3 ווים לתליה נוחה של אביזרים
  מידות: 136X53X105.5 ס"מ
  הצתה אלקטרונית

  יש לי מבצע בעבודה עליו בכ 1300 ש"ח

  • אני לא ממליץ על קאמפטאון – זה גריל לטווח קצר (עד שנתיים) – אם בא לך להתעסק עם תחזוקה, שימון, החלפות חלקים, אז יכול להיות שהמחיר מצדיק
   סורי….

 202. הי מקס, אתה מכיר את הגריל luxor g920? 4 מבערים. נמכר ב tv.21 ב 1000₪
  מומלץ?
  תודה מראש
  אמיר

  • מכיר כן
   מומלץ – תלוי לצורך – זה גריל בינוני מינוס ובהתאם גם המחיר
   הוא סביר לשימוש לא תדיר ואל תצפה שהוא ישרוד מעל 5 שנים

 203. ראיתי היום grandhall xenon 3 ב2400 שקל באייס , אשמח לדעת את דעתך בקשר לגריל זה

 204. שלום מקס, אשמח לשמוע את דעתך על grandhall xenon 3 לשימוש ביתי סביר ומידי פעם לאירוח.
  לפי החישוב יוצא לי 14 BTU לס"מ ולפי מה שקראתי לא מומלץ מתחת ל15 .

  • לא ראיתי שמוכרים את ה XENON 3 בארץ – אולי אתה מתכוון ל XENON 23? אם כן, אז יש לו אינטרגריל – זה מוסיף חום ישיר

 205. גם אני ראיתי באייס וגם באתר של כרמל דיירקט את ה XENON 3 במחיר 2400 עם אחריות ל-5שנים
  אז כנראה שכן משווק בארץ…
  מה דעתך עליו מקס?
  תודה ושנה טובה

  • צודקים – ראיתי עכשיו

   אם באמת זה לא יבוא מקביל וכרמל דירקט נותנים עליו את האחריות אני הייתי שוקל ברצינות – זה גריל עם משטח די קטן (לא מתאים לאירוח גדול) אבל תפוקת כח מצויינת

 206. שלום לנו יש וובר מסדרת ה Q והאמת שאנחנו לא מרוצים.
  הרשת היצוקה התחלדה לחלוטין וקשה לנקות אותה, חלק מהחורים של המבערים נסתמו ולכן אין פיזור אחיד של החום, ואם לא די בכך…גם השליטה על האש כבר לא קיימת , כלומר לא משנה באיזו עוצמה מכוונים את האש היא תמיד אותו דבר.
  בקיצור אנחנו רוצים גריל חדש!
  מעוניינת בגריל איכותי עם כירת צד (בשביל השניצלים…)
  ראיתי גריל שנראה על פניו איכותי אוסטרליין שף אפולו 4 יחסית לגרילים האחרים האיכותיים שראיתי הוא ממש זול.
  הכיריים והרשת היו נראים לי מברזל יצוק ואיכותי, מגש נשלף לשומנים. 4 מבערים משולשים לפיזור החום ולהבות מנירוסטה עם חורים בצד (שלא כמו בוובר) שהסיכוי שיסתמו משומן נראים לי יותר נמוכים.
  מתלבטת בין זה לרויאל שף של חברת גרין או גרנד הול שעולה פי שניים אחרי הנחת "חבר"…
  בגדול אני מאמינה שהזול יוצא יקר אבל אולי אני טועה הפעם… אשמח לשמוע את דעתך

  • הוובר סדרה Q צריך טיפול כי להחזיק לטווח ארוך – הוא מבשל בסגנון אחר מהגריל הישראלי הטיפוסי – על אף שהוא לא כל כך מתאים לישראלים הוא הגריל הכי פופלארי בארה"ב (וגם שם בטיפול לא נכון הוא מחליד ונסתם)

   אני מת על כירת צד – יש לה המון שימושים, אני חושב שזו בחירה נכונה במיוחד עם התכנון הוא למגוון גדול של בשרים וכמעט כל מה שילדים אוהבים אפשר לעשות על כירת הצד במקביל.

   חשוב מאוד שיהיה כיסוי למבערים כדי שלא יסתמו – יש כמה פטנטים שמנסים להתגבר על הבעיה אבל לשומן יש יכולת להכנס למקומות שלא ברור איך הוא נכנס לתוכם – כך שתמיד תצטרכי לנקות ולתחזק (אבל רצוי כמה שפחות)

   שימי לב שברזל יצוק מחליד – המפגש שלו עם השומן והחום מבקע אותו וזה אומר שאחרי שנתיים בשימוש כנראה שרשת או הלוחות יצטרכו החלפה – זה לא נורא, אבל זה שיקול

   בעולם הגרילים הכלל של זול יוצא יקר עובד באופן מוחלט למעט מקרה אחד – גריל פחם רגיל שהוא נותן את התוצאה הטובה ביותר יחסית למחיר (אבל אני עדיין מעדיף גריל גז …..)

   בקיצור – נאה לי שאת יודעת מה את רוצה
   אם אני יכול לסייע יותר – אשמח

 207. אודה על עזרה בהחלטה לגבי רכישת גריל מסוג כאשר השימוש בוא בתדירות של פעם בשבוע ולא להרבה אנשים:
  coleman galaxy 3
  grad hall T2

  • האמת שבחרת בשנים עם קונפיגורציות דומות ואיכות טובה – אכן שניהם מתאימים לפעם בשבוע וקבוצה קטנה של אנשים
   לך לאולמות התצוגה ותראה מי מתאים לך יותר – יש להם שוני בפינוקים

 208. מקס המקסים,מה דעתך על הר"מ ,חברה מוכרת?

  גריל 5 מבערים Australia Chef דגם ATLANTA + כירת צד, גריל איכותי בעל שטח צליה גדול ורחב.
  כולל מגש להנחת בשרים מוכנים מעל הגריל, מגשית לאיסוף נוזלים לניקוי קל ומהיר וכיסוי עליון נירוסטה איכותית.

  – 5 מבערי נירוסטה
  – 75,000 BTU
  – כירת צד בעוצמה של 12,000 BTU
  – מד טמפרטורה
  – מכסה מקומר לשמירה על החום
  – רשת עליונה להנחת בשרים
  – מדפי צד מצופים אמייל
  – 5 מפזרי להבה (דפיוזרים) לפיזור אחיד של החום
  – רשת צלייה יצוקה
  – הצתה מכנית לכל מבער להדלקה מהירה
  – תא תחתון לאחסון תבלינים ורטבים
  – שטח צלייה ענק 76×43 ס"מ
  – מגשית לאיסוף שמנים
  – צינור גז 1.5 מטר + וסת

 209. פורום מעולה!! מקס תודה רבה על התגובות אתה גדול.
  אני מעוניין לקנות את הגריל שהוזכר כאן בפורום אך טרם קיבל המלצה מאנשים.
  גריל גזFuego- 30 Element Grill להלן הנתונים:

  מערכת איזור צלייה כפול עד הספק 24,000 BTU/hr.
  איזור 1: צלייה ואפיה באש לא ישירה בהספק של 15,000BTU/hr.
  איזור 2: צלייה באש ישירה בהספק של 9,000 BTU/hr.
  משטח צלייה ענק (קוטר 54 ס“מ)

  כפי שניתן לראות בלינק הבא: http://www.eza.co.il/category/technical_info

  אשמח לדעתך?? תודה רבה רבה

  • הי עוז – תודה על השאלה

   אני לא מכיר את הגריל אבל הוא מסקרן אותי ואני אלך לראות אותו, מעניין אם זה גימיק עיצובי או גריל אמיתי
   כמה נקודות – מה שעשוי מברזל מחליד וההספק נראה לי נמוך מאוד , אבל צריך לבדוק את המבנה לעומק לראות מה הסיפור. בכל מקרה אני מחבב גרילים עגולים והעיצוב שלו משגע

   שווה בדיקה מעמיקה

 210. היי מקס
  באייס יש מבצע על קולמן גלקסי 4.
  האים קולמן זה סיני ?
  ואם כן , האם סיני זה רע ?
  25 שנים אחריות על המבערים,66000 btu.
  כבר שנים שאני ממנגל על גרילר גרוע והבשר יוצא יבש .אישתי אומרת שעל המחבט יוצא טעים יותר .
  האם קולמן יוציא בשר עסיסי יותר ?

  • אישתך צודקת (ולא רק בנושא של הגריל)

   לגבי קולמן – הם מייצרים ציוד מחנאות כמה 100 שנה – בגרילים הם משהו כמו 10 שנים – זה אומר שמצד אחד יש מוצר עם אחריות ואבא ומצד שני זו לא חברה שיש לה מחלקת פיתוח וניסויים . הגלאקסי הוא גריל טוב ותגיד לאישתך שהוא טוב בהרבה ממחבת
   למיטב ידיעתי חלק מהדגמים מיוצרין בסין (זה לא תמיד רע)

 211. שלום מקס !
  אולי אתה יכול להסביר מה ההבדל בין GRANDHALL MAXIM לבין ELITE GTI4 ? האם שווה לשלם יותר בישביל הדגם עלית ?
  תודה מראש ,
  סרגיי .

  • זה כמו שני דגמים של סוארו – יש משפחתי ויש ג'יפ עם עבירות 4 על 4
   השאלה האם זה שווה את המיחר זו שאלה של צרכים ושל היכולת הכספיות (וגם הרצון שלך לפינוקים שרין בדגם הבסיסי)

   קשה לי לענות אבל, לך למקום שמציג את שני הדגמים – תתרשם (אגב, יש דגמים נוספים באמצע המחיר)

 212. היי מקס
  יש לי במרפסת סטרלינג 30000 BTU שעלה בערך 800 שח. הייתי רוצה לשדרד.
  אני צריך משהו יותר חזק שיעמוד ברוח ושלא יעשה הרבה עשן (בניגוד למה שיש לי עכשיו) ויותר גדול (עכשיו זה 35X50)
  ראיתי ש grandhall GTI3 מבטיח פחות עשן. הכצעקתה? (עכשיו, אם אני שם קבבים עם הרבה שומן או צלעות טלה, המנגל עולה באש ויש המון עשן)
  אתה יכול לחשוב על גרילרים יותר זולים מה GTI3 עם פחות עשן? בסביבות ה 1500-2000?
  אגב אתה כתבת נגד שימוש ברשתות מצופות.על כל הגרילרים שראיתי כתוב שהרשת מצופה. יש דוגמא אחרת?
  תודה
  מאיר

  • זה מכון, למותגים הבכירים יש כל מיני מנגנונים להפחתת המגע בין שומן לאש שיוצרות את העשן – על תצפה למשהו ללא עשן, זה לא מחבת זה גריל.

   לנושא הרשתות (שווה מאמר נפרד, אז בראשי פרקים)
   – יציקת ברזל ללא ציפוי -חזק אבל מחליד – לא לגעת
   – יציקת ברזל עם ציפוי (אמייל, פורצלן) – מחזיק חום לזמן ארוך, קשה לניקוי (אפשרי לניקוי רק כאר הגריל עדיין חם), דורש תחזוקה ושימון, מחלידות אחרי הרבה זמן
   – נירוסטה – אוגרות חום פחות טוב מברזל (צריך יותר BTU), לא מחלידות, קל לתחזוקה, מקבלות צבע שחור לא יפה (בכל זאת, זה לא שולחן ניתוחים זה גריל) , יחזיקו יולזמן ארוך מאוד, יש כל מיני קומבינות שנראות כמו נירוסטה אבל הם לא נירוסטה (כמו ציפווי כרום), רשתות נירוסטה יותר זולות.
   בקיצור גם ברזל מצופה וגם נירוסטה טובים – אישית אני מעדיף נירוסטה
   יש ויכוח גדול האם הרשות צריכה להיות עבה או דקה – אני בעד המסיביות אפילו שיש לא מעט דעות שהפיזור חום עדיף ברשתות הדקות

   מקווה שעזרתי

   • תודה אלכס. ההסבר על הרשתות עזר מאוד.
    לגבי העשן, השאלה היא אם מנגנון הפחתת העשן ימנע את זה שכל הגריל עולה באש עם שמים קבב מאוד שומני? אתה יכול להגיד לאיזה עוד פירמות יש מנגלים מופחתי עשן? אפשר למצוא משהו כזב בפחות מ 3000?
    מאיר

 213. מקס קודם כל תודה רבה על כל המידע והסבלנות עזרת לי מאוד להבין הרבה דברים
  אנחנו משפחה של ארבעה אנשים מחפשים גריל למרפסת לתדירות של פעם בשבוע בטווח של 1500-200 ש"ח
  ראיתי שתי דגמים שהייתה שמח אם היית יכול לתת לי עליהם חוות דעת
  הראשון Australia chef דגם מיורקה עם 4 מבערים
  לבין Char broil classic 4
  אשמח לחוות דעת שלך על הדגמים תודה

 214. שלום ותודה רבה על המדריך והמענה לתגובות. בתור אחד שעד לפני שעה לא הבין כלום במנגלים אני מרגיש הרבה יותר טוב ללכת ולקנות אחד.
  אני כרגע נוטה לכיוון הסטרלינג 70000 ואשמח לשמוע יתרונות וחסרונות, ודגמים אחרים באותה רמת מחיר 2500₪) עם ביצועים דומים.
  תודה!

 215. היי מקס רציתי את דעתך על מנגל גז למרפסת

  1. אמישראגז ROYAL 10
  2 NAPOLEON דגם TQ285 או דגם PRO285 שהם אותו דבר חוץ מהעגלה

  • שאלה טובה
   לכאורה שני גרילים באותה רמה אבל השימוש שונה

   הנפולאון הוא דגם טיולים – זה מאוד אמריקאי באופי – גריל חלש שמתאים לבישול ארוך – אם זה למרפסת צרה וקטנה אז זה אולי פתרון טוב אבל למרפסת רחבה אני לא בטוח שזה הגריל הכי נכון
   האמישרגז – יותר נכון למרפסת רחבה אבל התצורה של המבערים הכפולים שלהם לא מתאימה לדחיסה על הרבה בשר במקביל – תצטרך לרווח את הבשר

 216. מקס היקר (תבורך על עבודת הקודש שאתה עושה!),
  3 חנויות ישראליות (לפחות) מציעות מוצר בשם Julius Caesar (במחירים לא זולים), אבל בשיטוט באינטרנט לא מצאתי שום אתר בעולם, למעט אתרי החנויות הישראליות, בו יש אזכור כלשהו או תמונה של המוצר, לא כל שכן אתר רשמי של המותג (מה שאין בעיה למצוא לגבי מותגי אחרים). נאמר לי שהמוצר שוויצרי (בלי קשר למקום ייצורו בפועל), אבל לא מצאתי לו שום זכר.
  תהיתי, האם יש לזה הסבר כלשהו מניח את הדעת?
  תודה רבה,
  דני

  • הסיפור הוא כזה
   חברת כרמל דיירקט היא היבואן הרשמי למוצר זה בארץ וכמו כן היא עובדת עם מס' חנויות ומפיצים.
   חברת SWISS GRILL (יש לה אתר ) אותה ציינת היא המפיצה (לא היצרן) של המוצר זה באירופה וברחבי ארה"ב.
   הגריל מיוצר בסין (לא להבהל, זה לא תמיד רע) עבור כרמל דיירקט ובמיוחד את דגם JULIUS בתוספת כמה שיפורים שלא מופיעים בגרסת המקור
   הגריל מיוצר מנירוסטה 304 אשר ידועה כנירוסטה איכותית במיוחד, הגריל מגיע עם רוטיסרי בעל מנוע AC מוטור ועוד.. בקיצור – מוצר פרימיום

   סיכום – יש למוצר אבא – אתה יכול להתחייס אליו כמו ליצרנים הפרטיים שיש בארץ ללא חשש
   אם אתה רוצה פרטים נוספים – תתקשר להדס (תגיד שהנודניק מהמנגולטור שלח אותך) 08-9287095
   רק לשם ההבהרה – אין לנו שום קשר עסקי איתם ואנחנו לא מקדמים מוצרים שלהם (אפילו שמדי פעם יש באתר פרסומות שלהם)

 217. שלום אלכס

  בדיוק רכשתי מנגל והלהבות נראות כמו בלינק המצורף
  http://www.hometheater.co.il/vp2125955
  מעבר לזה שיש אש צהובה, האש גם לא אחידה לאורך המבער ובחיבור הקדמי של המבער (צד שמאל בתמונה) יש להבות כתומות גדולות. זה תקין? הלינק נכתב ע"י מישהו אחר עם אותה בעיה, כך שאם זה לא תקין זו בעיה אינהרנטית של הגריל הזה שאמור להיות של חברה מומלצת. (אגב אני מחובר לנקודת גז ולא לבלון)

  תודה

  מאיר

   • היי אלכס,

    תודה על העזרה. לגבי השאלה הקודמת שלי על הלהבה הלא אחידה.
    אתה צירפת לינק עם 3 להבות: 2 תקינות ואחת לא תקינה. אתה טוען שלפי זה זה תקין אבל בלינק רואים שהלהבות בצד ימין תקינות כמן להבה B והלהבות השמאליות (בקידמת המנגל) ניראות יותר כמו C שזה לא תקין. אז למה אתה חושב שזה בסדר? איך זה שהלהבה לא אחידה לאורך המבער? הלהבות הצהובות האלה גם די גבוהות ובגלל שאין מפזרי חום זה מגיע ממש קרוב לבשר ולפעמים תופס אש.
    מה לעשות?

    תודה,
    מאיר

 218. שלום , אני מבין שנושא אבני הליבה בגרילרים חלף ועבר זמנו. אם כך האם הלהבות של מבערי הגז נותנות פתרון טוב , ומה ההבדל בין בישול על גרילר לבישול על כירת גז ביתית ?
  תודה

 219. היי אלכס,
  הציעו לי כפיצוי מחברת GREEN מנגל (מותג פרטי שהם מייבאים מסין).
  המוצר נראה איכותי אך רציתי לקבל חוות דעתך:
  http://www.green-israel.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-MADISON

  כמו כן לא ראיתי שמצויין אך המבערים עשויים נירוסטה. המחיר באתר 3000 אני יכול לקבל אותו ב 2400 כולל הובלה.
  אשמח לחוות דעתך!!

 220. אשמח לשמוע את דעתכם על הגריל והמחיר לבלאק פריידי:
  גריל גז גרנדהול XENON 3 ב ₪2,400

 221. אשמח לשמוע את דעתך על הגריל גז של גרנדהול XENON 3
  הוא במבצע של 2400 לבלאק פריידי

  תודה

 222. היי מקס, עברנו לבית קרקע ומנגל גז מחייב את המעמד!
  אנחנו לא מבינים גדולים בזה לכן אנחנו מבקשים את דעתך בנושא, המנגל יעבוד כפעם בשבוע לפחות.
  לפי מעבר באתרים השונים ולפי המחיר רציתי לדעת מה דעתך על סטרלינג 40000BTU מבער H או קמפטאון 4 מבערים עם כירת צד 63000BTU. לסטרלינג יש אחריות של 10 שנים על המבערים ו3 על הגוף ולקמפטאון רק שנה הסכום של כל אחד הוא כ1300 ש"ח .
  אם יש לך הצעה אחרת אשמח לקבלה.

  בברכת תודה רבה,
  צליל.

  • קמפטאון הוא לא ממותגי האיכות – זה מתבטא גם באחריות
   הסטרלינג מעט חלש ויש איתו סוגיות של עמידות לאורך זמן אבל אם האלטרנטיבות הן סטרלינג או הקמפטאון הנטייה שלנו היא סטרלינג

 223. שאלה נוספת בבקשה:
  מה יש למומחה להגיד בעד / נגד לגבי SCAB 3 שלושה מבערים עם 57000 BTU (נמכר ב2600 ש"ח)
  או 4 מבערים ספיידר 72000 BTU נמכר כיום ב2999

  שאלה חשובה לכמה זמן יחזיק בלון של 5 ליטר ?

 224. שלום לך
  רציתי להתייעץ בנוגע לגריל גז שרכשתי. הגריל גז מיועד מרפסת שמש. חיפשתי גריל גז קטן יחסית ואיכותי. שביום יום צריך לעד 6 אנשים בערך אנשים. ולעיתים רחוקות ליותר.
  זה הדגם שרכשתי
  גריל גז TRIUMPH 325
  מבנה הגריל עשוי יציקת אלומיניום.
  עוצמת חום: 32,200 B.T.U
  שני מבערים מנירוסטה איכותית במיוחד בעוצמת חום של 12,500 B.T.U כל אחד.
  (סה"כ לכלל המבערים על גבי משטח הצלייה 25,000 B.T.U ).
  משטח צלייה בגודל 43X46 ס"מ.
  משטח צלייה קומה שנייה.

  האם לדעתך הגריל גז הנל אכן איכותי וטוב לכל סוגי הבשר, ויהיה מספק אותנו?

  אני שואל מכיוון שראיתי דגם נוסף של אותה חברה שזה – גריל גז TRIUMPH 410.
  שיש לו הספק BTU גבוה יותר, והמחיר הוא כמובן בהתאם.
  מבחינת גודל ומשטח צלייה – הגריל גז שרכשתי יספק אותי. השאלה העיקרית היא האם מבחינת איכות הצלייה, ואיכות המכשיר עצמו. יהיו מספקים לצרכים שציינתי? או שכדאי להחליף לדגם ה- 410?

  תודה רבה

 225. קניתי לאחרונה גריל גז 6 מבערים מויקטור. ממדים חיצוניים 70/40 והרשת בגודל 65/35.העוצמה להצהרת היצרן 100000 btu . עפ"י החישובים שהסברתם באתר התוצאה גבוהה מאוד גם אם היצרן הגזים בהספק. הגריל על עגלת ברזל פשוטה עם לוחות עץ ולדעתנו ולדעת כל מי שראה אותו אינו מכוער . אנחנו מעדיפים איך שהוא נראה לעומת הגרילים הגדולים . כמובן שהעוצמה גבוהה מאד 80000-100000 btu וצריך להזהר ולהנמיך כדי לא לשרוף אוכל. המחיר מקביל לגרילים טובים . מקבלים פחות פינוקים – ארונית , מדפים , הצתה אלקטרונית ,מד טמפרטורה מבער גז נוסף ועוד, ומקבלים נטו גריל בממדים צנועים (תופס פחות מקום ), וחוזק ועמידות של מסעדות . מה שמציק לי שהשמן שנוזל על המגש הנשלף (מכוסה ברדיד אלומיניום) נשרף ,ועולה להבה גדולה במשך הרבה זמן, אני מתיז מים וזה לא תמיד עוזר. מה אפשר לעשות כדי להתגבר על הבעייה? תודה מראש

 226. היי מקס, קראתי את התגובות ולא הבנתי מה באמת דעתך על STERLING, תוצרת קנדה, עם מבער 40,000 BTU.
  האם תוכל לומר לי האם כדאי לרכוש אותו?
  השימושים הם כפעם בשבוע לכ4 אנשים.

 227. ואם יש לך המלצות אחרות לשימושים אלה במחיר של עד 1500 שח אשמח לדעת.

 228. מקס שלום,
  ראשית מאוד נהנתי לקרוא את השאלות של הכותבים וכן של העונים אך עם זאת שמתי לב שכמעט אין סקירה לגבי המנגלים דל חברת וובר ומתוך שמועות וכן גם לגבי המחירים של רוב המנגלים אני מסיק שאכן מדובר בחברה טובה ועל כן הייתי מעוניין לשמוע גם את דעתך ובעיקר על הדגם הזה:
  3 הדגם מסדרת SPIRIT המתולוגי של WEBER.
  הסדרה הישנה והאהובה של SPIRIT עכשיו בעיצוב חדש ויפהיפה! כפתורי הצתה עברו לקדימת הגריל! המבערים העצמתיים מקבילים לכפתורי הוויסות, דבר הנותן נוחיות מקסימלית בעבודה וכוח רב לגריל ! ניתן להדליק רק חלק מהגריל במידה ואין צורך להשתמש בכולו…
  שטח צלייה מרשים וגדול. 61 * 45 ס"מ, קומה עליונה שנועדה להפשיר פיתות, ירקות או לשמור על בשר חם. 61*12 ס"מ, 3 מבערי נירוסטה איכותיים וחזקים! הצורכים בסה"כ 32,000 BTU. כירת צד שנועדה להוציא את כל הבלאגן מהמטבח! לטיגון ובישול בצריכה של 12,000 BTU. אחריות: 5 שנים על המבערים. מד חום, מאפשר שליטה מלאה על הבשר גם כשהמכסה סגור. רשתות נירוסטה, אשר קולטות את החום ופולטות אותו בצורה אחידה. דבר המוסיף איכות וצלייה מהירה! משולשי נירוסטה לפיזור אחיד של הלהבה. 4 גלגלים לניוד קל של הגריל. הצתה בשיטת CROSSOVER המצוינת לגרילי גז!
  כמו כן האם יש לך מושג האם במנגלים של חברת וובר המדפים הצדדים מתקפלים כיוון שני מוגבל במקום. אשמח לתגובה שלך ושל שאר הקהל בעלי הניסיון והידע
  בתודה מראש

 229. מקס שלום,
  ראיתי שטרם הגבת לפוסט שכתבתי אז אנסה לנסח שאלה אחרת.
  הסתכלתי על מגוון המנגלים של חברת וובר שלדעת רבים נחשבת טובה ואיכותית ושמתי לב שברוב הדגמים כאשר אני מחלק את שטח הרשת בעוצמת המבערים(BTU) אני מקבל ערך הנמוך מ15 ועל כן השאלה היא מה אני אמור להסיק מכך לגבי המנגלים של חברת וובר?
  אשמח לתגובה מהירה

  • זה נכון
   הגרילים שלהם יותר חלשים וכדי להגיע לטמפרטורות גבוהות (למשל לסטייקים) אתה צריך להמתין ולבשל עם מכסה סגור
   מצד שני מדובר על מותג טוב עם יבואן רציני וותיק וזה הגריל הנמכר ביותר בארה"ב
   אני טוען שכדי להוציא בשרים פשוטים או לעשות ברביקיו – הגרילים של וובר מצויינים
   לגבי סטייקים נדרשת מיומנות סבלנות והכרה טובה של המתקן
   תקרא קצת יותר על המדע של הגרילים פה

 230. היי
  אודה לעזרתך
  קיבלתי מתנה לחג גריל גז של חברת camptown דגם silver chef 3b
  קראתי את ההסברים שלך והבנצי שאני כנראה אמטרך לשדרג
  האם תוכל להמליץ לאיזה דגם שלהם עדיף לשדרג בלי להוציא הרבה ?
  קצת על הדגם הנוכחי :
  3 מבערים, 40,500btu עוצמה כוללת, מבער יצוק בעוצמה 13500, הצתה אלקטרונית, רשת צלייה מתכת מצוםה אימייל 50 על 34 ס"מ, מכסה רגיל ומגש נשלף לנוזלים.

  תודה

  • במידה וקיבלת אותו במתנה אין סיבה לא להשתמש בגריל – אמנם לא שיא האיכות אבל יחזיק תקופה מסויימת
   בקיצור – תנסי אותו ואם תראי שאת צריכה משהו יותר טוב , אנחנו פה בשבילך

 231. היי
  רצינו לקנות תקופה ארוכה מנגל, עכשיו כשקיבלנו מתנה כזאת ואופציה לשדרג אז אני מעדיפה כבר עכשיו להוסיף קצת במקום לקנות חדש שנה הבאה.
  זה מוצר שנשתמש בו דיי הרבה ואני לא ממש בקיאה בנושא, הבנתי בגדול שחשוב להחליף את הרשת צלייה, help ?

  • אני לא ממליץ על camptown – הוא לא מחביבי המקום
   לכן גם אין טעם להחליץ לו את הרשת – עדיף להשקיע בשדרוג
   יש לו מעט דגמים טובים והצרכן הישראלי משתדרג ולא מוכן לקבל כל זבל מסין – אם את מתכוונת לשימוש רב – לכי על המותגים שנותנים ערך ארוך טווח לכסף

 232. מקס שלום,
  ראשית תודה על התגובה.
  שמעתי שישנם מנגלים שמשולבים גז ופחם כאלה שלכאורה אינם מוותרים על הטעם שמקבל הבשר כאשר הוא נצלה על גחלים.
  מבערי הגז בעצם מדליקים את הפחמים ואז סוגרים את הגז אחרי שנדלקו. תהייתי אם תוכל לשפוך קצת מהידע שלך על מנגלים מהסוג הנ״ל ולחוות דעתך בעיניין ואולי גם להמליץ על כאלו כיוון שכמעט ולא מצאתי כאלו למכירה.

  • אכן יש כאלה, אני מכיר דגם של char-broil שיש לו גם פחמים גם גריל וגם מעשנת – כל הדגמים האלה יקרים והם side-by-side
   גרילים שרק מדליקים את הפחמים ללא פונקציה של הגריל אני לא מכיר – היתרון הגדול על מנגל פחמים רגיל הוא הפחתת העשן, כי חום בפחמים יחסית קל לייצר, גם במכסה פתוח וגם בסגור

 233. מקס שלום
  אודה לעזרתך אני מתעניין במנגל גז Char-Broil Classic
  דגם משופר – נירוסטה 50000+13000 BTU
  שטח צלייה 47*67 עם שנתיים אחריות
  המחיר הוא 1900 שח
  מה הדעה שלך לגביו??

  • גריל מוכר בסאקלה הממוצעת לדעתי עולה פחות מ1900 שקל (1400-1500) – לא כל כך אוהב את הרשתות שלו – צפופות וגבוהות ולכן מורידות מהחום ויש צורך להחליפן אחרי שנתיים
   הוא גריל טוב לקטגוריה אבל כזה שצריך להסתגל וללמוד אותו , צפה לכמה אכזבות עד קבלת שליטה מלאה

 234. שלום מקס,

  אני מתלבט בין כמה גרילים:
  1) גלקסי 2 מתקפל Coleman
  2) גלקסי 3 קבוע Coleman
  3) גרנדהול T2
  4) גרנדהול GTI3

  לפי מה שאני קורא פחות או יותר כולם באותה איכות אבל אחרי שקראתי את החישוב של עוצמה חום שאתה מחשב יותר שהגרילים של קולמן בעוצמת חום מאוד נמוחה…

  אתה יכול לעשות לי סדר?

  על מה היית ממליץ? המנגל מיועד למרפסת בת כ-12 מטר

  תודה מראש

  • אתה צודק בניתוח – יש מעט הבדלים בעוצמת החום – אם אתה בעיקר בענייני נתחים גדולים כמו סטייקים אז זה קריטי אם לא אז כולם יעשו את העבודה

   לגבי המרפסת – נראה לי שבגלל הגודל שלה עדיף גריל מתקפל (כמובן שאתה חייב כיסוי טוב לגריל)
   אני מודה שאלו דגמים איכותיים שאני מחבב. השיקולים שלך צריכים להיות מה משתלב טוב במרפסת כך שתוכל לעבוד בקלות, האם ההעיקר הוא סטייקים או לא, והאחריות (שים לב שיש הפרשים משמעותיים בין הדגמים)

 235. שלום! אני מעוניין לצלות כבד על הגריל ואני צריך להשאיר מכסה פתוח האםWEBWR טובלזה כי הבנתי שעוצמת האש שלו די חלשה

  תודה

 236. שלום מקס מה דעתך על קניית מנגל איכותי מיד שניה? באיזה מחיר (באחוזים כמובן) בהשוואה לחדש יהיה כדאי לקנות משומש ולא חדש
  ועל מה כדאי לשים לב ולהקפיד
  תודה, עומרי.

  • הי עומרי

   אני בעד – זה יכול לחסוך 30 עד 50 אחוז מעלות הקנייה של חדש – כך תוכל לראות האם הגריל עמיד לאורך זמן

   תקרא פוסט קצר שלי על מה צריך לבדוק לפני הקניה של גריל יד 2
   http://bit.ly/1RARfKl

 237. אהלן מקס,
  קודם כל תודה רבה על כל המידע והסבלנות שלך
  קראתי את מה שנאמר כאן ועדיין מתלבט בין הוובר q2200 לבין הרויאל 10 של אמישרגאז.(יודע שאתה מהאום)
  מתכנן לפעמיים בחודש בעיקר המבורגרים
  פרגיות,שישליקים. מיועד ל 2-4 אנשים.
  ראיתי את החסרונות של הוובר של בישול איטי. לא יודע אם עבור מה שאני רוצה זה קריטי. לא ראיתי תגובות על הרויאל 10.
  חייב עזרה. משתוקק לקנות כבר ותקוע בהחלטה
  תודה מראש
  יאיר

  • האמת שאם אתה מתכוון בעיקר להמבורגרים ופרגיות אתה לא זקוק לעוצמות גבוהות של אש ולכן גם הוובר ייתן תוצאה טובה בזמן מהיר – כמו שאמרת, לא קריטי
   שניהם מתאימים למשימה – הם גרילים קומפקטיים טובים – שים לב שהוובר הוא ללא עגלה וצריך להרכיב אותו (די קל)
   היתרון בוובר הוא שאפשר לקחת אותו לשטח – אם זה חלק מהשיקולים שלך אז אני ממליץ

 238. היי מקס, מקווה לקבל ממך תשובה,
  אני מתלבט בין 2 אלו נתונים מאוד דומים, המחיר אינו משנה לי בשיקול.

  xenon 3 של גראנדהול 30000 BTU + כירת צד 9500 BTU
  colman galaxy הדגם עם 2 מבערים גם 30000 BTU (ללא כירת צד)

  מחפש גריל קטן למרפסת, חשובה לי איכות ואחריות, אני לא יודע להחליט בינהם.

  אוהב בגראנדהול את הרשת+פלאנצ'ה ו"האבא" מאחורי המוצר, פחות אוהב את הכירת צד שאינה מתקפלת.

  אוהב בקולמן את הקומפקטיות שהצדדים מתקפלים, פחות אוהב את הרשת, נראת יותר מבשלת מאשר צולה.

  אשמח לתובנות מצידך.
  תודה
  רענן

  • קודם כל הניתוח שלך נכון
   אני תמיד מעדיף 3 מבערים על 2 כך שבזה הגרנדהול זוכה
   לדבי הקיפול – אני מודה שלמרפסת הקיפול של הפלמצ'ה עם כיסוי טוב מאפשר ניצול מרחב של הייתי מזלזל בו
   האמת נמצאת במרפסת אם הקיפול קריטי קולמן – אם לא – הגרנהול מנצח בנקודות

  • אם אתה מסתמך על המד טמפרטורה החיצוני, אני לא הייתי בונה על רמת הדיוק שלו, מקצוענים משתמשים במד טמפרטורה ידני
   לגבי חימום מקדים – סטייקים שצריכים מכת חום צריכים חימום מקדים (כשהגריל ריק) של 10 עד 15 דקות ולהגיע לטמפרטורה של 320 ורצוי 420 מעלות
   בשרים פחות שמנים צריכים פחות
   אם זה באמת 225 – הייתי מתחיל לבדוק מה חוסם את המבערים

 239. שלום מקס,
  כל הכבוד על האתר והתגובות שלך. מתלבט בין שני דגמים:
  grandhall gti4
  Napoleon triumph 945
  משמש בעיקר לבשר עוף והמבורגרים (וגם עוף על שיפוד מסתובב) ולעיתים יותר רחוקות סטייקים.
  תודה

  • שני דגמים מעולים, לדעתי שניהם אצל אותו יבואן – לך לחנות של היבואן ותתרשם זה לצד זה , האמת יש לי העדפה על אחד מהם מבחינת נוחות תפעולית , אבל אני מהאו"ם ….
   בכל מקרה בדגם שאני פחות אוהב הכפתורים קצת רפויים והכיסוי פחות מסיבי, זה לא הכי קריטי אבל בסדר הגודל של המחיר של הגרילים הללו הכל צריך להיות מושלם
   מקווה שעזרתי

   • תודה,
    בחרתי ב 945…. למרות שההתלבטות עדיין קיימת. הייתי לוקח את שניהם לאיזה שנה ניסיון ואז הייתי רואה מי עדיף 😁

 240. מתלבט בין webber q3200 או coleman c710.
  האם למישהו יש המצלצה מה עדיף?
  כעקרון יש במצע על השני ולכן המחיר הוא דיי זהה.
  השימוש שלי הוא בערך פעם בשבועיים למשפחה של 5 נפשות ופעם ב-3 חודשים לחבררה של 20 איש.

  בתודה מראש
  שרון

 241. פשוט כל הכבוד על העזרה והסבלנות לעזור לכל כך הרבה אנשים!…
  ועכשיו לשאלה 🙂 מה עדיף?

  Char-Broil Classic 4 (או אפילו 3)
  43,000 BTU + כריית צד + שנתיים אחריות = 1860 ש"ח

  VS

  גריל אמגזית "שגיב"
  תפוקת חום – 47,770 BTU ~ בקילוואט – 14Kw
  שנה אחריות = 1500 ש"ח

  מנגל ראשון למשפחה של Lite 🙂 הרבה חזה עוף נקניקיות קבבים וכו'.
  בטח בהתחלה נתלהב אבל בעיקרון לא נשתמש בו בטח יותר מפעם בשבועיים.

  תודה,
  רני

  • הי רני

   אם אתם בנושא הבשרים הקלילים אז הBTU מעט פחות קריטי הייתי מתמקד בנושא של פיזור החום, גודל המשטח וכמובן כירות הצד. השנתיים אחריות הם עוד נושא לשיקול – גרילים לא מתקלקלים בשנה הראשונה (רק הגרועים מאד)
   מקווה שרמזתי טוב

 242. שלום רב.
  רכשתי לא מזמן גריל גז Q3200 של וובר.
  הצינור גז שקיבלתי קצר, כ 60 ס"מ, הבנתי שהצינור הוא מקורי של הגריל ומגיע בצבע כתום, האם יש בעיה לרכוש צינור שחור רגיל ולהחליף את הכתום?

  • סוף סוף משתלם לי ה5 יחידות פיסיקה – אין בעיה להאריך את הצינור – רק בזהירות – דליפה עלולה להיות קטלנית – יש כמה מדריכים ביוטיוב איך לעשות את זה נכון – אם אתה חושש – תביא טכנאי גז

 243. היי, אני מתלבטת בין 3 דגמים והייתי שמחה לחוות דעתכם:
  1) גריל של char-broil דגם טרדיסיונל 2 מבערים מנרוסטה בהספק של 24,000 btu, משטח צליה 44×42, רשצות ברזל יצוק.
  2) גריל של scab דגם veyron3 בהספק 45,000 btu, משטח צליה יצוק בגודל 44×65, 3 מבערי נירוסטה טורבו.
  3) גריל דגם פרו של אמישרגז, 2 מבערי נירוסטה, הספק 40,000 btu, רשת צליה מכוסה אמייל.

  השימוש הרצוי הינו פעם עד פעמיים בחודש למשפחה של 8 אנשים בערך.

  • הגרילים שציינת די שונים – גם מבערים גם בגודל גם בהספק ואפילו באיכות
   את חייבת ללכת ולראות את כולם
   קריטריונים לבחירה
   3 מבערים נותנים בדר"כ פיזור חום יותר טוב מ2 , זה כמובן רק פרמטר אחד כי הרשת מאוד קריטית (אמייל לעומת ברזל זה שוני גדול גם באיכות וגם בתוצאה – תקראי על הנושא)
   גודל המשטח – יש הבדלים משמעותיים בין הגדלים – תראי מה מתאים לך
   לא רוצה להשמיץ – אבל אחד הדגמים לא זכה לביקורות טובות פה וגם אחר הוא גבולי לרמת המחיר
   בקיצור – יש עבודה לעשות

   • היי מקס, ראשית תודה על התגובה. קראתי את כל ההתכתבויות לפני ששלחתי לך את ההתייעצות וזאת מאחר וראיתי התייחסות שלילית לגבי דגם מסויים של scab ומנגד תגובות שהחברה נחשבת יחסית טובה. וראיתי התייחסות לגבי אורך חיים נמוך של cher-broil ומכאן שהיא פחות מומלצת. על כן הלכץי קצת לאיבוד… אני נוטה ללכת לכיוון מנגל scab אבל לא ראיתי התייחסות לדגם הספציפי של veyron3 ועוד משהו מוזר לי למה באתר של scab מופיע דגם veron3 ואילו באתרים אחרים הוא מופיע כ- veyron3, האם זאת טעות או שמא מדובר במוצרים שונים/חיקויים? תודה מראש.

    • הי יעל

     SCAB זה מותג מדבקה (או while label ), שזה אומר גריל שמיוצר עבור מותג פרטי ומשווק במותג הזה רק בישראל, יש אפילו גרילים שמופיעים תחת שני שמות מותג שונים
     זה לא אומר שה רע, יש מותגי מדבקה טובים מאוד. למשל char-broil הם לא מותג מדבקה. עוד באותו נושא, יש נטייה למותגים הגדולים לשנות (או לעברת) את שמות הדגמים מחו"ל – אולי בגלל יוקר המחייה והמחירים הזולים באינטרנט

     יש לSCAB דגמים טובים ויש פחות – לא מכיר VERYON – מכיר VERON, שווה לבדוק שאין פה מוקש

 244. היי מקס, אני נמצא לפני החלטה על קניית מנגל גז למרפסת ביתית. אנו אוהבים מאד נתחים שומניים (בעיקר טלה) אך הבעיה שהיתה לנו עד היום במנגל גז הינה התלקחות להבות וכתוצאה מכך "שריפה" של הבשר (מה שלא קורה לנו בטיולים עם גריל פחמים של וובר בו קיים מרחק רב יותר בין הגחלים לבשר). האם דגמי גריל ספציפיים בהם מרחק הרשת מהלהבות גדול ולא ישרוף את הבשר? תקציב של כ- 3,000 ש"ח

  תודה רבה

  • נתחים כאלה עדיף בבישול איטי ולא במכות חום, ועדיף דגמים שמתמחים יותר בברביקיו ולא בגריל (יש מאמר על ההבדל ביניהם באתר) – יש לפחות חברה אחת שציינת שמתמחה יותר בגישה הזו – הייתי מתחיל איתה – בתקציב שציינת יש להם דגמים מצויינים

 245. שלום,
  אני מתלבטת בין 2 דגמים והייתי שמחה לחוות דעתכם

  SIGNET 20 של BROIL KING ל COLEMAN PLATINUM C710

  וגם שאלה נוספת מה הבדל בין גוף יציקת אלומיניום לגוף עשוי פלדלת אל חלד ומה עדיף.

  תודה רבה

  • הי מרינה
   לגבי גוף הגריל
   ברזל צבוע או כל מיני סוגים פח מגולוון – ישרטו ויחלידו
   אלומיניום – טוב ולא יחליד
   פלדת אל חלד (או כמו שהיא מכונה אצלנו נירוסטה) – בדר"כ נמצאת בשימוש בגרילים היותר יקרים – יש כמה סוגי נירוסטה ויש להם מספרים – ככל שהמספר נמוך יותר האיכות גבוהה יותר – לא ממליץ על נירוסטה עם מספר גבוה מ400 – היא נוטה להצהיב

   • אז עדיף אלומיניום או פלדת אל חלד? כי בגדול 2 הגרילים ששאלתי הם פחות או יותר באותו מחיר ונתונים דומים. ההבדל זה גוף הגריל.
    תודה על התגובה המהירה

    • מצטרף להתלבטות של מרינה לגבי ה- coleman 710. לא ראיתי כאן בפורום הרבה פירוט עליו ומתלבט בינו לבין ה- Grandhall GTI3S. שניהם עם מפרט דומה – שטח צלייה, מבערי נירוסטה, 5 שנות אחריות, כירה צידית ותג מחיר זהה (הבדל של 300 שקל). יש פקטור נוסף שאתה ממליץ לשים לב אליו בין שניהם כשיקול בקבלת החלטה?
     תודה רבה

 246. שלום מקס,

  מעונין לרכוש גריל גז להורי, במקום גריל "פרו שף", 2 להבות שכנראה עשה את שלו. בשל אילוצי גודל מתמקד ב 2 דגמים

  תבור מבית חברת אמגזית לבין PATIO BISTRO 240 .

  מיועד לשימוש בתדירות נמוכה, לעד 6 סועדים.

  בתודה,

  שלומי

 247. היי מקס,
  אני מתלבט בין 2 סוגי גרילים
  1. SCAB VEYRON 3 -במחיר 2000 ש"ח
  2. COLEMAN GALAKSY 2 – במחיר 1900 ש"ח

  מבחינת גודל הקולמן מספיק לי
  על מי אתה ממליץ??

  אם צריך אשלח מפרט טכני של 2 הדגמים

  תודה

 248. היי,
  קודם כל תודה לך על התייחסות מתמשכת לתגובות למאמר שנכתב לפני כ"כ הרבה זמן. מעיד על מקצועיות ורצינות. תודה 🙂
  אנחנו מתעניינים בגריל גז למרפסת שהיא לא גדולה. לא מבינים הרבה בתחום (עד עכשיו הסתדרנו עם גריל פחמים פשוט) .
  ראינו עד כה את הדגמים שמוצעים למכירה באמישראגז של חברת Broil KIng . אנו חושבים ללכת על הדגם רויאל 10 .
  מצרפת קישור לאתר . הדגם הזה מופיע בין הראשונים בדף. ובו גם המפרט הבסיסי שלו.
  אנחנו מחפשים לא משהו מתוחכם מדי, אבל שיעשה את העבודה ויהיה בטיחותי למקרה שגם הילדים המתבגרים שלי ירצו להפעיל אותו לבד.
  עוד שאלה שלא ראיתי ששאלו לגביה: מעל המרפסת יש לנו פרגולה. השלד שלה מאלומיניום , הגג עצמו זה פלטות של פרספקס ( סוג של פלסטיק שלא נשרף בשמש מהצד החיצוני שלו). האם יש סכנה מבחינת אש/עשן שיעלה מהמנגל?
  שוב תודה על התשובות והסבלנות.

 249. סליחה , הנה הקישור
  http://www.amisragas.co.il/_Uploads/13gricatalog2015.pdf
  נא התייחסות לדגם רויאל 10 , ורויאל 340 . האם ההבדל בינהם כ"כ משמעותי , שמצדיק 1000 ש"ח תוספת מחיר?
  ( מלבד הכירת צד שמפתה מאוד…ב340 יש 3 מבערים בצורת פס , ובדגם 10 יש 2 מבערים בצורת האות C באנגלית . ( רק שהיא לא מעוגלת אלא חדה בפינות, אם אתה מבין את כוונתי) , כך שהפיזור של כל אחד מ2 המבערים הוא על שטח גדול יותר.

  • הי נועה

   סליחה על העיכוב…. עומס לקראת החג..
   התשובה היא כן ולא
   ה340, ייתן תפוקה טובה יותר ולאורך זמן, אני מעדיף מבערי פס , אם זה מצדיק 1000 שקל, לא בטוח, יש מותגים אחרים באותה רמת מחיר לא פחות טובים.

 250. מקס שלום רב,
  קראתי פה את כל התכתובות וכל הכבוד על הסבלנות!
  אנחנו מעוניינים לרכוש גריל גז של נפוליאון דגם 410
  עלות 3600
  אודה להמלצה

  • הי מורן
   אני בדרך כלל מנסה לעזור אם יש התלבטות בין דגמים
   חוץ מכמה דגמים שממש כדאי להתרחק מהם רוב הגרילים טובים, השלה לאיזה צורך

   בכל מקרה – מכיר את הדגם והוא בהחלט מהרף העליון של האיכות והמחיר

  • היי מורן,
   גם אני שוקל לקנות את הדגם הזה. תוכל לאמר לי בבקשה מהיכן ניתו לקנות את הנפוליאון 410 במחיר כזה?
   תודה

  • היי מורן

   מאיפה קניתם את הנפוליאון 410 במחיר 3600 ?

   יש לכם כבר תובנות לאיכות שלו ?
   תודה

 251. שלום,

  התלבטות בין SCAB VEYRON 4 לבין CHAR BROIL CLASSIC 4.
  מבחינת עצמה – SCAB לוקח, ראיתי גם את הדגם – נראה טוב (עם כל הקושי הצפוי בהרכבה)
  מבחינת מותג – CHAR BROIL הוא מותג "אמיתי" וגם אמריקאי, שזה אומר עמידה מינימלית בסטנדרט.

  ב-VEYRON רשתות ברזל יצוק, ב-CHAR BROIL הלכו על ציפוי אמייל (לא מכיר את איכותו)

  אשמח להמלצתך (קצת דחוף – מבצע לקראת פסח)
  תודה !

 252. שלום,

  התלבטות בין Char broil Classic 4 לבין scab veyron 4.

  הגורם העיקרי להתלבטות: הספק – scab מנצח, מול יצרן – charbroil מותג "אמיתי"

  תודה

 253. שלום רב,

  אני מחפש גריל מרפסת שנחשב טוב ואמין (ועמיד) לאורך זמן.
  הסתכלתי בחלק מההודעות בבלוג והבנתי שיש דעות שונות ומגוונות. אני רוצה לשאול האם ידוע על דגמים שמחירם הוא בסביבות 2000 ש"ח שעומדות בקריטריונים שהגדרתי?

  עד כה מה שאיתרתי עומד מצד אחד במחיר: Camptown Calefornia Chef 4B ב 1600ש"ח בערך אך על פניו אינו מומלץ מבחינת עמידות לאורך זמן.
  אני מבין שיש דגם מתאים ומומלץ מבחינת עמידות: GrandHall GTI3/GTI2 אך יקר לי מבחינת המחיר, החל מ- 3000 ש"ח

  האם יש פירמות/דגמים ידועים במחירים נמוכים יותר אך יחד עם זאת עומדות בקריטריון העמידות/אמינות?

  תודה.

  • מעדכן שמדובר בגריל המיועד למרפסת הדירה. תדירות השימוש הצפויה – פעם בחודש

  • הי רפאל

   יש כמה מותגים בין קמפטאון לגרנדהול שיתנו לך חוויה טובה, מוזכרים פה המון כאלה באיזור ה2200 על 2500 שקל
   תתפקס על כאלה, שלח לי הודעה ואני אנסה לסייע

 254. שלום מקס,
  ראשית כל הכבוד על האתר .
  אני מעוניין לרכוש גריל גז 3 מבערי נירוסטה BTU 36,000 דגם TITAN תוצרת Australia Chef עם ברזל יצוק ושטח צלייה של 63*40,מגיע עם ווסת ובנוי במחיר של 1,000 ש"ח. האם כדאי או עדיף להוסיף עוד קצת ולקנות 3 Char-Broil Classic עם אותם נתונים למיטב ידיעתי מלבד 40,000BTU במחיר 1,300?
  בנוסף הראשון מגיע עם הצתה מכנית והשני אלקטרונית אשמח לדעת מה ההבדל?

  תודה רבה מראש

  • ראשית Australian Chef – אין לו שום קשר לאוסטרליה (אפילו שאוסטרלים עושים אחלה גרילים) מותג מדבקה סיני , די זול
   רשת ברזל מעבירה חום טוב אבל זה היתרון היחיד שלה – דורשת התעסקות ותחזוקה, הבשר נוטה להדבק, הרשת להחליד וחיביים לשמן אותה כל הזמן
   ציפוי אמייל, כל עוד הוא לא נשרט הוא נותן אפקט דומה לפלדת אל חלד (מה שנקרא נירוסטה), נוח לתחזוקה
   ברור שעל מצת חשמלי משלמים יותר (אפילו שאפשר גם להצית עם גפרור – לא הייתי ממליץ)
   Char-Broil חברה קצת יותר רצינית – אתה גם משלם בשביל המותג

   תהנה

 255. הי מקס,
  האם יש לך כבר דעה לגבי המותר החדש של קמפטאון REBEL.
  הם נותנים 3 שנות אחריות – כמו שכתבת זה אומר משהו, לא ?
  מהסתכלות חיצונית המוצר נראה הרבה יותר איכותי מהסדרה הרגילה שלהם והמחיר עדיין טוב יחסית למתחרים.
  אני מתלבט לגבי רכישת הדגם של ה4 מבערים + כירת צד שנקרא BROMO
  יש לו מחיר מעולה עכשיו ביריד של חבר – 1990 ₪.
  מה אתה אומר ?

  תודה רבה על עזרתך ועצתך

 256. שלום ,

  אני לקראת רכישה של גריל גז דגם PATAGONIA CHEF 6B של קאמפטאון .
  רציתי לדעת האם המותג איכותי ומאפשר חווית צלייה טובה?

 257. מה דעתכם על הגריל הנייד של חברת נפוליאון (יבואנית כרמל דיירקט)

  דגם TQ285

 258. גריל גז נייד דגם TQ285 עם עגלה
  ראשי › המותגים שלנו › NAPOLEON › קטלוג › גרילים ניידים › גריל גז נייד דגם TQ285 עם עגלה
  גריל גז נייד ועצמתי לטיולים ומרפסות
  זוכה בפרס Vesta היוקרתי לשנת 2014 על עיצוב המוצר, חדשנות וטכנולוגיה.

  גריל גז נייד עצמתי בעיצוב מיוחד קומפקטי ונוח לשימוש.

  עוצמת חום: 14,000 B.T.U

  שני מבערים מנירוסטה איכותית במיוחד בעוצמת חום של 7,000 B.T.U כל אחד.

  העיצוב הייחודי נועד לשמירת עוצמות החום הגבוהות גם בעת צלייה עם רוחות חזקות.

  מבנה הגריל עשוי יציקת אלומיניום.

  משטח צלייה בגודל 54X37 ס"מ.

  מערכת הצתה אלקטרונית ™Jetfire – לכל מבער מצת נפרד לוויסות טמפרטורות הצלייה.

  שתי רשתות נשלפות עשויות יציקת ברזל איכותית בעיצוב גלי ייחודי לחברת נפוליאון.

  העיצוב הייחודי של רשתות הצלייה מאפשרות את הזזת המזון בקלות יתרה.

  ידית פתיחה אגרונומית למכסה המאפשרת פתיחה וסגירה קלה. מכסה הגריל ניתן לנעילה.

  רגלי הגריל ניתנות לקיפול.

  מד חום בעיצוב חדשני.

  מגש שומנים נשלף בצידי הגריל.

  עגלת נשיאה עם גלגלים בקוטר 20 ס"מ המאפשרים גישה נוחה בכול תנאי השטח.

  העגלה ניתנת לתלייה על הקיר לאחסון נוח.

  5 שנות אחריות

  לפירוט תנאי האחריות לחצו כאן

  קיים בצבע כחול

  • מיכאל, שים לב שזה גריל נייד , האם זה באמת מה שאתה צריך? אם אתה מתכוון לשימוש ביתי בלבד של הרבה אורחים זה לא הגריל שהייתי בוחר (משטח קטן וגריל חלש)

 259. היי מקס,
  ממתינה בסבלנות לתגובה לשאלותיי שליעיל מה 7/4/16 .
  אנחנו רוצים לרכוש את הגריל לחג, אז אשמח לתגובתך בהקדם.
  ושוב, תודה מראש וחג שמח,
  נועה

 260. שלום מקס, תודה על המדריך המפורט.
  אני עומד לפני קניה ראשונה של גריל וכמעט התפתיתי לכל הגרילים ב1500₪,
  בדקתי קצת גרילים ורציתי לשאול לגבי הגריל של קולמן דגם גלקסי עם 2 או 3 מבערים האם הוא מומלץ.

  הגריל מאוחסן במרפסת מקורה, על האש פעם בחודש חודשיים ובחגים, אמור להספיק לעד 15 סועדים.
  תודה.

  • הי אבי

   הדגם מוזכר פה מספר פעמים, השאלה מה הצרכים ואלטרנטיבות.
   תסתכל על היתרונות והחסרונות למעלה, אם אתה רוצה השוואה יותר ספציפית אז ציין צרכים ודגמים אחרים

 261. אהלן מקס, מה שלומך?
  ישבתי וקראתי עכשיו במשך שעה וחצי תגובות וחוות דעת שלך.
  בהתחשב שהתקציב שלי עד 2000 ש"ח כולל הכל ותדירות השימוש בגריל אולי פעמיים בחודש מקסימום, חיפשתי ובדקתי ואני די מכוון לדגם הבא:
  גריל גז CharBroil Traditional C-34G

  חשוב לי שיהיה איתי כמה שנים ויהיה נוח עם צלייה טובה.
  מה אתה אומר?

  תודה

  • הי אייל

   הטוב – חברה טובה, טכנולוגיה טובה לרמת המחיר
   הרע – חלש לטעמי, רשתות ברזל לא יחזיקו להרבה שנים (רק עם טיפול טוב)
   גריל אמצע הדרך, תעשה עוד סיבוב בשוק ותראה אם יש דילים טובים לקראת החגים

 262. היי מקס.
  מתלבט בין הייצרן SCAB ובין קולמן.
  התקציב באזור 2,500 ש"ח. תוכל בבקשה להמליץ על דגם מוצלח של אחד הייצרן הללו שעומד בתקציב.
  תודה.

 263. צריך המלצה דחופה על הגריל באתר של אמישרגז נקרא- רויאל 10
  קישור:
  http://www.amisragas.co.il/Index.asp?ArticleID=85&CategoryID=86&Page=1
  מפרט:
  גוף יציקת פלדה
  מבער סופר 8 מחולק ל- 2
  עוצמה: 35,000 BTU
  שטח צלייה רחב: 2,200 סמ"ר – 50.5×37 ס"מ
  רשתות צלייה יצוקות
  2 מדפי צד מתקפלים
  עגלת נשיאה ממתכת, 2 גלגלים
  הצתה אלקטרונית
  מדחום איכותי

   • הצרכים פשוטים- גריל טוב שיעשה את העבודה פעם בשבוע.
    לגבי האלטרנטיבות אשמח לשמוע ממך כי אני ממש לא מתמצא לכן אני כאן.
    הבנתי שאתה לא ממליץ אבל אין לי מושג בתחום ומאודדד אשמח לעזרה שלך לגבי דגם.
    בחרתי בדגם מהאתר של אמישרגז כי ראיתי שהמלצתם עליהם בתור חברה שמשווקת גרילים איכותיים ובגלל
    שיש לי חבר שעובד שם שיכול לעשות לי הנחה נוספת..
    בגלל שהתקציב מוגבל ל 1,500 ש"ח בחרתי האתר שלהם בדגם ברויאל 10 אבל יש גם באתר שלהם את דגם רויאל 320
    שחורג מהתקציב שלי אבל אם ההבדלים גדולים זה משהו שאפשר לקחת בחשבון.

 264. מקס שלום
  לבית פרטי, הגריל ממוקם בחוץ במקום שאינו מקורה. (משהו שיחזיק מעמד ולא יתפרק עקב תנאי מזג אויר)
  למשפחה גדולה 6 נפשות + אורחים לתדירות די גבוהה בעיקר בקיץ.
  חיבור לגז מרכזי ללא בלונים (אין חשיבות לקיום של תא אחסון עבור הבלון)
  חשוב שתהיה גם אפשרות לבישול עם מחבת או פלנצ'ה.
  אני מבין שאתה לא ממליץ על מוצר ספציפי אבל אשמח לכמה דגשים כמו מה התקציב שאני צריך להקצות לחיפוש המוצר המתאים, חברות מומלצות וכמובן דגשים נוספים מעבר למה שכתבת כאן.
  אציין רק שאני מעדיף לא להשקיע יותר מ – 2000-3000 ש"ח וכמובן אשמח למוצר מנצח בפחות.
  תודה
  אלדד

  • כמה דגשים:
   גריל באיזור לא מקורה חייב כיסוי, זה חלק מהתקציב ורוב משווקי הגרילים נותנים כיסוי "לסגירת העסקה"
   כמובן לאורך זמן עדיף גריל (מבערים, רשתות והגוף עצמו) שעשויים מחומרים איכותיים לא מחלידים , עדיף נירוסטה, מבערים שיתנו פיזור חום אחיד וכו'
   לגבי מותגים – לכל המותגים יש דגמים טובים באיזור ה 2000-2500 שח וכמובן שתקבל איכות ופינוקים במחירי ה 3000 פלוס
   ההמלצה הכי טובה שלי – לך לראות בעיניים, ככה יותר קל להשוות מבאינטרנט

 265. מקס שלום ותודה על התגובה המהירה
  אני מתלבט לגבי גריל גז גרנדהול GTI3 של הספק כרמל דירקט
  הרשתות הן מברזל יצוק בציפוי אמייל – ראיתי כאן שכתבת כאן על רשתות מאמייל שהן לא משמשות לצליה.
  האם זה נכון גם לגבי רשתות מברזל יצוק בציפוי אמייל? הגריל נמכר כרגע באזור ה- 3000 ש"ח.
  תודה מראש
  אלדד

 266. אהלן
  יישר כוח

  החלטתי להכיר במציאות ולהפרד מגריל פחם לטובת גריל גז
  תקציב סביב 3000
  מבצעי גרופון הביאו אותי לסיור באולם התצוגה של כרמל דיירקט ואז הסתבכתי
  הסנטה פה קצת חורג מהתקציב אבל בהשוואה ל GTI3 כולל כירה וכיסוי וכנראה עסקה טובה יותר. הוא דגם חדש. לא מוצא עליו חוות דעת
  במקביל גילית שבאייס מוכרים את דגם הקסנון ב 2500. על הנייר לא מבין למה להוציא עוד 1000 שקלים. גם עליו לא מצאתי שום חוות דעת

  אשמח לעזרה

 267. היי מקס, עוקבת כאן אחר התגובות לא מעט זמן, צמצמתי את ההתלבטות שלי ואשמח מאד לעזרתך.
  מבחינת צרכים: אנחנו זוג שמעוניין בגריל לא יקר במיוחד באיזור 1500-2500, לשימוש זוגי של פעם בשבוע ופעם בחודש ל6-10 אנשים. בעיקר סטייקים המבורגרים וכו אבל גם אופציה לצלייה של נתחים גדולים (פיקנייה).
  מצד אחד אני רוצה לקנות מנגל טוב שישמש אותנו לאורך שנים ומצד שני יש לנו חצר קטנה בבית שכור שכרגע גריל גדול פחות מתאים.
  יש לנו אופציה לקנות במחיר טוב דרך ספק את הגרילים של חברת קולמן. אז ההתלבטות היא בין:
  קולמן הגלקסי 2 (30000btu) – שהוא קומפקטי
  קולמן גלקסי 4 (73000) + כירת גז – שהוא יחסית מסיבי לטוב ולרע
  קולמן פלטינום C600, שהוא עם 3 מבערים + כירת צד (47,000)
  או את GTI3S עם הכירת צד של גרנד הול

  נטיית הלב שלי היא לאחד משני האחרונים, אבל נמאס לי להתלבט
  דא- מישהו כתב כאן שהרשתות של קולמן נוטות להחליד?!
  תודה על הכל 🙂 חן

  • את הרשתות של קולמן צריכים להחליף כל כמה שנים, זה לא באמת נורא (להחליף מבערים זה הרבה יותר גרוע)
   נראה לי ששני האחרונים באמת מתאימים לכם, שימוש של פעם בשבוע לא מתאים לקומפקטי ואני מאד אוהב כירות צד, זה סופר שימושי ואני לא מבין איך אין כירת צד בכיריים ביתיות

   בכל מקרה, GTI לא בתקציב שלכם, בתקציבי 3000 פלוס אז יש לו יתרונות לטווח ארוך, אבל בתקציב כזה נשארנו עם הקולמן

 268. שלום מקס,

  אני צריך את עזרתך בהתלבטות שיש לי בבחירה של אחד מתוך שני המנגלים שאפרט כאן.
  אני מעוניין לקנות גריל גז למרפסת שישמש אותי לפעם בשבוע או פעם בשבועיים אפילו. אם אארח, זה עד 6 אנשים נראה לי לעל האש – בדרך כלל בשר כמו סטייקים, נקניקיות. וכמובן ש-דגים.

  אני מתלבט בין שני דגמים של CHAR BROIL:

  1. T-22G – בעל שני מבערים, 20,000 BTU, אבל יש לו את האינפרא אדום – שבעצם גורם ל-BTU להיות לא רלוונטי מבחינת פיזור חום. רשתות נירוסטה אם אני לא טועה. הגריל עצמו מצופה אמייל – מה זה אומר? זה יהיה עמיד? – כמובן שארכוש לו כיסוי.
  2. Patio Bistro 240 – בעל מבער אחד, BTU 13,000, יש לו גם את האינפרא אדום. רשתות מנירוסטה, הגריל בציפוי אמייל. – גם לו יירכש כיסוי

  – שני המנגלים עם אחריות של חמש שנים – שזה אומר שהיצרן מאמין שהם עמידים לאורך זמן?

  תודה על עזרתך בנושא.

  • יש דעות חלוקות לגבי האינפרא אדום – יש אומרים שמבער אינפרא מייבש את הבשר ויש כאלה שאומרים שזה נותן מכת חום שאוטמת – אני די מחבב את המבערים האלה, אפילו שאני חושב שאיכות הבשר יותר משמעותית
   ציפוי אמייל אומר בדר"כ שהרשת או הגוף עשויים מחומר מחליד ואז מצפים אותו שלא יחליד – אם הציפוי לא נפגע זה מצליח לשמור על מראה טוב לאורך זמן, ה patio עם מבער של 13,000 מאוד גבולי מבחינת הספק – הייתי אומר שבלתי אפשרי להגיע להספקים שיכניעו סטייק משובח

 269. היי מקס

  אני מעוניין לקנות מנגל גז השבוע , המנגל ישב במרפסת 12 מ' קומה 9 מקורה , התקציב באזור 3000+, משפחה של 5 נפשות , לעתים גם אורחים כמובן .
  בגדול הנפולאון מאוד קורץ בעיקר העובדה שניתן לקפל מדפים וחשוב לי שלא יתפוס מקום רב . קיבלתי עליו המלצות בעיקר מול גרנדהול אבל לא יודע אם וובר טוב יותר .

  חשוב לי שהמנגל יתמודד טוב עם להבות שעולות , שיהי פיזור חום אחיד וחזק וכמובן יחזיק לאורך שנים.
  על מה היית הולך ?
  Napoleon Triumph 410
  Napoleon Triumph T325
  Grand Hall GTI3-S – חסרון , לא ניתן לקפל מדפים
  Grand Hall T2 – הבנתי שיש בעיה עם להבות ומדף שומנים לא מתפרק בקלות .
  אינפרה רד CharBroil T36G
  Weber Spirit E310

  תודה
  ושבוע טוב

  • האמת שעל כולם כתבתי לאחרונה – אם קיפול מדפים הוא חשוב בגלל המרפסת , ואני חושב שאתה צודק, כי מדובר על גרילים יחסית גדולים – אז נשארנו עם נפוליאון, T2 וה T36 והוובר – כולם באמת מתאימים
   אינפרה אדום דורש עדינות, אפילו שהגריל טוב מאוד

 270. היי מקס,

  אחלה אתר ותודה על כל ההסברים! זה מעולה.

  אנחנו מתלבטים על קניית גריל גז למרפסת מהדגמים הבאים (חשוב לנו רוחב לא גדול מידי של הגריל בגלל מקום).
  על איזה אתה חושב שכדאי ללכת ביחס של תפוקה\עמידות\כדאיות בישול?:

  1. CHAR BROIL T-22G

  2. Broil King Royal 320

  3. Coleman Galaxy 2

  תודה על עזרתך!

 271. היי מקס,

  תודה על כל ההסברים. אני ממש מפחד לקנות חתול בשק. זה עוזר המון.

  אני רוצה לרכוש אחד מהשלושה. תוכל להמליץ לי מי מהם יעשה עבודה הכי טובה?

  1. Broil King Royal 320 – עם 3 מבערים. 30000 BTU. אבל הרשת עשויה ברזל וכך הגוף. הוא ברזל יצוק. ויש נראה לי 10 שנות אחריות.

  2. Coleman galaxy 2- עם 2 מבערים שמספקים 30000 BTU. הגריל מיציקת אלומיניום ופלדת אל חלד.

  3. CHAR BROIL T22G. שכתוב עליו בדיוק כאן מעליי.

  תודה על עזרתך.

 272. פתרון לתעלומת הקולמן גלקסי 3 מבערים:
  בעולם מוכרים אותו כדגם שנקרא "EventHeat"
  לא ברור למה שינו לו את השם בארץ והאם שינו משהו במוצר או לא.

 273. שלום מקס, מתלבט בין 2 דגמים:
  riumph 410 של Napoleon
  קולמן גלקסי 3
  הצרכים:
  פעם בשבוע שבועיים שימוש אישי וחגים ואירועים מיוחדים(לא שימוש רב כלל)
  ההבדל בניהם זה 500 600 שקל, והקולמן 3 להבות והנפוליאון 4 להבות.
  שווה את ההבדל?
  תודה.

  • שאלה טובה
   שימוש שבועי הוא יחסית הרבה, ראיתי מבצעים על הקולמן אז אני חושב שההפרש הוא יותר גדול ממה שציינת

   בכל מקרה, ההבדל בין 3 ל4 מבערים הוא פחות משמעותי לשימוש אישי – הוא יותר משמעותי באירועים גדולים

 274. שלום שאלה קטנה
  קיבלתי מתנה grandhall gt3
  האם ההרכבה מסובכת וכדי להזמין משהו מקצועי או שאפשר לבד
  תודה מראש
  ארז

 275. שלום מקס,
  אשמח להעזר במומחיות שלך כי אני די חדש בעסק.

  מחפש המלצה לגריל עד 3000 ש"ח.

  1. תדירות שימוש פעם בשבועיים / שלוש
  2. אמין וקל לניקוי
  3. ממה שקראתי עד כה אני צריך יותר לגריל (פרגיות, המברגורים וסטייקים) ופחות לצלייה
  4. יש חצר בבית כך שאין בעיה של מקום

  אם יש כמה אופציות מתאימות – יותר טוב

  רוב תודות,
  עמית

  • עמית – הייתי שמח לעזור – תן כמה דגמים ויהיה לי יותר קל – יש מלא מבצעים טובים עכשיו ורוב הגרילים הטובים מוזכרים פה – תעשה סינון ראשוני ואני אשמח לסייע

 276. מקס שלום,

  קניתי את הקופון של גרופון ב-2500 ש"ח.
  במחיר זה אני יכול לקנות את הגרנדהול GTI3 ללא כירת צד.
  אתמול הייתי בכרמל דיירקט (יום מכירות קבוצתי) שם ראיתי גריל של נפוליאון דגם TRIUMPH325 שהמשטח שלו קצת יותר קטן וכך גם ה-BTU, אך הוא מנירוסטה כולו ועם אחריות ארוכה יותר במחיר של 2880 ש"ח (לא יודע איך זה יסתדר עם הקופון מבחינת תוספת מחיר שכן בפועל מחירו 3400 שח).
  אני מאלה שישתמשו בגריל לשלושת הרגלים. מרפסת שמש 13 מ"ר, קומה 1.
  על מה אתה ממליץ מבין השניים?

 277. שלום,
  בלוג פגז!!!
  סקירה מקצועית ומקיפה – כל הכבוד.
  שאלתי האם 2 המנגלים הנ"ל של חברת SCAB זהיים:
  1. scab veyron3
  http://www.wallashops.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-SCAB-veyron3-%D7%9E%D7%93%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9D/pi2IC3veyron?rd=1462303249384

  2. scab veron3
  http://www.grilltown.co.il/product/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-veryon-3

  ואם לא מה ההבדלים בניהם, חיצונית הם נראים זהיים.

  באתר של SCAB מופיע רק דגם מס 1 (scab veyron3)
  http://www.scab.co.il/Product.aspx?pid=232

  תודה

  • שניהם מותגים טובים של גרילי 4 מבערים מפאני נקים
   הבחירה היא בניואנסים שלאחד הם חשובים יותר ולאחר פחות
   בכל מקרה, שניהם בחירות טובות ויתנו תוצאות טובות לאורך זמן

 278. היי מקס ,
  יש לי שאלה
  אנחנו מעוניינים לקנות להורים מתנה גריל עד 3000 ₪ ?
  יש לך משו להמליץ לנו ?
  תודה !

  • בתקציב כזה יש מספר גרילים טובים – בקבוצה האחרונה של ההמלצות מוזכרים כמה דגמים רלוונטים – תעשי סינון ראשוני ואני אשמר לצלול אתך לעובי הקורה

   • מקס ,
    חיפשתי וההתלבטות כרגע היא בין שני אלה
    4 מבערי נירוסטה BTU 48,000 וכירת צד BTU 12,000 דגם MASTER תוצרת Australia Chef. מכסה מצופה אמייל שנה אחריות.
    6 מבערי נירוסטה BTU 65,000 וכירת צד BTU 10,000 דגם CLASSIC 6 תוצרת Char-Broil שנה אחריות
    בעיקרון זה מיועד לשימוש של בערך פעם בחודש , ל15 סועדים ,מבחינת שטח איחסון אין בעיה -זה יהיה ממוקם במרפסת קומה אחרונה .
    האם עדיף להמשיך לחפש משו טוב יותר ?
    תודה רבה על כל העזרה !

 279. שלום מקס
  יש מבצע של גריל גלקסי 3 של קולמן משולב גז+פחמים
  1. מה דעתך על השילוב ?
  2. והאם שווה את המחיר4000 ש"ח או שרצוי לקנות גז נפרד וגריל פחם בנוי בנפרד-
  הנ"ל יעמוד בגינה בבית פרטי

  • מכיר את הדגם – מאוד אוהב
   ברור שדגם גריל גז דומה + מנגל פחמים יעלו יותר בזול – אבל אני מודה שזה יותר שייך למדור הפינוקים – אם בא לך להתפנק – אני הראשון לפרגן

 280. מקס שלום,

  אני מעוניין לקנות גריל גז למרפסת, ההתלבטות שלי היא בין 3 דגמים :
  1. Coleman Galaxy 2 – אהבתי מאוד את המבערים שלו (לפחות לפי הפירסומים)
  2. Grand Hall T2
  3. גריל דן 2 של אמגזית. – ראיתי שיש לו מבערים יצוקים, בחנות נאמר לי שזה יתרון (בעוד שלפי מה שראיתי פה זה חיסרון לעומת ה2 האחרים) ושיש לו את האחריות הטובה ביותר.

  השימוש הוא לא גדול, אני מניח שפעם בשבוע וחצי שבועיים בחודשי הקיץ ל8 אנשים בערך.

  אשמח לעזרתך ביתרונות וחסרונות שלהם ומה אתה היתה בחור.

 281. היי מקס
  יש לי מרפסת שמש אנחנו 5 נפשות ואני רוצה לברר על מנגל של camptwon דגם texas chef 4b 4
  או דגם patagonia chef 6b או scab veyron3
  על מה אתה ממליץ?

 282. היי מקס , אשמח לקצת עזרה בהמלצות

  דילמה כפולה , ראשונה בין שני מנגלים קטנים charbroil t22g או coleman galaxy 2 ?

  או שווה להוסיף קצת ולקחת 3 מבערים ואז הדילמה היא בין לcharbroil t36g או coleman 600 ….

  בעקרון אנחנו משפחה קטנה זוג + 2 , אבל אוהבים לארח .

  ממש אשמח שתעשה לי סדר בבלאגן , בעיקר לגבי הקולמן 600 אני לא מוצא אותו בכלל בשום מקום מחוץ לישראל .

  תודה מראש

 283. שלום,

  תקציב:1000+/-
  מחפש מנגל קטן וטוב למרפסת לשימוש בתדירות נמוכה.

  מתלבט בין הדגמים הללו: (אותו מחיר כולם)
  גריל פרו של אמישראגז (5 שנות אחריות)
  גריל גז 3 מבערים Australia Chef SYDNEY (אחריות: 12 חודשים ע"י שזר + 7 שנות שירות)
  גריל גז של Outback (שנה אחריות)

 284. היי מקס !

  מתלבט בין 2 דגמים וצריך את עזרתך פליז :

  1/ רויאל 10 1690 אמישראגז

  2. Char broil clasic 3 : 1200 שח

  מיועד למרפסת כ 20 מטר,
  פעמיים בחודש, ל 4 נפשות,

  תודה רבה !

 285. מקס שלום.
  יש לי אופציה לקנות גריל royal 10 ברויל קינג חדש פלוס בלון גז פיקסי פלוס כיסוי הכל חדש מאדם שקנה והתחרט עדיין הכל ארוז ב1500 שח, או לחלופין לקנות ישר מהחנות דגם רויאל 320 כולל בלון פיקסי אבל בלי כיסוי ב1990. מה עדיף? הייתי באולם תצוגה, הגרילים כמעט זהים. ברויאל 10 יש 2 מבערי u35000 btu וסורגים של הרשת צליה יותר עבים. ברויאל 320 יש 3 מבערים צינור 30000btu והסורגים של הרשת צליה קצת דקים יותר. הגוף של הגריל זהה בשני הדגמים. איזה עיסקה יותר כדאית?

  • דילים טובים!
   אני מיד אעדיף 3 מבערים על 2 – זה די משמעותי בגודל המשטח
   אמנם ה 320 מעט יותר חלש שזה שיקול נגדי – אם אתם מעט אנשים וסטייקים אז 10, אם יותר אנשים ובשרים קלילים אז 320

   • גודל משטח הצליה זהה לחלוטין. מה לעשות ? המבצענ באמישראגז עד מחר. אנחנו משפחה 6 נפשות אוכלים בעיקר קבב פרגעות ונקניקיות. הרויאל 10 אני יכול להוציא ב1400 מהחבר כולל בלון וכיסוי.

   • לקחתי ממנו בסוף הכל ב1200. מסתבר שזה גריל שנקנה לפני שנה וקצת, היה סגןר באריזה ללא שימוש. הרכבתי אותו עפי ההוראןת, לא היה מסובך לקח שעתיים. אני יעלה סקירה קטנה בהמשך…

 286. שלום מקס

  העם אתה מקיר את הגריל של ג'יימי אוליבר pro4?
  נמכר ע"י גנים ושושנים
  או שעדיף את הגריל של קולמן גלקסי 4 מבערים?
  או על איזה גריל הייתה ממליץ בתקציב של 4000ש"ח עד 5000ש"ח

  בתודה מראש

 287. שלום מקס
  רציתי לברר עם אתה יודעה משהו על הגריל גז Jamie Pro 4 (משווק ע"י גנים ושושנים)?
  או עם עדיף גריל של קולמן גלקסי 4 מבערים?

  ועם אתה ממליץ על גריל אחר עד 5,000 ש"ח השמח לקבל עזרה.

  בתודה מראש

  • ה Jamie Pro 4 – זה הגריל של ג'יימי אוליבר – חוץ מזה שהוא יפה וחתיך הוא גם מאוד איכותי
   הקולמן 4 – גם הןא מפנק בסקאלה העליונה
   יש עוד כמה גרילים מצויינים בסקאלה הזו
   אתה בכיוון הנכון

 288. מקס שלום,
  אנחנו משפחה של 5 נפשות, לא מנגליסטים כבדים.
  יש מבצע כרגע בהום סנטר על דגמים של scub עם 3 עד 5 מבערים. האם מדובר בגרילים איכותיים? מבערים מנירוסטה?
  דגם ספיציפי (X5) מוצע במחיר יחסית נמוך של 1,999 ש"ח עבור גריל של 5 מבערים. האם הוא איכותי?
  שאלה נוספת – איפה קונים בלון גז ?
  תודה
  אריה

 289. אהלן מקס.
  בהתחלה רציתי מנגל פשוט יותר בגלל המחיר (צאר ברויל קלאסיק 3 1700 כולל הכל) אבל ממה שאני רואה עדיף להשקיע טיפה יותר בגלל החומרים.
  האם עדיף את הרויאל 10 על פני הצאר ברויל קלאסיק? (עמידות לאורך זמן, עוצמה )
  באזור מחיר של הרויאל 10 (2000 כולל בלון וכיסוי ) האם היית ממליץ לקחת משהו אחר?

  אגב, יש לרויאל 10 ניקוז בכלל? לא בדקתי בחנות ואין איזכור ברשת

  מיועד למרפסת לא גדולה מאוד, בשרים מגוונים בהתאם למנגל עם חברים לעיתים ומדיי פעם בשרים לשבת

  תודה

  • הי מתן

   שניהם גרילים של אמצע הדרך יחסית קומפקטיים למרפסת
   גריל בלי ניקוז שומנים פחות מומלץ – הניקוז גם עוזר בניקוי, גם בשמירה על המבערים והכי חשוב מורידות את הלהבות ששורפות את הבשר
   שניהם מתאימים לגרילים מדי פעם – חשוב שתדע "לשלוט" בגריל – בשניהם יש זמן לימוד כדי להשיג תוצאות טובות

  • הי דודו
   כיוון שמדובר בהשקעה כספית גדולה שאסור ליפול בה אז שווה לבדוק לעומק
   הטוב: הגריל חזק ומפנק
   הרע: אוסטרליאן שפ לא היה מעולם באוסטרליה – זה מותג מדבקה סיני שיש לו דגמים שהם לא הפסגה הטכנולוגית
   שווה לבדוק לעומק – כולל מה מנירוסטה ומה לא, מאיסה איכות הנירוסטה, כמה שנות אחריות וכו

   תהנה!

 290. שלום
  צריך הבהרה:
  מחפש גריל קומפקטי, איכותי- לטווח ארוך, בעל עוצמה, שימוש: פעם/פעמיים בשבוע ל 5-10 איש., תקציב עד 2500 ש"ח
  קולמן גלקסי 2 מבערים : קומפקטי אבל, רשת צלייה , נאמר שמחלידה. לאחר שימוש ממושך
  BROIL KING ROYAL 320: חומרים איכותיים, מתלבט?
  בחול תגובות טובות ובארץ לא שמעתי, כל כך תגובות על התפקוד
  האם יש דגמים נוספים שיתאימו , או שהנ"ל איכותיים מספיק?

 291. היי מקס,

  קראתי בתשומת לב את *כל* הדיון (זה לקח כמה שעות :-)), למדתי הרבה! בעיקרון אני חושבת שנסגרתי על על Coleman Galaxy 4. הפרמטרים שלו נשמעים טוב וגם ראיתי אותו פיסית, הוא נראה רציני. יש עכשיו מבצע שמוכרים אותו בערך ב-2700 שזה נראה לי מחיר טוב, אבל יש לי עדיין כמה לבטים:
  1. על המבערים יש אחריות ל-25 שנים אבל על הגריל כולו רק שנתיים ואני תוהה אם זה בסדר. לגרילים של Broil King, למשל, אמנם אין אחריות ארוכה במיוחד על המבערים אך יש אחריות של 5 שנים על הגריל כולו. יכול להיות שזה עדיף?
  2. גם אני לא מצאתי את הדגם באתר האמריקאי של Coleman ואני תוהה לגבי זה. גם אתה כבר כתבת על זה למעלה אבל מאידך למישהו אחר שגם הלך לכיוון הדגם הזה כתבת שהוא בכיוון טוב, אז אני תוהה אם מאז למדת דברים חדשים על הדגם…
  3. הרשת שלו היא לא רשם פסים רגילה אלא משהו יותר צפוף (http://bit.ly/27udDKx). זה אמור לפזר את החום בצורה טובה. אבל האם זה מתאים לסטייקים? חוץ מזה, היא בציפוי פורצלן, שראיתי שאתה לא אוהב את זה, אבל נראה לי שכמעט בכל הדגמים שהסתכלתי עליהם, הרשת הייתה ברזל יצוק אך מצופה במשהו…
  4. הוא יחסית גדול, אבל רוב הזמן אנחנו נהיה 2-4 אנשים. זה הגיוני להדליק רק שניים מהמבערים ולהשתמש רק בחצי משטח הצלייה, או שהחום בורח לצדדים ולמעשה חייבים תמיד להדליק את כל המבערים? הסתכלתי גם על גרילים קטנים יותר אבל בגלל המבצע הגדול על ה-Galaxy 4 יוצא שהמחיר שלהם כמעט זהה…
  5. הגריל הוא תוצרת סין, אתה חושב שזה משמעותי?

  מחכה בקוצר רוח לדעתך, תודה רבה!

  • הי דינה

   כל הכבוד על המחקר היסודי
   1 – בדרך כלל הגוף פחות מחליד – אם כן זה במקומות כמו הפינות ואיזורי קיפול – לא נעים אבל במותגים טובים זה פחות משמעותי
   בקיצור – 25 שנים על המבערים יותר מרשים אותי (אבל יש שיגידו ההפך(
   2 – אני ראיתי את הדגם המדובר – הוא בהחלט שווה את המחיר
   3 – מכיר – את צודקת – יש אומרים שהמשולש יותר מתאים ומפזר שומנים טוב יותר – אבל יש בשיטה הזו גם כמה יתרונות לא תהיה בעיה עם סטייקים
   אני יודע שהרוב הוא ברזל יצוק – האמת שלא כזה נורא להחליף רשת כל כמה שנים – אבל עדיף נירוסטה
   4 – כן בטח – בשביל זה יש 4 מבערים – מבחינתי 4 מבערים נותנים שליטה וגמישות במיוחד למקרים שציינת
   5 – סין זה סין – יש טוב ויש פחות טוב – תלוי במותג והרצינות שלו – במקרה דנן נראה סביר –

 292. הי,
  קודם כל, כל הכבוד על האתר המקצועי והמועיל הזה.
  אני מחפש המלצה למנגל זול (רצוי עד 1000 שקל ואם אין ברירה אז עד 1500 שקל) שיתאים למרפסת בבניין (הבנתי שיש הבדלים בין מנגל למרפסת לגינה – זה העשן שהוא מייצר?)
  לא צריך משהו מטורף, רק משהו שיעשה עבודה טובה.
  הוא לא יהיה בשימוש מאוד אינטנסיבי (2-4 פעמים בחודש), אין צורך בכירת צד (עדיף אפילו בלי), וגם אין צורך במשטח צלייה ענק.
  בקיצור, משהו שיעשה עבודה טובה ויחזיק מעמד לאורך השנים.
  ראיתי את המנגל הזה במבצע ב-700 שקל –
  http://camptown.co.il/?CategoryID=180&ArticleID=135
  מקריאה פה הבנתי שהמותג הזה לא פופולרי פה בלשון המעטה.
  אבל האם זו הצעה טובה ביחס למחיר?
  אשמח לקבל כמובן המלצות אחרות למשהו שיכול להתאים לי.
  המון תודה!

  • הי ישראל
   לבן דוד של אישתי יש את הקמפטאון המדובר
   הוציא אותו לסיבוב בשרים לפני יום העצמאות וראה מה קרה

   כל הצבע התנפח
   בקיצור – לא מותג ששווה להשקיע בו לטווח ארוך

 293. הי מקס
  אני מתלבט ביו 2 דגמים לגריל למרפסת, אשמח לשמוע את דעתך ועצתך:
  King broil 320 באמישראגז
  Colman galaxy 3 באייס

  תודה רבה! ( הדגמים הם עקב מגבלת תקציב..)

 294. היי מקס. רכשתי לאחרונה מנגל napoleon t325. קטן קומפקטי וחמוד 🙂 התברר לי שחלק מסוים בתחילת המנגל אינו מחמם.
  1. כשמגדירים שטח צלייה במנגל זה לא כולל את כל הרשת? *מרגיש כמו הטעייה
  2. האם זה אכן תקין?
  3. מה הפתרונות?

  מטעם החברה מסרו לי שזה נועד לביטחון וזה בנוי ככה בכוונה. כמו כן, אמרו שזה ככה בכל המנגלים, למשל גם בגרנדהול T2. אשמח לשמוע את דעתך בנושא.