גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז

גריל גז – כל הטיפים לקנייה

גריל גז

גריל גז זה עסק למקצוענים, וקניית גריל גז היא כמעט כמו קניית יחידת נופש – הסיכוי שתהיו מרוצים מהקנייה קטן

בבואנו לבחור את גריל הגז אשר יתאים לצרכים שלנו,כדאי לחשוב על מספר אספקטים ושיקולים שלא בהכרח מוכרים לקונה בעיקר אם זה הגריל הראשון שלו, לקוח שכבר "זרק" גריל אחד או שניים כבר מכיר היטב על בשרו בתרתי משמע את תוכן המאמר הבא. חשוב שנתאים את גריל הגז שאנו רוכשים לצרכינו וגם נרכוש גריל שייספק לנו חוויה מושלמת של צלייה חווית ברבקיו ועמידות לאורך זמן.

כמו שבוחרים רכב חדש ומגדירים האם אתם צריכים רכב עירוני קטן או ג'יפ מפלצת שגורר מפרשיות כך גם בגרילים –  חשוב להגדיר מספר דברים :

 • לכמה אנשים גריל הגז מתאים, האם לזוג עם כלב או למשפחות מרובות בני דודים?
 • האם אתם ממנגלים פעם בשבוע או רק בשלושת הרגלים ויום העצמאות?
 • באיזה מקום הגריל מיועד, למרפסת צרה, לחצר, לגינה קטנה?
 • תקציב – פחות מ1000 (קטנים) בין 1000-3000 (בינוני), 3000 ומעלה (גדולים).

עשרת הדברות לרוכש: איך קונים גריל גז בצורה חכמה?

 כלל מספר 1 – מבערים לגריל גז:

כמו בכל מכונית – הכי חשוב זה המנוע, כך בגרילים, המבער הוא הלב של הגריל. אם המבערים לא עובדים בצורה תקינה, כל הגריל לא שווה כלום!

בשוק קיימים מספר סוגים ורמות של מבערים:

.1. המבער הטוב ביותר הוא מבער הנירוסטה, מבער זה עשוי כצינור מחורר. מבערים אלה לרוב, מחזיקים מעמד לאורך שנים ארוכות ומספקים אש כחולה בצורה הטובה ביותר.

.2 . מבערים נוספים שקיימים בשוק אלה הם המבערים היצוקים. המבער היצוק אומנם מספק את האש בעצמה הרצויה. אך החומר ממנו הוא עשוי מחליד מהר מאוד, שהרי אין אפשרות להגן על הברזל בעזרת שומן או כל דבר אחר המונע חלודה, מחשש להתפרצות להבות. .

3. האחרונים אלו מבערי הפח, הם המצויים בגרילים פשוטים מבערים אלה אינם יעילים. רובם מחלידים תוך פחות משנה. הם מתקשים לספק את כמות האש הרצויה. ואף בד"כ מוציאים פיח ואש צהובה שהורסת את הבשר.

4. מבערי "אינפרה אדום", בגדול המבערים האלה חזקים מדי לצלייה רגילה ויגרמו לייבוש הבשר, מה שכן בדרך כלל הם טובים ל-10 דקות האחרונות בצליית עוף על שיפוד מסתובב בכדי לתת את ההשחמה האחרונה,לכן בגרילים איכותיים האינפרא ישמש רק במבער האחורי המיועד לשפוד המסתובב, לצלייה רגילה ומתמשכת הבשר יאבד את כל נוזליו וייצא יבש.

  כלל מספר 2 – מספר המבערים בגריל הגז

על מנת שנוכל לצלות גם ב"צלייה עקיפה" ולא רק בחום ישיר, חשוב שתהיה האפשרות הזאת ע"י כפתור שליטה השולט במבער מתחת לבשר, בד"כ חשוב שהמבערים יכסו את כל שטח הצלייה של הגריל.

  כלל מספר 3 – פיזור חום על משטח הגריל

פיזור חום אחיד ויעיל הוא הסוד לבשר עסיסי וטעים. אם הפיזור החום לא נעשה בצורה טובה ואחידה, אנחנו עלולים להיתקל בבעיה הידועה שבשר הנמצא בצידו השמאלי של הגריל עדיין לא התחמם, בעוד הבשר בצידו הימני של הגריל כבר מזמן נשרף…

בעיה נוספת שקיימת בגרילים שלא תוכננו נכון היא  שכל השליש הקדמי שהגריל אינו מחמם.  למה זה קורה? כיוון שלגז יש נטייה לרוץ עד סוף המבער ולחזור -הגז בדרך כלל מצליח לחזור רק שני שליש הדרך, ולכן החלק הקדמי לא יחמם!

גם כאן כמו במבערים קיימים מספר שיטות כיצד לעשות זאת בדרך האופטימלית:

1. בעבר היו משתמשים באבני לבה לפזר את החום, ולא. האבנים לא נותנות שום טעם! הבעיה באבנים הייתה שכל אבן הייתה מתלהטת מצד עצמה ובאותה מידה הייתה מפזרת את החום לפי כוחה. מה שהיה מוביל לחום לא אחיד, בזבוז של גז וחוסר יעילות ירידת תפוקה של 30%. דבר נוסף, אבן, סופגת שומן, אשר עלול להוביל להתפרצות להבות ושריפה מיותרת של הבשר …

2  ברזל יצוק. כידוע ברזל קולט חום, אוגר חום ובסופו של דבר גם פולט את החום. מה שעושה את הפיזור חום להרבה יותר יעיל, הרבה יותר מהיר והכי חשוב מבחינתנו הרבה יותר אחיד. זאת אומרת, אם הרשת של הרגיל אותו אנחנו רוצים לרכוש עשויה מברזל יצוק זה סימן טוב.

3. משולשים. לאחר שעברנו את תקופת האבן אנחנו מגיעים לשיטה החדשה בה משתמשים רוב הגרילים היום. וזו כפי שבטח כבר הבנתם, שיטת המשולשים. הצורה הקונית, מלשון קונוס של המשולש קולטת בדפנות את החום ומשגרת אותו בצורה ישירה למעלה .ככל שהמשולש יותר חד וללא חורים ,פיזור החום יעשה בצורה יותר טובה ויעילה ויתרת השומן תיזל למטה.

הידעתם? בעבר כל גרילי הגז השתמשו באבנים. חברת Weber היתה הראשונה שהמציאה את טכנולוגית פיזור החום ע"י משולשים, וכיום באופן מעשי כל היצרנים אימצו אף הם את שיטת הפיזור של הרדיאנטי של Weber . שכן, על מנת שפיזור החום יהיה נכון וטוב, חשוב מאוד התכנון המדויק של המוצר בהתחשב במרחק של האש מהבשר.

 כלל מספר 4 – החומרים מהם בנוי הגריל

החומר ממנו עשוי הגריל הוא קריטי ומשמעותי, חומר טוב יבטיח אריכות ימים לגריל העומד בחוץ וגם צלייה יום יומית איכותית יותר, בגרילים איכותיים האמבטיה עשויה מיציקת אלומניום, דבר המקנה ליחידת הבישול אריכות ימים ושנים. בגרילים איכותיים פחות, ככל הנראה האמבטיה תהיה עשויה מפח. דבר שכאמור עלול להביא במרוצת הזמן להחלדה מלאה של כל הגריל. ויתרה מזאת, כתוצאה מכך טעם הבשר עלול להיפגם והצלייה תצרוך הרבה יותר אנרגיה.

חשוב לדעת שיש כמה סוגים של נירוסטות שהבדלי המחיר בניהם משמעותיים– דגם 304 ודגם 430 (ודגם 316 שהוא קצת פחות פופולארי). כשמדובר בנירוסטה ככל המספר קטן יותר הנירוסטה יותר איכותית.  דגם 304 מכיל 18 אחוז כרום ו8 אחוז ניקל. דגם 430 מכיל 17 אחוז כרום ו0.12 אחוז פחמן. המשמעות היא שדגם מספר 304 עומד בטמפרטורות גבוהות יותר מחליד פחות ושומר על מראה מבריק לאורך זמן

כאשר המבערים עשויים מנירוסטה 304,316 אל חלד הלהבות שבאות במגע עם האש משנות את צבעה של הנירוסטה אך לא פוגעת באיכותה וצורתה

טריק למקצוענים: רוצים לדעת איזה דגם נירוסטה? קחו מגנט למקרר ושימו אותו על החלק מהפנימי של הגריל, אם נדבק אזי מדובר על דגם 430 הפחות איכותי , אם לא נדבק, אזי מדובר בדגם 304 האיכותי

כלל מספר 5 – מבחן המכסה של הגריל

בגריל גז איכותי המכסה של הגריל, יכסה וישב טוב על החלק התחתון של הגריל, ככל שמשקלו של המכסה רב יותר כך איכותו גבוהה יותר והוא ישמור על החום בתוך הגריל טוב יותר ויחסוך לכם אנרגיה. גריל נחות המכסה יהיה מדלדל ויתנועע לכם בידיים, דבר המעיד על איכות ירודה וחסכון בחומר

כלל מספר 6 – הרשתות של גריל הגז

רשתות יצוקות הם המומלצות להעברת החום בצורה המקסימלית, (עיין לעיל, פיזור חום) לרשתות נירוסטה יש יתרון נחמד שניתן לנקותם בקלות רבה. קיימות גם רשתות מסיביות מנירוסטה, המספקת גם הנאה של ניקיון וגם קליטת חום טובה! רשתות אמייל לא משמשות שום תפקיד חוץ מלהניח עליהם את הבשר. בגדול ככל שהרשת מסיבית יותר כך הצליה תהייה איכותית יותר.

 כלל מספר 7 – ניקוז שומנים:

מערכת ניקוז שומנים היא דבר חיוני מאוד לשמירה על הגריל, ולמניעת תופעה לא רצויה של התפרצות להבות ושריפת הבשר. עלינו לוודא שקיימת בגריל אפשרות לרוקן את השומנים על ידי החלפת קעריות חד פעמיות. או לכל הפחות גישה נוחה לניקיון התקופתי אותו כמובן נבצע. בגריל איכותי תהיה מערכת נקוז הנשלפת לתחזוקה שוטפת של הגריל.

כלל מספר 8 – מרחק מרשתות הצלייה

יש חשיבות רבה במיוחד לכך שרשת הצלייה תהיה רחוקה דייה מהמבערים ,לדבר זה שתי משמעויות. האחת, כאשר להבה פורצת מהמבער אסור שהיא תחרוך את הבשר! אנחנו רוצים לצלות. לא לשרוף!והנקודה השנייה היא, שעל מנת שהאש תהיה אחידה ותתפזר היטב, עליה להיות במרחק מדויק מהרשת. לא חלילה קרובה מידיי וודאי שלא רחוקה מידיי.

כלל מספר 9 – BTU של גריל גז

מושג שמרבים להשתמש בו יבואני גרילים, יש לשים לב רבוי BTU אינו ערובה לגריל חזק יותר או טוב יותר, BTU הינו צריכת הגז של המכשיר בלבד! נתון שלעיתים יהיה בעוכרכם. המשמעות של גריל שמוציא BTU 15,000 לעומת גריל שמוציא 30,000 BTU היא שתמלאו שבגריל השני גז לעיתים קרובות יותר.

BTU גדול שלא מפוזר נכון בגריל ולא מפוזר למספר רב של מבערים אינו יעיל, אתם קונים גריל לא רתכת! כפי שהוזכר בעניין האינפרא אדום, חום רב מדי שורף ומייבש את הבשר, זכרו! לא כל המרבה BTU מרוויח!

כלל מספר 10 – היצרן הפירמה והאחריות

בבחירת גריל, האלמנט המרכזי שאנחנו חייבים לקחת בחשבון זה מי היצרן ומה מידת האחריות הניתנת על המוצר. הכלל שלנו: ככל שמידת האחריות שהיצרן נותן גבוהה יותר, כך מידת ביטחונו באיכות ויעילות המוצר. יש יצרנים שבאים והולכים ומשאירים את הצרכן מחפש ומשוטט למצוא חלפים. דבר שני ולא פחות חשוב הוא שהמשווק בארץ יחזיק חלפים, בגרילי גז חלקים ושרות הם דברים נצרכים חשובים ביותר ולא כדאי לזלזל בהם, שהרי המוצר צריך להחזיק מעמד בתנאי מזג אויר קשים, במעבר בין חום לקור, בין גשם לשמש וכדו'… לכן סביר להניח שבמרוצת הזמן תזדקקו לאותם חלקי חילוף. עוד טיפ קטן… חשוב לדעת כי קנייה של גריל מאיזה יצרן אנונימי או יבואן בלתי מורשה עשויה אולי לחסוך את אותם כמה שקלים במעמד הקניה, אך מאוחר יותר ככל הנראה תגרור שירות תיקונים יקר. או גרוע מכך, אתם עלולים בכלל לא למצוא חלקים לברבקיו שלכם ותאלצו להעמידו כאנדרטה במרפסת, שתעיד על החיסכון שעשיתם…גריל הוא מוצר שאם תקנו נכון ההנאה היום יומית תהיה לא רק ממכונת הברבקיו אלה תתפתח להובי של בישול חוויתי ולסטקייה בוטיק בבית שלכם!

לקריאה נוספת

אנחנו ממליצים לקרוא עוד טיפים לקניית גריל בפורום 

ומה עושים כשרוצים לדעת איך מנקים מנגל

כל השיטות במדריך  לעשיית בשר

באנר לגריל גז 2

 

307 comments on “גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז

 1. :מה עדיף:
  (חלקי השטח BTU מנגל עם 20 יחידות חום ושני מבערים (לאחר החישוב של
  או
  ? (חלקי השטח BTU מנגל עם 15 יחידות חום ושלושה מבערים(לאחר החישוב של

  • ראשית תודה, אולם יש לי שני הערות, אחת, לגבי BTU , מגדיר כמות אנרגיה הדרושה לחימום, כלומר להתייחס ל BTU ככמות גז פשוט לא נכון ומטעה.מה שקובע את כמות הגז זה נצילות נגריל שמגדירה כמה גז צריך על מנת להגיע ל BTU הדרוש.שורה תחתונה, ה BTU אכן קובע את עוצמות האנרגיה המופקת וכמה שיותר יותר טוב, כל עוד יש לה תחום נשלט ממינימום עד מקסימום.
   דבר נוסף מאוד חשוב בגריל שלאנתת תשומת לב מיוחדת אליו, זה עליית הלהבות תוך כדאי צלייה עקב שריפת שומן, חברות עובדות קשה בשיטות שונות על מנת למנוע זאת ואלו שמצליחות יותר טובות.כך שאם נרכוש גריל עם BTU גבוה, עם אחריות ארוכה מאוד על מבערים ואשר הצליח להתגבר על בעיית עליית הלהבות , זה כנראה אומר הרוב והשאר יבוא מאליו, כי זו חבהרה וגריל רציני.

  • ראשית תודה על הסקירה, אבל שני הערות, BTU אינו מדד בזבוז הגז כפי שציינת, אלא, מדד אנרגיה מובהק והגדרתו, כמות האנרגיה הדרושה לחימום ליטר מים במעלה אחת.כלומר הגדרת BTU בגריל סופר חשובה ואם היא גבוהה, אחידה לכל אזור הצלייה ונשלטת בין מינימום ומקסימום, אז זה מהווה מדד חשוב מאוד באיכות הצלייה.דבר נוסף שנדמה לי לא נתת לא תשומת לב בכתבה הוא , עליית להבות בזמן הצלייה כתוצאה משריפת השומן, זהו אלמנט חשוב מאוד שחברות עמלות קשה על פתרונו.שורה תחתונה, BTU גבוהה, שיטה מוכחת להפחתה משמעותית בעליית להבות ואחריות ארוכה מאוד (לעיתים עשרות שנים) על מבערים ישעו את עבודת הבחירה, כל השאר יתלווה כנראה, כי בחרנו חברה רצינית.תודה

  • ברור שמומלץ

   יתרונות – אספקת חום מעולה, מבערים בניקוב לייזר, רדיאנטים מסיביים

   חסרונות – המגרעת של הגריל התעשייתי הוא המחיר (ויש אומרים גם היופי) אפשר לקבל תוצאות טובות בגריל גז ביתי (ואפילו במנגל פחמים רגיל) ולא חייבים את המפלצות שמתוכננות לעבוד 10 שעות ביום

   אם יש לך ידיים טובות – תבנה מנגל לבד – יש לא מעט תכניות בנייה באינטרנט, רק חשוב להביא מקצוען להתעסק בחיבור הגז, זה החלק שלא משחקים אתו

   אנחנו מהאו"ם ולכן לא ממליצים על פירמות, אבל "שמענו" שויקטור ושאולי יש מוצרים טובים

  • עינת – תודה על השאלה
   יש שלושה סוגים של רשתות – פלדת אל חלד- ציפויי אמייל או פורצלן וכמובן שרשת ברזל
   החסרונות של כל רשת
   פלדת אל חלד – נסרטת בקלות ולכן הבשר נוטה להדבק
   ציפוי אמייל / פורצלן – הציפויים הזולים מתקלפים ואז החלק הפנימי חוטף חלודה
   ברזל – דורש שימון ותחזוקה

   היתרונות
   פלדת אל חלד – אין, זו רשת שלא עומדת במבחן הזמן
   צפוי אמייל – אם היא לא נסרטת אז הבשר לא נדבק והיא קלה לתחזוקה (לזכור לא לשפשף רק לנגב)
   ברזל – היא הרשת המועדפת עלינו – היא אוגרת חום ולא רק מפיצה אותו ובגלל שהיא לא מתקררת מהר הבשר מתבשל טוב יותר – רשת ברשל עמידה לשנים אם מטפלים בה נכון ומשמנים אחרי כל בישול ומנקים היטב

   מסקנה – ברזל טובה יותר ודורשת תחזוקה – אמייל ( מאיכות טובה) דורשת מעט תחזוקה אבל בעלת אורך חיים קצר

 2. נכון להיום וההצע של החומרים ,האם מומלץ אמבט יציקה ברזל\אלומיניום או נירוסטה . והאם מבערים בודדים עדיפים על מבער H.
  דבר שני ,מנגל גז קיים האם ניתן להקטין לו הרגליים כדי להעמעדו על שושלן שיש במירפסת דירה

  • הי רונן

   אלומיניום ונירוסטה מעולים שניהם כך שלגבי האמבט זה פחות קריטי ו

   לגבי מבעירי H – מה שחשוב זה עוצמת המבער ולא הצורה
   שני סוגי המבערים יכולים לייצר עוצמת אשר גהובב – ל H יש יתרון בכיסוי השטח אבל לא בטוח שזה משמעותי

   אין בעיה להעמיד על שיש אבן אמיתי (לא גרניט פורצלן)

 3. היה לי ראדיאנט משולש מפח שפעמיים החלפתי אותו כיוון שנשבר מחולשת החומר. האם יש ראדיאנטים מחומר עמיד יותר? מה רע באבנים של פעם? לפחות הן לא מתכלות?

  • רדיאנט מפח זה לא לעניין – ברזל או נירוסטה עובדים מצוין ואפילו יש רדיאנטים מקוורץ שזה המרצדס של הרדיאנטים

   אבני שמוט זה לא רע – אבל צריך לדעת שהן מורידיות את החום של הגריל ב30 אחוז ולכן זה טוב רק עם אתה מסוגל לייצר המון חום
   אבני שמוט מתאימות יותר לפיצות וצלייה ארוכה

   • האם יש סוגי אבנים טובות יותר ? או משמעות לסידור האבנים או הצפיפות ?
    האם כדאי לשקול הוספת לוח נירוסטה במקום האבנים
    האם יש משמעות למבערים יצוקים ?

    • תודה דרור
     יש כמה סוגים של אבנים – יש אבנים קרמיות ויש אבני לבה או אבני געש – אבני הגעש הו הטובות יותר
     הסידור של האבנים חשוב – כמה שיותר צפוף כך החום יורד (יורד – לא עולה) אבל מתפזר טוב יותר – אנחנו ממליצים על שימוש באבנים רק בגרילים מקצועיים ולא בביתיים
     לא ניסינו לוחות נירוסטה (יש גם לוחות זכוכית מחוסמת) אז קשה לנו להמליץ
     מבער יצוק חסין יותר לחום לאורך זמן – יש כאלה שהנקבים מחוררים בלייזר שזה כמובן שומר טוב יותר על המבנה

     מקווים שעזרנו – ונשמח לענות על שאלות נוספות

     תודה
     מקס

  • שלום חנה
   ראשית – גם מנגל פחמים פשוט עושה את העבודה ויש אומרים שהוא אפילו הכי משתלם.
   לגבי מותגים ספציפים – אנחנו מהאו"ם ואנחנו לא ממליצים, אבל כמעט כל הגרילים באיזור של ה3000 שקל הם מעולים ומה שבאיזור ה1500 צריך בדיקה מעמיקה ואלה שעולים 800 שקל כנראה שמנגל פחמים עדיף עליהם.
   מקווה שזה עזר
   מקס מנגל

 4. מה גורם ללהבה להפוך לכתומה צהובה במבער יצוק ? יש לי אחד כזה מתוך 4 .. האם זה הסימן להחליף אותו ? תודה אבי

  • להבה צהובה נגרמת ע"י לחץ גז נמוך מדי. זה יכול להיות מסתימה, פגיעה במבער, בעייה בחיבור המבער וכו'

   מהקל לכבד – תנסה לפרק ולנקות כל חלק בנפרד ולבדוק איפה אין מעבר גז. תבדוק שיש מספיק לחץ במיכל. אם הדברים הפשוטים לא עובדים אז תצטרך להחליף את המבער או את החיבור אליו

 5. שלום ,

  אני מעוניין לקבל את הטיפים שלך מקס לגבי השאולה עבור המנגל , אנחנו מעוניינים לקנות גריל גז , רק השאלה שהיא איך אני מדרג איזה מנגל שווה לקנות , הקניה תהיה לפי ה מבערים ו BTU ? אם אני קונה גריל עם 3 מעברים מה ה BTU המומלץ שהיה ?
  תודה .

  • ה BTU הוא פר משטח מנגל, לצורך העניין, 3 מבערים קטנים יכולים לתת חום כמו מבער אחד גדול
   מוסבר למעלה איך לחשב בדיוק. כלל אצבע – מנגל של 3000 שקל כמעט תמיד יהיה טוב. מנגל של 1500 כדאי שתבדוק לעומק. מנגל של 800 שקל לא כדאי לקנות

 6. אני אישית ממליץ לקנות גריל מאמישרגאז , קודם כל היא חברה של גז אז היא מבינה בזה דבר או שתיים , חוץ מזה הם באמת מביאים דברים איכותיים שמיוצרים בקנדה , החומרים עמידים , יכול להגיע לעוצמות של חום ויש גם מעשן למי שאוהב , באמת שווה לבדוק עכשיו – יש הרבה מבצעים בגלל פסח ויום העצמאות.

 7. היי,
  מחפשת גריל שיעשה את העבודה למשפחה קטנה, לדירת גן קטנה ובתקציב קטן :-)
  האם האופתיות מטה ייתנו מענה הולם?
  איזה מהם עדיף לדעתכם?
  1. גריל גז מהיר ואיכותי SMART CHEF 2B
  גריל גז הכולל עגלת מתכת בשילוב עץ + 2 גלגלים
  עוצמה כללית 27,000BTU
  2 מבערים יצוקים בעוצמה 13,000BTU
  הצתה אלקטרונית, ניתן להדליק מבער אחד או יותר לפי הצורך.
  תפוקת חום גבוהה ופיזור חום אחיד
  רשת צלייה ממתכת מצופה אמייל למניעת הדבקות מזון ולניקוי קל ונוח 34×39 ס”מ
  לגריל מכסה מקומר לכיסוי ולשמירת טמפרטורת המזון בעת הצלייה ואחריה, המכסה כולל מד טמפרטורה מובנה לבקרה על חום הגריל.
  ידית מתכת איכותית.
  כפתורי התפעול מעוצבים ונוחים עם מנגנון לבקרת עוצמת הלהבות.
  מגירה נשלפת לקליטת הנוזלים מאפשרת ניקוי קל ונוח.

  מידות:
  גובה כאשר המכסה סגור 98 ס”מ
  גובה כאשר המכסה פתוח 127 ס”מ
  רוחב 93.5 ס”מ
  עומק 48.5 ס”מ

  2.גריל גז בעגלת מתכת SMART CHEF 3B
  3 מבערים יצוקים בהצתה אלקטרונית BTU 40,000
  מבער יצוק בעוצמת BTU 13,500
  משטח לפיזור חום אחיד
  עגלת מתכת עם 2 גלגלים
  רשת צלייה בגודל 34×50 ס”מ עשויה מתכת מצופה אמייל למניעת הדבקות
  מזון ולניקוי קל ונוח.
  מגירה נשלפת לקליטת נוזלים
  מכסה מהודר כולל מד טמפרטורה מובנה לבקרה על חום הגריל
  הצתה אלקטרונית בלחיצת כפתור, ניתן להדליק מבער אחד או יותר לפי הצורך
  כפתורי תפעול נוחים כולל מנגנון שליטה בעוצמת הלהבה
  מידות (מורכב) 101×49/97

  המון תודה.

  • הי קרן

   אנחנו משתדלים לא להמליץ על דגמים ספציפים – בעקרון אנחנו מהאו"ם

   אבל – שני הדגמים הללו מוכרים לנו – הם נמצאים ברשימת הלא מומלצים שלנו, בעיקר בגלל שהם לא עמידים ומספיקים לעונה אחת של מנגל
   אנחנו מציעים או שתקנו גריל יותר איכותי או שתשתמשו בגריל פחם – שניהם עדיפים על camptown

 8. מקס, כל הכבוד על התשובות הענייניות, המעמיקות וה…ניטרליות.
  תודה, גם אם לא ענית לי ישירות !!!
  אבי

 9. 1. האם CAMPTOWN לא מומלצים גם בדגמים היקרים יותר או שבדגמים היקרים הם בסדר?
  2. איך באופן כללי חברת SCAB ?

  • אני לא מכיר את כל הדגמים של CAMPTOWN
   יש משהו כמו 40 דגמים
   בכל מקרה, ממה שאני מכיר, יש אלטרנטיבות טובות יותר מהם

   לSCAB יש דגמים שהם המרצדס של עולם התוכן הזה
   ההשוואה בין סקאב לקמפטאון היא לא באותו סקאלה – לא של הטיב ולא של המחיר

 10. עם תקציב של 3000 ש"ח, כדאי לקנות מאחד משני היצרנים הישראלים או ללכת על חברות בינלאומיות (CAMPTOWN, SCAB, וכו' ) גם יפים וגם אופים…

  • ב3000 שקל יש מגוון של גרילים טובים גם הישראלים וגם המותגים הבינלאומיים
   השיקול ברמת המחירים הזו היא קלות תיפעול, איכות לאורך זמן, יכולות ניקוי, יופי, גימיקים (למשל צ'יפסרים, מוטות שווארמה)

 11. היי מקס,
  טיפים מעולים, תודה רבה.
  אנחנו עם תקציב של עד 2000 ₪ לרכישת גריל גז למרפסת.
  כרגע מתלבטים בין שני דגמים ונשמח אם תוכל להמליץ מה כדאי :
  1. Char broil Classic 3 – שטח צליה 43*61,
  3 מבערי נירוסטה, 40,000btu, משטח צליה מברזל וכירת צד. 1500 ₪.

  2. Char broil T22G – שטח צליה 47*47,
  2 מבערים מפלדת אל חלד, 20,000 BTU.
  משטח צליה מברזל, ללא כירת צד. טכנולוגיית אינפרה-רד לפיזור חום שווה בכל המשטח.
  2000 ₪.

  נודה לך מאוד אם תוכל לתת את המלצתך, אנחנו ממש לא מתמצאים בתחום..

  תודה מראש,
  עידן.

  • הי עידן

   לגבי השני – אני לא מכיר את הדגם הספציפי – לפי החישוב של יחידת חום לסמ"ר – נראה לי שהוא לא מייצר מספיק חום
   לדבי הראשון – אני מכיר – פונקציונאלי וטוב למחיר – יש כמה חסרונות אבל בשיקולי עלות תועלת עונה על הדרישות

   שים לב אם המחיר כולל וסת והתקנה
   בהצלחה

 12. תודה רבה על הסקירה המעמיקה.
  היות וראיתי עוד שאלות מסוג זה אני אנסה גם – האם אתה ממליץ על גרילים של Char Broil, ספציפית דגם T-47G?

  • הי אורן
   לCHAR BROIL יש מוניטין טוב
   לגבי הדגם הספציפי – תשתמש בכלל בחום ליחידת שטח שבמאמר – לפי מה שאנחנו זוכרים הגריל חלש מהרצוי

 13. היי מקס,
  אני גם מתלבט כמו עידן- רק יותר לכיוון של הChar broil Classic 3,
  המטרה היא על האש לבד"כ 6-8 אנשים.
  אמרת שהוא טוב למחיר. מה החסרונות שלו? והאם הוא יחזיק יותר מעונה אחת או שתיים?
  (בהתחשב שהוא יישמר מגשם ושמש)

  תודה רבה מראש
  שמואל

  • הי שמואל ותודה על השאלה
   Char broil Classic 3
   יתרונות:
   יחסית למחיר (שבחו"ל עולה חצי, אבל ניחא) הוא נותן תפוקה טובה יחסית – מתאים ל4 אנשים בקלות ו8 בשני סבבים – שזה בסדר גמור
   חסרונות:
   איך שאישתי אומרת – אם יחזיק עד המונדיאל הבא (זה שבקטאר) אז הרווחת – הוא לא מתוכנן לעבודה של מנגל כל 10 ימים

   שורה תחתונה – משקף את המחיר בסדר הגודל הבינוני

 14. היי,
  אני לא מבין יותר מידי במנגלים, אבל יצא היום דיל לגריל גז 3 מבערים 45.000BTU – Luxor לוקסור
  ב 800 ש"ח.
  ראיתי שאתם לא ממליצים לקנות גריל בפחות מ 1000.
  האם הכלל תקף גם כאן, או שיש פה מציאה?

  אודה על תשובה מהירה.
  דרך אגב, אין לי נקודת יציאה לגז, האם קניה וחיבור למיכל גז אני יכול לעשות בעצמי או שצריך בעל מקצוע? זה יכול להיות מסוכן לעשות לבד?

  • אני מניח שאתה מדבר על דגם 9202 שמוכרים בזאפ

   אז כמה עובדות
   את הדגם הזה לא מוכרים בחו"ל – לא ברור לנו למה
   משטח של 30 על 40 זה מאוד מאוד מאוד קטן
   אם באמת הוא מייצר 45000 BTU אז זה תפוקת חום מעולה
   לוקסור בדרך כלל מוכרים גרילים שהם בילד-אין ויש להם שם טוב

   בקיצור – לך תראה את הגריל – תראה אם הגודל מסתדר לך

 15. תודה על התשובה. בעיקרון אנחנו משפחה של 4 אנשים (2 מבוגרים ו2 ילדות) ואני מחפש גריל שמתאים לזה.
  והאם יש לך תשובה לגבי המיכל גז?

  • לגבי הגז
   חיבור בלון מקומי זה באמת לא קשה – אם אתה יודע לבדוק דליפות עם סבון ומים

   חיבור לגז הביתי מחייב טכנאי גז

 16. יש מנגל של broil mate sterling עם 4 מבערים במבצע באייס עולה 3000שח.
  אשמח לשמוע מה דעתך עליו.

  תודה רמי

 17. אוקי, מנסה שוב משפחה קטנה, תקציב קטן, גינה קטנה :-)

  של אמישראגז קנדי – דגם Royal 10

  גוף יציקת פלדה.
  מבער סופר 8 מחולק ל- 2.
  עוצמה: 35,000 BTU.
  שטח צלייה רחב: 2,200 סמ"ר – 50.5×37 ס"מ.
  רשתות צלייה יצוקות.
  2 מדפי צד מתקפלים.
  עגלת נשיאה ממתכת, 2 גלגלים.
  הצתה אלקטרונית.
  מדחום איכותי.

  לפי חישוב יוצא תפוקת חום כמעט 19 (18.91 ליתר דיוק)

  מישהו התנסה ויודע האם משתלם?

  תודה,
  קרן

  • הי קרן

   יתרונות:
   – שטח צלייה סביר (לא ענק – אנחנו ממליצים על 68X37)
   – פיזור טוב חום – הוא אכן 35000 BTU ולא 40000 כמו שכתוב בזאפ

   חסרונות
   – בסיסי ולא מפנק
   – המחיר הוא ללא וסת

   תודה
   מקס

 18. אהלן חברים, אני רוצה לקנות גריל גז של אמישראגז , שמעתי שעכשיו יש להם מבצעים טובים בגלל העצמאות.. יצא לי לראות שני דגמים שתפסו לי את העין… הראשון הוא ROYAL 30 והשני הוא SIGNET20 …. מישהו עובד על אחד מהם? יכול להמליץ לי או אולי בכלל לתת מידע עם גריל אחר שלהם שהוא טוב? תודה חברים

  • הי רועי

   SIGNET20
   יתרונות
   מאוד יפה ועמיד לאורך זמן – מעולה לבישול איטי (מה שהאמריקאים קוראים גריל שזה שונה מ BBQ שזה הבישול שדומה למנגל)

   חסרונות
   יחסית למחיר – לא הכי חזק בעוצמת הבישול
   אין כיסוי ברזנט
   אין כירת צד

   ROYAL30
   יתרונות
   עצמה גבוהה ומלא פינוקים – כירת צד וכיריים

   חסרונות
   דגם ישן – לדעתי כבר לא נמכר באמישרגז ישירות
   רשת הצלייה – אנחנו לא ממש אוהבים ציפוי קרמיקה

  • היי רועי, אז עשו לך קצת סדר בין הדגמים אבל לי יש את ROYAL30. הוא נוח יש לו כירת צד ושטח צליה רחב ולי זה נוח, כמו עמדה משלי. אני מבין את ההתלבטות אבל מה שעזר לי לצמצם את ההתלבטות לאמישראגז זה שטכנאי מוסמך בודק את הגריל לפני שהוא עובר למכירה. עם כל הדליפות לאחרונה הדבר האחרון שרוצים זה לשחק עם זה

 19. מקס, שלום
  אנו זוג גימלאים ורוצים לקנות גריל גז למרפסת. השימוש יהיה מזערי, אולי יגבר כשיבואו הילדים והנכדים…. חשבנו לקנות מתקן קטן ולא יקר, אך הבנתי שהדגמים הזולים לא מאריכים ימים…יש לך איזו שהיא הצעה שתתאים לצרכינו?
  יהודה

  • הי יהודה

   אני מהאו"ם ולא ממליץ על דגמים ספציפים (מקסימום כותב יתרונות וחסרונות לדגמים שאני מכיר)

   אם אתם עושים מעט שימוש אז כדאי מנגל פחמים

   יש גם כאלה מקצועיים עם משטח גדול ומכסה שנותנים תועלת מעולה להשקעה
   כמעט לכל החברות הגדולות יש מנגל פחמים (בדר"כ עגול) שעונה על הדרישות

 20. שלום רב, אשמח לשמוע חוות דעת על גריל גז של חברת Australia chef
  דגם TITAN
  שטח צלייה מרכזי 62.7×39.6 ס”מ
  36,000 BTU
  3 מבערי נירוסטה (אמנם יוצא בחישוב עוצמה של 14.4 למבער) אבל לא מתכננים לצלות הרבה סטייקים, יותר בגיוון של שיפודים ועוף.
  בקיצור, מדובר בצרכים בסיסיים של משפחה קטנה שלא מתכננת לעשות על האש יותר מפעמיים בחודש, ולהזמין כמה אורחים. האם המנגל הזה ראוי?
  תודה רבה מראש..

  • הי מנגליסטית מתחילה

   סורי, אני לא מכיר את הדגם הזה
   נראה שהעוצמה בסדר וגם גודל המשטח הוא טוב. תבדקי את כל שאר הפרמטרים – חומרים, סוג הרשת, האם מגעי עם כיסוי ווסת

   תודה
   מקס

 21. תודה רבה על התגובה המהירה :)
  המנגל מגיע עם וסת וצינור כולל הרכבה
  אחריות שנה +7 שנים שירות על המוצר.
  במחיר די מצחיק..
  מוזמן להציץ בלינק

  http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%94-%D7%93%D7%92%D7%9D-TITAN/p-1038.htm#moreDetails

  האם Australia chef נחשבים חברה טובה ואמינה?

 22. אין באמת חברה כזו שקוראים לה Australia chef – זה נשמע כמו מותג white label – בדר"כ אלה מוצרים שיוצרו במזרח ומישהו בארץ שם עליהם מדבקה.
  זה לא תמיד רע, למשל , הגרילים של אמישרגז (שיש להם גרילים טובים ) גם הם מותגי מדבקה
  בקיצור – שווה לבדוק לעומק – אני לא אדוק בגישה של קניית רק מותגי עילית.
  מקווה שעזרתי

  • הנתונים עבור דגם גרנד הול gt3:
   43000 btu.
   60*45 שטח צלייה.
   רשתות ברזל יצוק מצופה אמייל.
   מבערים מנירוסטה שיטת integrill.

   לעומת דגם fh813001 scub metal 3
   45000 btu
   66*48 שטח צלייה.
   משטח יצוק עם ציפוי פורצלן.
   מחיר 2490 שח.

   מי מבינהם מומלץ אם בכלל ???
   תודה מראש.

   • ממה שאני זוכר ה SCAB הוא באיזור ה2000 שקל.
    אני לא נוהג להמליץ בין שני דגמים (אני מנסה להתקבל לאו"ם) ואם כן אז על היקר :-)

 23. שלוםרב רציתי לדעת איך הדגם D CHEF D2 גרילר 20000 BTU
  רשתצליה 55X45 מידות 106X50 רשתות צליה יצוקות מצופות אמייל 2מבערי נירוסטה רשת גריל מצפה אמייל 800 שח איך הוא לדעתך

 24. מקס, שלום
  המליצו לי על מנגל: Grand Hall T2
  נתונים:
  דגם נייד אידיאלי למרפסות
  גומחה חבויה למיכל הגז
  ארבעה מבערים מנירוסטה
  משטח יציקת ברזל ומשטח חימום קומה שנייה
  ארבע רשתות בישול מברזל יצוק מצופות בפורצלן
  הצתה אלקטרונית בלחיצת כפתור
  מד טמפרטורה
  מפזרי להבה ציפוי פורצלן
  2 כפתורי הפעלה
  עוצמת חום 48,000 B.T.U
  מדפי צד מתקפלים

  מידות הגריל: עומק 54 ש”מ,גובה 120 ס”מ, אורך 116 ס”מ

  משטח צלייה בגודל 45X55 ס”מ

  מחיר: 2700

  האם היתה ממלחץ ?

  תודה,
  אלכס.

  • הי אלכס

   יתרונות
   עוצמה חזקה ומותג איכותי ואמין
   חסרונות
   משטח צלייה די קטן
   אני לא אוהב ציפוי אמייל לרשת – הוא נוטה להתגרד ולגרום לרשת להחליד

  • לא בטוח

   המנגלים הסגורים עם מכסה לא מייצרים כמות עשן כמו אלה ללא

   בכל מקרה – יחסי השכנות טובים עדיפים

 25. שלום רב, אני זקוק לעזרה.
  אני רוצה לקנות גריל גז למרפסת 11 מטר מרובע, לפי דעתי השימוש במנגל יהיה שימוש של אחד לכמה ימים.
  יש לי שני מנגלים ששמתי אליהם עין:
  1) Q3200 IL דגם 2014 של וובר.
  2)70,000 STERLIG עם כירה.
  מה מומלץ מביניהם והאם יש משהו אחר שהייתם ממליצים אליו?
  בנוסף האם נושא הכירה הוא קריטי? בכל זאת מרפסת בקומה גבוה אני לא יודע עד כמה פרקטי תיהיה הכירה?
  נא עזרתכם

  • הי לירן

   תודה על השאלה – אנחנו בדר"כ לא ממליצים בין דגמים אלא כותבים יתרונות וחסרונות

   WEBER Q3200
   יתרונות
   זה גריל להרכבה עצמית שמאוד פופולארי וזוכה לשבחים, עמיד לאורך זמן
   חסרונות
   מאוד חלש בעוצמה יחסית למחיר – אפילו מאכזב – לדגם יש עוצמה של 21700 BTU – זה מספיק לקבבים לא לסטייק

   70,000 STERLIG
   יתרונות
   פי 3 יותר עוצמה מweber
   כירת צד – אנחנו מאוד אוהבים – זה סופר שימושי
   חסרונות
   ציפוי אמייל לרשת מתקלף מהר ויוצר חלודה
   זה מותג מדבקה (זה לא תמיד רע – תקרא כמה תגובות למעלה) – קיים רק בארץ ואני אישית לא יודע איפה הוא מיוצר
   מקווה שעזר
   מקס

 26. אם אני מבין נכון כל תוצאה שתהייה מעל 15 בחישוב של הנוסחה שנתתם. זהו מנגל סביר למשפחה?

 27. היי, קודם כל כל הכבוד על התגובות הענייניות והמהירות וכן על המאמר המנומק..
  במקרה נתקלתי בדגם 30030 של פיאסטה (אמי שראגז?) ב 700 ש״ח. האם אתה פוסל אותו, ולו בגלל המחיר הזול?

  שוב תודה, אליסף

  • הי אליסף

   אני לא מכיר את הדגם הספיציפי.
   תבדוק לפי הכללים שבמאמר ותראה איפה אתה מוכן להתפשר ואיפה לא

   מקס

 28. מקס שלום,

  אני מעוניינת לעבור לגריל גז מטעמי נוחות נכון להיום יש לי גריל פחמים אבקש את המלצתך לדגם שנותן מענה לכל מה שהזכרתה כמובן במחיר סביר.
  תודה

  • הי דליה

   אנחנו מהאו"ם – לא ממליצים על דגם מסויים – יש טובים יותר ויש טובים פחות
   אני אשמח להשמיע דעה על דגם ספציפי

   מקס

 29. שלום מקס
  יישר כח על כל התשובות העינייניות
  מה לגבי

  דגם Q3 מפואר של המותג SCAB ואידיאלי למרפסות מתאים למשטחים קטנים, על עגלה עם מתקן קיפול אוטומטי למדפים

  תפוקת חום עצומה של 45,000 btu

  לגריל כפתורי הפעלה נוחים עם מצת מובנה.

  3 מבערים עמידים לרוחב הפלטות ניתן להבעיר מבער אחד או יותר לפי הצורך

  משטח צלייה באורך 64 ס"מ רוחב 46 ס"מ עשוי משטח רשת יצוק בציפוי פורצלן למניעת הדבקויות המזון עם סבכה לפיזור אופטימאלי של הלהבות.

  מדף עליון לחימום פיתות ולחמים ועוד…..

  פאנל נירוסטה מפואר וכפתורי התפעול מעוצבים ונוחים עם מנגנון לבקרת הלהבות

  חישן מובנה- מד חום לבקרה על טמפרטורה במכסה המקומר

  מגירה נשלפת לקליטת הנוזלים לניקוי קל ונוח

  מתקן הגריל נתון בעגלת מתכת עם 2 מדפים עם מתקן קיפול אוטומטי להנחת כלי עזר לצלייה נוחה העגלה ניידת על 2 גלגלים .

  לגריל מכסה נירוסטה מקומר לכיסוי ולשמירת טמפרטורת המזון בעת הצלייה ואחריה.

  מידות הגריל: אורך – 145 (מדפים פתוחים) , רוחב – 60 , גובה – 1.13

  דגם: Q3

  • הי חגי

   סקאב Q3
   סקאב זה מותג מדבקה – כמו כל מותג מדבקה חשוב לקבל אחריות לאורך זמן
   יתרונות
   שלושה מבערים נפרדים, מפנק
   עוצמת חימום טובה
   חסרונות
   אנחנו לא חסידים של ציפוי פורצלן לרשת – ראה פירוט לעיל בנושא ציפויים לרשתות
   למנגל 3 להבות אך הוא מחולק חצי רשת וחצי פלטה – זה לא תמיד טוב כי הלהבה האמצעית מחולקת ל2 – המשמעות היא שאם אתה רוצה רק רשת אז השטח לצלייה הוא חצי
   מה גם שהלהבה האמצעית מבשלת פלטה כאשר אתה רוצה צלייה – בזבוז גז וחום

   תהנה
   מקס

 30. מקס שלום! קראתי מילה מילה באתר וכל הכבוד על התגובות המהירות והסבלנות. לא ראיתי כל התייחסות לסוג המבערים, עד כמה קריטי הוא ההבדל בין מבער יצוק למבער נירוסטה? מה אורך החיים של מבערי נירוסטה בתדירות מינגול של אחת לשבועיים (בהנחה שמדובר בגריל של חברות כמו charbroil' scab' אמגזית וכאלה..?

  • שכחתי לשאול, האם עדיף לבנות מנגל קבוע מפרופילים ולבנים? כמה סיפור כזה יכול לעלות בהנחה שמדובר בסדר גודל של מנגל 3 מבערים?

   • אין כמו מנגל בנוי

    לבנות אחד טוב זה מקצוע – תוריד תוכנית בנייה מהאינטרנט – שים לב לפרופורציות של הארובה – הפיר חייב להיות רחב

  • הי אודי

   שאלה מצויינת
   באופן כללי – נירוסטה עמיד פחות ומפיק פחות חום וליציקת ברזל יש פיזור חום טוב יותר אבל דורש טיפול ושימון כדי שיאריך חיים

   אבל, יש מדרגי איכות גם לברזל יצוק וגם לנירוסטה ולא פחות חשוב הצורה של הרשת והרדיאנטים שמונעת מפגש של שומן מהמבערים
   אם יש לך גריל עם משטח מאוד גדול – הייתי הולך רק על מבער ברזל

   הכלל של מקס – ככל שנותנים לך אחריות ארוכה יותר על המבער ככה הוא יותר טוב

   אחריות סבירה
   נירוסטה – 3 עד 5 שנים
   ברזל – 7 עד 10 שנים
   פליז (זה המרצדס של המבערים) – 15 שנים

 31. שלום לכולם!
  מקס ברכות על האתר! איזה כיף שישנם אנשים כמוך שעוזרים ללא תמורה. מחמם את הלב.
  ולעיניין…

  אני מתלבט בין המנגלים הבאים, מה אתה אומר?:

  1. אמגזית, מגה שף 3
  משטח צלייה ‭49/65‬ ס“מ (בפועל קטן יותר), עם רשתות יצוקות ‭3-ו‬ מבערים יצוקים, הספק חום ‭,BTU 54,000‬ אחריות לשנה על מכלולי הגז, מראה כללי נאה מאוד בשל שילוב עם עץ
  מחיר: ‭2,399‬ שקל לא כולל וסת צינור ומכל גז

  2. קולמן, 4 מבערים גלקסי SR
  משטח רחב ‭66/46‬ ס"מ, עם 4 מבערי נירוסטה, כירת צד מאלומיניום, רשת צלייה ומקרן חום מברזל בציפוי פורצלן, רשת עליונה מפורצלן בציפוי ניקל (להפשרת בשר ובישול איטי), הספק חום 76,000 BTU, אחריות ל-5 שנים (מהן שנתיים בבית הלקוח על מנגנון הגז), 25 שנה על המבערים, מראה קלאסי (ארון אחסון עם מתלים לכלי הבישול ולבלון הגז)
  מחיר: 2,624 לא כולל וסת צינור ומכל גז
  יציבות: טובה מאוד, 4 גלגלים הכוללים 2 מעצורים

  תודה מראש על זמנך !
  ליאור.

  • הי ליאור

   תודה על המחמאות
   אמגזית, מגה שף 3
   יתרונות
   מוצר טוב, חזק, עם עלות-תועלת טובים
   חסרונות
   ציפוי עץ מעיד בדר"כ על נסיון להוזיל את המוצר – אבל זה עניין של טעם
   בגלל המבנה יש לו נטייה לשלהוב – צריך לדעת לווסת ידנית את החום כדי לא לחרוך את הבשר

   קולמן, 4 מבערים גלקסי SR

   דגם חדש שאני לא מכיר (והאמת שגם האתר של קולמן לא מכיר) אז קשה לי להחוות דעה

 32. הי מקס, ראיתי מנגל של SCAB, דגם RED X5.
  המלצת על המותג והנתונים היבשים גם כן עומדים בסטנדרט שהוצב פה.
  הוא קטן קצת ממה שתכננתי אבל המחיר מאד אטרקטיבי. יש לך מה להוסיף?

  • הי אורן

   אני לא המלצתי על SCAB באופן גורף
   יש להם, כמו לכל מותג דגמים טובים יותר ודגמים טובים פחות
   אגב, הגריל הזה לא חייב להיות באדום – הוא מגיע גם בצבעים אחרים
   המשטח אכן מעט קטן ובאופן מוזר מדפי הצד לא מתקפלים כך שהוא תופס מקום במצב הסטטי
   הוא אכן נמצא בסנדרט גבוה יחסית לגרילים ששואלים אותי בדרך כלל עליהם
   תהנה
   מקס

  • כן char-broil משווקים חזק את הטכנולוגיה
   היתרון באינפרא אדום הוא במהירות שבו הגריל מתחמם והאחידות בחום (כמו במנגל)
   חסרון – קשה לרסן את החום ולבשר יש נטייה להשרף

   לגבי ה 15BTU – זה נכון – אפשר להסתפק במעט פחות

  • בסעיף 9 מדובר על המכסה על המנגל
   יש לא מעט מנגלים שמגיעים עם מכסה פח – אלו מכסים לא אמינים ועמידים – מכסה רק נירוסטה

 33. שלום מקס
  אבקש חוות דעתך על גריל GRANDHALL MAXIM GT14
  לגריל 3 מבערי נירוסטה המפיקים 43000 BTU
  מבער אינפרא המפיק 9000BTU
  מגש צלייה 80X44 ס"מ

  רשתות צליה INTEGRILL
  מחיר כ 4500 ש"ח
  בסביבות מחיר דומה, איזה גריל מומלץ ( דגש על איכות הצלייה ולא העיצוב)
  לתשובתכם אודה

  • Maxim GTI 4 – Grandhall
   גריל מצויין, חברה איכותית, אני אוהב שיש גם מבער תחתון וגם מאחורה
   יש גם דגם ELITE של אותו מוצר – ששונה באבזור
   אין ספק שמדובר במוצר HIGH END

   לשאלתך, יש גם לחברות האחרות מוצרים מעולים באותו סדר גודל שההבדלים הם בעיקר באלמנטים הפינוקיים והאבזור

 34. ביום שישי האחרון עשיתי סיבוב בין גרנדהול,שאולי גריל ובית המנגל והפחם.

  בגרנדהול המנגלים היו מאוד מעוצבים.
  בשאולי גריל יותר מסיביים אבל ויזואלית לא עשו חשק לקנות אותם.

  בסוף קניתי בבית המנגל והפחם.

  לא מעוצבים כמו גרנדהול אבל נראים לא רע בכלל. רשתות מאוד מסיביות (יותר משאולי ושלא לדבר על גרנדהול), כוח אש רציני 80000 BTU לשטח צליה של 68*55. והשרות היה מעולה.

  כל זה עלה לי 3100 כולל עגלה (כמו הדגם הזה אבל עם 5 מבערים )

  מכיוון שהמקום הזה לא מאוד מפורסם, רציתי לשתף אותכם.

  • אני לא משתגע שעושים אצלי פרסומת מוסוות אבל go ahead
   אז כדי לאזן – לשאולי יש גרילים מעולים יקרים ומכוערים שחבל שהוא לא נותן לי אחד אחרי כל המחמאות שהוא מקבל באתר
   את בית המנגל אני לא מכיר – אז תצטרכו לסמוך על יוסי או לא

   • חחח. כנראה שהייתי נלהב מהקניה החדשה :)

    אני לא מומחה לגרילים וקניתי את הגריל אחרי קריאה פה ובפורומים.

    פשוט מוזר לי שלא ראיתי אזכור לחנות הזו ברשת. ורציתי לשתף.

    לגבי צליה אני לא יכול לומר הרבה צליתי רק חזה עוף לניסוי והיה בסדר. דבר אחד מטריד אותי שהטמפרטורה לא עברה את ה 200 במדחום.

     • אני אשמח אם תבדוק. מאוד מעניין אותי, מצד אחד מחירים סבירים ולעין הלא מקצועית שלי נראה איכותי ומצד שני לא מוכר דבר שמעלה תהיות.
      לגבי הטמפרטורה, נתתי לו קצת יותר זמן והוא הגיע למעלות יותר גבוהות.
      תודה על הבלוג המקצועי והתשובות.

    • יוסי, גם אני ראיתי את הגרילים שלהם אתמול והתרשמתי. תוכל לתת איזו חוות דעת ראשונית? לאיזה חום הגריל הגיע? האם אתה מצליח למנגל איתו כשהוא פתוח? אודה לך על התשובה.

     • חנכתי אותו ביום העצמאות והייתי ממש מרוצה.
      השתמשתי איתו גם סגור וגם פתוח. והדברים היו מוכנים ממש מהר.
      החום הגיע כל פעם שסגרתי ל 250 ויותר.

 35. שלום רב,
  כל הכבוד על האתר! ממש מעניין ומקצועי.

  רצינו לדעת את דעתך על Char-Broil-TITAN והאם הוא שווה את הכסף?

  שימושנו: משפחה של כ 6-10 סועדים לפעם בשבוע.

  בתודה רבה מראש

  • הי גיל – תודה על השאלה

   בעקרון הגריל עשוי מחומרים מעולים ויש למותג מוניטין טוב
   חשוב לשים לב – אפילו שיש 3 מבערים ואינפרא אדום ההספק נמוך
   המשמעות היא שהמכשיר טוב יותר לצלייה מסוג גריל (שהיא בישול ארוך) ולא למנגל (אש חזקה וצריבה)

   אם אתה בעניין נתחי בשר עם מרינדות – לך על זה
   אם אתה רוצה רק סטייק עם מעט מלח – יש גרילים מתאימים יותר לדעתי

   אני מכיר גם דעות שאומרות שזו הדרך היותר נכונה לעשות סטייקים – אבל זה כבר עניין של טעם וריח
   מקווה שעזרתי

 36. שלום מקס,
  קיבלתי הרבה המלצות על גרילים של WEBER שנתפסים כמותג איכותי (לפחות בעיני).
  אך משום מה ברוב הדגמים שלהם ה- BTU לסמ"ר נמוך.
  למשל בדגם Spirit E 210IL 2014 ששמתי עליו עין:
  משטח הצלייה בגודל של 45X52 ס"מ
  2 מבערי גז מנירוסטה בעוצמה של 26,500 B.T.U
  מה שנותן כ- 11.3 BTU לסמ"ר.
  מעט מדיי לא? בטח לגריל שעולה כ- 3200 ש"ח…
  האם יש ל- WEBER טכנולוגיה שונה?
  אשמח אם תציין את חסרונותיו ויתרונותיו של דגם זה.
  תודה,
  רועי.

  • זה מאוד נכון
   לweber יש כמה דגמים שאני ממש לא מבין, לעומת זאת יש להם גם דגמים מעולים
   נתחיל בפשוט – אני מאוד אוהב את הגריל פחמים העגול – תמורה מלאה לכסף
   לגבי Spirit E 210IL 2014
   זה כמובן דגם ישראלי – אני יוצא מנקודת הנחה שהוא זהה לדגם העולמי שלהם
   יתרונות
   חומרים מעולים ועמיד לאורך זמן
   חסרונות
   חלש מאוד יחסית למחיר, מיועד למקומות קטנים ואין פינוקים שהייתי מצפה בסדר גודל הזה של המחיר
   אגב, נמכר בחו"ל ב1400 שקל
   עוד משהו – הדגמים המוקדמים יותר של וובר היו עם קונסטרוקציה של נירוסטה שהחלט תרמה ליציבות וחוזק של הגריל – דווקא בדגם הזה הם נטשו ועברו לקונסטרוקציה חסכונית יותר – קשה לי לאמוד אם זה עדיין עמיד כמו הדגמים הקודמים אבל שווה בחינה

   מקווה שעזרתי
   מקס

   • היי מקס,
    לא הבנתי את תשובתך לגבי הגרילים של וובר? החישוב שהסברת לעיל לא מתאים לגביהם?
    מה דעתך על הדגם שלהם
    מנגל גז – גריל גז Weber Q2200IL + עגלה .
    תודה

    • הי חיים
     החישוב של ה 15 BTU לסמ"ר בתוקף גם לגבי וובר
     החישוב תקף לכל הדגמים למעט אינפרא אדום שהקונספט שם שונה (אני אכתוב על זה בנפרד)

     Weber Q2200IL
     זה תפירה ישראלית לדגם נייד של וובר ששמו לו בארץ עגלה
     הגריל חלש מאוד למתאים רק לבשר קל כמו נקניקיות ושיפודים
     סטייק וצלעות גדולים על הדגם הזה

 37. שלום,
  אני מנסה למצוא גריל גז איכותי ולא יקר , שאלתי היא על הגריל על המפרט הנ”ל (חברת סטרלינג)
  מבער נירוסטה 40,000 BTU
  מערכת פיזור חום משוכללת מנירוסטה, (דיפיוזר)
  מבער H לניצול מירבי של משטח הצלייה
  מערכת הצתה Sure-Lite
  רשת מצופה אמאייל לניקוי קל + רשת קומה שניה רחבה.
  מד חום אינטגרלי!
  מגשי צד מתקפלים!
  3 שנים אחריות על המבער
  שטח צליה ענק!! 59*40 ס”מ
  10 שנים אחריות על גוף הגריל העשוי מיציקות אלומניום !
  הרכבה עצמית, ניתן לקבל שירות הרכבה בתוספת תשלום
  מידות:
  פתוח 133 ס”מ
  מקופל כ-70 ס”מ
  עומק סגור כ- 60
  עלותו היא 1599 האם המחיר סביר למפרט, מה שראיתי רק בחברה הזו היא אחריות ל10 שנים לגוף הגריל, ושלוש שנים אחריות על המבער
  תודה,
  קרן

  • הי קרן

   אני מכיר דגם של סטרלינג עם 40000 BTU ורשת של 50X34 שהיא קצת קטנה
   בכל מקרה – סטרלינג חברה טובה – ובנתונים שנתת יחס עלות תועלת טוב
   כיוון שאני לא מכיר את הדגם הספציפי תבדקי טוב את עמידות המכסה המבנה והרשת – האם כולל וסת או לא

   עוד משהו – בישראל כאשר קוראים למשהו הרכבה עצמית המשמעות היא שלקחו גריל נייד והרכיבו לו עגלה – סוג של קומבינה – לכן תבדקי טוב שהעגלה בסטנדרט של הגריל

 38. שלום עצות מועילות חבל שלא ראיתי לפני שקניתי וובר q2200 ונפלתי אני מבקש שתמליץ לי על מנגל עד 2000 בכללי וגם איך המנגלים האלה .
  Camp town 18205 3 מבערים 42000btu רשתות 42*62 דגם קלאסיק 3 b .
  או char broil דגם קלאסיק 3
  עם 3מבערים 40000bto רשתות 3845 סמ'ר

  • הדגמים הזולים של camptown הם בדגר פסולי חיתון אצלינו – אבל יאמר שאני גם לא מכיר את כל הדגמים שלהם
   לגבי char broil classic 3
   תלוי מה השימוש שאתה מתכנן עליו-, תסתכל על תגובות לעיל – הוא טוב למחיר אבל הוא מנגל בינוני בעמידות לאורך זמן
   יש מנגלים טובים באיזור ה2000 פלוס – שוב, זה תלוי בצרכי השימוש שלך ועל מה אתה מוכן להתפשר

   • לא להתקרב לקמפטאון גרילים גרועים ושרות גרוע של היבואן עידן קמפינג רוצים על ביקור טכנאי 400 ש״ח תוסיפו עבודה וחלקים כבר עדיף לקנות גריל חדש.

 39. היי,
  אני רואה שכבר שאלו אבל לא הצלחתי להבין מה דעתך…
  מדובר על:
  גריל גז BBQ תפוקת חום 45000 BTU דגם 9202 מבית Luxor
  פרטים: צלייה מהירה בטמפרטורה גבוהה השומרת על כל הוויטמינים והטעמים של המזון. משטח צליה באורך 40 ס"מ וברוחב 30 ס"מ. כולל 3 מבערים איכותיים רשת מלאה לצלייה של דגים, בשר, ירקות וכו'. מנגנון הצתה אלקטרוני
  עם מנגנון בקרת להבות, שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד 3 מבערים עמידים.
  שיטת צליה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים.הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה.
  מאושר ע"י מכון התקנים הישראלי.
  מידות – אורך: 126 ס"מ, רוחב: 53 ס"מ, גובה: 105 ס"מ.

  עולה בקופון 888 ש"ח , האם אתה ממליץ?

  בתודה מראש!!!

  • הי חלי
   גריל Luxor

   תשרטטי לך מלבן של 30 על 40 ותראה כמה זה קטן – זה מיקרו מנגל , ממש פיצקי בגודל של מקלדת לפטופ- בדר"כ משתמשים בו כמנגל לגומחת בילד-אין במטבח
   חוץ מזה – לוקסור חברה טובה
   (לפי מה שכתוב לעיל, ולא בדקתי מוכרים אותו ב800 שקל)

 40. מתלבט בין char broil classic 3 (כ- 1500 ש"ח)
  לבין מאסטר שף 3 של אמגזית (כ- 2400 ש"ח).
  האם ההבדל בינהם משמעותי ומצדיק את ההפרש במחיר.
  השימוש שלנו הוא כפעם בחודש וכמעט תמיד לא לסטייקים אלא לפרגיות/חזה/כבד/קבב.
  מיועד ל-8 אנשים.
  כמו כן אשמח לשמוע על המלצות נוספות לדגמים נוספים במחיר של כ- 1500-2000 ש"ח.
  בתודה מראש

  • הי איתן
   אם הכוונה בפעם בחודש היא 3-5 פעמים בשנה אז char broil יכול להתאים (מזהיר – זה לא מנגל שמחזיק לאורך זמן ובשימוש רב)
   אמגזית מאסטר שף 3 – הוא ממש לא 2400 שקל אלא באיזור ה1500
   מנגל די חלש בדומה ל char broil
   כיוון ששניהם בזאנר הבינוני חלש – הייתי בוחר במי שנותן לי אחריות יותר ארוכה

   • סליחה. הכוונה היתה להשוואה לאמגזית מגה שף 3. כמו כן אודה להמלצות נוספות.

 41. שלום ותודה על העצות המועילות, רק חבל שלא קראתי אותם לפני שרכשתי מנגל של וובר Q2200 עם עגלה שאני מאוכזב ממנו . ברצוני לרכוש מנגל אחר בתקציב של כ2000 ש"ח על איזה מנגלים אתה ממליץ.
  בנוסף אני מתלבט (אבל המלצות התקבלו בברכה) בין CAMPTOWN 18205 CLASSIC CHER 3B עם 3 מבערים 42000 BTU רשתות 42*62.
  לבין CHAR BROIL CLASSIC 3 עם 3 מבערים 40000 BTU רשתות3845 ס"מר.
  תודה ,
  ערן

  • בדיוק עניתי בשתי התגובות למעלה על הדגמים הללו – camptown פסול חיתון – char broil – הדגם הזה תלוי בצפיות שלך ממנגל

 42. היייי, קודם כל כל הכביד על האתר והתגובות העינייניות והמהירות.. קיבלתי אתמול מתנה גריל גז o Brillo מאוד חשובה לי דעתך עליו כדי שאוכל להחליט אם להשאיר אותו או להחליף.. חשוב לי לציין שאני גר לבד והשמוש כנראה יהיה אישי כאשר פעם פעמיים בחודש בטח יצטרפו חברים לכן שטח הצלחה פחות משמעותי עבורי.. תודה

 43. שלום מקס,
  יש לי שאולה בקשר לבטוחות.
  האם יש סכנה שהבלון גז ממוקם מתחת לגריל עצמו?
  למרות שיש שם מקום יעודי לבלון, האם זה לא מסוכן שהבלון יתחמם מכיוון שהוא מתחת לאש?
  האם יש סכנה שהבלון גז וגריל נמצאים כול הזמן במרפסת (תחת השמש)?
  איפו כדי לקנות בלון גז?
  לכמה זמן (פחות או יותר) מספיק בלון גז של 5 ק׳׳ג?

  תודה,
  אלכס.

  • תודה אלכס

   האמת שאני לא טכנאי גז וקשה לי לענות על נושאי בטיחות
   בעקרון הגז במיכל נמצא במצב נוזלי וכל עוד המיכל במצב אנכי אז לדעתי זה בסדר

   בלון של 5 קג מספיק לעונת מנגל סבירה פלוס

 44. היי מקס,
  מה דעתך על דגם רויאל 10, 35 אלף btu, גודל מגש 56*39 כך שעונה על ההגדרות שלך לעיל. אחריות 3 שנים בעלות של 1550שח.
  אני מחפש מנגל לפעם-פעמיים בחודש בעיקר לסטייקים.
  תודה.

 45. היי מקס, מתלבט בין שלשה סוגים של גריל גז:1. GTI3 BI grandhall
  2. xenon 23 (לא 223) של granhall
  3. coleman galaxy 4
  אופציות 1 ו-2 בעלות שיטה דומה, רק שה-xenon בעל משטח צליה קטן יותר ולפיכך BTU לסמ"ר יעל יותר. שניהם עולים 2500. הקולמן עולה 2900. על מה היית ממליץ

 46. היי מקס,
  דילמה:
  1. grandhall GTI3 בילט אין
  2. grandhall xenon 23 (לא223)
  שני הראשונים עובדים באותה השיטה. יחס ה-BTU לסמ"ר של ה-xenon יותר טוב והא כולל גם ארונית וכירת צד. שניהם במחיר 2500
  3. coleman galaxy 4- שמעתי עליו ביקורת לא רעה כולל הביקורת בממון של סופ"ש. שטח הצליה יותר גדול כמו גם יחס ה-BTU. מחיר 3000 כולל כיסוי.
  על מה היית ממליץ?

  • הי יובל

   אכן דילמה
   ה XENON בעל משטח קטן יותר ותפוקת חום גבוהה יותר לעומת הGTI3 (אגב – הוא לא בילד אין) שמגיע עם משטח גדול יותר אבל תפוקת חום גבולית

   אם אתה חייב משפט גדול – ה GTI טוב אבל תדע את המגבלות
   אם אתה מסתפק במשטח קטן אז ה XENON עדיף

   חגבי ה COLEMAN
   כתבתי שאני לא מכיר את הדגם – גם באינטרנט בחו"ל לא מכירים אותו – לא ברור לי מאיפה הדגם הזה צץ ואיך קוראים לו בחו"ל
   אני הפסקתי להאמין לכל מה שכתוב בעיתון – יותר מדי כתבות ממומנות

 47. שלום,
  תודה על האינפורמציה המועילה

  רציתי לשאול מה ההבדל בין שני מוצרים של גרנדהול
  אודאון ו GT4
  האם כל ההבדל הוא באינפרא אדום והאם זה שווה את ההפרש במחיר?

 48. הי מקס.
  אתר מדהים למדתי ממך המון
  אבל באותה המידה אני כבר לא מבין כלום.
  נתקלתי בגריל של קולמן 66,000 btu שטח צליה 42על 68
  רשתות יצוקות
  הגוף מנירוסטה 2מגרות ועוד כירת צד
  המחיר 3,250 כולל הובלה הרכבה וכיסוי מה דעתך?

  • לקולמן יש שם טוב וכמו כל מותג יש דגמים טובים ויש פחות

   על פניו ב23 BTU לסמ"ר ובמחיר שאמרת אתה אמור לקבל גריל בעל ביצועים טובים

 49. שלום,

  האם אתה מכיר את דגם Texas Chef 4B
  גריל גז ארבעה מבערים + כירת גז צדדית
  עגלת ארונית ממתכת בשילוב נירוסטה עם 4 גלגלים איכותיים
  מבער נירוסטה בעוצמת BTU 13,000 + מבער כירת גז צדדית בעוצמת BTU 11,000
  עוצמה כללית BTU 63,000
  רשת צלייה מברזל יצוק 42×63 ס”מ
  רשת הפשרה / חימום עליונה
  מכסה דיפון כפול שכולל מד טמפרטורה
  הצתה אלקטרונית לכל מבער
  מידות:: 136×56/106 ס”מ.

  מה דעתך? מופיע במבצע לחיילי מילואים (בהצדעה) ב1890 ש"ח

  • תשמע

   Camptown היא לא המותג שאנחנו מעדיפים בגרילים הזולים

   אבל – אני לא מכיר את הדגם הספציפי הזה והוא לא בקטגוריות הזולים

   על פניו יש לו את העוצמה הדרושה – שווה בדיקה

  • לדעתי מעט יקר למה שהוא נותן
   אבל גריל מצויין – משטח גדול, החלוקה של פלטה רשת היא מצויינת למי שאוהב (וגם פיזור נכון של המבערים)
   לדעתי האישית גם נראה יפה

  • מקס – תודה, למדתי המון (בעיקר מהתשובות שלך).
   אחרי בירורים מצאתי מנגל שמתאים לדרישות שלי, שוב – מותג מדבקה כמו שתיארת, אבל נראה
   כמו עלות – תועלת מצויינת, מחר בבוקר הולך לקנות אותו – אשמח לחוות דעה מקצועית.

   גריל MAREDO 4+ כירת צד

   http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-4-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-Australia-Chef/p-773.htm

   • תשמע
    אני לא מכיר את הדגם וזה נכון שזה גריל מדבקה
    על פניו פיזור החום בסדר למחיר, במיוחד שאלו 4 מבערים
    אני לא אוהב את האחריות רק לשנה – זה בדרך כלל מחשיד את האיכות של המבערים
    תבדוק לעומק מאיזה חומרים עשויים המבערים והרשתות – אם מדובר בנירוסטה הייתי יותר שקט
    בכל מקרה – תנסה להתמקח על אחריות ארוכה יותר למבערים

    מקווה שעזרתי

 50. היי מקס,

  אני צריך את עזרתך בחוו"ד על מונארך MONARCH 20 של אמישראגז..
  עלות 1800..
  שטח צליה 2200 – פחות חשוב לי גודל שטח הצליה
  35000 btu..
  עלות 1800

 51. מקס

  רציתי לשאול האם ניתן לסמוך על כך שמנגל מגיע מורכב מהחברה ועובר לחנות וממנה מגיע ללקוח או שעדיף לקבל מוצר בקרטון ולהמתין לטכנאי (מופיע באריזה שאין אחריות להתקנה עצמאית של הלקוח).
  הבנתי שמקובל במיוחד בימים הללו לחלק מנגלים מורכבים בין הלקוחות.
  אשמח לשמוע את עצתך בעניין.

  • תודה על השאלה
   לא חשבתי על זה לפני
   אני חושב שאם מה שצריך להרכיב זה רק את הברגים של הגריל לעגלה – כנראה שהייתי עושה לבד
   אם החיבור דורש גם פירוק והרכבה של ברז הגז ומשחקים עם הוסת – הייתי מזמין טכנאי

   זו באמת התלבטות – אין לי תשובת בית-ספר

 52. היי מקס,
  באחת התגובות כתבת שעוצמת הצלייה של char broil classic 3 היא 10 לסמ״ר.
  זה לא מה שיצא לי בחישוב לפי המפרט הבא
  משטח צלייה רחב 61*43 ס"מ
  3 מבערי נירוסטה בהספק של 40,000 BTU
  מבער צד בהספק חזק שח 10,000 BTU

  תוכל לפרט איך הגעת ל10?

  בנוסף ראיתי שהוא נמכר בחלק מהמקומות עם רשת ברזל יצוק ובחלק עם רשת מצופה פורצלן. הגיוני?

  תודה
  איתי

  • הי איתי

   לא כתבתי שהיחס שלו הוא 10 (תבדוק…) היחס שלו הוא כ15
   הדגם המקורי הוא בציפוי פורצלן, לא נראה לי שמישהו החליף לו את הרשת (אם כי, לך תדע)

   • היי מקס, תודה על התגובה.
    בנוסף רציתי לשמוע את דעתך בנוגע להתלבטות שלי בין הchar broil 3 לבין הגריל הבא:
    אני מודע לחסרונות שלו (מוצר מדבקה, שטח צלייה קטן, מכסה ככל הנראה – פח)
    אבל בכל זאת רוצה לשמוע מה אתה חושב…

    גריל גז מהודר דגם סידני של Australia Chef
    שטח צליה: 39X53 ס"מ, כולל וסת וצינור.
    3 מבערים העשויים מצינור נירוסטה מסיבי 36,000 BTU.
    2 רשתות ייחודיות המצופות אמאייל.
    מגירה נשלפת מגולוונת לקליטת הנוזלים.
    מקרנים מנירוסטה עשויים מנירוסטה 430. הפנל מנירוסטה 430.
    המבער, עשוי מנירוסטה 316.
    הגריל מצוייד במגש נוזלים אטים למים, עשוי נירוסטה
    המגש עשוי מנירוסטה 430. הידית עשוייה מנירוסטה 316 – אינה מגנטית.
    הגריל מצוייד במדפי פח מתקפלים לאחסנה נוחה.

    מחיר: 800 כולל צינור + וסת, הגריל מגיע מורכב

    אחריות – שנה. הם מבטיחים שיש להם מלאי חלקי חילוף לשנים רבות.

    תודה
    איתי

    • טוב
     יש המון חסרונות
     מוצר סיני
     משטח קטן
     מדפי פח
     ציפוי אמייל לרשת (נוטה להתגרד וליצור חלודה)
     אחריות קצרה
     מצד שני המחיר זול והספק חום נדיר למחיר

     בהצלחה

     • אני גם מתלבט על המנגל הזה בדיוק מהסיבות שציינת.
      מחד הספק החום גבוה מאוד למחיר וגודל הצלייה דווקא מספיק בשביל הצרכים שלי.
      מאידך, אמרת פה בתגובות קודמות שככלל מנגלים של 800 ש"ח לא טובים.
      השאלה מה במקרה הזה, הכלל תקף גם פה או שמדובר בעוצמה גבוהה וכו' שסבירה מול החסרונות.

      דבר נוסף, מנגלים כאלו נוטים להיהרס מהר מהרגיל?

      תודה רבה על כל העזרה באתר

 53. כל הכבוד על האתר והתגובות המהירות והעינייניות
  כמו שהבנתי אתה לא ממליץ על דגמים ספציפים לכן אני מתלבט בין 2 ואודה לעזרתך:
  1. גארן הול T2 – בערך2500
  2. סיגנט 20 – בערך 3000
  והאם הם שווים את המחיר..
  תודה

  • גארנד הול T2
   4 מבערים עם תפוקת חום טובה מאוד – החסרון הוא שהמשטח מעט קטן אבל זה תלוי בשימוש
   שים לב שאין להם מנגנון למניעת שלהוב (מנגנון לאגירת השומן הנוזל) זה מצריך יותר התעסקות בזמן הבישול וניקוי המבערים
   יחס מחיר תועלת טוב

   סיגנט 20
   הגריל הזה יותר חלש מהקודם אבל יותר מסיבי ובנוי יותר טוב

 54. הי.. בהום סנטר ישנו מבצע לגריל גז..קולמן 4 מבערים "גלקסי" צבוע. וסקאב 6 מבערים.נירוסטה..עעל מי ללכת אם בכלל המחיר 3000-3500 שח..תודה

  • גז מוציא הרבה פחות עשן

   כשאתה מפעיל גז בבית בלי סיר לא יוצא עשן
   כאתה מפעיל מנגל פחמים בלי בשר עליו יוצא עשן

   מנגל פחמים הוא סוג של מעשנת בגלל זה הטעם שונה בין מנגל גז למנגל פחמים

 55. היי מקס
  אני הולך לבנות מטבח גן בגינה עים עם גריל גז. אני מחפש גריל גז מובנה בתקציב של עד 4000 ש"ח
  ראיתי בשאולי גז גריל 9 מבערים עם מכסה מנרוסטה וברור איתם המחיר הוא סביב ה3500 ש"ח,
  האים הגיריל הזה טוב? יש לך המלצה לגריל מתאים?

  • המוצרים של שאולי הם באיכות גבוהה
   9 מבערים יתנו לך הרבה מעל מה שבדרך-כלל צריכים

   יש לשאולי גם כמה מתחרים – תבדוק גם אותם ותשווה

 56. שלום מקס ויתר החברים כאן.
  ראשית, שוב תודה על העזרה, ההענות שלך יוצאת דופן.
  אחרי התלבטויות רבות, קניתי לפני מס' ימים גריל X5 של SCAB. למי שעדיין בשלב ההתלבטות, אולי זה יעזור:
  upside – מחיר (2,500 ש"ח) ואספקה מהירה (הבטיחו לפני יום העצמאות וקיימו ).

  downside – כל השאר :/. קחו בחשבון שההתלבטות הייתה בין הדגם הזה ובין Char Broil T-47G.
  את ה T-47G ראיתי ושיחקתי איתו פיזית (לא הדלקת או צליתי עליו) וההשוואה נובעת רק ממה שחוויתי.
  ראשית, הזמנתי דרך האתר (לא אציין את שמו כי מקס ביקש לא לפרסם, אבל ה SCAB נמכר בכמה אתרים) את הדגם האדום (זה מה שהופיע) – הגיע בצבע מטלי רגיל. נו שוין.

  שנית, בתהליך הרכישה הוצע לקנות צינור גז באורך משתנה (מטר, שני מטר ועד 5 מטר). הזמנתי 2 מטר, רק לגלות בפתיחת הארגז שההוראה הראשונה היא לחבר צינור באורך מטר וחצי מקסימום. לא מצליח להבין למה החברה מוכרת לך מוצר שהיא עצמה מצהירה שלא מתאים/ בטיחותי.

  הלאה – הצינור מגיע פשוטו כמשמעו – צינור. בלי אזיקון מתכת לחיבור לבלון.חשבתי שהתקדמנו מהשטויות של לגבות על כל פירור בנפרד, טעיתי.

  הוראות ההרכבה לעגלה יכלו להיות די פשוטות, אם מישהו היה טורח להפיק רת חוברת ההוראות באיכות גבוהה במעט מהמינימום הקיים. היות וזה לא קרה, כל השרטוטים הם בעצם ריבועים אפורים ומשחק הניחושים לגבי מה הולך לאן מתחיל. עברנו גם את זה.

  עד כאן הקטנות (סליחה על הקטנוניות, אבל יש ציפייה מסוימת לקבל תמורה), עכשיו לדברים המהותיים:

  העגלה – העגלה היא כמובן תוצרת סין, ולא מהחלק הטוב שלה. לא משנה כמה חיזקתי, הגריל מתנדנד בכל נגיעה קטנה. הגלגלים הגיעו כנראה מהכפר הנידח ביותר בסין, כי אפילו לקורקינט בשני שקל של הבן שלי יש גלגלים יותר רציניים. בקיצור, נראה כי לקחו מנוע של פרארי והשתילו בסוסיתא. כאן נכנסת ההשוואה ל CHARBROIL. על המנגל שלהם אפשר לרכב, מבנה רציני ולא פח זול.

  מגירה לנוזלים – הייתה תקועה בצורה משונה והייתי צריכות לשחרר אותה בדפיקות פטיש תוך כדי קימוט קל של הפח.

  והכי חשוב – הגריל עצמו. עוצמת החום גבוהה מאד, הגיוני בהנתן החישוב המוזכר. אבל, וזה אבל ענק – הפיזור לא משהו. החלק הקדמי היה חלש במיוחד הבשר עליו לא הראה התקדמות. באמצע בסדר, והחלק הפנימי כבשן. הלהבות שיצאו ממנו חרכו במקרים מסויימים את הבשר במדף העליון (שלא נע אחורה עם פתיחת המכסה) וההתעסקות עם עוצמת האש הייתה מתישה. וזה בהפעלה הראשונה, בלי בלאי (פרט לבדיקה שערכתי יומיים קודם לוודא שעובד).

  בסופו של דבר נחסכו פה כאלף ש"ח, אבל בהנתן שעלות הבשר אתמול הייתה גבוהה מזה, וקנייה ממוצעת יכולה להגיע בקלות ל-800 ש"ח, לא שווה את החיסכון.

  בהתחשב בכך שה SCAB היה במבצע, והחנות שבה ראיתי את ה Char Broil היא בת"א והמחיר כנראה בהתאם, לא הייתי ממליץ על ה SCAB בשום אופן, למרות שהיצרן הומלץ פה. שווה להשקיע קצת יותר ולא ליפול עם הדגם הזה.

  כל זה כמובן בלי להכנס לפרטים על היחס שקיבלתי בטלפון כשהתקשרתי לספק (אולי רק טעימה – "כנראה לא הרכבת נכון". ברור…)

  • ,תודה אורן – חוות דעת איכותית וממצה. חברים – רישמו לפניכם להזהר מהדגם. אני שלחתי את חוות הדעת לSCAB -נשמח לשמוע את תגובתם (מבטיח לפרסם אם תגיע)

 57. שלום רב,
  ממש ממש לפני קנייה,
  מתלבט קשות בין:
  Char broil 4 ואמגזית הדר
  שניהם נירוסטה, שניהם עם כירת צד, שניהם עונים להגדרת חלוקת החום.
  אשמח לקבל המלצה למרות שאתם מהאו"ם :)

  • הי אילן

   נכון, שניהם מאוד דומים
   אבל
   תפוקת החום של Char Broil
   גבוהה ב20 אחוז מהאמגזית (שלדעתי לא עומד בסטנדרט של 15 BTU לסמ"ר)
   לי יש פחות ספקות אפילו שאני מהאו"ם

 58. היי מקס,
  בהמשך לשאלתי הקודמת, הגרנד הול ירד מהפרק משיקולים שונים.
  חבר המליץ לי על גריל "תעשייתי" כדוגמאת ש.ד.ר או שאולי. על פניו נראה כעסקה טובה.
  האם יש לך נסיון עם הגרילים האלה? מה היתרונות והחסרונות שלהם? אני חושב על משהו סולידי בסגנון 50*40 או גג 50*70
  בנוסף יש עוד מועמדים: קולמן גלקסי 4 (שלא אשאל עליו, כי טענת שאתה לא מכיר) ובנוסף סטרלינג 70000 וצ'אר ברויל קלאסיק 4 מבערים. אשמח לשמוע את דעתך. הנה הקישור: צ'אר ברויל
  http://www.g-haun.co.il/pl_product~CB-Classic2014~21~58.htm#.U2sldfNBSM8
  סטרלינג
  http://edepot.co.il/items/54429-%D7%9E%D7%A0%D7%92%D7%9C-%D7%92%D7%96-%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99-STERLING-70-000

  • הי יובל
   שאולי והתעשייתיים נותנים תמורה טובה לכסף – חשוב להבין באמת מה הצרכים שלך
   אם הרעיון הוא לעשות גריל 6-8 פעמים בשנה – אז אין באמת חובה ללכת על הגרילים התעשייתים שהם גם יותר יקרים וגם לא בדיוק פריט ריהוט (הם די מכוערים)

   אם העלות לא קריטית והיופי לא משנה אז בהחלט התמורה לטווח ארוך היא בגרילים של ויקטור ש.ד.ר ושאולי

   אני מציע שתלך ותראה את הגרילים (כולל הסטרלינג) ותראה במי אתה מתאהב

 59. האמת שאני לא מנגליסט דגול, מטרת המנגל גז היא לבשל כמות זעומה של בשר לי ולאישתי בספונטניות מבלי להיחנק מהפחמים והיגיעה עד שהם נדלקים ומוכנים לפעולה….
  באם יש דגם 3 מבערים מומלץ יותר אשמח לשמוע. (רק ארצה להתעקש על כירת צד מאחר ואישתי מתעקשת לטגן מחוץ לבית כך שזה פותר לשנינו את הבעיות)
  ראיתי סרטון ביטיוב שהלחיץ אותי שהמבערים וכל החלקים של ה char broil מחלידים ומתפוררים אחרי שנים בודדות של שימוש…
  מתאים לי משהו של 3 מבערים רק לא מוצא דגם שעולה פחות מאשר ה char broil 2014 וגם שווה את ההשקעה…

 60. שלום, אני מתלבטת בין שני מנגלים גריל Scab spider grill 3 ו גריל T GRILL GRAND HALL
  אנחנו משפחה של6 נפשות לפעמיים בחודש . לצליית עוף וסטייקים. אשמח לעזרה. תודה

  • הי אפרת
   המוצר של SCAB
   היה אצלנו בתגובות
   כדאי לך לקרוא תגובה של אורן על דגם דומה

   לגבי ה GRAND HALL
   הוא מוצר מעט יותר חזק עם יכולות אינפרא אדום שמוסיפות ללא עוררין לאיכות הגריל
   החסרון העקרי הוא גודל משטח הבישול – הוא קטן – אם אתם מוכנים לחיות עם החסרון הזה אז הוא בהחלט בעלות תועלת טובים

 61. היי מקס
  לאחר קריאת כל התגובות לא ראיתי שאף אחד הזכיר את weber q 3200
  רציתי לקבל חוות דעת על המכשיר , תפוקת ה-b.t.u שלו אינה גבוהה
  ואיך עדיין טוענים שהוא אחד הטובים.
  ההתלבטות שלי היא האם כדאי להשקיע 3000 ₪ עליו או לרחוש דגמים יותר זולים שנותנים תפוקה יותר חזקה. כמו scab metal 3

  • הי אייל

   דווקא הוזכר ה Q3200 פה
   ביחס עלות תועלת נמצא בסקאלה הנמוכה – הרבה יותר מדי יקר לתפוקת החום שהוא אמור לתת
   יש לוובר שם טוב, אבל לא מעט דגמים שלהם נותנים יותר יופי מאופי

   אם ההתלבטות היא Q3200 או משהו באותו מחיר שנותן יותר חום – לי אין התלבטות

 62. הי אלכס..ראשית תודה על זמנך ושיתוף הידע….רציתי לדעת (ו..כן..או"ם וכ' ) על הגרילים של ויקטור ושל בית המנגל , הייתי בבית המנגל,המבערים מנרוסטה. ועתירי BTU .אמנם בקונספט התעשייתי אך נראה יותר איכותי משאולי…שבכלל לא עשה חשק לקנות מהם..ורציתי לדעת התרשמות על הגרילים מכיוון שראיתי חבר בפורום שהתלונן שהגריל של בית המנגל לא עבר את ה200 מע' במכסה סגור..אודה עזרה בבחירה. אפילו מחבר פורום שיכול לתת חוות דעת..תודה ושבת שלום.

 63. שלום מקס,

  לאחר שקראנו את כל התגובות והעצות המקצועיות והנהדרות שלך, ובדקנו עם עצמנו כמה באמת אנחנו עושים על האש (לא הרבה…) הגיעו לישורת האחרונה 3 דגמים ואשמח אם תוכל להמליץ על אחד מהם או לדרג אותם. נראה לי שהם נכנסים לליגת החובבנים שמחפשים להנות בקיץ מנקניקיות לילדים, שיפודים, כנפיים וכד'. בהתחשב בכך, הגדרנו מחיר בטווח הנמוך של המוצרים. אני מבין שזה גריל ל – 3-4 שנים ולא לכל החיים ובתור התחלה זה נראה בסדר גמור. אם יחזיק פחות מ – 3 קיצים זו תהיה אכזבה.
  דגם 1 – http://www.buy2.co.il/o/88ac3cf7-928b-4c1f-9211-fc3dacd06b28#
  LUXOR. לא ברור לי ממה עשויה הרשת. ראיתי שכתבת למעלה שהדגם הזה לא נמכר בארץ אך מדובר ביצרן טוב.
  דגם 2 – http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-Australia-Chef/p-704.htm
  Australia Chef. לא פחות מהדגם עצמו עשתה עלי רושם החנות כמקום של מקצוענים.
  דגם 3 – http://www.g-haun.co.il/pl_product~Sterling-30K~21~58.htm#.U26asfl_tik
  STERLING 30000.

  תודה על האתר ובהצלחה

  • התלבטתי קשות בין הדר של אמגזית, נסגרתי בגלל המלצותיך על char broil 4, הסרטון של המבערים המתפרקים הלחיץ אותי, שמעתי בעצתך והלכתי לראות אותם בעין, לא הייתה דילמה, הסטרלינג 70000, באותו טווח המחירים נראה הרבה יותר איכותי, הבסיס שלו יצוק, עוצמת החום ופיזור החום נהדרים ועיקר העיקרים הבשר יצא נפלא :)
   לא יצא לי להשוות להרבה גרילי גז אבל מהתוצאה אני מרוצה בהחלט, ממליץ!

 64. שלום מקס,

  כל הכבוד. ללא הידע באתר בוודאות הייתי קונה חתול בשק.

  מה דעתך על הדגם הבא: CHAR BROIL CLASSIC 6

  • על פניו דגם מצויין
   משטח גדול וגריל מפנק

   חסרונות
   כמה אתרים בחו"ל טוענים שפיזור החום לא שווה – לגריל של 6 מבערים זה די לא מקובל
   עוד חסרון במנה הוא שיש מרווח בחלק האחורי היכן שהמכסה נסגר – המשמעות היא שהחום בורח גם כשהמכסה סגור

   אפילו שאנחנו מהאו"ם – אני חושב שיש דגמים יותר מוצלחים לרמת המחירים הזו

   (תקרא על הגריל האתר של HOMEDEPOT – אני חושב שזה יבהיר את הנקודה של פיזור החום)

  • גרסאות התרמוס של char-broil הן לא מהדגמים החדשים
   הוא גבולי בעצמת החום ומשטח מעט קטן לטעמי

   אפילו שהוא מתאים למחירו אומרים שחלק המדגמים של התרמוס נוטים להתחלד מהר ושהחום לא מתפזר באופן שווה
   בקיצור – שווה בדיקה יותר מעמיקה – כשאתה בוחן – תבדוק את הקונסטרוקציה ותראה האם המבערים יכולים לתת חום שווה

 65. שלום מקס, שלום לכל המנגולטורים,
  קניתי SCAB, דגם RED X5. חלש יחסית. על המדבקה כתוב עוצמה ב KW נמוך ממה שהמשווקים מצהירים (בהמרה ל BTU). הלהבות בורחות מהרדיאנטים לכיוון הבשר. חלק מהאש צהובה ולא כולה כחולה.
  בקיצר – מאוכזב.
  אחרי 3 נסיונות רוצה למכור…
  SCAB RED X5
  מצ"ב צילום של המדבקה על ה SCAB. Red X5 שלי. לפי הפרסומים עצמתו הכוללת 75000BTU !!!
  על פי המדבקה, פחות.
  19.6kW = 66877 BTU < 75000

  • בהמשך לפוסט של אבי ולסקירה שלי מקודם על X5 – אני לא מופתע.
   אחרי שהתלוננתי על איכות העגלה, הגיע אלי נציג היבואן.
   זוכרים שסיפרתי שהם טענו בטלפון שכנראה לא הרכבתי נכון? איזו הפתעה לשמוע מהנציג שההרכבה הייתה לעילא ואין מה לעשות יותר.
   בקיצור להתרחק – זול מכל זווית שתסתכלו על זה.
   אה, ולגבי צבע הלהבה והבריחה – מאשר!

 66. מקס שלום,
  הנכונות שלך לשתף בידע שלך ולעזור לאחרים ראויה לציון.
  בכוונתי לרכוש גריל גז קטן לשימוש של פעם פעמיים בשבוע.
  אני מתלבט בין –
  PATIO BISTRO 240 של חברת CHAR BROIL לו 130000BTU, רשת נירוסטה, טכנולוגיית אינפרא רד וגוף העשוי מברזל מצופה.
  למול STERLING 30K לו 3 מבערים מנירוסטה, רשת ברזל מצופה והגוף עשוי מסגסוגת אלומיניום.
  על בסיס כל מה שקראתי אני נוטה לקנות את ה – STERLING.
  אשמח לדעתך.
  תודה.
  אלי

  • לגבי ה PATIO BISTRO 240

   הדעות לגביו חלוקות – המחיר אטרקטיבי לתפוקה של הגריל
   זה גריל שמתאים למקומות קטנים – הקומבינציה של המבער+ אינפרא אדום היא חכמה
   אבל זה לא גריל מסיבי ולכן לוקח לגריל הרבה זמן להתחמם וגם יש כל מיני טענות על כך שהוא נוטה להתקלקל
   אגב – יש לו 13000 ולא 130000 BUT

   הסטרלינג
   זה המותג של king-broil
   זה לא גריל – זה מפזר חום
   לדעתי זה דגם שכבר לא משווק ומוכרים מלאי עתיק בזול

   בקיצור – לפעם פעמיים בשבוע – שניהם לא יעשו את העבודה לאורך זמן

  • על שניהם יש פה שלל תגובות – הכל מקרה זה תלוי בשימוש – הם נותנים תפוקה טובה אבל אלו לא גרילים של פעם בשבוע – בקיצור – קח אחריות לכמה שיותר זמן

  • הי נירית

   לא ראיתי את הדגם הזה בחנויות בזמן האחרון

   קצת יקר לקטגוריה – אבל עובד בתנאי הסף שלנו

   תבדקי אם החלוקה של השליש-שני שליש מתאימה לך – זה מקטין באופן משמעותי את היכולת לבשל להרבה אנשים

 67. איזה יופי של פורום, המון ברכות!!!
  אני יודע שאתם מהאו"ם ולא תתנו המלצה מפורשת על דגמים ספציפיים לכן אשאל אם בגדול אתם ממליצים לקנות מנגל מהיצרנים הישראליים כגון שאור,ויקטור או שדר לעומת מנגלים מובילים מתוצרת חו"ל כגון קולמן גלקסי sr, אמגזית מגה שף 3/4 , scab x5 אשמח מאוד אם תוכל לפרט יתרונות וחסרונות (מחיר, איכות, נוחות, עמידות וכו')
  אני תמיד מעדיף לתת כבוד למוצרי כחול לבן ראיתי שהם נראים אסטתית פחות טוב מהדגמים מחו"ל אבל לא רק היופי קובע…
  כל המלצה תתקבל בברכה!

  • הי סמי

   יש יתרונות למנגלים הישראלים – בממוצע הם טובים יותר ממותגי המדבקה הסינים – כמובן שעל איכות משלמים והם דם יקרים יותר באופן משמעותי

   הכי חשוב הוא לדעת מה הצורך – אם אתה מתכוון למנגל פעם בחודש אז אפשר להתספק בדגמים הפשוטים יותר שעומדים במבחן העוצמה שלנו
   אם אתה עושה מנגל פעמיים בשבוע אז הדגמים הפשוטים לא יחזיקו מעמד

   הכלל להבנת האיכות הוא מבחן האחריות למבערים וגוף הגריל – ככל שהאחריות שהיצרן נותן ארוכה יותר כנראה שהאיכות שלהגריל טובה יותר

   אני מקים מיני-פורטל לביקורת על הגרילים שהזכרת כדי לסכם את ביצועים – יעלה בקרוב

    • תודה רבה על התגובה המהירה ועניינית.
     קיוויתי שבשני המקרים המחיר לא יעבור את ה 3000 שח גג (עדיף באזור ה 2500).
     אני מתכנן למגל בממוצע פעם בשבועיים לגבי הסקב אתה צודק בהחלט רק עכשיו שמתי לב לביקורת השלילית, ומחקתי אותו מהרשימה.
     בהתבסס על ההמלצות החיוביות כאן הוספתי את דגם ה סטרלינג 70000 (עולה כ 2600₪ ללא בלון גז ווסת)
     שוב תודה על הכל!

 68. הי איזה יופי של תגובות והמלצות מקצועיות . ראיתי שאמישראגז יוצאת במבצע של בלון גז חינם (מהדגם החדש הקל) למי שקונה גריל חדש . בלי שום קשר כמובן כבר הרבה זמן אני מתכנן לרכוש אחד טוב, מה אתה אומר על הדגם הזה : baron 340 (של BROIL KING נראה לי) שטח צליה של כ 2100 סמ"ר עם עוצמת BTU כוללת של 40000 , יש גם כירת צד , 3 מבערים מחירו 3290 (כולל הבלון+ הובלה+הרכבה) . אני מתכנן למגל כ פעם בשבוע .
  לצערי הדגם עם 4 מבערים וכירת צד עוצמת BTU 50000 על שטח צליה של כ 2800 סמ"ר עולה כבר הרבה יותר : 4590 ₪ .
  אגב הם נותנים 3 שנים אחריות מלאה.
  הספקתי להתרשם ממס' דגמים נוספים:
  ראיתי גם שבאייס מוכרים את הקולמן גלקסי 4 עם 4 מבערים הספק 63000 נראה לי כולל כירת צד (לא כולל בלון הובלה והרכבה ) ב 2999 ₪ (אגב שלא יגיכו שאני מפרסם אבל חשוב לי לציין שאותו דגם בהום סנטר עולה 3499…) אחריות שנתיים בבית הלקוח + 3 שנים (עם הובלה והרכבה זה עוד 300ש"ח)
  בהום סנטר ראיתי דגם שבנוי ממש טוב של חברת SCAB ונראה איכותי עם 5 מבערים ב 55000 BTU וכירת צד גם ב 2999 ₪ (לא כולל בלון הובלה הרכבה וכו').
  עוד דגם שהרשים אותי ממש היה ה GRAND HALL GTI4 4 מבערים 50000 BTU וכירת צד עם שטח צלייה ענק 80*45 שמתי לב שהמגש לאיסוף נוזלים היה מקדימה וממש נוח לשליפה (על דגמים אחרים שראיתי זה בד"כ מאחורה) 5 שנים אחריות… הבעייה היחדיה שמחירו גבוה 4999 ₪….
  מקווה שלא חפרתי יותר מדיי ושתוכל קצת להאיר
  תודה רבה

  • תודה על המחמאות – אנחנו מסמיקים
   לגבי ה BARON 340
   ראשית BROIL KING זה אותה חברה כמו STERLING – אותו מפעל מדבקה שונה
   אכן אמישרגז משווקים שלהם בארץ וזה יתרון משמעותי
   יתרונות
   אחריות, מבנה טוב ופיזור חום שווה
   חסרונות
   זה לא 40 אלף BTU – זה 30 אלף – עוד 10000 הולכים למבער הצד שהוא דווקא החולייה החלשה שבגריל
   בקיצור -מעט חלש למחיר אבל מפצה במבנה טוב וגב של מותג ידוע

   סקאב – הוא פסול חיתון – תקרא את אבי בתגובות הקודמות

   לגבי הקולמן – יש עליו הרבה הייפ – אני לא ממליץ על גריל שלא מופיע באתר של החברה שלו – לא מבין מה הסיפור – אני

   על הגרנד הול – תמורה מלאה לכסף – אם היה יותר זול הייתי קונה אותו לחמותי

   • לפי החוקים שלך ה BROILKING לא עובר את מבחן ה BTU (פחות מ 15…) מסכים איתך 100% לגבי הגרנד הול , רק המחיר מפריע. רציתי משהו טוב בסביבות ה 3000 -3500, פה אני חורג ב 1000 ש"ח….
    שמתי לב שהיצרנים הישראליים מקבלים גם המלצות טובות (שדר, שאול, ויקטור)
    האם מדובר על אותו טווח מחירים ושווה בדיקה? (אם מוסיפים עגלה וכו') או שמדובר על דגמים תעשייתיים ומחירם בהתאם?

 69. חברים, אני רואה שיש הרבה ענייין אז תרשו לי לסייע לכם,
  ניתן להשיג את Grand Hall בפחות מחצי מחיר…
  המחיר לדוגמא עבור דגם GTI3s : סה"כ – 2400 ש"ח או 2500 ש"ח עם כירת צד
  איך עושים את זה?
  צרו קשר עם כרמל דיירקט, אפשר במיילים [email protected]; [email protected]
  ותגידו שאתם חלק מקבוצת הרכישה שלי (קבוצת הרכישה של יוסי HT)
  זה המחירים שסוכמו, עד כה 38 יחידות "עפו" במחיר הזה .
  תבלו !

  • תודה רבה יוסי!!!
   פניתי במייל לקבל הצעה על ה GTI 4 , אם ייעשו מחיר טוב אני קונה במיידי (בתקווה שהמלאי זמין)

   • יוסי, שיחקת אותה! רכשתי בסוף GTI 3 עם כירת צד .
    קיבלתי אותו ביום חמישי אני כבר משתוקק לנסות אותו אבל עוד לא הספקתי להתארגן על בלון גז ווסת
    אני יודע שאתם מהאו"ם אבל חשוב לי לציין שנתנו לי בכרמל דיירקט שירות מעולה ומחיר ממש ממש טוב דרך הקבוצת רכישה של יוסי .
    שוב המון תודות!

 70. היי יוסי,
  אפרופו עיסוק בגרנד הול,
  ראיתי שאתה ממליץ על הGT3. ואז כשנכנסתי לראות אז ראיתי גם את ה-T2 שנראה לי הרבה יותר
  מתאים לי.
  האם גם ל T2 יש מחיר מיוחד?
  והאם הוא בכללי יותר זול מה GT3.
  תודה מראש,
  דרך אגב, כיף לקרוא את הטוקבקים פה, הרבה מידע מועיל.

  אופיר.

 71. שלום,
  אני מתלבט בין שני דגמים
  גראנד הול gti3s העלות שהציעו לי אותו זה 2750 ש"ח + 250 ש"ח משלוח סה"כ 3000 ש"ח

  לבין

  קולמן גלקסי 4 העלות שלו היא 3000 ש"ח כולל משלוח
  רציתי לדעת מי יותר עדיף?

 72. מקס, שלום.
  הקדמה : בשלב זה לא אבקש המלצתך. רק אשתף אותך בהגיגיי.
  א. אתה תותח !!!
  ב. תודה רבה על הייעוץ. כנראה שיש לך נשמה טובה ! (נ דגושה …)
  לפני כשבועיים החלטנו לקנות גריל. ללא כל ידע בענין. ב"פוקס" נכנסתי לאתר בשעה 02:00 . עתה 04:20… (איך אקום לעבודה?…). החכמתי. מנגד, כגודל הידע הרב שצברתי כך גודל הבילבול…
  בשלב הראשון, כפי הנראה, אני אפעל בשיטת האלימינציה. את הסקאב X5 שהיה בעדיפות ראשונה מחקתי על-אתר. הכל תודות לנתונים שמסרת ולשיתוף החברים בחוויות שעברו. הצלתם אותי ! תודה.
  בשלב השני אתמקד בדגמים שהומלצו ובאחרים ואשוב עם שאלות טרם הקניה.
  שוב תודה.
  יישר כוח !!!

 73. שלום,

  ראשית רציתי לומר כל הכבוד על ההמלצות המקצועיות, המידע המועיל וההענות הזריזה.

  שנית, רצית לקבל המלצה ביחס לגרנד הול GT3S כולל כירה מול סטרלינג 70000/

  המון תודה ויום נפלא,

  צחי

 74. הי
  אני מחפש גריל לגינה וראיתי 3 דגמים של גרנדהול
  הדגמים הם GT3 T2 GT4
  האם אתם מכירים את הדגמים האלה?
  האם הם מומלצים על ידכם?
  האם לדעתכם אחד הדגמים מומלץ יותר מהאחרים?
  תודה על העזרה
  דרור

 75. שלום
  אנחנו ראינו את הגריל 3 מבערים 36000 BTU של אוסטרליה שף ב800 ש"ח בשזר, אני קוראת מה כתבת לעיל ומבינה שאתה באמת מאמין שמתחת ל1500 ש"ח אין גרילים טובים. הרבה חברים שמשתמשים בגריל גז אמרו לי שאין הבדל בתכלס בין היקרים לזולים והכל מסתכם בחום ובפיזור שלו.
  מה דעתך על זה? וכמובן על הגריל ששמתי עליו עין….
  http://www.shazartech.co.il/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96/%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9C-%D7%92%D7%96-3-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-australia-chef

 76. הי,
  אני מעוניינת לקנות מנגל גז למרפסת (המרפסת גדולה יחסית אז אין בעיה של מקום).
  התקציב הוא עד 3000 ש"ח וכשיופעל צפוי לשמש כ-8-10 אנשים.
  הבנתי שמאוד מומלצים הגרילים של וובר, ויש להם גרילים בתקציב שלנו. השאלה היא אם אין גריל מומלץ יותר.
  אני יודעת שאתה באו"ם/מנסה להתקבל אבל אולי אם תסכים לחרוג ממנהגיך תהיה לך תודתי לעולם?
  ככל שאני קוראת יותר אני נעשית יותר מבולבלת…
  תודה רבה!

 77. מקס שלום

  כל הכבוד על היוזמה וההשקעה שלך.

  לשימוש ביתי נורמאלי, אני מתלבט בין 2 אפשרויות. למרות שאתה מהאום אשמח לחוות דעתך:

  1. grand hall gti3 – האם לשיטת ה intergrill אין חסרונות?

  2. weber spirit e310 -משום מה לא מצאתי במפרט שלו מה עוצמת החום.

  לא כ"כ הבנתי את ענין הווסת, האם חייבים? האם בדגמים אלה זה כבר כלול?

  ב weber מציינים שהאחריות היא על המבערים. האם זה חסרון משמעותי?

  תודה רבה
  אודי

 78. מקס שלום,
  אני מחפש מנגל ביתי, אנחנו בעיקר עושים על האש פרגיות, סטייקים, אווז, (לא אסאדו ובשרים עם בישול ארוך) עם המנגל שהיה לי הסטקים יוצאים או שרופים או לא מוכנים כלל ולכן אני מחפש להחליף.
  המליצו לי על http://www.charbroil.co.il/Default.asp?sType=0&PageId=86354
  char broil 4 מבערים עם אינפרא אדום.
  ויש הבדל משמעותי במחיר מול ה char broil classic 2014 .
  האם ההבדל שווה את המחיר?
  כמו כן לגבי מנגל עם 3 מבערים של char broil זה גם מספיק?

  אשמח לתשובתך!

  ניר

 79. שלום
  אני מבין שאין המלצות פה על גריל מתחת ל-1500 ש"ח, אבל מה דעתכם על הדגם הזה:
  גריל גז 30000BTU, מבית PRISMA דגם G2800, ב-699 ₪ בלבד במקום 1499 ₪
  גריל גז BBQ עם תפוקת חום 30000 BTU
  3 מבערים + כירת צד
  3 מבערים ראשיים 8000BTU/HR – 9.2KW
  כירת צד 6000BTU/HR – 2.1KW
  מפזר להבה לפיזור חום אחיד
  משטח צלייה ענק באורך 50 ס"מ וברוחב 37 ס"מ
  רשת מלאה לצלייה איכותית
  מנגנון הצתה אלקטרוני עם מנגנון בקרת להבות
  שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד
  שיטת צלייה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים
  הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה
  ארגז לאחסון מוצרים בגוף הגריל עם 2 דלתות
  2 גלגלים לניוד
  מאושר ע"י מכון התקנים הישראלי

  אשמח לתגובה.
  תודה.

 80. שלום מקס ,
  אני מצטרף לתודות של כולם על מידע מקצועי ומובן , תודה .
  אני נמצא בחיפוש אחר מנגל גז אכותי לאחר שעברתי את שלב ״ המנהל גז של הדיוטי פרי ״ .
  אני מאוד מתלבט בין מספר דגמים .
  השימוש של המנגל עבור מרפסת ( ללא שכנים מעל ) לשימוש דו שבועי עבור משפחה זוג +2 .
  חשוב לי מנגל שנוח לנקיון עם שיטת צלייה טובה .
  ההתלבטות היא בין :

  Weber Spirit S320 – עלות 4500.
  GRAND HALL GTI4 – עלות 5500 .
  GRAND HALL GTI3s – עלות 2500 .
  GRAND HALL T2 – עלות 2800 .
  GRAND HALL T – לגביו אשמח לחוות דעת ( האם הוא רק יפה ? או שווה את המחיר הגבוה ? )

  * כמובן שחשוב לי לדעת היכן יחסית התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר .

  תודה

  ארז

 81. אתר נהדר ומלמד – תודה על ההשקעה!
  מבקש חו"ד חסרונות יתרונות לגרילים הבאים (הפרש של 1000 ש"ח בין אחד לשני – האם שווה באמת?):

  – SCAB Q4 60000BTU
  – SCAB B4G003 75,000BTU

  ועוד שאלה – מה אורך צינור גז מומלץ ובטיחותי?

  תודה,
  ניר

 82. היי אני ממש ממש מבקשת עזרה .יתכן כי היו תכתובות על זה אבל אני אובדת עצות ומבקשת סדר בבלאגן.
  מחפשת גריל גז בייתי עם מדפים מתקפלים איכותי טוב ומחיר סביר-בסביבות 3000 ₪.
  מבקשת הכוונה מי המומלץ ביותר מבין הדגמים :ראשון ברויל גינג signet 20 לבין monrach 320
  לבין גרילים של אמגזית מדגם דן 3. אודה מאד על הכוונה לאיזו כיוון ללכת על גריל איכותי חזק ואמין לאורך זמן. אגב קראתי גם 10 טיפים לבחירה-ואני לא יודעת מי כן עומד בבערה כחולה, ב-BTU מומלץ. מרשת צליה ברזל.

 83. מקס שלום,
  אני לפני קניה של גריל גז ואני מתלבט בין spider grill gas של SCAB בעל תפוקת חום בהספק 72000Btu, מבערים יצוקים + כירת צד לטיגון לבין גרנד הול GTI3S.
  אני יודע שדעתך על SCAB ירדה אך עדיין יצאו להם דגמים חדשים. אודה לתשובתך

 84. שלום מקס

  איך מבררים את ענין הלהבה הכחולה שממולצת כשקונים גריל? האם מספיק לשאול?
  בנוסף באתר פה לעיתים הומלץ לפעמים על מבערים מברזל לפעמים מנירוסטה. אודה לך על סדר בענין.
  האם מגירה זה הכרחי בקניית מנגל.
  דבר אחרון, על מה הכי כדאי להתפשר בקניית מנגל כשלוקחים בחשבן-מבערים "אמבטיה", רשת ברזל, מכסה וכו'?

 85. שלום מקס

  אני מתלבטת בין 2 דגמים:
  1.דן גריל 4 של אמגזית-תפוקת חום 20.9 KW, שטח 45/78, מחולק ל-2רשתות בישול, 2 מדפי עץ מתקפלים.
  2.דגם של גרנד הול GTI3S-
  17.7 BTU לסמ"ר, כירת צד, אמבטיה מפח, רשת ברזל .גודל-45/60, מכסה מפח, מבערים מנרוסטה.
  החברה נותנת 5 שנות אחריות על כל הגריל.
  אודה לך על מי מבינהם אתה ממליץ.

 86. שלום למקס מנגל!
  אשמח לעצתך המהירה אני מקווה.
  המנגל המדובר לא מולי, נתקלתי באיזה קטלוג פרסומי ואני מעוניינת לקנות לבעלי לכבוד החגים. מנגל בגודל 76.2×43.2 5 5 מבערי נירוסטה, מערכת הצתה אוטומטית,כירת גז ומכסה. 55000 btu.
  מה דעתך?
  תודה לתשובתך.
  שנה טובה וחג שמח לכל ישראל.

 87. שלום מקס,
  אחלה כתבה! מקווה שאתה עוד כאן בשביל לענות.
  coleman galaxy 2 מבערים מול char broil claasic 3. מה שהבנתי מהתגובות הקודמות זה שהגלקסי עם שני מבערים הוא לא חזק במיוחד ולא שווה את המחיר, ואילו הcharbroil בדגם הזה הוא לא עמיד במיוחד ותוך כמה שנים אחפש מנגל חדש. זה באמת נכון? עוד שיקולים חשובים?
  עלתה גם האפשרות שלchar croil bistro infra red, קצת קטן יותר. מה דעתך?
  אנחנו משפחה קטנה אבל אוהבים לאכול ולארח חברים, יש מקום בחצר.
  תודה!

 88. שלום,

  אנחנו מתלבטים בין 3 גרילים של אמישראגז: ROYAL10, ROYAL320 או MONARCH20.
  המחירים דומים- נשמח להמלצה מה עדיף.
  האם כדאי 3 מבערים (ROYAL320) עם פחות BTU או 2 מבערים עם יותר BTU
  (מדובר על 30000 ב 3 מבערים לעומת 35-40000 ב 2 מבערים)

  תודה,
  מאיה

 89. היי מקס תודה רבה על האתר.
  1. רציתי לדעת אם בטיחותית יש עדיפות לשים מיכל של 5 קג על 12 קג במרפסת?
  2. נראה לי שאני ריך להחליף מבערים, האם יש מקום מומלץ באזור תל אביב להחלפה או שיפוץ מבערים?

  • הי עומר

   אסור לדעתי לקרב מיכל של 12 ק"ג לגריל גז במחיוד בבית משותף – דבר עם טכנאי גז כדי להיות בטוח

   לא נהוג לשפץ מבערים – או שמנקים או שמחליפים – מבער עם חור זורקים מבער עם סתימה מנסים לנקות

   מקווה שעזרתי מקס

 90. הי מקס ושאר ה"צליינים" מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ"ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש"ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס)

 91. שלום.חשבתי לקנות את ברוסית סיכנו 20. יש מבצע בא מעשר גז ב3300 כולל בלון. מה אתה אומר?

 92. מקס שלום ,
  מה דעתך על המבצע של אמישראגז ?
  רויאל 10 עם מיכל גז ווסת ב 1550 ש"ח
  הצרכים שלי הם רוב הזמן ל4 סועדים מקסימום 6
  במרפסת קטנה עם שכנים הרגישים למנגל פחמים !

  • זה אכן מנגל שמתאים לקבוצה קטנה שעושה מעט מנגלים בשנה
   שים לב שזה לא מנגל חזק – 4 סטייקים לא תצליח לעשות במקביל

 93. הי מקס ראיתי את הדגם CHAR BROIL T-47-G וראיתי שכתבת למעלה באחת התגובות שהוא חלש מהרצוי בערך 10.5 KW בעוד שאתה אמרת שצריך לפחות 15 אבל ששאלתי את המוכר הוא אמר שבגלל שיש אינפרה רד אז זה בסדר שיש הספק BTU נמוך קצת מה דעתך כדי לקנות ?

 94. שלום
  הוזכר פה הגריל ROYAL 10 של אמישזראגז ,
  המידות הן כ 60*37 ולא 50 , שטח הצליה נכון 2200 סמ"ר
  יש מבצע באמישראגז ב 1550 ש"ח

 95. שלום מקס, תודה על הסבלנות לענות לכל כך הרבה תגובות, אז אוסיף שאלה משלי
  מה דעתך על קניית גריל גז יד שניה, האם כך אפשר לקבל גריל טוב יותר במחיר נמוך, אלו דברים היית ממליץ לבדוק כשבאים לקנות ואלו רכיבים כדאי להחליף

  תודה ושנה טובה
  אבי

  • שאלה מצויינת

   הלוואי והיה מכון בדיקה לגרילים יד 2 כמו למכוניות

   זה מאוד קשה לבדוק האם גריל עומד במבחן הזמן
   בדרך כלל האלמנט הכי קריטי להחלפה הוא המבער – צריך לדעת גם לכוון מבערים כך שהאש תהיה שווה וכדי שלא יווצרו להבות
   כיוון שהתעסקות עם גז היא לא מומלצת – אני מעדיף שטכנאי גז יעשה את זה

   אם אתה קונה גריל טוב ישן (מהדגמים העמידים שזה אומר יקרים) אז בדרך כלל המבערים מתאימים ל7 שנים כך שכנראה שלא תצטרך להחליף

   בקיצור – שווה את החיסכון אם יש לך את הזמן להתעסק

 96. מקס שלום, אנחנו בונים מטבח חיצוני במרפסת ומעוניינים בגרילר גז מובנה שיעשה עבודה טובה
  בעוצמה טובה ועמיד.
  מה דעתך על הגרילר של cal flame דגם g4?
  יש לו 4 מבערים של 15,000BTU כל אחד,
  סך הכל 60,000 BTU
  גודל 80 על 61 על 57
  תודה מראש,
  אריאלה

  • הי אריאלה

   מכיר את הדגם
   אני אוהב אותו אפילו שהוא מעט חלש לקטגוריה – המבנה והחלוקה טובים
   יש סוגיות לגבי היכולת שלו ליצור אש שווה – אבל אם אתם ממנגלים פחות מ10 פעמים בשנה זו בהחלט אופציה טובה

 97. הי מקס,

  תודה על כל התשובות והטיפים – ממש עזר לי.

  אני רואה שאתה לא אוהב להמליץ על גריל מסוים, אך אני עומד לפניי קניית גריל והייתי שמח לדעת מהם היתרונות והחסרונות של שאולי לעומת ויקטור.

  אני מדבר על גריל סטנדרטי 6 מבערים.

  הייתי אצל שניהם וראיתי שישנם כמה הבדלים למשל אצל שאולי הרשת היא מצינורות ברזל שיכולים להסתובב ואצל ויקטור זה יציקת ברזל.

  אשמח לשמוע את דעתך לפני שאני מוציא 2800 ש"ח

  תודה רבה
  רוני

 98. הי מקס ושאר ה”צליינים” מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ”ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש”ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס – אולי עלה קצת מאז )

 99. הי מקס ושאר ה”צליינים” מבקש עזרה וייעוץ לרכישת מנגל גז

  דרישות – לא תופס הרבה מקום – עבור מרפסת 11 מ”ר
  רצוי מדפים מתקפלים
  עמיד לאורך זמן
  רשתות ברזל כבדות
  שיתחמם מהר ויהיה כיף לעבוד איתו בלי נקיונות מטורפים
  שימוש – בין 2 -3 פעמים בחודש בעיקר חזה עוף קבבים והמבורגרים
  מדי פעם סטייקים של עד 300 גרם
  תקציב כ 1500 ש”ח
  נתקלתי בכמה דגמים אשמח לשמוע דעה ואו כל המלצה אחרת
  35 0000 BTU רויאל 10 1550שח
  שח charbroil classic 3 30000BTU 1590
  גריל גז עוז 2 מבערים 1682 שח 8.8 KW
  גריל גז 30000BTU – prizma פריזמה 780 שח דגם: G2800
  Char broil C-21G מסדרת THERMOS. 1434 שח 24000 btu
  קולמן גלקסי 2 מבערים 1870 שח 30000
  char broil T22 Performance infra red
  היחס יוצא רק באזור ה 10 אך זהו אינפרא – בפרטי מקס אישר שזה דומה ל יחס 15 (1500 שח מתצוגה באייס – אולי עלה קצת מאז )

 100. שלום רב,

  אני ועוד מספר חברים מעוניינים לרכוש גריל גז למרפסת/גינה ויש התלבטות בין 4 דגמים:
  1. coleman 4 54,000 BTU + 13000 כירת צד
  2. sterling 70,000 BTU כולל הכירה
  3. scab X5 75,000 BTU + 12,000 כירת צד
  4. Broil King Royal 340

  נשמח לדעתך המקצועית.

  אריאל

 101. יש ברשותי מנגל גז 3 להבות של קולמן,איפה אפשר לקנות לביורים למנגל ואיך אוכל לדעת איזה לביורים אני צריך?

 102. שלום לכל המנגליסטים.
  היום התקשרתי לחברת קרמל דיירקט ודברתי עם מוטי מהמכירות.בקשר לגריל גרנד הול GT13.
  אם נארגן קבוצה של 10 איש לרכישת המוצרף יעשה לנו מחיר של 2500 ש"ח עבור המנגל
  מי שמעוניין נא לכתוב לי למייל האישי
  [email protected]

 103. היי מקס,

  אני נהנה מאוד לקרוא פה את ההסברים שלך ולמדתי המון,
  חיפשתי תגובה לגבי ה-COLEMAN GALAXY 4 ולא מצאתי פרט לכך שרשמת לפני חצי שנה שאתה לא מכיר אותו, יצא לך להתוודע אליו מאז?
  אני מתלבט בינו לבין ה- CAMPTOWN GALAXY CHEF 6B
  אודה לעזרתך

  פאולו וייס

 104. היי מקס,
  כל הכבוד על הפורום, נהנתי מאוד לקרוא!
  אני יודע שנגעת בנקודה אבל אודה אם תוכל לפרט קצר יותר על BISTRO INFRA RED מבית Char-broil USA. היות ומדובר במרפסת קטנה הקומפקטיות של הגריל חשובה לי. הייעוד הוא ל פעם בחודש למשפחה בת 4 נפשות.
  החשבון הפשוט נותן כ- 13,000 BTU חלקי שטח של 1,520 סמ"ר רק 8.55 אולם מדובר באינפרא רד כך שאני ממש לא יודע האם יעשה את העבודה?
  אודה להתיחסותך ,
  יואב ברקת

  • אכן מדובר בגריל קומפקט שלא יבוא לידי שימוש רב – גם בתוספת ב אינפרא אדום לא מדובר במכשיר עילי אבל כמו שאמרת גם בסובארו מגיעים ליעד

   מקווה שזה עוזר

   • תודה רבה מקס על התיחסותך, וברשותך עוד התלבטות קטנה. אתמול כשהסברתי שאני מחפש גריל קומפקטי וחזק יותר הפנו אותי ל גריל גז גרנד הול T2 (כאשר מקפלים את מדפי הצד זה כמעט בגודל של הביסטרו) המאפיינים שלו הם: משטח צלייה בגודל 45X55 ס"מ/ משטח יציקת ברזל ומשטח חימום קומה שנייה/ 2 רשתות בישול מברזל יצוק מצופות בפורצלן ואמייל/ מפזרי להבה ציפוי פורצלן/ עוצמת חום: 48,000 B.T.U/ מידות הגריל: עומק 54 ס"מ, גובה 120 ס"מ, אורך 116 ס"מ (מדפים פתוחים). כמובן המחיר יקר יותר.
    אשמח מאוד לדעת את דעתך עליו,
    יואב

 105. היי מקס,
  כתבה מצויינת!
  אני מחפש לקנות גריל גז לגינה. משהו עד תקציב של 2500 ש"ח.
  1. מה דעתך על הדגם של CharBroil Classic C46?
  2. גריל גז X5 נירוסטה+כירת צד ATLANTA של Australia chef?
  ומה דעתך ללכת צעד קדימה לגריל משולב גחלים CharBroil?

  תודה מראש,
  איתי

 106. מעוניין להתייעץ

  הזמנתי גריל Char Broil 4 קלאסיק זה המפרט שהמוכר נותן באתר שלו:
  "מידות הגריל:
  רוחב: 1.52 ס"מ
  עומק: 51 ס"מ
  גובה: 1.17 ס"מ

  שטח צלייה ענק בגודל של 43X70 ס"מ
  משטח חימום עליון בגודל 20X65 ס"מ
  4 מבערי נירוסטה בהספק של 48,000 BTU
  כירת צד עם הספק של 13,000 BTU
  משטחי הצלייה מברזל יצוק
  רשת חימום ארוכה בתוך חלל הגריל
  מכסה נירוסטה דו שכבתי
  מד חום מובנה במכסה הגריל
  הגריל כולל ארון אחסון תחתון
  2 דלתות לאחסון כלי הגריל ובלון הגז
  הגריל ניתן לניוד ע"י גלגלים הנמצאים בבסיס הארונית
  המאובזרים במנגנון עצירה לעבודה בטוחה"

  לא מדובר בדגם IR

  מה שאני לא מבין זה למה בחלק מהמקומות מוצהר על הדגם הזה שהוא 48,000 ובחלק 40,000 לכן אני קצת מודאג…
  כמו כן בחלק מהאתרים מופיע עם עגלה עם גלגלים בלי ארון עם דלתות ובחלק מהאתרים כולל הדגם שאני קניתי הוא מגיע עם ארון שתי דלתות…
  באתר של החברה בארץ לא מצאתי את הדגם ולא באתר של החברה בחו"ל אבל כן יש אותו במלא אתרים למכירה…

  שוב לא ברור לי אם זה 40,000BTU או 48,000BTU האם כדאי לבטל הרכישה וקנות משהו אחר מכיוון שהגריל יהיה חלש מידי לצלייה?

  מה אתם אומרים

  • יש שני דגמים של char broil עם 4 מבערים
   הראשון – עם גלגלים – הוא עם 40000 BTU
   השני – ללא גלגלים – הוא עם 48000 BTU

   נראה לי קנית את הדגם היותר טוב

 107. שלום מקס, גרילי גז של גרנדהול – אשמח לחוות דעתך ראיתי המלצות רציתי לדעת אם יש לך נסיון אישי איתם ואם אתה מודע לחסרונות שעלי לשים לב אליהם.

 108. שלום מקס,
  קודם כל אני רוצה להצטרף לכל התודות ושבחים שקיבלת, מאמר ותגובות שלך לענין ובלי הרבה קשקוש מיותר :). תודה על הזמן והשקעה.

  רציתי בהתחלה לקנות את וובר Q3200, נראה טוב, נראה איכותי, ניקוז נוזלים שנראה טוב ונוח לניקיון וגם מדפים מתקפלים (זה נמגל למרפסת אז אני לא רוצה לתפוס מקום מיותר כשהמנגל לא בשימוש). לאחר התגובות שלך באתר די התבאסתי ממנו וירדתי מזה (כי אני כן רוצה מנגל שמתאים לסטייקים)

  המועמד הבא היה Char-Broil, הבאסה איתו שהמדפים לא מתקפלים, וזה חשוב לי כפי שציינתי.

  אני שוקל עכשיו את Kangar Cook: שלושה מבעירים יצוקים, רשת יצוקה, דיפיוזר לפיזור חום, 57000BTU, שטח צלייה: 50X65. מחיר 2600 ש"ח.
  שאלה נוספת, באופן כללי, החומר של מכסה, מה החשיבות? מה עדיף? שווה לשלם תוספת עבור נירוסטה?

  הייתי רוצה לשמוע את דעתך (כמובן :) )
  תודה רבה

  • הי פבל – אין לנו התנגדות לוובר Q3200 – הוא משדר איכות אבל כמו שאמרת לסטייקים שדורשים מכת חום גבוהה הגריל הזה לא ייתן תשובה מייטבית

   לגבי KANGAR COOK – זה מותג מדבקה שאין לי מושג מאיפה מייבאים אותו, זה לא אומר שזה רע, יש מותגי מדבקה טובים, אבל במקרה הזה אני באמת לא יודע מי האבא של המוצר – תצטרך לבדוק לעומק

   נירוסטה – שאלה נהדרת – יש חשיבות למכסה – אני מכיר גרילים שמכסה עשוי מפח זול שגם מחליד וגם מעביר חום. נירוסטה היא בהחלט טובה וגם שומרת על ניראות טובה לאורך זמן. יש שני סוגי נירוסטה – ראה עצה מספר 9 שלי

   תודה ותהנה

 109. שלום חברים
  עברתי לבית עם מרפסת ואני מעוניין להיכנס לעולם המנגלים. קראתי את השרשורים וככל שאני קורא יותר אומנם אני לומד יותר אך הבחירה נעשית יותר קשה
  אני מחפש גריל גז קטן שיעבוד משהו כמו 2-3 בחודש לא בישול מסיבי עד 8 אנשים
  חשוב לי שהגריל ידע לעשות סטייקים כמו שצריך
  בתקציב של עד 2500 שקל (כולל מיכל ואביזרים)
  הסתכלתי על רויאל 10 ועל רויאל 320 ואני דיי מתלבט בינהם
  אם למישהו ביקורת על הדגמים או המלצה חמה על גריל טוב שעומד בתקצי ממש אשמח לעזרה תודה

  ומקס כל הכבוד על הכתבה והעבודה

 110. שלום מקס

  אני בעל מסעדה (רק נכנסתי לתחום) וברצוני לרכוש גריל גז שישרת אותי לעבודה מרובה ומאסיבית.
  אני מבין שאתה לא יכול להמליץ על מוצר מסויים, אבל אולי תכוון אותי היכן כדאי לבדוק ובכלל על מה לשים דגש בבדיקה לפני הקניה.
  אשמח גם אם תפנה אותי לאתר שיסביר איך לבנות אחד כזה (משום מה לא מצאתי בחיפושים שלי).

  תודה
  אולג.

   • שלום מקס, תודה על המידע הרב.
    מקום העבודה שלי, לכבוד פסח נותן מתנה בין השאר אפשרות לקנות את מוצרי SCAB בהנחה.
    ראיתי כאן תגובות מאוד שליליות לדגם X5.
    האם אתה מכיר את שאר הדגמים ?
    יש דגם (METAL3 (FH813001- שהוא יחסית זול (1,190 עם ההנחה).
    ודגם יותר יקר SPIDER 3 במחיר 1990 עם ההנחה.
    לאור התגובות לעיל, האם כדאי בכלל להשקיע במותג ? או פשוט לקנות עצמאית משהו נפרד ולקחת מתנה אחרת ממקום העבודה ?
    המון תודה

    • הי

     גם אני רוצה לעבוד במקום שנותנים גרילים כמתנה לפסח…
     מאוד קשה להתייחס כאשר המחיר והשימוש בגריל הם לא פקטור כי הגריל הוא במתנה – כיוון שהגרילים שציינת הם די דומים – השוני הוא ברמת הפינוק – הספיידר יותר מפנק מהמטאל

 111. שלום,
  הייתי מעוניינת לדעת איך הדגם הבא, והאם כדי לרכוש אותו?
  גריל גז 4 מבערים של buffalo chef
  גריל מדגם BUFFALO CHAF PREMIUM 4D .
  עגלת מתכת עם 4 גלגלים 2 עם מעצור. עוצמה
  כללית 55000 BTU , רשת צליה יצוקה מצופה אמייל,
  שטח צלייה 63 * 40 ס"מ, כולל כירת צד עם מכסה.
  מכסה כולל מד טמפרטורה. חזית, מכסה ודלתות
  מנירוסטה, הצתה אלקטרונית, 2 דלתות בחזית, 3 ווים
  לתליה נוחה של אביזרים.
  מידות: 136 * 53 * 105.5 ס"מ.

  • לא כל כך מכיר את הדגמים של Buffalo – זה מותג מדבקה שאני לא יודע מה מקורו (ויש מותגי מדבקה טובים)
   תצטרכי לבדוק אותו לעומק במיוחד את המבערים (כלל חשוב – כמה שנות אחריות עליהן), כובד המכסה, סוג הנירוסטה, סוג הרשת וכו.
   עוד משהו לגבי מותגי מדבקה – יש לא מעט שנמצאים בארץ תקופה ארוכה ויש להם חלפים ושירות ויש כאלה שכל מיני חאפרים מביאים ממכולות מסין ואין להם באמת אבא. בקיצור – לא הייתי פוסל אבל הייתי בודק לעומק

 112. שלום מקס,
  אני חדש מאד בנושא, בד"כ אוהב לנפנף בדרך הישנה..
  לאחרונה עברתי לדירה (אנחנו זוג צעיר שמידי פעם מארח חברים / משפחה).
  לאחר שקראתי פה הרבה מהתגובות שלך שמתי לב שחשוב מאד שהמנגל יהיה איכותי.
  התקציב שלנו כרגע הוא לא גבוהה במיוחד.
  רציתי לשאול האם כדאי ללכת על הscab k36 שהוא יחסית זול והמפרט שלו יחסית פשוט אך המותג שלו נחשב לאיכותי (בוואלה הוא נמכר באזור ה1250)?
  או לחלופין לבדוק על גריל אחר באותו עם פרמטרים יותר טובים?
  האם יש לך המלצה איך ומאיפה להתחיל?
  תוכל בבקשה גם להמליץ מה כדאי לזוג שמכין מנגל לא בתדירות גבוהה (פעם / פעמיים בחודש)?

  • אכן זה גריל יחסית פשוט, מעט קטן לטעמי (יש שני דגמים Scab ‏550 ו GB7220 Scab) , כתבתי את 10 הכללים לבחירת גריל כדי שתוכל ליישם – תבדוק את המבערים, כובד המכסה, סוג הנירוסטה, סוג הרשת וכו'
   יש כמה דגמים טובים בטווח המחירים הזה, אבל כמו שאמרת אלו גרילים יחסית פשוטים

   • מקס, אני שואל שוב למקרה שהשאלה התפספסה:
    מקום העבודה שלי, לכבוד פסח נותן מתנה בין השאר אפשרות לקנות את מוצרי SCAB בהנחה.
    ראיתי כאן תגובות מאוד שליליות לדגם X5.
    האם אתה מכיר את שאר הדגמים ?
    יש דגם (METAL3 (FH813001- שהוא יחסית זול (1,190 עם ההנחה).
    ודגם יותר יקר SPIDER 3 במחיר 1990 עם ההנחה.
    לאור התגובות לעיל, האם כדאי בכלל להשקיע במותג ? או פשוט לקנות עצמאית משהו נפרד ולקחת מתנה אחרת ממקום העבודה ?
    המון תודה מושיקו.

     • היי מקס
      ראשית ישר כח על המידע המפורט
      אני אשמח לשמוע את דעתך לגבי המנגל הזה
      השימוש יהיה בממוצע אחת לחודש , בעיקר פרגיות,קבב, נקניקיות
      תודה מראש
      גריל גז 3 מבערים מנירוסטה והצתה אלקטרונית

      מערכת הגז:
      • 3 מבערים מנירוסטה בהספק כולל של KW10.5 קילו וואט BTU, 36,000 .
      • כירת צד ייחודית לטיגון צ'יפס , בישול ושמירת חום בעוצמה שלKW 3.2 קילו וואט
      עוצמת חום כוללת: 47,000 BTU ,KW 13.7 קילו וואט.
      • שטח צלייה גדול במיוחד
      • רשתות צלייה מברזל יצוק Cast Iron מצופות אמייל איכותי עמיד וקל לניקוי.
      • טרמומטר למדידת עוצמת החום הממוקם במכסה העליון
      • מדף אחסון תחתון כולל חיפוי קדמי.
      גריל גז, דגם: GD 4120S-3B, יצרן: MEISTER.
      מפרט טכני
      מפרט המוצר

      אמצעי הצתה:
      הצתה אלקטרונית בנויה בכפתורי הגז .
      2 גלגלי 7" להזזה קלה.

      מידות:
      גובה 134 ס"מ
      רוחב 116ס"מ
      עומק 56 ס"מ
      כמות מבערים

      כמות מבערים: 3 מבערים
      הספק מבערים

      הספק מבערים: 31,000 – 45,000

     • הי אביעד

      לא מכיר את המותג MEISTER – נשמע כמו מותג מדבקה של יבואן ספציפי – תצטרך לבדוק לעומק ע"פ הכללים שבפוסט שלי.

 113. שלום רב,
  אשמח לדעת יתרונות/חסרונות לדגמים הבאים:
  גרנד הול GT3 (קיבלנו מחיר של 2800 ש״ח)
  גרנד הול T2
  Scab ספיידר 3 מבערים
  מיועד לכ-10 אנשים, מרפסת שמש לחיבור בבלון גז. שימוש כפעם בשבוע.
  תודה רבה על ההתייחסות.

 114. שלום מקס. תבורך על ההתייחסות המקצועית והרצינית והסבלנית לכל אחד שפונה אלייך!
  ועכשיו לשאלותיי:
  אני מתלבטת בין 2 דגמים:
  Metal של חברת Scab
  Nexus שמיובאת ע"י חברת Green.
  מה דעתך?
  תודה, עדנה

  • הי עדנה

   לגבי מוצרי SCAB – מותג מדבקה ותיק, יש לו דגמים טובים יותר וטובים פחות, אני לא יודע מה הצרכים שלך וכמה שימוש מתוכנן (וגם יש כמה דגמים לMetal ) כך שקשה לי לדעת אם זה מתאים
   לגבי nexus – לא מכיר את המותג (יש לי טלפון נקסוס, לא מאמין שזה קשור :-) )

  • אני מניח שאתה מתכוון ל Australian Chef דגם Apollo 3
   לגבי המותג – כתבתי כמה פעמים עליו – באוסטרליה,למיטב ידיעתי, הוא לא מיוצר (כנראה במדינה יותר צפונית שמדברים בה סינית), אתה מדבר על קבוצת הגרילים של המחיר הבינוני.
   הכי מומלץ לקנות גריל מחברה מסודרת..אתה רוכש גריל , זה משהו שהוא לתקופה, לא איזה כסא לחצר.. המלצתי היא שלא תקנה מיבואן אלא תחפש אחרי החברות הגדולות..תדע שמי שמכר לך את זה, יביא או מביא לך גם אחריות ושירות על כל תקלה. הכלל לדעת מה טוב בקבוצת מחיר הזו הוא כמה אחריות היבואן/יצרן נותן , במיוחד על המבערים – אם נותנים 3 שנים פלוס – לך על זה. אם אני זוכר נכון מדובר על מבערים יצוקים ולא מבערי נירוסטה – שים לב, אלו מבערים שנוטים להחליד
   לגבי המפרט – המפרט של הדגם מתאים מאוד למחיר ואני משוכנע שלפחות בשנים הראשונות תוכל לקבל תפוקה – אריכות ימים, זו שאלה אחרת

 115. שלום רב, בחנות היבואן של וובר הציעו לי גריל וובר 3200 וכן גריל סטרלינג 70000, המחיר זהה לשניהם. תוכל לייעץ לי מה עדיף? כמו כן נאמר לי שהסטרלינג יצרוך כמות גדולה יותר של גז. תודה מראש

  • שניהם טובים. צריכת הגז של הסטרלינג היא לא 70,000 – הוא מחולק לכירות צד והכל ניתן לשליטה . הסטרלינג נותן יותר חום ליחידת שטח אבל הדגם בארץ הוא ישן יותר מהנמכר בחו"ל. למיטב ידיעתי שניהם מאוד דומים, אותה אחריות ושניהם ניידים. קצת קונפיגורציות שונות אבל לא משהו מהותי – תראה למי מהם אתה יותר מתחבר

 116. שלום
  אני צריך מנגל גז למרפסת משהו לא גדול מידי, משפחה צעירה זוג + 2
  איך המנגל colman galaxy 2 מבערים?
  המחיר לרכישה דרך העבודה לכבוד החג הוא 1850 ש"ח

 117. שלום, מציעים לנו גריל HUNTER היבואן GREEN, ראיתי המלצתך שעדיף לרכוש מחברה ולא מיבואן, אך המחיר נראה אטרקטיבי.
  גריל 4 מבערי נירוסטה+כירת צד, גוף+מכסה נירוסטה, ארון אחסון, רשתות יציקה, מתקן לתליית מיכל גז, הצתה אלקטרונית, דיפיוזרים לפיזור חום אחיד ומגש לאיסוף שומנים מנירוסטה. הספק 64,000 BTU שטח צלייה 45-70 ס"מ.
  אשמח לחוות דעתך. תודה, מלכה

 118. המבצע העדכני בגרופון ואם אפשר אז תשובה מהירה כי ככה עובד העסק: הכל ב-600 שקלים בלבד. כדאי או לא כדאי?
  גריל גז 3 מבערים עם תפוקת חום 30000BTU וכירת צד מבית Luxor.
  זה המפרט שהם נותנים
  תפוקת חום 30000BTU
  3 מבערים ראשיים 8000BTU/HR – 9.2KW
  כירת צד 6000BTU/HR – 2.1KW
  מפזר להבה לפיזור חום אחיד
  צלייה מהירה בטמפרטורה גבוהה השומרת על טעמי המזון
  משטח צלייה גדול באורך 50 ס’‘מ וברוחב 37 ס’‘מ
  רשת מלאה לצלייה איכותית
  מנגנון הצתה אלקטרוני עם מנגנון בקרת להבות
  שליטה על עוצמת החום של כל מבער בנפרד
  שיטת צלייה ללא אבני לבה – עם סבכה לפיזור חום ללא צורך באבנים
  הגריל נמצא בעגלת מתכת עם מדף צד גדול ועליו להבה נוספת לצלייה
  ארגז לאחסון מוצרים בגוף הגרי

  • הי עידן

   המותג לוקסור שאני מכיר הוא מותג יוקרה אמריקאי – לא מאמין שתמצא משהו שלהם ב600 שקל – אפילו לא ב600 דולר
   אני מכיר מותג בשם פריזמה שמיובא ע"י לוקסור שנמכר בכל מיני אתרים ב600 שקל – כך שהקופון הוא די משקף את מחיר השוק

   אני לא הייתי קונה גריל בלי לראות אותו קודם – לי זה נשמע חשוד

השאירו תגובה - אנחנו אוהבים לשמוע מה יש לכם להגיד