גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז

גריל גז מנגל גז
גריל גז – מדריך קנייה – 10 טיפים לקניית גריל גז
4.3 (86.96%) 46 הצבעות

גריל גז – כל הטיפים לקנייה

גריל גז זה עסק למקצוענים, וקניית גריל גז היא כמעט כמו קניית יחידת נופש – הסיכוי שתהיו מרוצים מהקנייה קטן.

בבואנו לבחור את גריל הגז אשר יתאים לצרכים שלנו, כדאי לחשוב על מספר אספקטים ושיקולים שלא בהכרח מוכרים לקונה בעיקר אם זה הגריל הראשון שלו, לקוח שכבר "זרק" גריל אחד או שניים כבר מכיר היטב על בשרו בתרתי משמע את תוכן המאמר הבא.

חשוב שנתאים את גריל הגז שאנו רוכשים לצרכינו וגם נרכוש גריל שייספק לנו חוויה מושלמת של צלייה חווית ברבקיו ועמידות לאורך זמן.

כמו שבוחרים רכב חדש ומגדירים האם אתם צריכים רכב עירוני קטן או ג'יפ מפלצת שגורר מפרשיות כך גם בגרילים –  חשוב להגדיר מספר דברים :

 • לכמה אנשים גריל הגז מתאים, האם לזוג עם כלב או למשפחות מרובות בני דודים?
 • האם אתם ממנגלים פעם בשבוע או רק בשלושת הרגלים ויום העצמאות?
 • באיזה מקום הגריל מיועד, למרפסת צרה, לחצר, לגינה קטנה?
 • תקציב – פחות מ1000 (קטנים) בין 1000-3000 (בינוני), 3000 ומעלה (גדולים).

עשרת הדברות לרוכש: איך קונים גריל גז בצורה חכמה?

 כלל מספר 1 – מבערים לגריל גז:

כמו בכל מכונית – הכי חשוב זה המנוע, כך בגרילים, המבער הוא הלב של הגריל. אם המבערים לא עובדים בצורה תקינה, כל הגריל לא שווה כלום!

בשוק קיימים מספר סוגים ורמות של מבערים:

1. המבער הטוב ביותר הוא מבער הנירוסטה, מבער זה עשוי כצינור מחורר. מבערים אלה לרוב, מחזיקים מעמד לאורך שנים ארוכות ומספקים אש כחולה בצורה הטובה ביותר.

2. מבערים נוספים שקיימים בשוק אלה הם המבערים היצוקים. המבער היצוק אומנם מספק את האש בעצמה הרצויה.  אך החומר ממנו הוא עשוי מחליד מהר מאוד, שהרי אין אפשרות להגן על הברזל  מהשומן שנופל עליו או כל דבר אחר הגורם חלודה.

3. האחרונים אלו מבערי הפח, הם המצויים בגרילים פשוטים מבערים אלה אינם יעילים. רובם מחלידים תוך פחות משנה. הם מתקשים לספק את כמות האש הרצויה. ואף בד"כ מוציאים פיח ואש צהובה שהורסת את הבשר.

4. מבערי "אינפרא אדום", בגדול המבערים האלה חזקים מדי לצלייה רגילה, הבשר במכת חום מהירה מדי לא "נצרב" כך שהנוזלים נשארים בפנים , מה שקורה הוא שהבשר מתקרמל (הסוכרים מתפרקים) הוא נעשה מאוד חום ויפה, אבל אם לא עוצרים בזמן הנכון – הבשר מתייבש, מה שכן בדרך כלל הם טובים ל-10 דקות האחרונות בצליית עוף על שיפוד מסתובב בכדי לתת את ההשחמה האחרונה,לכן בגרילים איכותיים האינפרא ישמש רק במבער האחורי המיועד לשפוד המסתובב, לצלייה רגילה ומתמשכת הבשר יאבד את כל נוזליו וייצא יבש.  הדבר נכון גם לבשרים פחות עבים כמו דגים – הסכנה לייבוש גדולה – בקיצור – סוג של גרזן – לא מתאים לעבודות עדינות.

  כלל מספר 2 – מספר המבערים בגריל הגז

לגריל שלכם תרצו לפחות שני מבערים שנשלטים בנפרד – כך שאחד פתול ואחד סגור. אבל שני מבערים זה מינימום ורק למשטח קטן – ככל שיש יותר מבערים תוכלו ליצור טמפרטורות שונות ברחבי הגריל

עם שלושה מבערים תוכלו ליצר 3 שלושה איזורי חימום – חום גבוה, (לצריבה) וחום בינוני לבישול וחום נמוך לעישון

כמובן שהמבערים חייבים להיות פרוסים היטב כך שיצרו פיזור חום שווה בגריל

על מנת שנוכל לצלות גם ב"צלייה עקיפה" ולא רק בחום ישיר, חשוב שתהיה האפשרות הזאת ע"י כפתור שליטה השולט במבער מתחת לבשר, בד"כ חשוב שהמבערים יכסו את כל שטח הצלייה של הגריל.

  כלל מספר 3 – פיזור חום על משטח הגריל

פיזור חום אחיד ויעיל הוא הסוד לבשר עסיסי וטעים. אם הפיזור החום לא נעשה בצורה טובה ואחידה, אנחנו עלולים להיתקל בבעיה הידועה שבשר הנמצא בצידו השמאלי של הגריל עדיין לא התחמם, בעוד הבשר בצידו הימני של הגריל כבר מזמן נשרף…

בעיה נוספת שקיימת בגרילים שלא תוכננו נכון היא  שכל השליש הקדמי שהגריל אינו מחמם.  למה זה קורה? כיוון שלגז יש נטייה לרוץ עד סוף המבער ולחזור -הגז בדרך כלל מצליח לחזור רק שני שליש הדרך, ולכן החלק הקדמי לא יחמם!

גם כאן כמו במבערים קיימים מספר שיטות כיצד לעשות זאת בדרך האופטימלית:

1. בעבר היו משתמשים באבני לבה לפזר את החום, ולא. האבנים לא נותנות שום טעם! הבעיה באבנים הייתה שכל אבן הייתה מתלהטת מצד עצמה ובאותה מידה הייתה מפזרת את החום לפי כוחה. מה שהיה מוביל לחום לא אחיד, בזבוז של גז וחוסר יעילות ירידת תפוקה של 30%. דבר נוסף, אבן, סופגת שומן, אשר עלול להוביל להתפרצות להבות ושריפה מיותרת של הבשר …

2  ברזל יצוק. כידוע ברזל קולט חום, אוגר חום ובסופו של דבר גם פולט את החום. מה שעושה את הפיזור חום להרבה יותר יעיל, הרבה יותר מהיר והכי חשוב מבחינתנו הרבה יותר אחיד. זאת אומרת, אם הרשת של הרגיל אותו אנחנו רוצים לרכוש עשויה מברזל יצוק זה סימן טוב.

3. משולשים. לאחר שעברנו את תקופת האבן אנחנו מגיעים לשיטה החדשה בה משתמשים רוב הגרילים היום. וזו כפי שבטח כבר הבנתם, שיטת המשולשים. הצורה הקונית, מלשון קונוס של המשולש קולטת בדפנות את החום ומשגרת אותו בצורה ישירה למעלה .ככל שהמשולש יותר חד וללא חורים ,פיזור החום יעשה בצורה יותר טובה ויעילה ויתרת השומן תיזל למטה.

הידעתם? בעבר כל גרילי הגז השתמשו באבנים. חברת Weber היתה הראשונה שהמציאה את טכנולוגית פיזור החום ע"י משולשים, וכיום באופן מעשי כל היצרנים אימצו אף הם את שיטת הפיזור של הרדיאנטי של Weber . שכן, על מנת שפיזור החום יהיה נכון וטוב, חשוב מאוד התכנון המדויק של המוצר בהתחשב במרחק של האש מהבשר.

 כלל מספר 4 – החומרים מהם בנוי הגריל

החומר ממנו עשוי הגריל הוא קריטי ומשמעותי, חומר טוב יבטיח אריכות ימים לגריל העומד בחוץ וגם צלייה יום יומית איכותית יותר, בגרילים איכותיים האמבטיה עשויה מיציקת אלומניום, דבר המקנה ליחידת הבישול אריכות ימים ושנים. בגרילים איכותיים פחות, ככל הנראה האמבטיה תהיה עשויה מפח. דבר שכאמור עלול להביא במרוצת הזמן להחלדה מלאה של כל הגריל. ויתרה מזאת, כתוצאה מכך טעם הבשר עלול להיפגם והצלייה תצרוך הרבה יותר אנרגיה.

חשוב לדעת שיש כמה סוגים של נירוסטות שהבדלי המחיר בניהם משמעותיים– דגם 304 ודגם 430 (ודגם 316 שהוא קצת פחות פופולארי). כשמדובר בנירוסטה ככל המספר קטן יותר הנירוסטה יותר איכותית.  דגם 304 מכיל 18 אחוז כרום ו8 אחוז ניקל. דגם 430 מכיל 17 אחוז כרום ו0.12 אחוז פחמן. המשמעות היא שדגם מספר 304 עומד בטמפרטורות גבוהות יותר מחליד פחות ושומר על מראה מבריק לאורך זמן

כאשר המבערים עשויים מנירוסטה 304,316 אל חלד הלהבות שבאות במגע עם האש משנות את צבעה של הנירוסטה אך לא פוגעת באיכותה וצורתה

טריק למקצוענים: רוצים לדעת איזה דגם נירוסטה? קחו מגנט למקרר ושימו אותו על החלק מהפנימי של הגריל, אם נדבק אזי מדובר על דגם 430 הפחות איכותי , אם לא נדבק, אזי מדובר בדגם 304 האיכותי

כלל מספר 5 – מבחן המכסה של הגריל

בגריל גז איכותי המכסה של הגריל, יכסה וישב טוב על החלק התחתון של הגריל, ככל שמשקלו של המכסה רב יותר כך איכותו גבוהה יותר והוא ישמור על החום בתוך הגריל טוב יותר ויחסוך לכם אנרגיה. גריל נחות המכסה יהיה מדלדל ויתנועע לכם בידיים, דבר המעיד על איכות ירודה וחסכון בחומר

כלל מספר 6 – הרשתות של גריל הגז

רשתות יצוקות הם המומלצות להעברת החום בצורה המקסימלית, (עיין לעיל, פיזור חום) לרשתות נירוסטה יש יתרון נחמד שניתן לנקותם בקלות רבה. קיימות גם רשתות מסיביות מנירוסטה, המספקת גם הנאה של ניקיון וגם קליטת חום טובה! רשתות אמייל לא משמשות שום תפקיד חוץ מלהניח עליהם את הבשר. בגדול ככל שהרשת מסיבית יותר כך הצליה תהייה איכותית יותר.

 כלל מספר 7 – ניקוז שומנים:

מערכת ניקוז שומנים היא דבר חיוני מאוד לשמירה על הגריל, ולמניעת תופעה לא רצויה של התפרצות להבות ושריפת הבשר. עלינו לוודא שקיימת בגריל אפשרות לרוקן את השומנים על ידי החלפת קעריות חד פעמיות. או לכל הפחות גישה נוחה לניקיון התקופתי אותו כמובן נבצע. בגריל איכותי תהיה מערכת נקוז הנשלפת לתחזוקה שוטפת של הגריל.

כלל מספר 8 – מרחק מרשתות הצלייה

יש חשיבות רבה במיוחד לכך שרשת הצלייה תהיה רחוקה דייה מהמבערי   אש קרובה מדי לבשר או מגע ישיר בין הבשר לבינה זה מתכון לפורענות… בכל פעם שהבשר העסיסי שלכם יזיע על האש, היא תגמול לו בלטיפה חמה שתשאיר עליו סימני חריכה מפוחמים. כלל ידוע לכל מנגליסט –  אסור לצלות על אש גלויה.

,לדבר זה שתי משמעויות. האחת, כאשר להבה פורצת מהמבער אסור שהיא תחרוך את הבשר! אנחנו רוצים לצלות. לא לשרוף! והנקודה השנייה היא, שעל מנת שהאש תהיה אחידה ותתפזר היטב, עליה להיות במרחק מדויק מהרשת. לא חלילה קרובה מידיי וודאי שלא רחוקה מידיי.

המרחק האידיאלי הוא בין 8-12 ס"מ – רצוי למדוד לפני שקונים

כלל מספר 9 – BTU של גריל גז

עוצמה – אין סיכוי שבעולם שתצליחו לעשות סטייק טוב בפחות מ 15 BTU לסמ"ר – איך עושים חשבון – הBTU חלקי אורך המשטח חלקי רוחב המשטח צריך להיות גדול מ15. דוגמא מספרית  –  גריל של  54000 BTU במשטח של  65 על  44 ס"מ נותן מעל 18 BTU לסמ"ר שזה טוב

סייג 1 – יש לשים לב BTU גבוה אינו ערובה לגריל חזק יותר או טוב יותר, ישנם גרילים גרועים שמפוצצים ב BTU אבל זה לא משפיע על העוצמה – רק על צריכת הגז

BTU גדול שלא מפוזר נכון בגריל ולא מפוזר למספר רב של מבערים אינו יעיל, אתם קונים גריל לא רתכת! כפי שהוזכר בעניין האינפרא אדום, חום רב מדי שורף ומייבש את הבשר, זכרו! לא כל המרבה BTU מרוויח!

סייג 2 – יש גרלים בשוק שיותר מתאימים לעשיית ברביקיו (קיראו על ההבדל בין גריל לברביקיו במוסף המדעי שלנו)  הם בדרך כלל עם BTU לסמ"ר יותר נמוך מ15 – זה לא אומר שזה רע , זה סוג שונה של בישול

כלל מספר 10 – היצרן הפירמה והאחריות

בבחירת גריל, האלמנט המרכזי שאנחנו חייבים לקחת בחשבון זה מי היצרן ומה מידת האחריות הניתנת על המוצר. הכלל שלנו: ככל שמידת האחריות שהיצרן נותן גבוהה יותר, כך מידת ביטחונו באיכות ויעילות המוצר. יש יצרנים שבאים והולכים ומשאירים את הצרכן מחפש ומשוטט למצוא חלפים. דבר שני ולא פחות חשוב הוא שהמשווק בארץ יחזיק חלפים, בגרילי גז חלקים ושרות הם דברים נצרכים חשובים ביותר ולא כדאי לזלזל בהם, שהרי המוצר צריך להחזיק מעמד בתנאי מזג אויר קשים, במעבר בין חום לקור, בין גשם לשמש וכדו'… לכן סביר להניח שבמרוצת הזמן תזדקקו לאותם חלקי חילוף. עוד טיפ קטן… חשוב לדעת כי קנייה של גריל מאיזה יצרן אנונימי או יבואן בלתי מורשה עשויה אולי לחסוך את אותם כמה שקלים במעמד הקניה, אך מאוחר יותר ככל הנראה תגרור שירות תיקונים יקר. או גרוע מכך, אתם עלולים בכלל לא למצוא חלקים לברבקיו שלכם ותאלצו להעמידו כאנדרטה במרפסת, שתעיד על החיסכון שעשיתם…גריל הוא מוצר שאם תקנו נכון ההנאה היום יומית תהיה לא רק ממכונת הברבקיו אלה תתפתח להובי של בישול חוויתי ולסטקייה בוטיק בבית שלכם!

גריל מומלץ צריך לתת לפחות  שנים אחריות  על מבערים (היום הטובים יותר נותנים אפילו 25 שנה)

לקריאה נוספת

אנחנו ממליצים לקרוא עוד פורום גריל גז – קונים חכם – מדריכי קניה וסקירות לגרילים ולמנגלים 

ומה עושים כשרוצים לדעת איך מנקים מנגל

כל השיטות במדריך  לעשיית בשר

About מקס (מומחה גריל גז) 56 Articles
מנגליסט מקצועי

168 Comments

 1. אשמח לדעת האם המנגל של וובר הבינוני שווה או שהיית ממליץ משהו אחר עד 1500 שח תודה

 2. הי מקס,
  אנחנו זוג עם ילד שעד היום לא היה לנו גריל גז (ככה שאין ניסיון בתחום), אבל עוברים לבית עם מרפסת ומחפשים גריל שיתאים לנו לשימוש של פעם בשבוע-שבועיים, ולאירוח מידי פעם של עד 10 אנשים. אנחנו מתלבטים בין COLEMAN PLATINUM C600, לבין CHAR BROIL CLASSIC 3 , או CHAR BROIL CLASSIC 4. תקציב סביב 2000 ש"ח.

  • לפעם בשבוע + אירוח הצ׳אר גריל גבולי
   ממליץ להגדיל תקציב ל2300
   יש לאחרונה כמה מבצעים על מותגי איכות עם מדפים מתקפלים
   הקולמן הזה מופיע פה הרבה – תקרא עליו לעומק

   • תודה. מה לגבי קולמן גלקסי 2? הוא 30000 btu בניגוד לברויל קינג ג'ם 320 שהוא 24000btu.אמנם בברויל הגוף מיציקת פלדה והוא מיוצר בקנדה ולא בסין אבל בקולמן אחריות 25 שנה על המבערים ומצאתי אותו בפחות מ 2000 שח. עם זאת לא הצלחתי למצוא על גלקסי 2 כלום בפורום. מה דעתך?

 3. שלום רב
  לגבי Weber Q3200 בנתונים של החברה מצוין שמדובר בגרילר ולא בברביקיו. האם יתכן שהנצילות שלו יותר גבוהה מאשר גרילרים אחרים ולכן ניתן להסתפק בפחות גז? בסה"כ מדובר בחברה אמינה ומכובדת ויש חוות דעת מצוינות על דגם זה.

 4. מקס שלום רב
  מתלבט בין קולמן גלקסי 4 מבערים ב 3500 ש"ח ל Coleman revolution ב 4300 ש"ח ל גריל גז גרנדהול XENON 4+גריל גרייטס ב2200 ש"ח.
  מי הטוב ביניהם , האם הנושא של מניעת התלקחויות חוזרות ב Coleman revolution הוא משמעותי או סתם גימיק?
  אשמח מאוד לקבל תגובות

 5. היי מקס,

  אני מחפש גריל שניתן להשתמש בו גם לפחמים וגם לגז, חבר המליץ לי חבר על גריל בילד אין מסוג Klamazoo דגם K750HB Hybrid Fire Built-in Grill
  האם יש לך ניסיון עם הגריל הזה? האם יש לך אולי דגמים מתחרים באותו קטגוריה שאני יכוללבדוק?

  • שאלה נפלאה – זה הגריל הכי יקר שאני מכיר

   אם בא לך משהו באותה רמה ומעט יותר זול ראיתי דגם חדש של נפולאון – גם יקר ולא פחות טוב ומרשים
   ראיתי גם דגם משולב

 6. שלום מקס ,

  אני מתלבט בין 3 גרילים שמוכרים בחניות עד תקציב 2000ש"ח , אמרו לי שהם אותו דבר כמעט רק מותג משחק תפקיד .
  בין גלקסי של קולמן 2 מעבירים, לבין charbroil Traditional 2 מעבירים או Performance 22G 2 charbroil.
  אנחנו משפחה זוג + ילדים ומדי פעם מארחים אורחים בחודש לפחות עוד 5 אנשים .
  גריל יהיה בחצר , רוב השימוש זה לסניטה / קבב /פרגיות /סטייקים.
  חשוב שמנגל יחזיק לפחות לכמה שנים טובות , וכמובן שהבשר יצא טוב

  אבקש את המלצתך איזה גריל גז מתאים לנו , או שאנחנו לא בכיוון בגרילים שבחרנו .

 7. יש לי מנגל גז של sonoma ידרוש החלפת מבערים האם כל מבער לא משנה החברה יכול להתאים למנגל זה .

 8. שלום מקס ,

  מחפש גריל גז לחצר אנחנו משפחה של 4 נפשות ,פעם בשבוע או שבועיים נעשה על אש .
  בתקציב עד 2000 ש"ח .
  הלכתי קצת לאיבוד בחיפוש אודה לעזרתך .
  יש 4 גרילים שאני שהמליצו לי בחניות במחיר ובאחריות שלהם .
  2 מעברים

  Broil King – 35,000 BTU שני מדפי צד מתקפלים דגם ROYAL 10 – 2 מעברים -5 שנות אחריות ע"י אמישראגז היבואן הרשמי
  Coleman – סדרת גלקסי / Galaxy הספק חום: 30,000 BTU – 2 מעברים עלות – .25 שנות אחריות על המבערים בלבד – על קולמן לא מצאתי ביקורות באינטרנט בחו"ל לא יודע מאיפה הדגם הזה ?
  3 מעברים
  Broil King – 30,000BTU עם 2 מדפי צד מתקפלים דגם ג'ם 320 – 5 שנות אחריות ע"י אמישראגז היבואן הרשמי –
  charbroil – גריל גז 3 מבערים מסדרת 3 מבערי נירוסטה איכותיים 36,000 BTU – 3 מבערי נירוסטה איכותיים עם 10 שנות אחריות Traditional

  אודה לעזרתך , והאם יש גריל גז אחר שאתה ממליץ באותו מחיר ?

 9. מחפש עזרה.קניתי מתצוגה באייס קולמן 3.
  איך המצת עובד.לא קבלתי שום דבר.האם ניתן לרכוש סוללה איך מתקינים ואיפה רוכשים ?
  לגבי בלון הגז .איפה ניתן לרכוש כולל הווסט.
  בתודה
  יוסי

 10. לא הצלחתי למצוא התייחסות ישירה שלך, מקס, לSCAB VEYRON3. אנחנו מתלבטים בין קולמן פלטינום C400 עם שני מבערים לבין הסקאב.מעוניינים בגריל איכותי לשימוש ל2-5 אנשים לעתים לא כל כך תכופות [פעם בשבוע-שבועיים]. מאוד נודה לך על עצתך והערכת האיכות היחסית של שתי חלופות אלה, והאם יש יצרן אחר נוסף שפספסנו וכדאי שנסתכל עליו.לפי מה שמצאנו, עלות הסקאב היא 2000 ש"ח ועלות הקולמן היא 2,300 ש"ח.

  • שכחתי לציין, שאין לנו צורך או ענין בגזיה צדדית וכן שאנחנו מעדיפים מדפים מתקפלים בצד, כי יש לנו מקום לרוחב מקסימלי של כ-110 ס"מ

 11. היי מקס, אנחנו משפחה של 3 נפשות אבל ככל הנראה לכן אני מתעניין בגריל char broil professional 2 מבערים,
  מצד שני יהיו מקרים רבים שניהיה 15 איש ולכן אני מתלבט על 3 מבערים.
  2 שאלות:
  1. מה אתה הייתי ממליץ?
  2.מה דעתך על הגריל הנ"ל?

 12. שלום מקס,
  משפחה 4 נפשות מעוניין במנגל לפעם בשבוע / שבועיים.
  המקום המיועד למנגל הוא מרפסת 10 מטר (יש נקודת גז במרפסת),
  מתעניין במנגל של חברת קולמן גלקסי 2 מבערים בחישוב btu יוצא 14.3.
  מהפורום הבנתי שצריך מינימום 15 btu
  לשאלתי האם זה מנגל טוב לצליית סטיקים וכד׳?
  תודה מראש

 13. שלום מקס- אני שולח שוב,

  אני מתלבט בין ה galaxy4 לבין ה revolution 4, וה- גרנדהול SANTA FE. כולם עם 4 מבערים מצד אחד. כמות ה BTU בגלאקסי משמעותית גבוהה יותר מה גרנדהול. 73 לעומת 49500. האם יש לכך משמעות בכלל?

  • היי.
   אני יכול להגיד לך שקניתי את הגלאקסי לפני כמה ימים ובנתיים הוא מאוד מרשים מבחינת עוצמה.
   אצל אבא שלי יש גרנדהול ולטעמי הוא גריל מרשים מבחינת מראה ומאוד מאסיבי, אבל חלש ולא אחיד בעוצמה. לכן נמנעתי מלקנות אותו. יש לציין שמבחינת איכות הגימור והמרכב הסופי של הקולמן, יש להם עוד הרבה לאן להשתפר, אך במחיר שבו נמכר הגלאקסי 4 יש תמורה מלאה לכסף. מקווה שהרשתות ( שאמורות להיות מצופות פורצלן אבל לא נראה לי שאכן כך) אכן יחזיקו מעמד לאורך זמן…

 14. שלום,

  תודה על האתר היפה.
  אנחנו משפחה של שני הורים ושני ילדים. מחפשים גריל למרפסת לשימוש פעם בחודש-חודשיים. מה דעתך על patio-bistro-240 של צ'ר ברויל?

 15. שלום,
  מתלבט בין APOLLO 3 של AUSTRALIA CHEF לבין STROMBOLI GRILL 3B תוצרת REBEL
  מבחינת מחיר ומפרט הם די דומים, מה מומלץ?

   • בגדול אני מחפש גריל שיעשה את העבודה.
    התקציב הוא 1500 ש"ח.
    רציתי לדעת האם אתה מכיר את הדגמים האלה והאם הם ברמה טובה?
    הייתי רוצה למצוא גריל במחיר כזה עם מדפים מתקפלים על מנת שלא יתפוס לי הרבה מקום במרפסת, אבל לא מצאתי במחיר כזה.

 16. היי מקס
  אני מעונין בגריל גז 3-4 מבערים איכותי ו עוצמתי….
  אני שף במקצוע כך שלא מתפשר על שאיכות הצלייה…ואיכות החומרים:)
  התעניינתי ב קולמן גלאקסי 4…וכמובן קראתי עליו וחלק מהתגובות מבעסות…על מה היית ממליץ?
  תקציב עד 5000 שח

  תודה רבה

 17. שלום מקס,

  אני מתלבט בין ה galaxy4 לבין ה revolution 4, וה- גרנדהול SANTA FE. כולם עם 4 מבערים מצד אחד. כמות ה BTU בגלאקסי משמעותית גבוהה יותר מה גרנדהול. 73 לעומת 49500. האם יש לכך משמעות בכלל?

 18. שלום מקס,
  אני מעוניין לרכוש את הקולמן גלקסי 3. חשוב לי מאוד שהגריל יהיה חזק ויצלה את הבשר (ולא יבשל אותו). האם הגלקסי 3 מספיק חזק בכדי לענות על הצורך?
  מחכה לתשובתך

 19. היי מקס,
  יש ברשותי גריל גז SCAB veyron 3 45000 BTU, בערך כשנה, אני די מרוצה מהמנגל ומשתמש בו בצורה תדירה בין פעם לפעמיים בשבוע (גם בחורף!)
  אני מחפש המלצה למנגל גז קומפקטי מצד אחד שאפשר לקחת באוטו לקמפינג ומצד שני מספיק חזק ושיודע לעשות את העבודה.
  תודה!

   • תודה על התשובה המהירה.
    לא כל כך הבנתי, מזאת אומרת "תבדוק את שור" ?
    מה זה 'שור' ?
    אני מבין שאתה לא נותן שמות ספציפיים של מותגים ובצדק, אני אשמח לקבל פרמטרים ונתונים שכדאי לשים לב אליהם כשמחפשים מנגל נייד.

 20. מקס שלום אשמח לעזרתך, אני רוצה לקנות מנגל לשימוש של כפעמיים בחודש למרפסת. ומתלבט בין char broil bistro 240 לבין דגם של camptoun silver 3b. לפי הפורום הקאמפטאון חברה לא מומלצת. האם כדאי לקנוץ את הצ'ר ברויל או האם יש דגם אחר עד 1000 שח מומלץ?

 21. שלום מקס,

  אנו מחפשים לקנות גריל גז למשפחה של 6 נפשות
  להשתמש בתדירות של 1-2 פעמים בחודש.
  חבר המליץ לנו על גריל גז Weber Q3200.

  האם מתאים לנו?
  חבר אחר המליץ על CAMPTOWN דגם
  LAS VEGAS 3B
  3 מבערים, שעולה הרבה פחות.

  בתודה מראש
  סמדר

 22. בס"ד
  אוקיי ….ועל מה אתה ממליץ charbroil פרופשיונל שני מבערים או גלקסי שני מבערים?
  אשמח לתשובתך

 23. היי מקס
  אנחנו משפחה של 5 נפשות(עם מרפסת של 20 מטר) והגריל יעבוד לפחות 3 פעמים בשבוע(יש מצב ליותר) גם לירקות, ארוחת צהריים מהירה וכו, פעם ב נארח 10-15 אנשים.
  מתלבט בין
  broil king monarch 320
  GTI3
  q3200
  ואני מודע להבדל בין ברביקיו גריל, השאלה אם ב GTI3 אפשר לעשות גם ברביקיו

 24. אהלן
  יש לי מרפסת קטנה ולכן חשוב לי לקנות גריל קטן אך איכותי,
  אנחנו זוג + 1 מארחים פעם בשבועיים עד 10 איש.
  מתלבט בין גרנדהול T2 (לא ראיתי שום התיחסות על גריל זה בפורום)
  לבין ה GTI
  האם יש הבדלים משמעותיים בין השתיים ?

 25. מקס שלום,

  ראיתי מבצע של הום סנטר לגריל של CHAR BROIL גריל ביסטרו 240 .
  האם הוא יכול לעשות את העבודה לשימוש בתדירות נמוכה ( פעם בכמה חודשים ) ול 5-10 אנשים ?
  מחפש גריל למרפסת שלא תופס הרבה מקום
  אשמח לחוות דעתך בעניין

 26. שלום מקס,
  מתלבט בין coleman galaxy 3 ל coleman platinum C600….
  שניהם נראים די זהה ,פרט לזה שבגלקסי אין כירת צד, אבל אני גם ככה לא מתכוון להשתמש בה. ומצד שני בגלקסי מדפים מתקפלים שגם זה לא כל כך משנה לי. מבחינת איכות החומרים , עוצמה, פיזור חום, יש בינהם הבדל?
  הגלקסי יותר יקר מהפלטינום ואני לא מבין למה … תמיד חשבתי שהפלטינום זה דרגה אחת למעלה מפלטינום….
  תודה ,

  גולן

  • התלבטות מובנת
   הפלטיניום יותר קטן במעט אבל הספק החום שלו יותר טוב (גם במעט)
   הגלאקסי עולה מעט יותר בגלל הגודל הנוסף ובגלל המבערים שצריכים לכסות את השטח הנוסף יותר חזקים
   מקווה שעזרתי

 27. היי מקס,
  משפחה בת 3 נפשות, עברנו השבוע לדירה עם מרפסת לא גדולה (מקורה) ואנחנו מעוניינים לקפוץ מחר לקנות מנגל גז. לא מבינים בזה כל כך למרות שעכשיו קראתי את הכתבה והיא מאוד עזרה!
  עדין לא בדקנו יצרנים ועלויות, אשמח אם תכוון אותי ותמליץ לי מה לחפש מחר..
  מתכננים למנגל בערך פעם בשבוע בשבילנו ומידי פעם לארח קצת חברים ומשפחה. לא מחפשים מנגל גדול וגם לא הכי יקר כי אין צורך (עד 1500₪).
  אשמח להמלצות שאדע על מה להסתכל מחר. תודה! 🙂

 28. שלום מקס,
  בהתלבטות בין שני הקולמנים,
  רבולושן 4 מבערים ל גלקסי 4 מבערים
  המלצתך?

 29. בוקר טוב,
  אשמח לעזרתך.
  קונים גריל גז בפעם הראשונה, משפחה של 3 נפשות, גרים בבית עם מרפסת. מידי פעם רוצים לארח חברים ומשפחה.
  שמענו המלצות וראינו מחירים, מתלבטים בין שני גרילי גז, אשמח שתחווה דעה ואף תציע גרילים נוספים:
  1. Weber q3200
  2.גרנדהול GTI3
  תודה!

   • היי מקס, גם אני מתלבט בין Q3200 לGTI3 ואחרי שקראתי את המדריך שלך אני מבין שהGTI3 נותן לי אופציה לברביקיו ולצליה(כי יש אפשרות לבישול איטי יותר ללא אז ישירה)?
    אם כן האם זה היתרון לGTI?

    • רק רציתי להוסיף שאנחנו משפחה של 5 נפשות(פעם בכמה חודשים נארח 10 אנשים) ואפשר להגיד שהצעצוע יעבוד לפחות 3 פעמים בשבוע(יש מצב ליותר) גם לירקות, ארוחת צהריים מהירה וכו,

 30. היי מקס, ממש לפני העצמאות הסטרלינג 30K שלי התחיל לעשות בעיות ואני מתלבט בין :
  Char Broil Classic 3 לבין Australia chef APOLLO 3
  תוכל לעזור ולו ובמעט?
  תודה!

 31. שלום, קיבלתי במתנה גריל גז ביצור עצמי, בהתחלה היה לגריל מפזרי חום ממתכת כל שהי ואני רוצה לעשות לזה הסבה לאבנים קרמיות, האם כדאי? מה עדיף? אבנים קרמיות או מפזרי חום…

 32. שלום מקס,
  אנחנו משפחה של 10 נפשןת שעושים מנגל פעם בשבועיים
  כמעט החלטנו על הgrandhall gti3 אבל בחנות המליצו על ה קולמן 710
  מה דעתך?
  תודה
  אבי

  • היית בחנות שהיה בה את שניהם ?
   הם בגדול מתאימים – אני אוהב את שניהם – יש הבדלים במיוחד אם באמת אתם מרבים להשתמש ולקבוצות גדולות
   לך תתרשם משניהם ואני בטוח שתתאהב באחד הם

  • שלום מקס,
   תודה על העזרה אבל בחנות לא היה את שתיהם לראות
   אנחנו בדרך כלל לא יותר מ10 אנשים
   מה ההבדלים ביניהם?
   והאם ה710 באמת יותר טוב מהgalaxy?
   תודה
   אבי

 33. שלום מקס
  נרכש זה עתה גלקסי 4 נירוסטה
  היבואן אמר שלא מתאים לעשות עליו רוטיסרי כי אין לו מבער צידי
  יש לך נסיון עם הגלקסי ורוטיסרי?
  מה דעתך?

 34. שלום מקס רכשתי היום גריל של נפוליאון טריומף 410 שלושה מבערים

  התלבטתי בינו לבין הgti 3 a של גרנדהול

  בסופו של דבר הוספתי כסף ולקחתי את הנפוליאון שהיה יותר יקר לאחר שהמוכר אמר שלדעתו מבחינת גרילים של שלוש מבערים הגריל הזה יותר טוב מאשר הgti3 וגם מהקולמן גלקסי 3.

  האם אתה שותף לחוות דעת זו ואם לא אנא ציין למה

  תודה רבה
  מוטי

 35. מקס שלום,
  מתלבט בין קולמן גלקסי 4 מבערים לבין צ'אר ברויל פרופשיונל טרו אינפרא רד 4 מבערים.
  שימוש של פעם בשבוע, 5 נפשות…
  האם ישנה משמעות מעשית לאינפרא אדום?
  תודה,

 36. שלום מקס, שאלה לגבי הקולמן גלקסי 3.
  נראה שיש אי הסכמה לגבי ההספק BTU של הגריל.
  בחלק מהמקומות מדברים על 40,000 (ראיתי שגם אתה כתבת) ובחלק מהמקומות מדברים על 45,000 (ראה למשל בקישור).
  http://www.colemangrills.co.il/?categoryId=118125

  למיטב הבנתי בגרילים של קולמן המבערים הם של 15,000 BTU כל אחד ולכן התשובה הנכונה היא 45,000.

  האם אתה יכול לתת תשובה חד משמעית?

  תודה מראש.

 37. הי מקס,
  קראתי את המדריך המפורט ואודה לעצתך,
  משפחה בת 5 נפשות,מתכננים שימוש של פעם בשבוע ומדי פעם אירוח מתלבטים בין coleman galaxy 4 מבערים לבין grandhall gti 3
  תודה!

  • הי לי
   קולמן לעומת גרנהול במיוחד בדגמים הללו – זו התלבטות די פופולארית

   אני נותן אותה עיצה – לכי לאולמות התצוגה – בטוח תתאהבי באחד הדגמים

   • שניהם נראים אחלה ומעולים. מהיבואנים לא יוצאים כי תמיד הסחורה שלהם היא יותר טובה מהמתחרים.
    על פניו נראה שאיכות החומרים שלהם די דומה ומוצלחת, מבערים, מכסים, מצתים וכו'.
    השאלה היא האיכות והעמידות לאורך זמן , האם יש הבדלים ברשתות צליה שלהם שמשפיעה על איכות הצליה? תחזוקה וניקיון?

 38. קולמן גלקסי 3 מבערים או גרנדהול GTI המחיר של שניהם די דומה
  משפחה של 2 מבוגרים ו4 ילדים, מנגל כפעם בשבוע, ממוקם בגינה

 39. היי מקס שבת שלום אני מתלבט בין שני דגמים של גרילרים הראשון הוא של חברת קולמן דגם גלקסי 2 מבערים או וובר דגם Q3200
  (במחיר של וובר אני יכול לקנות קולמן גלקסי 3 מבערים).
  תודה על העזרה.

 40. מקס שלום
  אנחנו משפחה של 5 עם גינה ושוקלים לעבור לגריל גז בפעם הראשונה.

  מתלבט בין 3 גרילים:
  גרנדהול GTI3 דרך גרופון ב 2500 ש"ח
  קולמן גלקסי 4 ב 3000 ש"ח
  קולמן רוולושן 3 להבות וכירת צד ב 3500 ש"ח

  שני דגמי הקולמן מגיעים עם כיסוי וערכת כלים.
  האם יש הבדל מהותי בין הרוולושן לגלקסי? בחנות אמרו לי שברוולושן יש רשת כפולה למניעת שריפה ישירה אבל אני לא בטוח שזה מצדיק את ההפרש.

  • הי דני

   זו התלבטות פופלארית בפורום הזה
   המבצע של גרופון מצויין
   יש הבדל – במספר המבערים – ברוחב של הגריל – בפטנט של הrevolution
   ממליץ לך סיבוב באולמות התצוגה – טוב מראה עיניים

   • הי מקס – תודה על התגובה.
    הייתי באולמות התצוגה וכרגע אני בעיקר מתלבט לגבי שני הגרילים של קולמן.
    האם הפטנט של revolution מצדיק תוספת של 500 ש"ח?
    בחנות ציינו שלמרות שמדובר ב 3 להבות מול ה 4 של הגלקסי שעדיין הוא גריל עדיף.

    האם לדעתך הוא אכן עדיף ואם כן – האם שווה 500 ש"ח ופחות להבה?

    תודה רבה
    דני

 41. מקס שלום,

  אישתי קנתה לי גריל גז בהפתעה ליום הולדת, weber q3200
  על פי האתר שלהם שטח הגריל הוא 46×66 וה btu 23000
  על פי המאמר כתבת שחייב לפחות 15 לסמר על מנת לעשות סטייק טוב.
  מה דעתך על הגריל הזה.

  • זה לא גרילר. זה ברביקיו

   הוא מאד פופלארי בארה״ב – למי שרגיל למנגל זה עולם שונה לחלוטין
   הבישול הוא ארוך ודורש סבלנות – גם הטעמים שונים – זה פחות פריך ויותר חמאתי
   ממליץ לך לקרוא מאמר לי בנושא

 42. הי מקס, האם אתה ממליץ על חברת australia chef?
  מחפש גריל למשפחה קטנה שמידי פעם מאחרים, גריל פעם פעמיים בחודש.
  המליצו לי על weber q3200il אבל הוא נראה יקר יחסית לגרילים אחרים גדולים יותר, ומפוארים יותר, אתה חשב שיש הצדקה והוא אכן איכותי יותר?
  תודה רבה!
  אלעד.

 43. שלום אני מעוניין לקנות גרילגז של חברת קולמן דגם פלטיניום c600 3 מבערים פלוס כירת צד האם אתה ממליץ עליו? יש לי אותו במחיר של 1500 שקל

 44. הי מקס,
  חייבת לטעום את הבשרים שאתה עושה:)
  שאלה: קולמן גלקסי 3 מבערים או גרנדהול GTI המחיר של שניהם די דומה
  משפחה של 2 מבוגרים ו4 ילדים, מנגל כפעם בשבוע, ממוקם בגינה.
  תודה!

 45. שלום מקס,

  אני מחפש גריל קטן למרספת, למשפחה קטנה ושימוש חודשי.
  אני חושב על קולמן גאלקסי 2 מבערים. בעיקר בגלל שהוא קומפקטי.

  קצת מטריד אותי שציינת שלא ניתן לעשות סטייק טוב בפחות מ15BTU לסמ"ר.
  לקולמן 2 מבערים יש 14BTU לסמ"ר (BTU 30,000 על 46/46 סמ"ר)
  לרב אנחנו עושים בשרים ל"מנגל" בצלייה, המבורגר סטייקים ופחו ברבקיו.

  מה דעתך ? האם המוצר הזה בכלל לא יספק את העבודה לצלייה ישישרה ? הוא חלש מיידי ?

  תודה,
  אריק

 46. מקס שלום
  אני מתעניין בגריל גז ואני לא מבין בזה כל כך
  אני מחפש משהו זול וקטן.
  קראתי את כל בתשובות שלך לאנשים ומצאתי משהו שאולי יתאים לי,
  רציתי לשמוע את דעתך.
  מדובר בגריל של חברת AUSTRALIA דגם SYDNY
  בעל 3 מבערים מנרוסטה 3600 BTU
  עשיתי את החישוב שרשום למעלה ויצא לי קצת יותר מ17.
  תודה רון.

 47. היי מקס,
  אנחנו זוג, בדירת גן. מעוניינים לקנות גריל למרפסת (הפתוחה לגינה).
  אנחנו מתכננים לעשות על האש לשנינו פעם- פעמיים בחודש, ועוד לארח כ- 10 אנשים פעם בחודש.

  מתלבטים בין coleman platinum c600 ל- charbroil traditional 4.
  מצד אחד החומרים של הקולמן נראים איכותיים יותר, מצד שני charbroil נותנים הרבה יותר שנים אחריות…
  מבחינת מחירים- הם די דומים (הפרש של 200 ש"ח בערך), כך שזה לא משנה לנו ממש…

  רוצים שתהיה גם כירת צד למנגל.

  תודה רבה!
  רויטל

 48. אהלן מקס
  מתלבט בין שני מנגלים
  האחד: char broil professional השלושה מבערים עם שיטת האינפרא
  השני: grandhall gti3
  אשמח לדעת מה מומלץ יותר, אין בעיה של תקציב וקצב העבודה של המנגל ישתנה מפעם לפעם מבחינת כמות האנשים

 49. שלום מקס,
  תודה על הכתבה ועל המענה המהיר לכל השאלות!

  לפני החג רכשנו גריל גז TITAN של Char Broil ובמהלך החג ניסינו להשתמש בו פעמיים.
  למרות שמדובר במוצר יחסית יוקרתי, התאכזבנו מאוד מהביצועים. ניסינו לעשות עליו בשר וירקות והבישול היה איטי מאוד. במקביל הפעלנו מנגל פחמים רגיל ולשם השוואה הבישול בגריל הגז לקח בערך פי 2.5 מהבישול על מנגל הפחמים. אפילו הכנת הצ'יפס על מבער הצד לקחה זמן רב ולא הוכיחה עצמה כמשתלמת. כל זאת, למרות שמדי הטמפרטורה הראו טמפרטורה גבוהה מאוד של כ-500 מעלות צלסיוס.

  ניסינו לבדוק האם בלון הגז איננו מלא, אך בהחלפת בלון גז לא היה שינוי. לצערי לא יכולתי לבדוק את הווסת כי לא היה לנו ווסת חלופי להשוואה.

  השאלה היא האם אנחנו עושים משהו לא נכון? האם נשמע לך סביר שכך הגריל באמת עובד (ואז עשינו קנייה ממש לא טובה) או שיותר סביר שיש תקלה?

  תודה רבה!

  • הי דרור

   אני אנסה להסביר
   זמן הבישול בגריל הוא ארוך יותר ממנגל אבל בערך ב50 אחוז
   אתה לא קנית גריל – קנית ברביקיו – תבדוק את כלל הbtu לס״מר
   תקבל בערך 10 – זה אומר שהברביקיו שלך מיועד לבישול ארוך ואיטי יותר
   בברביקיו זמן הבישול הוא פי 2 מגריל
   אם אתה רוצה צריבות – תשתמש באינפרא אדום
   הטפרטורה שאתה רואה היא בפרנהייט ולא בצלסיוס -החלק הפנימי בסטייק הוא בחום של פחות מ70 מעלות – אז החום החיצוני צריך להיות באיזור 220 מעלות צלסיוס

   כיוון שקנית ברביקיו (ודגם די טוב) אתה צריך לדעת איך לבשל בו – יהיו לך כמה כשלונות עד שתדע להוציא ממנו סטייק מעולה – זה עניין של נסיון

   ה10000 בי.טי.יו בכירת צד היא גז בינוני – לצ׳פס חייבים להגיע לרחיתה של השמן

   כמה דברים שיעזרו לך
   1 מאמר שלי על ההבדל בין גריל לברביקיו
   2. מאמר שעוד לא סיימתי על איך מפעילים גריל בפעם הראשונה -אבל אחד הדברים שבו הוא מבחן הלחם הלבן – אתה יכול למצוא את זה באתרים באנגלית
   3. הסטייקים הולכים להיות בסגנון אמריקאי – פחות פריכים יותר חמאתיים – תקרא על רטבים (לא מרידנות) זה הליטוף הנכון לשיטה

   מקווה שעזרתי – אם יש עוד שאלות אני לשירותך
   מקס

   • תודה מקס על העזרה. נראה לי שעשיתי טעות קשה כי באמת רציתי גריל ולא ברביקיו.
    האמת היא שבדקתי BTU והם טוענים שיש שם 24000 BTU. הייתי בטוח שזה הערך לכל מבער ולא לשלושת המבערים ביחד, אבל כנראה שטעיתי. מה שכן, אני בטוח שמדובר ב-500 מעלות צלסיוס. יש על המדחום גם מעלות בצלסיוס וגם בפרנהייט והסתכלתי על הצלסיוס.
    כמו כן, איך מפעילים את ה-infra red? כתוב על הגריל שיש לו טכנולוגית tru infra red אבל בשום מקום לא מצוין שצריך להפעיל את זה. מקריאת ההוראות זה נראה כאילו זה פשוט משהו שקיים בגריל ולא צריך לעשות כלום.

    בנוסף, קנה איתי באותו מעמד חבר גריל T36G של char broil ועוד לא קיבל אותו. האם גם שם מדובר במשהו שהוא יותר ברביקיו מאשר גריל? אם כן, הוא יחליף עוד לפני שהוא מקבל את המוצר. לאיזה מוצר כדאי להחליף במידה ורוצים גריל ולא ברביקיו?

     • תודה רבה!
      לאור מה שכתבת החלטתי להחליף את ה-36G.
      מכיוון שאני מעוניין בגרילר ולא בברביקיו, רציתי להתייעץ לגבי דגמים.
      האם ה-grandhall GTI3 טוב לצורך הזה? הוא גבולי מבחינת BTU.
      אולי ה-coleman galaxy 3? גם הוא נראה לי קצת גבולי.

      היחיד שמצאתי שיותר חזק הוא של אמישרא גז, אבל אני מניח שהם לא מאריות השוק (בלי להעליב). יש בכלל גרילר טוב או שעדיף לי להתמודד עם המציאות שאין משהו שמגיע לעוצמת החום של פחמים?

 50. היי מקס,
  ענית לי קודם לגבי התלבטות בין דגמים ועזרת לי מאוד.
  בעלי בדק עוד דגם בחברת אמישרגז וכעת יש בחירה בין שני סוגים:
  1. BROIL KING ג'ם 340. עוצמת BTU- 40000. שטח צלייה- 1900 סמ"ר. כירת צד. 3 מבערים. אחריות 5 שנים אמישרגז.
  2. סקאב . עוצמת BTU- 65000. שטח צלייה- 3150 סמ"ר (42*75). כירת צד. 5 מבערים. אחריות שנתיים.

  שניהם בטווח מחירים דומה (סביב 2000-2300 ש"ח).
  אנחנו משפחה בת 5 נפשות. מעוניינים להשתמש אחת לשבוע ומידי פעם אירוח של כ- 15 איש.
  מיועד לחצר, מתחת לפרגולה, בבית פרטי.

  מה דעתך על האפשרות הראשונה? האם היא עדיפה על הסקאב? כי כתבת פה מספר פעמים שבסקאב יש קושי בשמירת החום כאשר המכסה פתוח. אולם הברויל קינג קטן יותר ועם 3 מבערים… השאלה, האם זה יספיק לצרכים שלנו?

  תודה רבה!
  שרון

 51. היי מקס.
  התלבטות למקצוען-
  פרו של אמישראגז
  רויאל 10 אמישראגז
  או סטרלינג30000
  עושים בחגים ויומעצמאות..
  לא צרכנים גדולים. אבל שיחזיק בתנאי חוץ לאורך זמן.
  ועוד משהו. למה הכירת צד משמשת?
  רוב תודות

 52. היי מקס,

  אנחנו משפחה של 4 נפשות, ומחפשים גריל למרפסת שמש לשימוש מתוכנן של פעם בשבועיים.
  מחפשים גריל קטן שלא יתפוס הרבה מקום. שיעשה את העבודה – ולא מעבר 🙂 (ובתקציב נמוך ככל האפשר)

  אני מתבלט בין שלושה דגמים:
  1.גרילר 3 מבערים CHAR-BROIL CLASSIC – בעלות של 1300 ש"ח
  2.WEBER Q3200IL – בעלות 2700 ש"ח
  3.קולמן 2 מבערים
  4. CampTown – BUFFALO CHEF 3B – בעלות 800 ש"ח

  הדגם האחרון זול משמעותית ואני חושש שמדובר ב"חתול בשק"

   • תודה רבה מקס.

    עשיתי עוד קצת שיעורי בית ואני חושב להתכוונן על קולמן גאלקסי שני מבערים ב 2000 שח.
    מה דעתך ?

 53. הי מקס,
  אנחנו מחפשים גריל עבור שימוש של כפעמיים בחודש (כולל אירוחים של 10-20 אנשים לעיתים).
  אנחנו לא מוגבלים מבחינת מקום. רוצים משהו עמיד, נוח לתפעול וניקוי.
  בעלי מאוד רוצה גריל משולב עם פחמים – האם זה באמת נוח ומשתלם?

  הסתכלנו על 2 גרילים לדוגמא ותהינו למה ההבדל הגדול במחיר.
  http://balko.co.il/product/גריל-גז-char-broil-hybrid/
  http://balko.co.il/product/גריל-גז-galaxy-3-משולב-פחם-coleman/

  תודה מראש,
  דנה.

  • אני יודע שגרילים משולבים הם בטרנד
   אני לא משתגע על זה – לדעתי קצת גימיק – מי שחייב את העישון שיעשה במנגל – גריל גז זה טעמים אחרים, אמנם פחות מודגשים אבל יותר בריאים ויותר מתוחכמים שדורשים מרינדות ורטבים
   בקיצור – אני קצת שמרן בנושא – אבל אל אני קובע….

   ההבדל במחיר הוא בטיב ובאיכות של הגריל – הם באמת שונים מאוד – לכי לראות ותביני מייד

 54. הי מקס,
  אנחנו משפחה בת 5 נפשות. מעוניינים לקנות גריל למרפסת הבית הפרטי שלנו. מתכוונים לעשות על האש אחת לשבוע-שבועיים ולפעמים להזמין משפחה וחברים, שיהיו כ- 15 איש (פעם בחודש-חודשיים).

  אני מתלבטת בין כמה דגמים:
  1. SCAB 5 להבים. מעברי נירוסטה. 77000BTU. עם כירת צד. נמכר בהום סנטר במחיר של כ- 2400 ש"ח. אחריות שנתיים.
  2. Australia Chef 4 מבערים נירוסטה. 48000BTU. עם כירת צד. במחיר של 2500 ש"ח. אחריות על המבערים 25 שנים. כולל כיסוי, הובלה והרכבה.
  3. גריל גז דגם Gti3 של Grandhall מבית כרמל דיירקט ב-2,500 ₪ . דרך גרופון. 4 מבערים. אין כירת צד. 43000BTU. חמש שנות אחריות.

  מה דעתך?
  תודה!
  שרון

 55. מקס שלום מתלבט לגריל גז לדירת גן – ההתלבטות בין גרנד הול GTS3 לבין נפוליאון טריומף 410.
  הנטיה היא לכיוון הטריומף בגלל המימדים הקומפקטיים והמדפים המתקפלים אני מתבלט כי חס הBTU שלו לסנטימטר נמוך מ-15 (14.7) ואנחנו צרכנים של סטייקים ולאו דווקא המוברגרים דקים או נקניקיות.

  אודה לעזרתך.
  חגי

 56. מצטער גם כן שהגבתי בכל מיני מקומות .לא מכיר איך זה עובד …
  מקווה שזה המקום.
  שלום מקס
  רציתי חוות דעת על מנגל קמפטאון 4B chef
  בעל מבערי נירוסטה 15k btu ו כירת צד
  פלוס מבער אחורי 12k btu .
  אני רוצה משולב עם מטבח גן לא גדול, אבל חשוב לי שהמנגל יהיה מספיק חזק …

  הדגם המדויק הוא kemptown kentuky multy chef 4B…

  לתגובה מהירה אודה
  עושה פעם בשבוע מנגל אל פעם בשנה ל50 איש
  והקמפטאון הקודם היה חלש יותר והספיק (4B בן 5 שנים )

  תודה

 57. החלפתי מבער בגריל הגז שלי אחרי שהקודם החליד והתפרק.
  המבער החדש מתאים בדיוק לקודם (הובא מהחברה בארה"ב) אלא שהלהבה צהובה והוא מייצר המון פיח.
  איך מכוונים את הגז כך שיוציא רק אש כחולה שאינה מפייחת?

  • אם זה צהוב רק ב10 אחוז העליונים של הלהבה וכל השאר כחול – אז זה בסדר
   אם זה צהוב – אז יש בעייה באספקת הגז

   כמה שאלות
   האם הבעיה בשאר המבערים?
   האם מותקן וסת?
   האם ניקית את הצינורות שמתחברים למבער ?

 58. חג שמח
  ההתלבטות הסופית בין קולמן רבולושן 4 מבערים לקולמן פלטינום 850
  מה המלצתך?

 59. אהלן
  חושב לקנות את הגריל של grandhall gti3
  לשימוש בייתי במרפסת גדולה לאירוח של 15 איש.
  איך אתה מתרשם ממנו?

  תודה

 60. סליחה שהפרעתי והגבתי מקודם לשירשור של רומן. בטעות.

  היי מקס,

  אני בהתלבטות בין הגרילרים הבאים, כולם מותאמים לצרכים שלי: 4 מבערים + כירת צד, כולם אותו סדר גודל של מחיר. (3000 ש"ח)
  חשוב לי אמינות, איכות צליה,עוצמה ופיזור חום, קלות ניקוי.
  על מה היית ממליץ?

  1. סקאב ספיידר 4 (72,000 BTU)
  2. גרנד הול סנטה פה (49,500 BTU) קצת נמוך ביחס לשאר
  3. קולמן גלקסי 4 (73,000 BTU)

  בתודה,
  יוסי

 61. ערב טוב מקס, מחפש מטבח גינה ומתלבש בין שני דגמים, קמפטאון מולטי שף http://www.grilltown.co.il/Product/%D7%9E%D7%98%D7%91%D7%97-%D7%97%D7%95%D7%A5-camptown-kentucky לבין מטבח חוץ של גרנד הול http://www.argaman4u.co.il/shop/%d7%9c%d7%92%d7%99%d7%a0%d7%94/%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%9c-%d7%92%d7%96-%d7%92%d7%a8%d7%a0%d7%93-%d7%94%d7%95%d7%9c-grandhall-gti4-%d7%a2%d7%9d-%d7%a2%d7%9e%d7%93%d7%aa-%d7%9b%d7%99%d7%95%d7%a8/ חשוב שיהיה עמיד ככל הניתן כמובן שאכסה אותו. תודה דניאל

 62. היי,
  מחפש גריל לאירוח של פעם בחודש, ל 6-8 מבוגרים וחבורת ילדים/פעוטות דומה שמסתובבת בין הרגליים 🙂

  נמצא בשמש ישירה כל הזמן, חשובה לי גם נוחות תחזוקת המוצר (ניקוי,ניקוז נוח וכו)
  אשמח גם לכירת צד (טיגונים לציפס וכו)

  מה העלות הממוצעת למוצר כזה ואילו מוצרים עשויים להתאים?

 63. מקס שלום וחג שמח

  אנו מעוניינים לקנות גריל למרפסת קטנה (10 מ"ר) המיועד לשמש למשפחה בת 4 נפשות לשימוש פעם בשלושה שבועות או חודש.

  ראינו באמישראגז גריל broil king gem 320 (חשוב לנו דפנות מתקפלות). המפרט כולל: 30,000 BTU לשטח צלייה 1900 סמ"ר, 3 מבערי נירוסטה, גוף אלומיניום, רשתות צליה מיציקה – מחיר 1,500 ש"ח – האם מומלץ ומספיק טוב לטווח ארוך?

  תודה מראש

 64. שלום אני מחפש גריל איכותי למשפחה (4 אנשים).
  1) נפוליאון רוג 425.
  2) char broil professional 3.

  הגריל אמור להיות במרפסת כ 13 מטר בבניין. העדפה היא לנפוליאון כי יש לו מדפים מתקפלים וזה חוסך מקום. אבל בגריל השני יש רשתות אינפרא שמונעים התלקחויות.

  מבקש את עזרתכם 🙂

  תודה.

  • היי מקס,
   אני התלבטות בין הגרילרים הבאים, כולם מותאמים לצרכים שלי: 4 מבערים + כירת צד, כולם אותו סדר גודל של מחיר. (3000 ש"ח)
   חשוב לי אמינות, איכות צליה,עוצמה ופיזור חום, קלות ניקוי.
   על מה היית ממליץ?

   1. סקאב ספיידר 4 (72,000 BTU)
   2. גרנד הול סנטה פה (49,500 BTU) קצת נמוך ביחס לשאר
   3. קולמן גלקסי 4 (73,000 BTU)

   בתודה,
   יוסי

 65. מתלבטים בין ש.ד.ר לויקטור ולשאולי 10 נפשות פעמים בחודש גרים לא רחוק מהים לבין ספיידר של סקאב

 66. שלום.
  אני מעוניין לקנות גריל גז, פעם ראשונה בחיים. יש לי גינה, כך שאני לא מוגבל במקום. משפחה בת 4 נפשות, עושים מנגל פעם בשבועיים בממוצא, כמה פעמים בשנה יש עד 15-20 סועדים. חשבתי על Char-Broil Traditional 3, יש מבצא נחמד עליו, 1250 ש"ח. מה דעתך?
  תודה וחג שמח!

   • ,תודה רבה על תשובתך. /לא מהחזקים/ הכוונה לדגם, שיש לו 13,5 BTU לס"מ ולא 15? כי הבנתי מתשובותיך בפורום שChar-Broil חברה טובה. COLEMAN Platinum C600 הרבה יותר טוב, שווה לשלם עליו 850 ש"ח יותר?
    תודה על עזרתך!

 67. שלום מקס,
  למשפחה 4 נפשות עם אירוח של פעם בחודש של 8-12 איש, מה אתה ממליץ מהדגמים הבאים:
  1. קולמן C600 פלטינום 3 מבערים
  2. קולמן C710 פלטינום 3 מבערים
  3. קולמן גלקסי 3 מבערים
  4. קולמן גלקסי 4 מבערים
  תודה מראש,
  עידן

  • ההתלבטות עברה ל2 דגמים עיקריים שהשאלה היא עלות/תועלת שאשמח לעזרתך.
   מבחינת תמחור:
   1. קולמן C600 – עולה 2100 ש"ח
   4. קולמן גלקסי 4 מבערים – עולה 3000 ש"ח

   לשימוש שלנו – האם שווה להשקיע עוד ~900 ש"ח?

 68. מקס שלום
  אשמח לחוות דעתך לגריל מסוג char broil clasic 4 מבערים (פרמיום),
  מתוכנן להיות בפרגולה מקורה עבור משפחה בת 5 נפשות לשימוש פעם בשבוע.
  תודה

  • הי חגי
   נראה לי שלא יתאים לצרכים – תעשה בדיקה יותר מעמיקה בשוק – 5 נפשות לא צריכים גריל גדול – אבל פעם בשבוע מצריך גריל עמיד
   יש לך עוד עבודת מחקר

 69. שלום
  אנחנו מעוניינים לקנות גריל גז.
  אנחנו זוג עם ילדה בתדירות שימוש של פעם בשבועיים.
  מארחים לעיתים קרובות עד 10 אנשים.
  מתלבטים בין קולמן גלקסי לבין וובר.
  נשמח לשמוע את דעתך….

  • האמת שבחרת בין שני דגמים מתאימים בול לצרכים (אפילו שאפשר להסתפק בגרילים יותר קטנים אבל מבחינת האיכות ולשימוש אלה בחירות טובות)
   שמע, יש פה התלבטות
   אם אני זוכר נכון – אז הספיידר נותנים רק שנתיים אחריות לעומת 25 על המבערים של גלאקסי
   שווה לבדוק אם אני זוכר נכון – כי זה משמעותי

 70. היי מקס,
  אנחנו מחפשים גריל גז לשימוש במרפסת שמש גודל 20 מ"ר , למשפחה 6 נפשות (4 ילדים וזוג הורים) לשימוש אישי ולעיתים אירוח עד 10 אנשים.
  מאחר ואין לנו כל נסיון המנגל ממש מבקשים המלצה למנגל בעלות שבין 2-3 א ש"ח
  תודה רבה וחג פסח שמח .

  • קרן

   אנחנו מהאו״ם ולא ממליצים על דגמים ספציפיים – רק עוזרים בהתלבטות בין שני דגמים או האם הדגם מתאים לצרכים
   תעבדי עם המדריך שכתבנו – תמצאי את הדגמים המתאימים ואני אשמח לסייע

 71. שלום מקס,
  למשפחה בת 3 נפשות שמידי פעם גם מארחת.
  אנחנו מתלבטים בין שני גרילים scab x3 או coleman 2 מבערים?

  אודה לתשובתך.

   • בס"ד
    שלום מקס,
    אני מעוניין לרכוש גריל שיצלה בשר (ולא יבשל אותו) אני מתגורר בדירה עם מרפסת קטנה ומתלבט בין הגרילים הבאים:
    Char broil פרופשיונל שני מבערים ,קולמן גלקסי שני מבערים או קולמן פלטינום c600.
    דבר נוסף ברצוני לדעת מה ההבדל בין סדרת גלקסי לפלטינום של קולמן מבחינת איכות.
    אשמח לתשובתך

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*